IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение
    Айде прочети го по хубаво че явно не си чел внимателно - Кавръка отрича всякаква възможност да купи със заем
    На мен пък ми стана интересно, как набора на nkavrakov1982 - LipGallagher, през 90-те вече е програмирал. Явно е дете-чудо.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

      имам повече от 4.
      1 продадох, защото така или иначе беше спекулативна. тази с 50% кредит. замина с около 30% чисто печалба. ако бях я стискал, сега щеше да е с 60%, примерно.
      голямото ми страдание е, че продадох работеща под наем маломерка в паниката. загубих и капиталова и наему. аааауууууу!
      Ако само една е била с кредит наистина е можело да не продаваш дори и срив на пазара не е могъл да те бутне

      И преди много пъти съм писал че всъщност няма смисъл да се продава освен ако даден имот не ти харесва - Пробвал си в нов район мислел си си едно получило се е друго имаш възможност да инвестираш на по добро място и тн

      Продаването на имоти със спекулативна цел е обречено на загуби в дългосрочен план

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

        имам повече от 4.
        1 продадох, защото така или иначе беше спекулативна. тази с 50% кредит. замина с около 30% чисто печалба. ако бях я стискал, сега щеше да е с 60%, примерно.
        голямото ми страдание е, че продадох работеща под наем маломерка в паниката. загубих и капиталова и наему. аааауууууу!
        съмтайм уин съмтайм люн... както е казал геният.
        имаш още така че не си капо.

        аз знам за спекулативната с кредит и там не виждам причина да си капо.
        за другото здраве - може пък да те огрее да взмеш по яка маломерка особено ако си наместил кеша в нещо, пазещо стойност.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          койни не съм ви препоръчвал. препоръчвах наполеони в диапазона 400-420 кинта за брой, алтерко около 2, софарма и атера.
          общо взето всичко излезе добре откак съм го препоръчал , но не по моя вина разбира се.
          ЗЗ не коментирам, но и там цените се качиха значително.

          само 'тули' са ти в главата
          Берти ти имаш ли 100к вложени в напальони ?
          Имаш ли 100к вложени в алтерко на по 2лв?

          Ти какво ли не си препоръчвал и цитираш това дето ти изнася

          Как си представяш Кавръка дето не смее апарт да купи да си набие всичките спестявания в такива хазартни дейност???

          На мене може само тухли да са ми в главата ама каквото казвам това правя - купувам имоти

          Ти докато предлагаше какво ли не всъщност купуваше ЗЗ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

            Не мисля че се е поддал на паниката а просто е преценил че не си заслужава риска да му приберат всичко ако стане грешка

            До колкото си спомням имаше 4 и продаде 2 - Ако е бил с кредити на 4-те и с продажбите е изчистил риска от това да му приберат и 4-те не е постъпил грешно

            И преди съм писал че печалбата не е най важното. По важното е да не се занулиш и да не се върнеш в първи клас
            имам повече от 4.
            1 продадох, защото така или иначе беше спекулативна. тази с 50% кредит. замина с около 30% чисто печалба. ако бях я стискал, сега щеше да е с 60%, примерно.
            голямото ми страдание е, че продадох работеща под наем маломерка в паниката. загубих и капиталова и наему. аааауууууу!
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

              а я сметни койни купени по 10 долара какво купуват сега

              Дай малко по сериозно
              койни не съм ви препоръчвал. препоръчвах наполеони в диапазона 400-420 кинта за брой, алтерко около 2, софарма и атера.
              общо взето всичко излезе добре откак съм го препоръчал , но не по моя вина разбира се.
              ЗЗ не коментирам, но и там цените се качиха значително.

              само 'тули' са ти в главата
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                е хайде стига и аз търсих ЕПК-та , но не си хареса Кавръчето.

                я сметни 20-30К лева вложени Алтерко на 2лв +/- 10 стинки какво купуват сега?
                а я сметни койни купени по 10 долара какво купуват сега

                Дай малко по сериозно

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Бонке Бонке, гореизброените (без херпесите, но те се лекуват лесно ако стане беля) са много по-ценни от един кофтор. Дано някога го разбереш.

                  И дадох само прост пример с Малдивите.
                  Иначе съм изхарчил големи суми по екскурзии и пътувания и не съжалявам грам за това. Със сигурност поне за 2 апартамента в Изток.
                  Не се оправдавай, Жонка, ясно е че херпесът ти е основното изживяване и спомен. След някоя годинка ще ти остане и единствения приятел...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Ти като си толкова опитен ,врял и кипял и житейски и имаш имоти,даваш под наем ,защо се подаде на паниката като затвориха всичко ?
                    Не мисля че се е поддал на паниката а просто е преценил че не си заслужава риска да му приберат всичко ако стане грешка

                    До колкото си спомням имаше 4 и продаде 2 - Ако е бил с кредити на 4-те и с продажбите е изчистил риска от това да му приберат и 4-те не е постъпил грешно

                    И преди съм писал че печалбата не е най важното. По важното е да не се занулиш и да не се върнеш в първи клас

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                      Айде прочети го по хубаво че явно не си чел внимателно - Кавръка отрича всякаква възможност да купи със заем

                      Второ - Той нямаше нужда да тегли заем - Имаше ги парите, но послуша Берти който много научно му обясняваше как следва срив и как с тия пари ще купи два апарта не един

                      Резулатът е ясен днес парите не му стигат
                      е хайде стига и аз търсих ЕПК-та , но не си хареса Кавръчето.

