IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

    Явно, че се подиграваш на Песимиста, но къде при новото строителство между апартаментите има гипскартон вместо тухли? В последните години съм виждал обяви с обяснение за типа на шумоизолацията в сградата, дано да е показател, че има шанс при новото да е шумоизолирано жилището.

    Всеки може да си направи ремонт и шумоизолация на стените но проблема винаги е в тавана и съседите отгоре, ако ги имаш, защото там каквото и да правиш не можеш да елиминираш структурните вибрации напълно. Изследвал съм проблема преди време и това разбрах от теорията и практиката си. При новото строителство има шанс да се положи шумоизолация в пода на горния етаж от инвеститора или тебе и да го няма този проблем.
    Щом сме стигнали до шумоизолация ...смятай за какво качество на строителството става въпрос,...то ако е толкова капествено защо ще се слага шумоизолация ?????
    Нали постнах тука линка от Хиподрума с кривата колона,която бяха направили и стърчеше от грубия строеж,чак от БТВ бяха направили репортаж.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

      Напротив термопомпите са най-ефективни и комфортни ако са с подово отопление. Оптималната температура за жилища с подово е около 20-22 градуса, като всъщност усещеното е за по-топло понеже пода не е студен - около 30-34 градуса. Икономията спрямо климатици идва от по-ниската температура. Единствената по-приятна топлина е от жив огън - камина. Но там е по-скоро за гъдел, трябва да си мазахост да се топлиш на твърдо гориво.

      Отделно ако имаш термпомпа не слагаш климатици а конвектори които се захранват от термопомпата и могат да охлаждат и отопляват. Също може да си топлиш и битовата вода с нея вместо на ток - или по-скоро почти без ел. нагревател.
      Напълно съм съгласен, подовото е най-скъпо и икономично после. Темата за отоплението е обширна. Друго - в последните години в Западна Европа новото строителство на жилища, не знам за промишлените, минава на термопомпи а не на локални газови котли и ТЕЦ, пазара по спомен стана няколко милиона единици термопомпи на година, предполагам предимно на ток. Направо е странно, че някой в България не може с нашия топъл климат да се справи с отоплението.

      Бих добавил да се обърне внимание и на газовите камини, ако има централна газ. Огъня си е огън, от дърва, газ и дори от биокамина и за мен е ценно да си имаш нещо, което да излъчва инфрачервени лъчи и да ти топли кокалите.
      ​​​​​​Може и на пропан-бутан ако си голям фен. Комина е важна подробност.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

        В новите няма ли шумове? Гипсокартона шумоизолатор ли е вече?
        Явно, че се подиграваш на Песимиста, но къде при новото строителство между апартаментите има гипскартон вместо тухли? В последните години съм виждал обяви с обяснение за типа на шумоизолацията в сградата, дано да е показател, че има шанс при новото да е шумоизолирано жилището.

        Всеки може да си направи ремонт и шумоизолация на стените но проблема винаги е в тавана и съседите отгоре, ако ги имаш, защото там каквото и да правиш не можеш да елиминираш структурните вибрации напълно. Изследвал съм проблема преди време и това разбрах от теорията и практиката си. При новото строителство има шанс да се положи шумоизолация в пода на горния етаж от инвеститора или тебе и да го няма този проблем.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Браво, позна и за стъклариите. Терасите не са зидани, а са стъклени, за да има макс светлина с клинкерни плочки, ако знаеш какво е и хидроизолация под тях ... Джони където и да пипнеш няма нищо общо със старото..... Не разбираш ли, че 99% от младите хора не искат да живеят в мухъл, миризми, шумове, неподдържана сграда.... мизерията която е във всяка една стара сграда.....Просто не стават.... за човек който може да си позволи ново за 20-40% повече на квадрат / реален/. Ако имах нещо старо щях на момента да го продам и додам за ново....
          Сигурно е че няма да издържат 100 години..., но за целта имам съответният процент общи части от парцела....В момента този процент струва повече от това което съм платил за построеното....
          А на Шиндлера са ковано желязо....там ще е по-добре....
          В новите няма ли шумове? Гипсокартона шумоизолатор ли е вече?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

