IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

    Предполагам на майтап го пишеш това. Иначе ебаси мизерника дето си да си го помислиш дори.
    Ако си чел и 10-ина негови мнения, ще разбереш, че не го пише на майтап.
    ПС: за който не знае, това е 40-годишен мъж, който се е свил в панелката на майка си и злобее срещу всеки успял човек. Тъжен резултат от родителски и обществен провал.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

      това е болест. Аз виждам само числа, %, другите виждат курви, бело, трети пари/далавера, 4-ти - борсови индекси, 5-ти хазарт. все кофти зависимости
      За индексите не си прав.И какво разбираш под курви?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

        То пък един бизнес елит в БГ.
        това е болест. Аз виждам само числа, %, другите виждат курви, бело, трети пари/далавера, 4-ти - борсови индекси, 5-ти хазарт. все кофти зависимости
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

          Уверявам те че нищо спартанксо няма в живота ми. Голяма част от бизнес елита живее като мен и дори често по собствено желание без работата да го налага. Жени и деца по добре да се адаптират защото сами няма да се оправят.
          Щом ти харесва, няма грижи. Това с неплащането на сметка за 50 е мизерно обаче.
          Иначе бизнес елита съм ги е*ал, дреме ми как живеят.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
            Модела на Заплатката е добър Харесва ми.Хем спестява от наеми и разходи,хем наказва алчните рентаджии.Заплатка помисли как да им нанесеш още щети,като например да им повредиш електрониката на уредите или нещо друго за което да се усетят на по късен етап.
            Предполагам на майтап го пишеш това. Иначе ебаси мизерника дето си да си го помислиш дори.

            Коментар


            • Модела на Заплатката е добър Харесва ми.Хем спестява от наеми и разходи,хем наказва алчните рентаджии.Заплатка помисли как да им нанесеш още щети,като например да им повредиш електрониката на уредите или нещо друго за което да се усетят на по късен етап.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                Уверявам те че нищо спартанксо няма в живота ми. Голяма част от бизнес елита живее като мен и дори често по собствено желание без работата да го налага. Жени и деца по добре да се адаптират защото сами няма да се оправят.
                То пък един бизнес елит в БГ.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от cecostef Разгледай мнение

                  Хайде сега да разделим и брокерите на две категории: читави, и тези които от глад и некадърност са станали брокери.
                  Първата категория имат едно важно преимущество - информацията. Тази информация е важна не само дали си търсиш апартамент под наем, или недвижим имот за покупка.
                  Аз съм осигурен със собствено жилище и не ми се е налагало да търся имот за покупка за живеене (имот за инвестиция не търся и не съм привърженик на този вид доход). Но следя пазара и имам информация от първа ръка - огромна част от добрите оферти въобще не стигат до обява в интернет - каймакът се предлага за свои хора от хора с информация.
                  Разликата между читави и нечитави брокери е несъществена. Читави или нечитави брокерите само преразпределят наемателите във свободните апартаменти и вземат дял от печалбата. Не съществува хипотеза в която брокер създава повече агрегатна печалба от отдаване на имоти на пазара. Пазара би се разпределил по някакъв начин върху същата обща сума наеми със или без брокери, читави или не.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                    Виж сега, приел си някакви аксиоми и мислиш с тях. Първо, защо си приел, че P и N са постоянни? Защо всички трябва да си дават имотите през брокери и да се борят ценово с конкуренцията? Ето, примерно с тези и други неща не съм съгласен, да го вземам под внимание като константа и затова имаме различни изводи. Не знам какво работиш, но да не би да е нещо свързано с определено логическо мислене?

                    Аз разбирам, че може да има мнение за имотите като твоето, приемам го, разбирам и признавам, да се живее под наем, да се търси по-висока доходност и т. н. но съм взел други решения, защото не може да има две еднакви финансови решения за двама различни човека. Избирам по-подходящото за мен в момента. Ето това е проблема на много хора, в частност този форум, че не могат да приемат няколко различни гледни точки и че може да са верни всички едновременно. Гледам на различните мнения като на верни и грешни решения на различни задачи.

                    Поздрави и дано всеки направи и му се случи това, което е подходящо за него.
                    Дали P ще е P(t) е все едно. Никога няма да е P(брой_брокита). Нищо не се променя. Има цяла теория на Валрас с различни формулировки за пазарните участници. И това не е мое мнение, това е добре известен и очевиден факт.