                      я сметни 20-30К лева вложени Алтерко на 2лв +/- 10 стинки какво купуват сега?

                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                        За да получиш такова просветление трябва да имаш практика - покупко продажби

                        Хора които нямат тази практика няма как да получат просветление за допуснатите си грешки
                        както казва един прочут из форумите емилио салагари на недвижимостите
                        не е нужно да си пипАл нещо, за да го разбираш и да консултираш тези, които го правят.
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          В грешна посока тръгваш. Никога не може да се уцели абсолютният връх. Реализирал си печалбата си. Тези, които не са продали, имат само виртуална такава, т.е. никаква.
                          Джони каква капиталова те гони какви щуротии ви се въртят из главати

                          Можеш да говориш за реализирана капиталова ако си продал чушки на пазара по 5лв след това си затърчал до Слатина купил си ги по 2лв и на другият ден пак така в този случай реално ти се увеличава капитала

                          При имотите това е равностойно на това да можеш да купиш и веднага да продадаш с печалба и пак да можеш да купиш на по ниската цена и пак да можеш да продадеш - Сори ама това рядко се случва

                          При имотите имаш капиталова само ако си купил подценен имот - да кажем струвал е реално 100к евро а ти си ги навел на 90к евро - Ето тези 10к са ти реалната капиталова ако си го продал след 3 години за 130к на пазарни цени ти просто си си защитил парите от инфлацията

                          В случаят с Раттен той няма капиталова въпреки че е продал по скъпо защото той вече не може да купи същото по старите цени

                          Може да има капиталова ако е използвал кредит но това е друга тема че стана дълго

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                            изглежда не ми е стигнал опита, да продам, когато всички се тресат от нерви.
                            сега пост фактум установявам, че тогава беше момента за купуване.

                            кажи, ти имал ли си подобни моменти на просветление?
                            За да получиш такова просветление трябва да имаш практика - покупко продажби

                            Хора които нямат тази практика няма как да получат просветление за допуснатите си грешки

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              В грешна посока тръгваш. Никога не може да се уцели абсолютният връх. Реализирал си печалбата си. Тези, които не са продали, имат само виртуална такава, т.е. никаква.
                              моя калкулатор показва 25% офертна загуба
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от LipGallagher
                                Четох, четох и ми завря канчето барабар с кафето. Според логиката на доста потребители тук по-добре е да ви дават направо договори за заеми вместо заплати, понеже инфлацията е лоша, много лоша.

                                В защита на почти набора ми nkavrakov1982 ще кажа, че той не ви казва никога да не теглите заеми, а малки и перспективни заеми. Очевидно в тази тема има много гладни имотни лешояди. Апропо аз съм ИТ, ама от тея вече дъртите ИТ-та, където 90-те почнаха да програмират преди бармани и сервитьори от разни академии да дойдат заради мангизите. Трудно ще ме изпързаляте като тези новите 25-30 годишни, които още си мислят, че 5 бона заплата е супер, ще я вземат до пенсия и могат да си позволят апартаменти по 300 хиляди марки. Много съм се "набутал" понеже не съм слушал хора да тегля заем за апартамент, вместо да живея под наем. Понеже според вашата логика защитата от инфлацията е да теглиш пари за апартаменти, които струват два пъти реалната си себестойност. Чудя се какъв ще е следващият съвет на хора с подобна логика - купи си крипто ?

                                Когато имаш ликвиден кеш никак не е лошо - не ти пука дали тока ти този месец ще е 100 или 200 лева, нито ти пука, че наема ти се е вдигнал със 100 лева, а покупвателната ти способност за сирене е намаляла с 6.5%. Но понеже българина много го е страх да не се мине е "инвестирал" "мъдро" всичките си спестявания и раздава акъл напред назад въпреки, че яде домати със сирене на вестник докато си гледа нотариалните актове на 2 апартамента
                                Айде прочети го по хубаво че явно не си чел внимателно - Кавръка отрича всякаква възможност да купи със заем

                                Второ - Той нямаше нужда да тегли заем - Имаше ги парите, но послуша Берти който много научно му обясняваше как следва срив и как с тия пари ще купи два апарта не един

                                Резулатът е ясен днес парите не му стигат

                                Коментар

                                Working...
                                X