IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

    Акции - Не бият имотите в дългосрочен план, особено БГ акциите а купуването и продаването им в големи количества в къс период от време е почти абсурдно

    В света още не е измислено нещо дето да пази по добре стойността от имот в столицата на съответната държава. България даже сигурно е един от лошите примери в тази посока но колкото толкова
    https://i.redd.it/3kklxfrgr1ga1.jpg

    Вместо 10 000, нека да са 100 000 долара, че за 10 000 долара не може да се купи имот. Та ако 2014-та си купил акции на FANG за 100 хиляди долара, на върха са били 979 хиляди, а в момента са около 700 хиляди. Интересно ми е къде имотите са се повишили 7 до 10 пъти за периода? Ако си избрал по-консервативна стратегия и си вкарал в S&P 500 парите са били 250 хиляди на върха и 220 хиляди в момента. Тук може и да се намерят имоти които в момента струват толкова, но дали ще продължат да се повишават по същият начин в следващите 4-5 години?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

      Полакчо, аз се набих в едно тъмнозелено в Бриз. Как мислиш, дали съм се минал?
      Яко си се прекарал, можеше поне да се пазариш!

      При липсата на сделки, войната между старото и новото строителство ще ескалира! Спадът ще започне от новото и ще повлече след себе си всичко останало!

      https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylg...naklon-1555839

      Панелка или ново строителство – везната на избора е с различен наклон

      Коментар


      • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

        Кво значение има, че не бият в дългосрочен план, като аз за три години ще направя, колкото ти за 30?
        Чакай си ръста 30 години, а аз ще си харчат кеша след 3г.+ дивидентите. Имаш алтернативи на БФБ колкото искаш.
        Според мен през следващите 3-5 години тухлите ги очаква отрицателна капиталова печалба. Или 0-лева, в най-добрия случай. Ще бъдат в застой.
        И то само ако не настъпи някакво форс-мажорно обстоятелство, че като гледам нещата около нас съвсем не отиват на добре.
        На изток от нас - кървава война, която няма изгледи да спре.
        Македонците и те нещо почнаха да ни скачат на бой...
        В съседна Сърбия напрежението започна да се повишава...
        От всички страни започна да се скапва ситуацията....

        Ама според форумните повишители тухлите в българия били "убежище" за съхранение на богатството...
        Last edited by Frosty; 05.02.2023, 13:38.
        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          онези инвестират в наука и технологии, а ние в селски стадиони, менте асфалт, чували, чекмеджета .... и 'апарти'
          после защо онези имат производителност на труда и нашите работници зачезват натам, а тук ганьо с майбаха и апартите не може да си намери работници....
          Абе и те минали покрай "наука и технологии" ама бойко ганьоФ НЯМА РАВЕН
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

            Напротив точно тук им е мястото и многократно са коментирани

            Злато - В дългосрочен план не бият тухлите, не носят приходи от рента, много по трудно се купува и продава в големи количества и тн

            Акции - Не бият имотите в дългосрочен план, особено БГ акциите а купуването и продаването им в големи количества в къс период от време е почти абсурдно

            В света още не е измислено нещо дето да пази по добре стойността от имот в столицата на съответната държава. България даже сигурно е един от лошите примери в тази посока но колкото толкова
            Кво значение има, че не бият в дългосрочен план, като аз за три години ще направя, колкото ти за 30?
            Чакай си ръста 30 години, а аз ще си харчат кеша след 3г.+ дивидентите. Имаш алтернативи на БФБ колкото искаш.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Недостига на хора няма да спре защото Запада изсмуква кадрите,посоката е от БГ навън,стане ли обратно Запада не си е направил добре сметката,а както знаем Запада няма да се мине
              онези инвестират в наука и технологии, а ние в селски стадиони, менте асфалт, чували, чекмеджета .... и 'апарти'
              после защо онези имат производителност на труда и нашите работници зачезват натам, а тук ганьо с майбаха и апартите не може да си намери работници....
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                https://www.telegraph.co.uk/business...t-bounce-back/

                Защо падащите цени на имотите няма да се върнат ?
                2008,година ще Ви се стори сладка приказка...
                Много ме кефиш като пускаш статии дето не са в твоя полза и явно не си разбрал какво пише вътре

                Ако беше прочел статията щеше да разереш, че експертите предричат спад на пазара на имотите от САМО 12% за разлика от предишната криза 2009-та когато цените паднаха със 17%

                Ако правим аналогии с кризата 2009 тогава срива в БГ беше два пъти по голям от този в УК, ако сега се повтори подобен сценарий очаквай 25% спад в БГ

                Ама то 25% е като да беше купил миналата година по това време Аааааа ма що така ????

