IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

    600 лева макс.- зависи от ремонта и обзавеждането. Даже 500- 550 е по- реалистичния вариант. И това е от малкото които въобще могат да се мислят. Другия вариант е ново на чертеж и да загробиш едни пари за няколко години без приход и да се надяваш, че всичко ще е ок накрая
    Доколкото разбирам, схемата е такава: вкарваме с ремонта и таксите 200 000 лв и очакваме от наем 7 000 лв на година. 3% доходност без да отчитаме данъците и капиталовата.
    Ти се притесняваш от зеленото, но аз приключих едната си сделка, като продадох преди Акт 15 и имам 50% възвращаемост на вложението за 2г. и 3м. С тези 100000 евро можеш да участваш в две или три такива сделки при различни инвеститори, за да минимизираш риска и дори един да изгърми от трите пак ще е по-доходно, при 2 - не. А в последния апартамент сметката ми е още по-добра, ама да не дразня излишно, пък и съм далече от изход при нея. Но все пак ти явно не искаш да поемаш почти никакъв риск. Предполагам, може би правилно решение в твоя случай.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      в ЕПК съм виждал едни по-големи асансьори, че са много етажи + апартаменти на плоча. Такъв ако има всичко може да се качи без значение дали до 3 или 14 етаж. Без да се издевателства над асансьора разбира се. Мебели също всякакви може да набуташ вътре. Стига да има такъв във въпросния блок.
      Да, реално е много по-лесно да се качва в такъв блок, много повече зор съм виждал да качвам на 7 етаж от 8 етажна панелка по стълбите разни мебели, отколкото при дядо ми на техния ЕПК на 12 етаж, щото си имаха точно такъв "товарен" асансьор, както им викаха.

      Коментар


      • С колко ще скочат цените на имотите след приемане на еврото у нас


        Няма такова нещо като надут балон в цените на жилищата, счита икономист
        https://www.pariteni.bg/novini/imoti...o-u-nas-241197

        Attached Files
        Last edited by 13ADROL; 05.01.2022, 10:32.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение
          Аз ако имах свободни пари в момента бих взел това. Зона Б5 до мол София, до парк Възраждане и до метростанция
          https://m.imot.bg/details/1a163640383641126
          Мебелите остават ли ))

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

            кАжи, чЕстно?
            1644Е за тотално изриване.
            това сигура ще удари 1900-2000е/м2 докато добие вид за отдаване
            колко наем мислиш, че може да изкопчиш за него?
            600 лева макс.- зависи от ремонта и обзавеждането. Даже 500- 550 е по- реалистичния вариант. И това е от малкото които въобще могат да се мислят. Другия вариант е ново на чертеж и да загробиш едни пари за няколко години без приход и да се надяваш, че всичко ще е ок накрая

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

              Това е така но аз го казвам от гледна точка на това че е по изгодно да се инвестира в имоти от колкото в акции

              Ако ти мислиш че акциите са по ниско рискови и носят по висока доходност това е отделен въпрос ама за него ще трябва да се отнесеш към доктор ние не можем да ти помогнем
              Ти може да кажеш и дали ябълката или крушата е по-хубав плод. Само че няма еднозначен отговор.

              Портфейл от n на брой добре подбрани акции може да намали общия инвестиционен риск. Портфейл от n на брой имоти (от какъвто и да е вид) увеличава инвестиционния риск на портфейла и той е по-висок от рисковете за отделните имоти. Защо е така ще ти го оставя за домашно. Ако не можеш да откриеш отговора, ще ти го кажа.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение
                Аз ако имах свободни пари в момента бих взел това. Зона Б5 до мол София, до парк Възраждане и до метростанция
                https://m.imot.bg/details/1a163640383641126
                кАжи, чЕстно?
                1644Е за тотално изриване.
                това сигура ще удари 1900-2000е/м2 докато добие вид за отдаване
                колко наем мислиш, че може да изкопчиш за него?
                Last edited by ratten; 05.01.2022, 09:01.
                препоръка е

                Коментар


                • Цените на новото строителство в район "Централен" удариха 1500 евро за квадрат, в най-търсения - "Западен", все още се намират и под 1000 евро


                  https://www.marica.bg/imoti/noviqt-h...voren-kompleks

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    в ЕПК съм виждал едни по-големи асансьори, че са много етажи + апартаменти на плоча. Такъв ако има всичко може да се качи без значение дали до 3 или 14 етаж. Без да се издевателства над асансьора разбира се. Мебели също всякакви може да набуташ вътре. Стига да има такъв във въпросния блок.
                    Най вероятно има аз висок блок с малки асансьори не съм виждал но пак си е загуба на време да се кандилкаш до 14-ти етаж и за всяко нещо дето си забравил да да тръмбоваш нагоре надолу

                    Отделно да не ти казвам как ще те гледат съседите на кръв като товариш торбите с теракола в асансьора

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                      Тук 15к евро много трудно ще те оправят особено с цените в момента - А как ще намериш читав майстор дето да иска да качва материали до 14-ти етаж незнам

                      Такъв апарт е хубво да се отдава необзаведен - Излъже ли се някой да качи обзавеждане до 14-ти етаж е завинаги твой
                      в ЕПК съм виждал едни по-големи асансьори, че са много етажи + апартаменти на плоча. Такъв ако има всичко може да се качи без значение дали до 3 или 14 етаж. Без да се издевателства над асансьора разбира се. Мебели също всякакви може да набуташ вътре. Стига да има такъв във въпросния блок.
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                        Само му ковни ремонта на мнайсти етаж че е зор да качиш материалите само и да изринеш 3 тона боклуции и му прибави още 10К€ минимум плюс 3К€ непредвидени и стана топ имот.
                        Тук 15к евро много трудно ще те оправят особено с цените в момента - А как ще намериш читав майстор дето да иска да качва материали до 14-ти етаж незнам

                        Такъв апарт е хубво да се отдава необзаведен - Излъже ли се някой да качи обзавеждане до 14-ти етаж е завинаги твой

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                          Ти си един от най-активните в тези сравнения, но както и да е.
                          Това е така но аз го казвам от гледна точка на това че е по изгодно да се инвестира в имоти от колкото в акции

                          Ако ти мислиш че акциите са по ниско рискови и носят по висока доходност това е отделен въпрос ама за него ще трябва да се отнесеш към доктор ние не можем да ти помогнем

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение
                            Аз ако имах свободни пари в момента бих взел това. Зона Б5 до мол София, до парк Възраждане и до метростанция
                            https://m.imot.bg/details/1a163640383641126
                            Само му ковни ремонта на мнайсти етаж че е зор да качиш материалите само и да изринеш 3 тона боклуции и му прибави още 10К€ минимум плюс 3К€ непредвидени и стана топ имот.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                              При наем 300лв със сигурност ще намериш по лесно наемател за 5-ти етаж без асансьор от колкото на оня с гоблените на 14-ти етаж при наем 1200лв

                              При тези цени на наемите грубо и двата апарта ще се изплатят за по 13г - Как мислиш в Люлин можеш ли да вземеш 1200лв ?

                              Не съм стъпвал в Ботунец от поне 10г но съм сигурен че престъпността не е по висока от тази в Люлин
                              На тоя с гоблените повече от 700-750 наем да му вземеш е абсурд, и то след като направиш подобрения по него

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                                Повтаряй им го по честичко някой ден може и да разберат за какво става въпрос

                                Имам лошото усещане обаче че този ден ще бъде в края на тази година
                                Ти си един от най-активните в тези сравнения, но както и да е.

                                Коментар

                                Working...
                                X