IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

    мога само да добавя, че човек се учи само от признатите грешки.
    всички останали "не са по негова вина" и не може да извлече поука от тях.
    Пак опираме до кокошката и яйцето

    Как да си признаеш грешка ако не си грешил? - Ако не си купувал или продавал няма теоретичен шанс да си сгрешил

    Както се казва който не работи той не прави грешки

    Коментар


    • Първоначално изпратено от LipGallagher
      Жилищата, в които виждам смисъл са по 250К марки, а разполагам с 160. Да дръпна ли 100К марки заем (нали да има за такси, брокери и хляб с лютеница) в очакване до 5 години жилището ми да струва поне 350-400К марки ?
      Първо провери в пощата дали имат такива количества че хората на последък не изпращат много писма и не държат големи наличност

      А и що ти е да теглиш кредит щом си успял да събереш 160 ще събереш и още 100

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
        https://www.banker.bg/finansov-dnevn...entralna-banka
        Финансов дневник

        Германия засилва натиска срещу Европейската централна банка !!!

        Премиерът на германската провинция Бавария призова Европейската централна банка да затегне паричната политика, за да противодейства на нарастващата инфлация в най-голямата европейска икономика.





        "Инфлацията като цяло расте и в същото време все още има нулеви лихви върху спестяванията. Факт е, че има пълзяща експроприация“, каза пред Handelsblatt Маркус Зьодер, ръководител на консервативния Християнсоциален съюз (ХСС) и добави, че ЕЦБ трябва бавно да намали своята изключително разхлабена парична политика.
        експроприация - Каква интересна дума

        Каврък ти нали искаше да правиш експроприация на имотите ???

        А пък се оказа че са ти направили експроприация на спестяванията

        Продължавай да слушаш Берти и ще научиш и други сложни думички ама пак по трудният начин

        Коментар


        • Първоначално изпратено от LipGallagher

          В силно администриран форум като този трудно ще стане. Но в БГ форумите е важно да се влиза като в затвора - намираш най-якия и му биеш два шамара да е ясно, че няма да си булка на когото и да било.
          Както казва една реклама най доброто предстои..Според мен в момента цените са лудост и е безумие да купя две стаички за 150000 евро...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от LipGallagher
            Хахаха, добре песимисте на куб (заслужил инвеститор). Понеже виждам, че можеш да вдигаш на квадрат, то би трябвало и да можеш да изваждаш. От 2004-та до наши ти изчисли 30 години

            Сега, понеже много почнахте да ми рипате, ще ви кажа само едно. Аз съм един от малко успявал да разреве всемогъщият интернет трол известен под псевдонима Рабин (знам, че четеш и тук Рабине, късмет с кирилицата под линукс в докер контейнер), подвизаващ се от форуми за програмисти като bgdev.org, през форума на булстаком и стигнеме до кир.бг. Та местните тролове тук сте ми пролетен дъждец.

            Жив и здрав да си и много панелки в Люлин да си купиш!
            Са ако разплачеш и Песи ше си такова мамата положението

            Коментар


            • BONI,кога ще вдигате лихвите по ипотеките ?
              По точно от кога тази година ,ориентировъчно питам ?
              Last edited by keep_calm; 14.01.2022, 09:54.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                Евро печата и нашият монетен двор, и кво?
                Ако вашия е БГ, не може да печата евра Може само да сече стинки.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от LipGallagher

                  И "к'вото" в предишния пост - да тегля ли 100к ЕВРО заем и да си дам всичките спестявания за един апартамент от 250к ЕВРО с цел инвестиция? Като брокер какво ще ме посъветваш ?
                  най-добрия вариант е да поддържаш чиста квартирата и да не бавиш наема.
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                    мога само да добавя, че човек се учи само от признатите грешки.
                    всички останали "не са по негова вина" и не може да извлече поука от тях.
                    И аз съм правил грешки, дори съм ги споменавал между редовете тук,



                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                      Всеки прави грешки, но точно те ни учат да правим нещата както трябва,
                      мога само да добавя, че човек се учи само от признатите грешки.
                      всички останали "не са по негова вина" и не може да извлече поука от тях.
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от LipGallagher

                        Ще ти отговоря, белким поста ми стигне до тебе след няколко часа, поради албанския енджин на форума. Толкова ли ти е странно човек на 11-12 години да програмира? 93-та знаех как да си пусна PE2 под DOS, което няма как да се сравни със сегащните мамини вундрекинди, които барат тъчскрийните. Една от първите ми програми на Борланд С++ беше да правя оцветяване на козолата под ДОС, игри с карти под win95, часовник за дос, и да в 7-ми клас научих части от тригонометрията за да го изчертая. Отново светлинно прост съм в сравнение с ботовете на Наков с тяхното System.Console.Writeline("Az sym pesho"); и въртене на цикли за намиране на прости числа в списък
                        Браво, знаех си, че си дете чудо. Живей си под наем!
                        Last edited by X_Y; 13.01.2022, 20:54.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          имам повече от 4.
                          1 продадох, защото така или иначе беше спекулативна. тази с 50% кредит. замина с около 30% чисто печалба. ако бях я стискал, сега щеше да е с 60%, примерно.
                          голямото ми страдание е, че продадох работеща под наем маломерка в паниката. загубих и капиталова и наему. аааауууууу!
                          Всеки прави грешки, но точно те ни учат да правим нещата както трябва,

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от LipGallagher

                            Абсолютно леймърски опит за тролене Ха сега помисли къде печатаха дойче марки и къде печатат еврото
                            Евро печата и нашият монетен двор, и кво?

                            Коментар


                            • Жилищата, в които виждам смисъл са по 250К марки, а разполагам с 160. Да дръпна ли 100К марки заем (нали да има за такси, брокери и хляб с лютеница) в очакване до 5 години жилището ми да струва поне 350-400К марки ?
                              Кви са тия марки бе, пощенски ли? Дори да предположим, че си запазил 160К германски марки отпреди 20г, съмнявам се някой да ти даде още 100К марки заем. А пък да ти продадат жилище за марки е абсурд.
                              Last edited by X_Y; 13.01.2022, 20:40.

                              Коментар


                              • https://www.bloombergtv.bg/a/8-novin...a-novite-lihvi
                                Дълговият пазар на Европа постави нов рекорд в очакване на новите лихви

                                Общата сума надмина предишния рекорд, поставен в началото на 2020 г.

                                Бумът на продажбите следва по-ранно от нормалното затваряне на пазара в навечерието на Коледа, докато Европейската централна банка се готви да започне да спира покупките на облигации. В същото време в САЩ се задава повишаване на лихвите след най-големия скок на потребителските цени в страната от близо четири десетилетия през изминалата година.
                                „Има малко повече нервност относно това колко могат да се увеличат спредовете и доходността поради Федералния резерв и общата инфлационна картина“, каза Марко Балдини, ръководител на синдиката за облигации за EMEA и Япония в Barclays Plc. „Това определено подтиква емитентите да сключат сделки сега, когато през други години може да са решили да не правят това."

                                Коментар

                                Working...
                                X