IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

    Абе фондове, той арендатора е първи - че има и клауза в повечето договори за аренда при същата цена да я вземе той
    значи се изибват кой да купи ама иначе не е ливидна излиза.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

      Абе фондове, той арендатора е първи - че има и клауза в повечето договори за аренда при същата цена да я вземе той
      за клаузи не знам, едва ли някой ще подпише таква дивотия.А иначе арендаторите дават повече от фондовете.И какво значи съша цена / Аз ако продавам дали ще бия тупана колко ми е цената?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
        Абе фондове, той арендатора е първи - че има и клауза в повечето договори за аренда при същата цена да я вземе той
        в мутренските райони е така, но в по-бедните и не толкова завладяни от арендаторите землища фондовете са свеж полъх на пазара към здравословна среда. Радев е прав, че те не те мотаят и за ден макс два имаш оферирана цена. Мой приятел продаде точно така в 'кофти землище' с 'кофти арендатор', но обработваема земя. Въобще не се мотаят хората(от фонда) и имат ли макар и минимално присъствие в дадено земилище - добавят... е разбира се на разумна цена (за тях), но при всички положения не на цените, които едно време единствения местен дерибей е давал.

        темата е дълга и интересна, но не е за тук.
        Last edited by bertram; 16.01.2022, 14:49.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

          ЗЗ е много ликвидно. за 3 дни си продал.Забрави че има фодове които купуват всичко което става за земеделие.
          Абе фондове, той арендатора е първи - че има и клауза в повечето договори за аренда при същата цена да я вземе той

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

            като и при тухлите.
            другото общо е локацията.
            а голямата разлика е броя на потенциалните клиенти, от които се определя и на каква цена и за колко време може да продадеш.
            ако продаваш какъвто и да е имот в софия имаш колко, 100-200к потенциални купувачи. търсене/предлагане, конкуренция и т.н. непонятни /за не училите/ неща.
            ако продаваш зз дори на центъра на житницата на българия, ще имаш за клиенти 5-6 арендатора, няколко местни бека, няколко софиянци - интернет земеделци и двама трима случайни.
            кое ще да е по-ликвидно и ще се продаде по-бързо на по-добра цена?
            ЗЗ е много ликвидно. за 3 дни си продал.Забрави че има фодове които купуват всичко което става за земеделие.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

              като и при тухлите.
              другото общо е локацията.
              а голямата разлика е броя на потенциалните клиенти, от които се определя и на каква цена и за колко време може да продадеш.
              ако продаваш какъвто и да е имот в софия имаш колко, 100-200к потенциални купувачи. търсене/предлагане, конкуренция и т.н. непонятни /за не училите/ неща.
              ако продаваш зз дори на центъра на житницата на българия, ще имаш за клиенти 5-6 арендатора, няколко местни бека, няколко софиянци - интернет земеделци и двама трима случайни.
              кое ще да е по-ликвидно и ще се продаде по-бързо на по-добра цена?
              Затуй висят тули по 14 години на обява хахахаха, щото е пълно с местни бекове да НЕ купувате

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                Че то ЗЗ си е ликвидно.Доста по ликвидно от тули,стига да е с добро качество.
                като и при тухлите.
                другото общо е локацията.
                а голямата разлика е броя на потенциалните клиенти, от които се определя и на каква цена и за колко време може да продадеш.
                ако продаваш какъвто и да е имот в софия имаш колко, 100-200к потенциални купувачи. търсене/предлагане, конкуренция и т.н. непонятни /за не училите/ неща.
                ако продаваш зз дори на центъра на житницата на българия, ще имаш за клиенти 5-6 арендатора, няколко местни бека, няколко софиянци - интернет земеделци и двама трима случайни.
                кое ще да е по-ликвидно и ще се продаде по-бързо на по-добра цена?
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  точно това се опитвам да му кажа на ледосветлението, че едно е инвестиция и диверсификация в нещо, което ти е интересно с пари,които така или иначе спестяваш и трябва да наместиш в нещо, а съвсем друго е да имаш едни пари и да нямаш друго и да трябва да се изхранваш с тях.

