IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://www.bloombergtv.bg/a/35-bloo...ane-na-lihvite
    Президенти на Фед се включиха към призивите за вдигане на лихвите

    Ритика Гупта

    Президентът на Фед Сан Франциско Мери Дели и колегата й от Фед Филаделфия Патрик Харкър се присъединиха останалите, които призовават за вдигане на лихвите още от март. Харкър каза за Financial Times, че подкрепя поне 3 повишения на лихвите тази година и че Фед трябва да действа, за да намали потребителското търсене.

    Лидерът на мнозинството в Сената Чък Шумър се надява да пробие блокадата на два закона и да започне дебатите тази седмица. Републиканците обаче все още биха могли да спрат окончателното гласуване. Демократите в Сената продължават да опитват промяна в правилата за обструкции по приемането на закон и да приемат изменения в изборното законодателство.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

      добре, разкри ме, аз наистина нищо не разбирам и затова се осланям на статии в инвестова в които се изказват добре подготвени и успели Експерти, като накавръков82 примерно.
      Не.
      Не съм експерт и не се имам за такъв,нали знаеш човек не бива да се взима насериозно,коментарите ми почиват отчасти на логика и поведение на потребители,пазар,плюс отчасти и икономически фундамент .
      Не става въпрос за това дали разбираш или не ,но в един момент задаваш въпрос дето няма никаква логика в следващия момент вече си специалист който уверява че вдигането на лихвите нямало да има никакво отражение на пазара дори даваш и точни насоки с колко ще е вдигането на лихвите .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Въпроса не е към теб .
        Достатъчно е само питането ти относно смяната на коефициента с който работят банките и отношението му към лихвите за да разберем що за разбиране изобщо имаш към тази материя
        Не се имам за специалист или нещо кой знае какво,но да задаваш такива въпроси при проложение че това са само различни метрики нямащи нищо общо със самата парична политика е безумие .
        Сега си взел да правиш и сметки за това кое и колко ще се вдига и така нататък.
        добре, разкри ме, аз наистина нищо не разбирам и затова се осланям на статии в инвестова в които се изказват добре подготвени и успели Експерти, като накавръков82 примерно.
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

          ако изобщо ги вдигнат ще е шумно и парадно с 0,2%
          но ти недей да ги гледаш само лихвите, гледай и инфлацията.
          Въпроса не е към теб .
          Достатъчно е само питането ти относно смяната на коефициента с който работят банките и отношението му към лихвите за да разберем що за разбиране изобщо имаш към тази материя
          Не се имам за специалист или нещо кой знае какво,но да задаваш такива въпроси при проложение че това са само различни метрики нямащи нищо общо със самата парична политика е безумие .
          Сега си взел да правиш и сметки за това кое и колко ще се вдига и така нататък.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
            Не получих отговор от BONI за лихвите,това мълчание според вас какво означава,ще се вдигат тази година или не?
            ако изобщо ги вдигнат ще е шумно и парадно с 0,2%
            но ти недей да ги гледаш само лихвите, гледай и инфлацията.
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

              Както казва една реклама най доброто предстои..Според мен в момента цените са лудост и е безумие да купя две стаички за 150000 евро...
              Що, примерно в "центъра" на Мюнхен или Париж тази цена е прекрасна. А ти за коя страна, град или квартал пишеш?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                Ако вашия е БГ, не може да печата евра Може само да сече стинки.
                Печатницата на БНБ досега е напечатала доста евро банкноти, но туй в затънтените немски селца няма как да го знаете.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от LipGallagher

                  И "к'вото" в предишния пост - да тегля ли 100к ЕВРО заем и да си дам всичките спестявания за един апартамент от 250к ЕВРО с цел инвестиция? Като брокер какво ще ме посъветваш ?
                  Ти по-добре кажи какъв моп да си купя. Като хигиенист какво ще ме посъветваш?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                    Както казва една реклама най доброто предстои..Според мен в момента цените са лудост и е безумие да купя две стаички за 150000 евро...
                    Ще свикнеш със всичко се свиква.

                    Коментар


                    • Не получих отговор от BONI за лихвите,това мълчание според вас какво означава,ще се вдигат тази година или не?
                      Last edited by keep_calm; 14.01.2022, 09:51.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                        мога само да добавя, че човек се учи само от признатите грешки.
                        всички останали "не са по негова вина" и не може да извлече поука от тях.
                        Пак опираме до кокошката и яйцето

                        Как да си признаеш грешка ако не си грешил? - Ако не си купувал или продавал няма теоретичен шанс да си сгрешил

                        Както се казва който не работи той не прави грешки

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от LipGallagher
                          Жилищата, в които виждам смисъл са по 250К марки, а разполагам с 160. Да дръпна ли 100К марки заем (нали да има за такси, брокери и хляб с лютеница) в очакване до 5 години жилището ми да струва поне 350-400К марки ?
                          Първо провери в пощата дали имат такива количества че хората на последък не изпращат много писма и не държат големи наличност

                          А и що ти е да теглиш кредит щом си успял да събереш 160 ще събереш и още 100

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                            https://www.banker.bg/finansov-dnevn...entralna-banka
                            Финансов дневник

                            Германия засилва натиска срещу Европейската централна банка !!!

                            Премиерът на германската провинция Бавария призова Европейската централна банка да затегне паричната политика, за да противодейства на нарастващата инфлация в най-голямата европейска икономика.





                            "Инфлацията като цяло расте и в същото време все още има нулеви лихви върху спестяванията. Факт е, че има пълзяща експроприация“, каза пред Handelsblatt Маркус Зьодер, ръководител на консервативния Християнсоциален съюз (ХСС) и добави, че ЕЦБ трябва бавно да намали своята изключително разхлабена парична политика.
                            експроприация - Каква интересна дума

                            Каврък ти нали искаше да правиш експроприация на имотите ???

                            А пък се оказа че са ти направили експроприация на спестяванията

                            Продължавай да слушаш Берти и ще научиш и други сложни думички ама пак по трудният начин

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от LipGallagher

                              В силно администриран форум като този трудно ще стане. Но в БГ форумите е важно да се влиза като в затвора - намираш най-якия и му биеш два шамара да е ясно, че няма да си булка на когото и да било.
                              Както казва една реклама най доброто предстои..Според мен в момента цените са лудост и е безумие да купя две стаички за 150000 евро...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от LipGallagher
                                Хахаха, добре песимисте на куб (заслужил инвеститор). Понеже виждам, че можеш да вдигаш на квадрат, то би трябвало и да можеш да изваждаш. От 2004-та до наши ти изчисли 30 години

                                Сега, понеже много почнахте да ми рипате, ще ви кажа само едно. Аз съм един от малко успявал да разреве всемогъщият интернет трол известен под псевдонима Рабин (знам, че четеш и тук Рабине, късмет с кирилицата под линукс в докер контейнер), подвизаващ се от форуми за програмисти като bgdev.org, през форума на булстаком и стигнеме до кир.бг. Та местните тролове тук сте ми пролетен дъждец.

                                Жив и здрав да си и много панелки в Люлин да си купиш!
                                Са ако разплачеш и Песи ше си такова мамата положението

                                Коментар

                                Working...
                                X