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение


                  Напротив, бият ги, и то с огромна преднина. За бг-акции не мога да говоря, но световните отвяват бг-имотите по доходност.
                  Само едно алтерко направи в пъти ръст за 5 години. На 3 кинта можеше да се купи. Връх на 27 май беше. Има и други ама капаците пречат.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
                    А като споменавате любимата демография, някой направи ли си труда да види, че недостига на хора от тази година започва все повече да се изостря? Тепърва най-многобройното трудоспособно поколение ще почне да се пенсионира, а кой да замества няма. Предвид, че изостанахме много от ЕС по направление на средна заплата, предстои ударно увеличение на доходите през близките 2-3 години.
                    Недостига на хора няма да спре защото Запада изсмуква кадрите,посоката е от БГ навън,стане ли обратно Запада не си е направил добре сметката,а както знаем Запада няма да се мине

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                      Акции - Не бият имотите в дългосрочен план, особено БГ акциите а купуването и продаването им в големи количества в къс период от време е почти абсурдно

                      В света още не е измислено нещо дето да пази по добре стойността от имот в столицата на съответната държава. България даже сигурно е един от лошите примери в тази посока но колкото толкова

                      Напротив, бият ги, и то с огромна преднина. За бг-акции не мога да говоря, но световните отвяват бг-имотите по доходност.

                      И преди съм писал, че бг-имотите за десет години почти нямат реално поскъпване. Относителното им поскъпване се дължеше на обезценяването на еврото. И доскоро беше почти едно и също ако си държал долари по разплащателна сметка без лихва и жилище в бг
                      Last edited by Frosty; 05.02.2023, 13:17.
                      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                        Аз пък познавам един дето два пъти печели джакпота от тотото което доказва че играенето на комар съхранява стойността още по добре даже и от койните

                        Ей магнит е тази тема магнит
                        Магнит е за такива, като теб. Промити глави виждащи светлина само в имота.
                        Няма лошо, но не се опитвай да ми насаждаш твоята истина. Звучи нелепо!

                        ПС: Ако прочетеш отново писах, че е частен случай и доказва повече от една гледна точка.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                          Циклична е само мантрата - "Този път ще е различно" повтаря се всяка години
                          не няма да бъде различно
                          крушата се брули качествено на десетина години (условно казано) в случая на 14 и затова ще се брули по-яко
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                            Тоя разговор е безпредметно да се води. Кажи го това горното на някой с койни от 3$ бройката.
                            Имам познат купувал от 5 до 50$. Продаваше през целото време от 50К нагоре. Сега пак продава. Дали му пука за имотите?
                            Това е частен случай, но доказва, че винаги има две гледни точки.
                            Не ми де задълбава, защото всичко за и против инвестицията в имоти, вече е изговаряне. Определящ е тайминга на влизане и излизане.
                            Аз пък познавам един дето два пъти печели джакпота от тотото което доказва че играенето на комар съхранява стойността още по добре даже и от койните

                            Ей магнит е тази тема магнит

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
                              А като споменавате любимата демография, някой направи ли си труда да види, че недостига на хора от тази година започва все повече да се изостря? Тепърва най-многобройното трудоспособно поколение ще почне да се пенсионира, а кой да замества няма. Предвид, че изостанахме много от ЕС по направление на средна заплата, предстои ударно увеличение на доходите през близките 2-3 години.
                              бюджетът и сега е на червено - колко хора храни знаеш ли?
                              обърни внимание колко данък печалба внася българския бизнес и ще добиеш представа за това колко може да се вдигат доходите (не е много)

                              тогава остава да вдигнем 2-3 пъти производителността, НО как при положение, че куцо и сакато инвестира в камък,чакъл и глина + вносни суровини, които изкарват капитали навън...

                              тъмните прозорци са инвестиция само в главите на собствениците си.


                              факт, но при положение,че родните работници драсват в ЕС ... кой ще дойде тук. Даже тарамбуките ни имат за гара разпределителна за миграция на запад.

                              ПП ок ще съберем наистина бедни хора от цял свят да бачкат, но какво ще им предложим, което да е по-различно от условията накарали над милион българи да предпочетат да си гледат децата и семействата в чужбина...

                              огромни заплати, евтини наеми, евтини жилища?
                              вижте какви цени очаквата, вижте какви цени се плащат на нискоквалифицирания труд и се замислете кой ще се се вдигне от камбоджа или виетнам или индонезия да дойде тук и да плаща стотин евро наем или 2-3К на квадрат в презастроени квартали.

                              нека бъдем реалисти
                              Last edited by bertram; 05.02.2023, 13:16.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                ако гледаш дългосрочно - пропускането на факта, че пазрът е цикличен ти яде пелабата В ПЪТИ.

                                ПП без значение дали си в имоти,злато,акции или кеш
                                Циклична е само мантрата - "Този път ще е различно" повтаря се всяка години

                                Коментар

                                Working...
                                X