IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://www.bloombergtv.bg/a/16-bizn...6000-za-2021-g

    още данни за голямото МАУ на имотния пазар
    Хората в риск от глад в България са скочили с над 5000 за 2021 г.

    през 2019 г. Българската хранителна банка системно е обслужвала 8000 души, но през 2020 г. това число е скочило до 13 000 души.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      по-скоро към очакванията, че който има някакви имоти ще върти синджирчето и ще жули наеми и ще има много висок жизнен стандарт - това си е бизнес и лесно няма и аматьорите са обречени да си дават парите.

      за ниски ПРОДАЖНИ цени обаче е нужно да се мине през шок и осъзнаване - това още не се е случило.
      https://www.dnes.bg/obshtestvo/2021/...-cenite.509381

      последните данни показват следното

      Настоящата икономическа ситуация в страната се оценява от по-голяма част от потребителите като неблагоприятна за спестяване, а и очакванията им по отношение на възможността да спестяват през следващите дванадесет месеца се влошават.

      Същевременно потребителите продължават да считат, че през последните дванадесет месеца има покачване на потребителските цени, като инфлационните очаквания се запазват и за следващите дванадесет месеца.


      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
        Пътят към ГОЛЯМОТО МЯУ на имотите е отворен ...
        по-скоро към очакванията, че който има някакви имоти ще върти синджирчето и ще жули наеми и ще има много висок жизнен стандарт - това си е бизнес и лесно няма и аматьорите са обречени да си дават парите.

        за ниски ПРОДАЖНИ цени обаче е нужно да се мине през шок и осъзнаване - това още не се е случило.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

          Песи веселяк си.Не зная с кого си се срещал и много ще се радвам да ми е приятел....Карай както си я знаеш
          Като го срещна пак да му предам ли поздрави от теб ? :-)
          Бай Пеше, у Шопско знаеш как е ръка да види око да пипне .На друго не верваме.....:-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            И аз ще помагам, особено ако мяуто е до края на годината, че неам нерви вече.
            Собствениците кога ще разберат че няма вече смисъл от наеми и да изкарат апартите на тезгяха....
            По-добре е сега да го направят щото у нас след изборите на власт идат Зелените и край на апартите....
            вече почват да се усещат
            тръгват масови паник продажби
            изхода е тесен а стадото в паника
            пътя е отворен и стръмно нанадоле
            веднъж да стъпне големото мяу на него и от раз ще удари 300-400 процента по скалата на феникс
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
              хайде накаврък, събери всички древногръцки богове, ама без изключения
              аз ще изпея нещо, купчо ще изрецитира стихотворение с ръце на кантовете на панталона
              и те дано се съгласят да бутнат малко цените
              че за тях 7-8 години може и да са един миг
              но за мен си е бая време за кибичене
              И аз ще помагам, особено ако мяуто е до края на годината, че неам нерви вече.
              Собствениците кога ще разберат че няма вече смисъл от наеми и да изкарат апартите на тезгяха....
              По-добре е сега да го направят щото у нас след изборите на власт идат Зелените и край на апартите....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Tepxi въобще не коментира наемите....., а броят имоти за ПРОДАЖБА в 4 квартала и запълняемостта на блоковете....
                Мъка.....
                остави го да понатрупа мнения,
                че ми е интересно, дали съм познал кой е
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                  Пътят към ГОЛЯМОТО МЯУ на имотите е отворен ...
                  Хаха , мани по-добре да не е Гоуемо, че иначе ще надминем Виена по цени :-)

                  Коментар


                  • хайде накаврък, събери всички древногръцки богове, ама без изключения
                    аз ще изпея нещо, купчо ще изрецитира стихотворение с ръце на кантовете на панталона
                    и те дано се съгласят да бутнат малко цените
                    че за тях 7-8 години може и да са един миг
                    но за мен си е бая време за кибичене
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ever Разгледай мнение

                      Казвам, че положението е същото далеч отвъд кварталите, които Tepxi е споменал.
                      Всъщност не знам дали има квартал, в който да няма свободно падане.
                      Има някакви забавни обяви, които стоят от пролетта, надули са ги в края на лятото със 100 лева и от есента са надолу с 200.
                      Tepxi въобще не коментира наемите....., а броят имоти за ПРОДАЖБА в 4 квартала и запълняемостта на блоковете....
                      Мъка.....

                      Коментар


                      • Пътят към ГОЛЯМОТО МЯУ на имотите е отворен ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          вмъкваш се в разговора, без изобщо да си вникнал какво обсъждаме.
                          Казвам, че положението е същото далеч отвъд кварталите, които Tepxi е споменал.
                          Всъщност не знам дали има квартал, в който да няма свободно падане.
                          Има някакви забавни обяви, които стоят от пролетта, надули са ги в края на лятото със 100 лева и от есента са надолу с 200.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                            Ше им дойде момента на тия 6 апартамента, дали за децата, дали за под наем. Като затегнат регулaциите, ще е добре да имаш вече построено а не тепърва да гониш дивото.
                            Да има на какво да плащаш данъци, тъй де

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

                              Аз следя Хаджито, Сухата река, Левски В и Г.

                              Там е пълен апокалипсис, изваждат се само последните обиталища на роднини ... миналата седмица имаше обява със снимка от хола и в него инвалидната количка ... това е то инвеститорския модел по нашенски: чакаш биологията, продаваш панелката, додаваш 20 хил. евра и после "Горд съм, защото сам си купих апартамент ..."

                              В същото време само в 7-етажния блок срещу нас има 6 празни апартамента само в единия вход. Но ги няма никъде. Вероятно чакат демографския подем.

                              Та с горното исках да ти кажа защо моите наблюдения са такива и се различават от твоите.
                              Не знаеш какъв им е смисъла на тези апарти. Има хора които ги ползват само зимата или за седмица две в годината като се приберат от чужбина, пазят ги за децата / не че ще ги ползват някога/ и т.н. варианти много.... А и просто би било възможно най-глупавото нещо да се продадат в момента без план за кеша.....Като се вдигнат лихвите поне депозит може да имат, а сега банката ще ги чарджи да им държи кеша.....Видно е по мнението/цифрите на колегите че под наем няма смисъл да се пускат.....Иначе схемата да продам панелката и да добавя за нова тухла и аз бих я приложил ако имах панелка....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vajvaj Разгледай мнение

                                Съгласен! Нивото на наемите е пряка функция на РЕАЛНИТЕ доходи, докато цената на жилищата е резултат от ОЧАКВАНИЯТА на хората. Ако смятаме съотношение наем/цена на базата на оптималните 100-120 наема, то българинът очаква в рамките на следващите 8-10 години (100-120 месеца) 4-5 ПЪТИ ръст на доходите. И после върви кажи, че Ганьо не е оптимист!
                                Точно така е. Всички калкулации и изводи са ти правилни....
                                Въртящите синджирчето всъщност са наемателите, но собствениците са толкова глупави, че не могат да се усетят/
                                Добре че младото поколение има перфектна логическа мисъл и математика и са наясно че по-добре да плащат 2% наем без обвързване , а с кеша да правят по 10-100% годишно от борсата и койните.....
                                И аз се замислям дали да ни си продам апарта ако ме остават в него на 2% наем .....

                                Коментар

                                Working...
                                X