                  неговите любими ваканционни студия съм сигурен, че не са всичките му активи,умения и пари в тях.

                  точно си мислех, че ако някой приятел в София ми каже имам спестени 20К-30К и това са ми всичките пари иначе карам от заплата до заплата - не бих го посъветвал да си купи земеделска земя някъде си за 20К. Ще му кажа или да се развива с тези пари като умения и знания или да пътува или да си ги вложи в нещо бързо ликвидно, което да му е под ръка и да му носи или някакви % дивидент или поне сигурност. Примерно акции и наполеони.

                  Ако същият човек е на село ( имам и такива приятели) - тогава нещата стават различни, там акции не им трябват, а може да си гледа постоянно за земя, защото като си на терен е друго - купуваш и ако знаеш какво купуваш може да го препродадеш с 15-20% горница на момента, а след време с повече от 20% горница.
                  Че то ЗЗ си е ликвидно.Доста по ликвидно от тули,стига да е с добро качество.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Не съм.
                    От Карол имаха някаква кампания,даже миналата седмица видях че имам пропуснато от една мадама ,която тогава говорихме с нея.
                    Тогава предлагаха,знаеш фондовете им,попитах за ETF,те явно търсят хора с които да работят срещу комисионни,което е логично,едва ли печелят много от тези които сами се оправят.
                    Свляш си плтформата на IB и си купуваш ETF.Karol са само поисредник към IB.След като се регистрираш нямаш повече работа с Карол.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                      Икономист: Инфлацията ще е по-страшна от пандемията през 2022 година

                      https://fakti.bg/biznes/645232-ikono...ez-2022-godina
                      Набедени иконосмисти в БГ бол.

                      Коментар


                      • Икономист: Инфлацията ще е по-страшна от пандемията през 2022 година

                        https://fakti.bg/biznes/645232-ikono...ez-2022-godina

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Това сме го коментирали много пъти.
                          Твоите начинания каквито и да са те НЕ ТЕ хранят основно.
                          Казвал за ФЪН ,нали така.
                          Доходите ти,основните ти доходи да живееш,да потребяваш,да плащаш за децата ти,за колите ти и за всичко останало не идват от тези земи и тези твои инвестиции така да го кажем,и да идва нещо,ако изобщо дойде то е толкова малко че е безмислено да го обсъждаме.
                          Така,стигаме до основния извод.
                          Ти имаш пари,много пари,защото хора с малко възможности няма да се забавляват с такива неща(да си жив и здрав както се казва).
                          Важното е да се подчертае,че това което описваш в никакъв случай не е опция човек,или семейство да си изкарват хляба още повече там където си купил.
                          Първо риска,който е огромен,второ и локацията,трето парите срещу риска и възвращаемостта+огромния труд и нерви и още и още
                          Лично аз не се впечатлявам,но имай в предвид че има доста лекомислени хора ,и някой може да се подхлъзне при тези приказки.
                          Земя,да,но плодородна такава и не там.
                          бре, смислено и критично мнение. браво.
                          няма да те отписвам още, значи.
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Това сме го коментирали много пъти.
                            Твоите начинания каквито и да са те НЕ ТЕ хранят основно.
                            Казвал за ФЪН ,нали така.
                            Доходите ти,основните ти доходи да живееш,да потребяваш,да плащаш за децата ти,за колите ти и за всичко останало не идват от тези земи и тези твои инвестиции така да го кажем,и да идва нещо,ако изобщо дойде то е толкова малко че е безмислено да го обсъждаме.
                            Така,стигаме до основния извод.
                            Ти имаш пари,много пари,защото хора с малко възможности няма да се забавляват с такива неща(да си жив и здрав както се казва).
                            Важното е да се подчертае,че това което описваш в никакъв случай не е опция човек,или семейство да си изкарват хляба още повече там където си купил.
                            Първо риска,който е огромен,второ и локацията,трето парите срещу риска и възвращаемостта+огромния труд и нерви и още и още
                            Лично аз не се впечатлявам,но имай в предвид че има доста лекомислени хора ,и някой може да се подхлъзне при тези приказки.
                            Земя,да,но плодородна такава и не там.
                            точно това се опитвам да му кажа на ледосветлението, че едно е инвестиция и диверсификация в нещо, което ти е интересно с пари,които така или иначе спестяваш и трябва да наместиш в нещо, а съвсем друго е да имаш едни пари и да нямаш друго и да трябва да се изхранваш с тях.