            вярно е, една стена от тухли излиза около 250 лева с най добрите тухли на пазара, фасада и мазилка още 50 до 100 .. таван, докато големите прозорци могат да стъпят няколко пъти по 300 лв
            Какви са тези златни стени?
            Една стена е под 100лв материали по скоро към 50-60, прозорците също (тука може и да се изхвърлиш и докараш до 200).
            Моите джамци директно на завода ги поръчах по 85лв квадрата бяха - 46кв за 4к лева. Слагаха ми ги за 500лв, а не да ти вземат още 4к по фирмите. Същата схема ползвах и за щори, за ел. инсталацията. Бяха гладни всички строителни фирми и "майстори"
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

              теоретично добре, но реално не стоят толкова добре нещата. знам за поне 2 сгради в които термопомпите не правят повече от 16 градуса, да не говорим, че колкото си по високо толкова по трудно да се възползваш от топлината. имам и един познат, който тръгна да строи къща тип хотел с термопомпа и в резултат на ниската ефективност на термопомпата бутна една част от постройката и би втори път сонда повече от 40 метра с надежда да изкара по топъл въздух, но не би .. максимума който постигна и то не в много студено време е 18 градуса и и отоплението му си остана пак главно на климатици и става въпрос за ниска постройка
              Реално в момента се топля на термопомпа въздух-вода, термостатите са на 23 градуса и ходя по тениска. Твоите приятели явно си правят свободни съчинения - тези неща се смятат от проектанти и се правят проучвания.
              Да имаш термопомпа въздух-вода и климатици в същото време трябва да си как да го кажа - със специални нужди. Те са едно и също нещо единствената разлика е, че едното топли въздух другото вода. Вода-вода и сонди в България се избягват освен ако не си много сигурен в дебита и дълбочината на подпочвените води - ако имаш тези дадености няма нещо което да ги бие по ефективност, но може да се вкараш в големи филми с тях.

              Пък и извинявай ама какви са тези 16 градуса - те жилищните сгради зимата ако са обитаеми едва ли падат под 12, то аз ако пръдна два пъти ще стопля повече. Нещо много нескопосано и некадърно има, или просто си измисляш и не знаеш за какво говориш.
              Last edited by pwise; 12.12.2021, 02:01.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                Напротив термопомпите са най-ефективни и комфортни ако са с подово отопление. Оптималната температура за жилища с подово е около 20-22 градуса, като всъщност усещеното е за по-топло понеже пода не е студен - около 30-34 градуса. Икономията спрямо климатици идва от по-ниската температура. Единствената по-приятна топлина е от жив огън - камина. Но там е по-скоро за гъдел, трябва да си мазахост да се топлиш на твърдо гориво.

                Отделно ако имаш термпомпа не слагаш климатици а конвектори които се захранват от термопомпата и могат да охлаждат и отопляват. Също може да си топлиш и битовата вода с нея вместо на ток - или по-скоро почти без ел. нагревател.
                теоретично добре, но реално не стоят толкова добре нещата. знам за поне 2 сгради в които термопомпите не правят повече от 16 градуса, да не говорим, че колкото си по високо толкова по трудно да се възползваш от топлината. имам и един познат, който тръгна да строи къща тип хотел с термопомпа и в резултат на ниската ефективност на термопомпата бутна една част от постройката и би втори път сонда повече от 40 метра с надежда да изкара по топъл въздух, но не би .. максимума който постигна и то не в много студено време е 18 градуса и и отоплението му си остана пак главно на климатици и става въпрос за ниска постройка
                действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                Коментар


                • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение
                  модерните сгради са с хубава изолация и се отопляват на термопомпи. термопомпите не са особено ефективни, но държат около 16 градуса целзии през зимния период и комбинация от термопомпа с климатик и добра изолация е добра комбинация
                  Напротив термопомпите са най-ефективни и комфортни ако са с подово отопление. Оптималната температура за жилища с подово е около 20-22 градуса, като всъщност усещеното е за по-топло понеже пода не е студен - около 30-34 градуса. Икономията спрямо климатици идва от по-ниската температура. Единствената по-приятна топлина е от жив огън - камина. Но там е по-скоро за гъдел, трябва да си мазахост да се топлиш на твърдо гориво.

                  Отделно ако имаш термпомпа не слагаш климатици а конвектори които се захранват от термопомпата и могат да охлаждат и отопляват. Също може да си топлиш и битовата вода с нея вместо на ток - или по-скоро почти без ел. нагревател.
                  Last edited by pwise; 12.12.2021, 01:13.

