IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
    вътрешните на прозорците не външните, така ги издават повечето строители. Предния път бях взимал преди пластмасови. Но сега тези са по-широки и не са стандартни, а и дограмата е черна и не става с пластмасовите белите. Строителите гледат да минат тънко, колкото могат все пак. Та сега ще обикалям да търся някакво приемливо решение.
    Аз лично харесвам врачанският варовик/камък, но е светъл и не знам дали ще ти пасне с другите неща. По принцип трябва да се импрегнира , но пак може да поеме цвят и да потъмнее....ако нещо се разсипе върху него и т.н.
    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 15.12.2021, 14:40.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
      Скоро наистина нови жилища за под наем няма да има. Днес за первази на прозорците за около 4квадрата ми искаха 2800+1500 лв. Това е лудост. Вероятно и нови жилища няма да има, ако цените и на двете не станат двойни.
      И аз слагам врачански варовик/камък или мрамор...както дойде. Вчера говорих с майстора варовика е поскъпнал 2-3 пъти на фона на тва дето платих преди 3 години....Обясних преди няколко дни как са и климатиците. На плочките които слагам по баните майстора вече взимал по 80 лева на квадрат....на обикновените по 40....Не става при тези разходи отдаването под наем на тези наемни нива . Просто не излиза сметката.
      Има 2 варианта - или няма да има ново за наем и ще отдават само неща ремонтирани преди 20+ години или наемите трябва да скочат двойно....
      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 15.12.2021, 14:40.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Точно.
        На бившата ми жена баща и беше цял живот одитор в ДСК то ,блока на ДСК в Иван Вазов ,та там апарта беше голям ,с голям коридор ,и се беше хванал за главата ,само го лъжеха ,идваха пияни майстори и накрая се хвана сам ,и си купи плочки ,и направи коридора сам ,а искам д ати кажа че коридора беше голям ,около 8 квадрата ,на финала имаше само 1 плочка дето скрцаше малко ,но си остана така .
        Моят коридор е с теракот Ибиса, черен. Красив е. Лепи ми ги един майстор ром, за 150 лв общо с перваза. Тогава нямах пари много и ми ги налепи промоционално, защото беше започнала финансовата криза.

        И един балкон ми направи за 100 лв с плочки.

        Някой майстори се навиват, когато има надница 200 лв на ден. А преди 10г беше 100 лв на ден.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
          вътрешните на прозорците не външните, така ги издават повечето строители. Предния път бях взимал преди пластмасови. Но сега тези са по-широки и не са стандартни, а и дограмата е черна и не става с пластмасовите белите. Строителите гледат да минат тънко, колкото могат все пак. Та сега ще обикалям да търся някакво приемливо решение.
          Че ти и мрамор да сложиш ще е по-евтино, но няма да се връзва на черната дограма и трябва да се импрегнират че поемат петна. Гранита ще е по-добре но той си е доста скъп. Иначе аз вземах 3 парчета импрегниран мрамор лятото, за праг на входна врата и за под камина и ми излезе 100лв материала. Като имаше заобляне, ръбове и лепене. Сигурно общо са към половин квадрат.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            На един приятел му искаха 6000 -7000 лева за плочките в един коридор ,познай дали им даде .
            Намери си други за нормални цени .
            Те те преценяват ,виждат какво си купил,къде и си казват ,тоя го удря парата здраво и се почва ,отделно зависи и към кой си се обърнал ,ако е фирма ще те засилят здраво,намери си някой който работи на черни и си ок, пък и в крайна сметка едни первази и сам можеш да си ги сложиш
            Затова се казва че има балон на пазара ,защото наема не може да избие разходите и за покупка и за ремонти и за каквото се сетиш,наемите няма как да станат двойни защото икономиката не генерира такива доходи .
            Мисля че отиваме в стагфлация ,нисък растеж и висока инфлация ,догодина може да преминем и в стагнация
            Марковите италиански гранитогреси са в ценови диапазон около 100 лева (Флавикер, Мараци и подобни). Евтини плочки пък има и по 20 лева. Цена на труд и лепило в момента седвижи около 40 лева.
            Коридор 10 квадрата няма как да излезе над 1500-2000 лева всичко, освен ако не попаднеш на измамници и не си пълен глупак.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

              Освен това, като изключим ВиК и ел. инсталациите, другите ремонти не са много трудни. Може човек сам да се научи да реди плочки и ламинат.

              Да лепи тапети и да боядисва.
              Точно.
              На бившата ми жена баща и беше цял живот одитор в ДСК то ,блока на ДСК в Иван Вазов ,та там апарта беше голям ,с голям коридор ,и се беше хванал за главата ,само го лъжеха ,идваха пияни майстори и накрая се хвана сам ,и си купи плочки ,и направи коридора сам ,а искам д ати кажа че коридора беше голям ,около 8 квадрата ,на финала имаше само 1 плочка дето скрцаше малко ,но си остана така .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                Скоро наистина нови жилища за под наем няма да има. Днес за первази на прозорците за около 4квадрата ми искаха 2800+1500 лв. Това е лудост. Вероятно и нови жилища няма да има, ако цените и на двете не станат двойни.
                По-добре да няма, от нови жилища София няма нужда - ако се заемат тъмните прозорци, градът може да поеме още милион население (което пък няма откъде да дойде).