                    Не е нужно всички да си дават имотите през брокери, но ето ти си направил първата стъпка във войната срещу другите хазяи от които си взел наемател и си доволен. Щом ти си направил първата стъпка рано или късно някой ще направи втората стъпка в модела да вземе пък твоите наематели.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                      Много е просто за разбиране. На пазара има P апартамента за предлагане и N наемателя. Намеателите няма къде да ходят така че тези N наемателя осигуряват всички приходи на хазяите. Брокерите не променят числата P и N. Със или без брокери наемателите ще се разпределят по някакъв начин в част от предлаганите апартаменти под наем. От тук следва че ролята на брокерите е само в това как ще се разпределят плащаните наеми сред P апартамента. Самите брокери нито могат да намерят повече от N наемателя, нито могат да влиаят на платежоспособността и предлагането. Сега като е ясно че брокерите само разпределят и вземат дял от тези N наема, очевдино че колкото и да е добър един брокер да ти намира наематели, някой друг хазяин търпи вредата от това и го окуражава да си намери още по-добър брокер съответно по-скъп който пък да му доведе твоите наематели. И това състезание продължава докато печалбите са нула.
                      Хайде сега да разделим и брокерите на две категории: читави, и тези които от глад и некадърност са станали брокери.
                      Първата категория имат едно важно преимущество - информацията. Тази информация е важна не само дали си търсиш апартамент под наем, или недвижим имот за покупка.
                      Аз съм осигурен със собствено жилище и не ми се е налагало да търся имот за покупка за живеене (имот за инвестиция не търся и не съм привърженик на този вид доход). Но следя пазара и имам информация от първа ръка - огромна част от добрите оферти въобще не стигат до обява в интернет - каймакът се предлага за свои хора от хора с информация.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                        Много е просто за разбиране. На пазара има P апартамента за предлагане и N наемателя. Намеателите няма къде да ходят така че тези N наемателя осигуряват всички приходи на хазяите. Брокерите не променят числата P и N. Със или без брокери наемателите ще се разпределят по някакъв начин в част от предлаганите апартаменти под наем. От тук следва че ролята на брокерите е само в това как ще се разпределят плащаните наеми сред P апартамента. Самите брокери нито могат да намерят повече от N наемателя, нито могат да влиаят на платежоспособността и предлагането. Сега като е ясно че брокерите само разпределят и вземат дял от тези N наема, очевдино че колкото и да е добър един брокер да ти намира наематели, някой друг хазяин търпи вредата от това и го окуражава да си намери още по-добър брокер съответно по-скъп който пък да му доведе твоите наематели. И това състезание продължава докато печалбите са нула.
                        Виж сега, приел си някакви аксиоми и мислиш с тях. Първо, защо си приел, че P и N са постоянни? Защо всички трябва да си дават имотите през брокери и да се борят ценово с конкуренцията? Ето, примерно с тези и други неща не съм съгласен, да го вземам под внимание като константа и затова имаме различни изводи. Не знам какво работиш, но да не би да е нещо свързано с определено логическо мислене?

                        Аз разбирам, че може да има мнение за имотите като твоето, приемам го, разбирам и признавам, да се живее под наем, да се търси по-висока доходност и т. н. но съм взел други решения, защото не може да има две еднакви финансови решения за двама различни човека. Избирам по-подходящото за мен в момента. Ето това е проблема на много хора, в частност този форум, че не могат да приемат няколко различни гледни точки и че може да са верни всички едновременно. Гледам на различните мнения като на верни и грешни решения на различни задачи.

                        Поздрави и дано всеки направи и му се случи това, което е подходящо за него.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                          Не те разбирам напълно, но да предположим, че съм схванал нещо и отговора ми е: ако всичките ми печалби изчезват в комисионни, просто няма да участвам в тази игра. Какво е това "прекия път" също не знам.

                          За имотните притежатели: всеки иска доходност на капитала си. Според теб може да си купиш дялове, акции, да инвеститаш в бизнес но не е правилно да инвестираш в имоти и да получаваш наеми?
                          Много е просто за разбиране. На пазара има P апартамента за предлагане и N наемателя. Намеателите няма къде да ходят така че тези N наемателя осигуряват всички приходи на хазяите. Брокерите не променят числата P и N. Със или без брокери наемателите ще се разпределят по някакъв начин в част от предлаганите апартаменти под наем. От тук следва че ролята на брокерите е само в това как ще се разпределят плащаните наеми сред P апартамента. Самите брокери нито могат да намерят повече от N наемателя, нито могат да влиаят на платежоспособността и предлагането. Сега като е ясно че брокерите само разпределят и вземат дял от тези N наема, очевдино че колкото и да е добър един брокер да ти намира наематели, някой друг хазяин търпи вредата от това и го окуражава да си намери още по-добър брокер съответно по-скъп който пък да му доведе твоите наематели. И това състезание продължава докато печалбите са нула.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                            съгласен съм с теб, но е жив късмет да намериш читав брокер, които да ти предложи тия неща.
                            няма да се впускам в квалификации, но голяма част дори не знаят, какво продават.
                            От 100 брокера които познавам, за 20 години, с 15 съм правил сделки. За петима от тях мога да гарантирам, че са много в час. Затова и са станали сделките през тях. В последните години играя на дребно а и вече работя само с един човек, близък роднина, който ръководи добър екип. Много е компетентен. Аз съм доволен.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                              Разбира се че са боклуци. Как да наричам човек който не работи, не произведжда, не плаща данъци и единствения му доход е от понаяднията на централните банки да надуват имоти и инфлация? Ти за друг епитет сещаш ли се?

                              Относно брокерите - колкото и да плащаш на брокер, ти си в едно състезание с другите "клиенти" да даваш повече от печалбата си за по-първи места и други "привилегии". Наизбежно това състезание свършва със изсмукани на 100% печалби. