IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Ти тъп ли си или се правиш на тъп ?
    След като майсторите ти се държат по този начин ,си намираш други.Затова има пазар,има и предлагане.
    Ремонти съм правил ,само ток не мога да правя
    Факта че се изхвърляте с най скъпото и не пипате нищо си е ваш проблем .
    Сума ти жилища се ремонтираха частично с майстори,и частично и хората си правиха неща.
    Идват времена в които сам ще си правиш много неща,мина времето в което всеки ще ти седи и ще ти се върти.
    Щом накараха Епъл да си направи стоката така че и потребителя да има опции да пипа и ремонтира с цел по дълъг живот,сам си прави сметката занапред.
    Тия майстори и аз да съм на тяхно място като ви поогледам и преценя,не двойно,ами тройно ще ви взема,защото се изхвърляте и два лафа като се изплескал че търсиш лукс материали и се целиш в скъпото ,да не е луд да не те одере.
    То са цитати на марки на не знам си какво още.
    Умния човек си трае ,мълчи и се договаря после си преценява какво да купи,а ти като се изхвърлиш чакай нормални цени.
    Съвсем скоро правих и смених доста майстори едните пътуваха всеки ден по 200км, ако си мислиш, че някой ще дойде да ти работи без пари защото си голям тарикат много си се излъгал.
    И селските майстори не искат малко пари - ти какво си мислиш, че ще докараш някой от майната си да робати за 20лв на ден? Ами този човек нали някъде трябва да спи? Ти това мислил ли си го изобщо? Кой си мислилш, че ще плати спането? Или си мислиш, че ще спи на парче фибран в някоя стая?

    Понеже като комуне много те мързи ще ти сметна само ватата - според поста(където никъде не се казва цена и изрично автора казва който го интересува цената да маже ските и да се маха, та не знам от къде ги измисли тези 11к лева) покрива е 18 на 7 метра. Един куб със страни 18 на 7 на 5(по 2.5 на етаж) е около 500кв. м.
    Махаме половината е така да изглежда по-евтинко.
    30см не намерих онлайн, но най-евтината на rock wool 15см е тази - https://www.angrobg.com/produkti/suh...-15sm-1-2h0-6/
    Която се връзва около 22лв. на кв. метър.

    250кв.м Х 22лв Х 2 = 11 000лв. Ти е само ватата.

    Вярно на стените съм сложиш 30см вместо 20 понеже не ми се смята, но съм ти махнал половината квадратура и съм използвал най-евтината каменна вата rock wool. Смятам е повече от честно.

    Нещата не само не са ти ясни, ами си толкова далече, че даже не мога да ти обясня. Ватата не можеш да си купиш за тези пари, какво остава за парцел, основи, други материали и труд на работници.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
      Много е кефи кавръка как дава мнения кое колко би трябвало да струва, а той през живота си един ремонт не е правил. На онази правоъгълната къща само дограмата и е поне 5к, ама той как да знае като не е сменял дограма, търсил цени, производители и т.н.
      И с тези 30см каменна вата на покрива - може да отидеш каврък в някой сайт където има каменна вата с висока плътност да видиш колко ще ти излезе на една такава къща изолацията.

      А за майсторите - дори тези от провинцията, директно са ми казвали "аз днес ако не изкарам 100лева изобщо няма да дойде, а пък да си качвам инструментите абсурд", още по-голям абсурд е да хванеш някой да ти направи нещо малко - 2-3кв баня, стена, таван. Ще ти вземат тройно, ако намериш кой да се навие, защото предпочитат да отидат на голям обект където могат да работят по много квадрати на ден.
      Ти вярно от деЦката не си излизал май?
      ..
      След като майсторите ти се държат по този начин ,си намираш други.Затова има пазар,има и предлагане.
      Ремонти съм правил ,само ток не мога да правя
      Факта че се изхвърляте с най скъпото и не пипате нищо си е ваш проблем .
      Сума ти жилища се ремонтираха частично с майстори,и частично и хората си правиха неща.
      Идват времена в които сам ще си правиш много неща,мина времето в което всеки ще ти седи и ще ти се върти.
      Щом накараха Епъл да си направи стоката така че и потребителя да има опции да пипа и ремонтира с цел по дълъг живот,сам си прави сметката занапред.
      Тия майстори и аз да съм на тяхно място като ви поогледам и преценя,не двойно,ами тройно ще ви взема,защото се изхвърляте и два лафа като се изплескал че търсиш лукс материали и се целиш в скъпото ,да не е луд да не те одере.
      То са цитати на марки на не знам си какво още.
      Умния човек си трае ,мълчи и се договаря после си преценява какво да купи,а ти като се изхвърлиш чакай нормални цени.
      Last edited by keep_calm; 18.12.2021, 07:52. Причина: спазвайте добрият тон.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
        Много е кефи кавръка как дава мнения кое колко би трябвало да струва, а той през живота си един ремонт не е правил. На онази правоъгълната къща само дограмата и е поне 5к, ама той как да знае като не е сменял дограма, търсил цени, производители и т.н.
        И с тези 30см каменна вата на покрива - може да отидеш каврък в някой сайт където има каменна вата с висока плътност да видиш колко ще ти излезе на една такава къща изолацията.

        А за майсторите - дори тези от провинцията, директно са ми казвали "аз днес ако не изкарам 100лева изобщо няма да дойде, а пък да си качвам инструментите абсурд", още по-голям абсурд е да хванеш някой да ти направи нещо малко - 2-3кв баня, стена, таван. Ще ти вземат тройно, ако намериш кой да се навие, защото предпочитат да отидат на голям обект където могат да работят по много квадрати на ден.
        Ти вярно от деЦката не си излизал май?
        Моята вата е от НАЙ-евтините 2.51лв крадрата 10см на кнауф тъмно кифявата една такава мекичка.
        Чак ме е яд че само 2 ката сложих, а на стените 10 че толкоз са гредите. зад картона слагах 5см по 1.26.
        Ей тази - идеална
        https://www.angrobg.com/produkti/suh...naturoll-10sm/
        https://www.angrobg.com/produkti/suh...naturoll-10sm/
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

          Между другото в Банско няма хубав къмпинг с ток и тоалетни за каравани. Купа, опа двата таралежа - що не прерправиш хотела на хотел за кемпери? Може да го кръстиш Кемперински и така ще те бъркат с Кемпински, може и на покрива площадка за хеликоптер - да каца Цеко.
          Слагаш 5 химически тоалетни и пускаш повечко кабели за ток, само с тоя акт 14 и 10 киловата ли колко пускаха не знам как ще се оправят.
          После за ъпгрей може някое стълбище да го направиш рампа като в паркингите.
          Къмпинга е сладка работа и добри доходи, НО в Банско парцел по-голям от 2дка на добро място за къмпинг просто няма, а и цените на земята са убийствени. Мислено е по въпроса. Освен това българите не са къмпингуваща нация. Ето виж например преждепишещия митко2848, предпочел е да се загроби до ушите в ипотеки и къмпингуването за него едва ли някога ще му е по джоба.
          Last edited by dva taraleja; 17.12.2021, 21:32.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

            Според мен най- много ще поскъпнат имотите в Банско разположени на входа на града на акт 14 и служещи едновременно и за гараж на каравани
            Между другото в Банско няма хубав къмпинг с ток и тоалетни за каравани. Купа, опа двата таралежа - що не прерправиш хотела на хотел за кемпери? Може да го кръстиш Кемперински и така ще те бъркат с Кемпински, може и на покрива площадка за хеликоптер - да каца Цеко.
            Слагаш 5 химически тоалетни и пускаш повечко кабели за ток, само с тоя акт 14 и 10 киловата ли колко пускаха не знам как ще се оправят.
            После за ъпгрей може някое стълбище да го направиш рампа като в паркингите.
            Last edited by pwise; 17.12.2021, 21:24.

            Коментар


            • Много е кефи кавръка как дава мнения кое колко би трябвало да струва, а той през живота си един ремонт не е правил. На онази правоъгълната къща само дограмата и е поне 5к, ама той как да знае като не е сменял дограма, търсил цени, производители и т.н.
              И с тези 30см каменна вата на покрива - може да отидеш каврък в някой сайт където има каменна вата с висока плътност да видиш колко ще ти излезе на една такава къща изолацията.

              А за майсторите - дори тези от провинцията, директно са ми казвали "аз днес ако не изкарам 100лева изобщо няма да дойде, а пък да си качвам инструментите абсурд", още по-голям абсурд е да хванеш някой да ти направи нещо малко - 2-3кв баня, стена, таван. Ще ти вземат тройно, ако намериш кой да се навие, защото предпочитат да отидат на голям обект където могат да работят по много квадрати на ден.
              Ти вярно от деЦката не си излизал май?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                Викахте срещу комунизма ,но сега си мълчите.В момента мораториума върху тока и сметките обхващат десетките имоти на Песимиста и моята малка децка.Това какво е ?Комунизъм или капитализъм?
                И когато се каже че трябва да има национализация на имотите,тогава скачате,но когато ви слагат мораториум върху разходите на имотите от които изкарвате пари,тогава не е комунизъм?
                Чист комунизъм си е, но народонаселението няма да е доволно от + 30% сметки за парно през зимата и е непредвидимо как ще реагира, та затова го отлагат за след март( тоест да е за следващия отоплителен сезон)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dva taraleja Разгледай мнение
                  Знае ли някой докога ще продължава поскъпването на имотите? Според мен няма логика поскъпването да продължи повече от още 7 години, освен ако печатането на хартийки не продължи още едно десетилетие.
                  Според мен най- много ще поскъпнат имотите в Банско разположени на входа на града на акт 14 и служещи едновременно и за гараж на каравани

                  Коментар


                  • Викахте срещу комунизма ,но сега си мълчите.В момента мораториума върху тока и сметките обхващат десетките имоти на Песимиста и моята малка децка.Това какво е ?Комунизъм или капитализъм?
                    И когато се каже че трябва да има национализация на имотите,тогава скачате,но когато ви слагат мораториум върху разходите на имотите от които изкарвате пари,тогава не е комунизъм?

                    Коментар


                    • Ето къде е заровено имотното куче: Румъния разширява обхвата на преференциалното ДДС за жилищата:: Investor.bg

                      Ако и в България направят ДДС за имотите 5%, то навалицата хептен ще се избие да пазарува и няма да остане ни един тъмен прозорец.

                      Коментар


                      • България е четвърта в ЕС по спад на строителството през октомври

                        Коментар


                        • Знае ли някой докога ще продължава поскъпването на имотите? Според мен няма логика поскъпването да продължи повече от още 7 години, освен ако печатането на хартийки не продължи още едно десетилетие.

                          Малко извън темата, но все пак отнасящо се до притежанието на собствен имот: Още живея с майка си, мога ли да си намеря приятелка? - Spodeli.net В случая става въпрос за младеж на 24, но има доста по-възрастни от него на същото дередже с подобни проблеми.

                          пп. Модератор, не се заяждам с никого. Вероятно има индивиди които откриват собствената си личност в гореописаната проблематика, но моя коментар не визира никого конкретно. Ако има някакво съвпадение, то е случайно и неволно.
                          Last edited by dva taraleja; 17.12.2021, 19:12.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Виж сега ,казах го и на Песимиста ,казвам го и на теб.
                            ​​Самички се издавате,че не си правите сметките ,но било скъпо.
                            Не казвам че е евтино,но не и толкова скъпо колкото цитирате защото лака Сикенс за асмата е ТВОЙ,избор ,а не на масата,вратите Хефеле пак са твой избор ,а не на масата.
                            Винаги има алтернативи среден клас на всички марки които са с доста по добри цени.
                            Колко човека ще платят 6000 лева за гардероб?Ти май живееш в паралелна твоя си реалност.
                            Ок,джоба е твои и парите са твои,плащай.
                            Колко човека ще слагат лак Сикенс на асмата си на двора ???Осъзнай се какво изобщо говориш.
                            Цените и плащанията ,поскъпвването което цитираш е за твоя джоб и спрямо твоя избор,но това не са масови бюджети .
                            Ела да ми пребоядисваш с евтин лак на всеки 2-3 години стрехите на 10 метра височина да те видим.
                            И парапетите са ми със Сикенс, нямам време и нерви за прелакиране. 12 години не са мръднали, изгниха само парапетите на терасата на първия етаж заради снега, и лака още си стоеше дори и на тях.
                            Хефеле сега вече чувам че имат много добри турски алтернативи, но и те вече не са евтини.
                            А 6000 лв за гардероб беше оферта към един колега, той накрая тръгна да си го прави сам, само материалите мисля му излезнаха към 3 бона. Ако щеш.

                            ПП Сега се сещам че вградената кухня която ми я прави мебелна фирма преди 12 г. беше 4500 лв някъде, арматурата е с турски обкови, и беше добра цена дори и тогава. Оказаха се добри, само 2 пантички съм сменял, а ПДЧ-тата почти не са мръднали все още.
                            Сега за такава искат поне 10 бона. Ако щеш.
                            Last edited by BobyB; 17.12.2021, 18:29.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                              Хехе, наскоро правих ремонт на стаята на най-малката (хем тя е най-малката стая в къщата, само 12м2), и свалях тапети че били бебешки, мазах латекс, и довърших най-накрая вградения гардероб, за който бях купувал механизма преди 10 г. за около 250 лв, сега кой знае колко им искат щото е Хефеле, и само поръчах вратите да направят в един мебелен цех, съвсем просто, а аз монтирах с приятел всичко - 450 лв или нещо такова. Отделно може би 200-300 за вътре стелажи от тия металните от метро и стойки за закачалки и плотове. И това преди скока на всички материали последната година и половина. За да направят такъв вграден гардероб тогава вече искаха по 5-6000, сега бог знае колко.
                              Миналата година с приятел правихме два месеца уикендите асмалък над голямата тераса и тротоара отпред, греди, лак Сикенс, обкови и прочие, около 2000 лв материали, и то гредите още не бяха скочили - около 350-400 лв кубика. Труда "безплатен", само барбекюта и бири...

                              Сега ако трябва да се строи къща, както строих аз преди 14 години, би трябвало да се започне с поне 1000 евро на м2 себестойност в сметките. Иначе по-добре не започвай.
                              Виж сега ,казах го и на Песимиста ,казвам го и на теб.
                              ​​Самички се издавате,че не си правите сметките ,но било скъпо.
                              Не казвам че е евтино,но не и толкова скъпо колкото цитирате защото лака Сикенс за асмата е ТВОЙ,избор ,а не на масата,вратите Хефеле пак са твой избор ,а не на масата.
                              Винаги има алтернативи среден клас на всички марки които са с доста по добри цени.
                              Колко човека ще платят 6000 лева за гардероб?Ти май живееш в паралелна твоя си реалност.
                              Ок,джоба е твои и парите са твои,плащай.
                              Колко човека ще слагат лак Сикенс на асмата си на двора ???Осъзнай се какво изобщо говориш.
                              Цените и плащанията ,поскъпвването което цитираш е за твоя джоб и спрямо твоя избор,но това не са масови бюджети .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dva taraleja Разгледай мнение

                                Моляяя!!! Каква е тази себестойниост бре?!!! Ние тук чакаме хапартаменти на жълтите павета за макс 850 евро/м2 с ДДС при това със 100% печалба за строителя, като знаем на какви цени купува материалите от Турция.
                                Е, то новото строителство е до шпакловка и замазка все пак а и има икономия от мащаба, та себестойноста може и да е 850 евро с ДДС, ама земята въобще не сме я включвали, някое и друго усложнение със ток, вода, улица, някой чиновник в общината, някой местен герберски дерибей и къде отиваме, Бог знае...

                                Коментар

                                Working...
                                X