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                  вътрешните на прозорците не външните, така ги издават повечето строители. Предния път бях взимал преди пластмасови. Но сега тези са по-широки и не са стандартни, а и дограмата е черна и не става с пластмасовите белите. Строителите гледат да минат тънко, колкото могат все пак. Та сега ще обикалям да търся накакво приемливо решение.
                  Хвани се и си ги направи сам.
                  Първо виж какво продават ,отиди в Бриколаж,Практикер ,вземи си размери ,събери информация какви материали да използваж при монтажа ,и след като си се подготвил се хвани и си ги сложи .
                  Както каза и Евго като изключиш тока и ел ,инсталацията всичко останало не е чак толкова сложно,аз съм циклил 8 квадрата плюс хол около 24 квадрата дюшеме сам ,със едни шкурки на ръка /машина беше минала но не ми хареса и лака беше разреден дето платихме/,после си купих и фуга ,всичко ,лакове и сам си го направих за чудо и приказ и то за няколко дни .
                  Не си давай парите на вятъра

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    На един приятел му искаха 6000 -7000 лева за плочките в един коридор ,познай дали им даде .
                    Намери си други за нормални цени .
                    Те те преценяват ,виждат какво си купил,къде и си казват ,тоя го удря парата здраво и се почва ,отделно зависи и към кой си се обърнал ,ако е фирма ще те засилят здраво,намери си някой който работи на черни и си ок, пък и в крайна сметка едни первази и сам можеш да си ги сложиш
                    Затова се казва че има балон на пазара ,защото наема не може да избие разходите и за покупка и за ремонти и за каквото се сетиш,наемите няма как да станат двойни защото икономиката не генерира такива доходи .
                    Мисля че отиваме в стагфлация ,нисък растеж и висока инфлация ,догодина може да преминем и в стагнация
                    Освен това, като изключим ВиК и ел. инсталациите, другите ремонти не са много трудни. Може човек сам да се научи да реди плочки и ламинат.

                    Да лепи тапети и да боядисва.

                    Коментар


                    • вътрешните на прозорците не външните, така ги издават повечето строители. Предния път бях взимал преди пластмасови. Но сега тези са по-широки и не са стандартни, а и дограмата е черна и не става с пластмасовите белите. Строителите гледат да минат тънко, колкото могат все пак. Та сега ще обикалям да търся някакво приемливо решение.
                      Last edited by pepe1234; 15.12.2021, 13:38.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                        Скоро наистина нови жилища за под наем няма да има. Днес за первази на прозорците за около 4квадрата ми искаха 2800+1500 лв. Това е лудост. Вероятно и нови жилища няма да има, ако цените и на двете не станат двойни.
                        На един приятел му искаха 6000 -7000 лева за плочките в един коридор ,познай дали им даде .
                        Намери си други за нормални цени .
                        Те те преценяват ,виждат какво си купил,къде и си казват ,тоя го удря парата здраво и се почва ,отделно зависи и към кой си се обърнал ,ако е фирма ще те засилят здраво,намери си някой който работи на черни и си ок, пък и в крайна сметка едни первази и сам можеш да си ги сложиш
                        Затова се казва че има балон на пазара ,защото наема не може да избие разходите и за покупка и за ремонти и за каквото се сетиш,наемите няма как да станат двойни защото икономиката не генерира такива доходи .
                        Мисля че отиваме в стагфлация ,нисък растеж и висока инфлация ,догодина може да преминем и в стагнация
                        Last edited by nkavrakov1982; 15.12.2021, 13:23.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                          Скоро наистина нови жилища за под наем няма да има. Днес за первази на прозорците за около 4квадрата ми искаха 2800+1500 лв. Това е лудост. Вероятно и нови жилища няма да има, ако цените и на двете не станат двойни.
                          какви са тия превази
                          защо не ги е сложил строителя
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Скоро наистина нови жилища за под наем няма да има. Днес за первази на прозорците за около 4квадрата ми искаха 2800+1500 лв. Това е лудост. Вероятно и нови жилища няма да има, ако цените и на двете не станат двойни.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                              Това прави финансирането на покупка на жилище по-достъпно от всякога дори и при тенденция на поскъпване на имотите.

                              https://www.capital.bg/biznes/finans...hniia_dlujnik/
                              Раят за ипотечния длъжник,който цитират в статията лесно може да се превърне в АД .
                              ЕЦБ то ще бъде притисната до стената ,защото ЕС е фрагментиран и колкото и да лъжат и мажат много страни ще скочат срещу мазната им политика на ниски лихви .
                              Виж зад окена какво става

                              https://www.capital.bg/politika_i_ik..._under_article
                              Икономисти очакват Фед да прекрати програмата за купуване на облигации през март

                              Следващата стъпка е покачване на лихвите в САЩ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                                Това прави финансирането на покупка на жилище по-достъпно от всякога дори и при тенденция на поскъпване на имотите.

                                https://www.capital.bg/biznes/finans...hniia_dlujnik/
                                При 30 годишен кредит и 2,7% лихва можеш да финансираш около 30% по-голяма сума, отколкото при лихва от 5%.
                                През последните 2-3 години имотите скочиха с над 50%

                                Освен това, горният сценарии важи само ако се заробиш с кредит за цял живот. Тогава лихвите са сериозен стимул. Ако планът е да погасиш преждевременно (след максимум 2-3 години да си погасил всичко), ниските лихви са нищожен фактор, които по никакъв начин не компенсират високата цена.

                                Ако пък сравниш цените на истинския светъл квадрат и съпоставиш лихвите и доходите, ще видиш как достъпността в София е най-ниската за почти всички Европейски столици и как всички статистики и статии за достъпността на имотите в София са откровени лъжи. С една средна заплата в София може да се финансира най-малко светла площ.
                                Last edited by ejonny2376; 15.12.2021, 12:58.

                                Коментар

                                Working...
                                X