IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Не е до стискане, а до това, че обикновеният човек няма какво да прави парите от дадена продажба в София. Продаваш и после какво ?!
    После като bota156, убеждаваш 4 години себе си, че не си се прецакал

    Коментар


    • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

      Масови фалити, безработица, рязко повишаване на лихвите... Апокалипсис

      Ситуацията е различна от 2009-2012, дори психологически, собствениците вече знаят, че ако има спад е временен и ще стискат до последно
      Не е до стискане, а до това, че обикновеният човек няма какво да прави парите от дадена продажба в София. Продаваш и после какво ?!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

        Масови фалити, безработица, рязко повишаване на лихвите... Апокалипсис

        Ситуацията е различна от 2009-2012, дори психологически, собствениците вече знаят, че ако има спад е временен и ще стискат до последно
        Да, но колко вероятни биха били горните събития и в каква взаимовръзка?
        При рязко и високо повишаване на лихвите първите две ще са следствие, но тогава южна Европа ще фалира.
        По-скоро има ли по-лек и не-апокалиптичен вариант за спад в цените?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

          Дори и 5-6% да е инфлацията, основните стоки са нагоре.
          Поне за София демографията е на плюс до 2050. ( ~50% от БВП е София). В средносрочен план, какъв е сценария при който ще паднат цените на имотите?
          Масови фалити, безработица, рязко повишаване на лихвите... Апокалипсис

          Ситуацията е различна от 2009-2012, дори психологически, собствениците вече знаят, че ако има спад е временен и ще стискат до последно

          Коментар


          • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

            Според мен инфлацията за тази година до известна степен вече е калкулирана в цените.
            Аз очаквам забавяне на темпа на поскъпването до около 5-6% за 2022 и след това цените ще се движат с инфлацията.

            Не бих се надявал много на мантрата за демографията, поне що се отнася до големите градове.
            Дори и 5-6% да е инфлацията, основните стоки са нагоре.
            Поне за София демографията е на плюс до 2050. ( ~50% от БВП е София). В средносрочен план, какъв е сценария при който ще паднат цените на имотите?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              В момента и наемите да дръпнат с едни дори 10% да са пак не могат да компенсират цените за да си струва хипотетичната инвестиция имот.
              Преди наемите трябва да дръпнат заплатите...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение
                Реших да ви споделя, че ставам понижител. Ще ми се цените на строителните материяли и труда да паднат, инфлацията да спре да се покачва ( над 10% очаквана за 2022 според последната прогноза на БНБ), за да паднат и цените на самите жилища. Целта е да успея да купя поне още едно, ако може две.
                Според мен инфлацията за тази година до известна степен вече е калкулирана в цените.
                Аз очаквам забавяне на темпа на поскъпването до около 5-6% за 2022 и след това цените ще се движат с инфлацията.

                Не бих се надявал много на мантрата за демографията, поне що се отнася до големите градове.

                Коментар


                • Реших да ви споделя, че ставам понижител. Ще ми се цените на строителните материяли и труда да паднат, инфлацията да спре да се покачва ( над 10% очаквана за 2022 според последната прогноза на БНБ), за да паднат и цените на самите жилища. Целта е да успея да купя поне още едно, ако може две.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                    Да ти кажа, че преди беше възможно от инвестиция в панелен апартамент до метро да вземеш по-добри пари от Младост. Влагаш 30 000 евро, а вземаш 350 лв наем месечно. А в Младост апартите са скъпи и не са за всеки.
                    В момента и наемите да дръпнат с едни дори 10% да са пак не могат да компенсират цените за да си струва хипотетичната инвестиция имот.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                      Освен това има няколко добри училища до 8 клас, за разлика от другите панелни гета - Дружба, Люлин, Овча Купел, Надежда, Обеля, Левски и т.н.
                      Да ти кажа, че преди беше възможно от инвестиция в панелен апартамент до метро да вземеш по-добри пари от Младост. Влагаш 30 000 евро, а вземаш 350 лв наем месечно. А в Младост апартите са скъпи и не са за всеки.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                        Папурково е много хубаво за под наем (да вземаш наеми от там), както прави Ратко,
                        Освен това има няколко добри училища до 8 клас, за разлика от другите панелни гета - Дружба, Люлин, Овча Купел, Надежда, Обеля, Левски и т.н.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                          А Папурково къде забрави?Това са най елитните и скъпи земи в България
                          ee, проумя го най-сетне
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                            А Папурково къде забрави?Това са най елитните и скъпи земи в България
                            Папурково е много хубаво за под наем (да вземаш наеми от там), както прави Ратко,

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                              +1

                              Точно така.

                              Аз съм продал 3 провинциални имота. 2 от тях в момента се опитват да ги препродадат по-скъпо, леко напудрени за няколко хиляди лева, обаче не става.

                              Виж за земята в Добруджа и апартаменти в идеален център винаги ще има търсене и вървят скъпо.

                              Поздрави
                              А Папурково къде забрави?Това са най елитните и скъпи земи в България

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                                Те навлязоха 2007г. Изкупиха хиляди хотели по морето и банско, че и къщи по селата. От 15 години се чудят как да се отърват от тях.
                                +1

                                Точно така.

                                Аз съм продал 3 провинциални имота. 2 от тях в момента се опитват да ги препродадат по-скъпо, леко напудрени за няколко хиляди лева, обаче не става.

                                Виж за земята в Добруджа и апартаменти в идеален център винаги ще има търсене и вървят скъпо.

                                Поздрави

                                Коментар

                                Working...
                                X