                  Коментар


                  • модерните сгради са с хубава изолация и се отопляват на термопомпи. термопомпите не са особено ефективни, но държат около 16 градуса целзии през зимния период и комбинация от термопомпа с климатик и добра изолация е добра комбинация
                    действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Каврък не пиши за неща които не разбираш. Големите прозорци и стъкла са по-скъпи от зидарията....
                      вярно е, една стена от тухли излиза около 250 лева с най добрите тухли на пазара, фасада и мазилка още 50 до 100 .. таван, докато големите прозорци могат да стъпят няколко пъти по 300 лв
                      действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                        Ама аз не ти казвам ти така да го правиш. Просто в София е често срещано и мислех че си го виждал. Ако не беше толкова изчаткал щях да те заведа на гости при брат ми да ти покажа тец и климатици на едно място. Ама щом те кефи си стои с екипировката за -45 в апартамента, сървърното или където съществуваш.
                        За виждал - виждал съм много работи. Климатиците са най-вредното нещо, което може да си сложиш в стаята и когато не е напълно наложително е чиста глупост да го правиш. А от Топлофикация пускат парното тогава, когато стане нужно. Какви са тези междинни сезони само ти си знаеш. И не говорим за минуси, а само за няколко градуса нагоре или надолу. Всяка стая с що-годе читава дограма и едно просто дебело перде не качва температурата над 27-28 градуса лятото, дори вън да е 40. А преди да пуснат парното ако навън е 10 градуса, вътре е 18-20. Ако това са някакви проблемни стойности, при които не можеш да издържиш, значи самият ти си изчаткал.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          И какъв е проблемът да живееш на 18 градуса през преходните сезони или на 25-30 градуса вътре през лятото?
                          Това са напълно нормални температури за сезона. Никакви климатици не ми трябват. Аз съм спортна натура, оцелявал съм на минус 45 градуса на 7400 метра височина, както и на +55 градуса.
                          Ама аз не ти казвам ти така да го правиш. Просто в София е често срещано и мислех че си го виждал. Ако не беше толкова изчаткал щях да те заведа на гости при брат ми да ти покажа тец и климатици на едно място. Ама щом те кефи си стои с екипировката за -45 в апартамента, сървърното или където съществуваш.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Що го ремонтираш тогава ? Защо купуваш скъп паркет като ще се изнасяш и продаваш ?
                            Нали разбираш че никой няма да ти го оцени..... Много нелогични действия спрямо това дето пишеш...:-)
                            Защото беше много зле. Завършеното жилище е много по-лесно за продаване от стария кофтор за тотален ремонт. А и идеята е да бъде обитаемо ако се наложи на мен или на някой близък.
                            Last edited by ejonny2376; 11.12.2021, 23:35.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
                              ахахха тая вече сте силни,
                              Зидарията била по-скъпа от стъклата/дограма/парапети - това само дете може да си го мисли.
                              Джони не си ли влизал в апартаменти с тец и климатици? Ти като един заможен столичанин със синя кръв от Априлци как се топлиш в преходните сезони докато топлофикация дойде на кеф да пусне парното? И лятото с какво се охлаждаж - в мазето ли слизаш или теб не те вълнува защото сървърното е климатизирано?
                              Хайде купи онова срещу входа на американското да спреш да се фрустрираш във форума, че чак почва да ми става притеснително за теб - ще си докараш някоя болест от толкоз нерви и хейт.
                              И какъв е проблемът да живееш на 18 градуса през преходните сезони или на 25-30 градуса вътре през лятото?
                              Това са напълно нормални температури за сезона. Никакви климатици не ми трябват. Аз съм спортна натура, оцелявал съм на минус 45 градуса на 7400 метра височина, както и на +55 градуса.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                3500 ама бруто (1750 x 2) и то само за някои богопомазани служители. И само не ми казвай, че имаш информация за пейрола в Лидъл. Но дори нето да бяха, с 3500 едно четиричленно семейство е на ръба на оцеляването.


                                Това, което купих, мога да го продам и ще съм на печалба най вероятно. Имам и кандидати. Мога да се отърва за 1 седмица от него. В момента тези пари не ми трябват, иначе ще го направя на момента, когато тръгна да се изнасям.
                                Що го ремонтираш тогава ? Защо купуваш скъп паркет като ще се изнасяш и продаваш ?
                                Нали разбираш че никой няма да ти го оцени..... Много нелогични действия спрямо това дето пишеш...:-)

                                Коментар

                                Working...
                                X