                            неговите любими ваканционни студия съм сигурен, че не са всичките му активи,умения и пари в тях.

                            точно си мислех, че ако някой приятел в София ми каже имам спестени 20К-30К и това са ми всичките пари иначе карам от заплата до заплата - не бих го посъветвал да си купи земеделска земя някъде си за 20К. Ще му кажа или да се развива с тези пари като умения и знания или да пътува или да си ги вложи в нещо бързо ликвидно, което да му е под ръка и да му носи или някакви % дивидент или поне сигурност. Примерно акции и наполеони.

                            Ако същият човек е на село ( имам и такива приятели) - тогава нещата стават различни, там акции не им трябват, а може да си гледа постоянно за земя, защото като си на терен е друго - купуваш и ако знаеш какво купуваш може да го препродадеш с 15-20% горница на момента, а след време с повече от 20% горница.
                            Last edited by bertram; 16.01.2022, 13:58.
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                              Какво и е знаковото? Най-обикновена типова къща соц стил. Отвън са се постарали, но отвътре няма нито една снимка.
                              Не е плетенярка

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение


                                за сметката какво може да направи семейство с 2000 на месец - не само, че не може да излиза навън, а и едвам ще свързва двата края. Конкретно в моя случай като си отворя очите на първо число вече имам разход 2000+лв. ( училищни такси за двете деца + режийни ток-вода + някаква сума за коли 2 бр),че даже и не стигат, но нали затова работим.

                                ако си пропуснал - края на 2017-та коментирах, че цените за покупка в района (около НДК) са ми солени за отдаване под наем (ниска доходност)
                                със 150К можеше да се купи,ремонтира и обзаведе нещо със сериозен компромис (хубавите ги изкупихМе 2012-2015-та и бяха останали кофти и с по-висока цена от 'прозореца 2012-2015-та').
                                С 150К да прибираш наем 400Е и да 'въртиш синджирчето' - реших, че не ми е 'интересно' и на майтап се огледах за земя (пролетта на 2018-та).

                                Дали ще думна 150К евро (накуп!) за един малък(!) двустаен с обзавеждане или в земеделски проект.. избрах второто обърни внимание като алтернатива на това, което имам като НИ,акции и професия в големия град. Нещо различно, което да ме изкара от зоната ми на комфорт, защото всичко ми е тотално ново. Допусках и продължавам да допускам грешки като във всичко ново, което захване човек, но е ФЪН, а и засега не бих казал да ми е донесло и загуби, които да не мога да преглътна (визирам разходи за ДМА, които някои от вас ще кажат, че са чиста загуба).

                                наречи го хоби + дългосрочна инвестиция 2 в 1 с реалната възможност да стане и 3 в 1 (хоби-бизнес-инвестиция в зз)
                                ще стане бизнес ако започне да носи доста над 30К годишно, а до тогава ще е хоби с идеята, че като се 'наиграя' ако на децата не им се занимава ще могат да пласират една ЗЗ.

                                И в момента считам, че покупка на определени акции,ЗЗ,машини,че и строеж на село е по-смислена за мен лично от покупка на тухли в София,където се плаща огромна екстра такса, че всички искат тухлата . Аз с тъплата отдавна съм се отказал да се конкурирам и надбягвам.

                                Важното е всеки да се чуства добре с това, което е захванал. Хората сме хем еднакви хем различни.

                                Поздрави
                                Ало, ти на кого говориш така бре?
                                Че Ламби може да изкара 3 месеца с 2000 лева, зер какви са му разходите - до Лидл за мастика и да си плати интернета и тока тука
                                Не можеш да обясниш на брокераст безсмислието да се харчи за балон, той все пак гледа процента.

                                Коментар

                                Working...
                                X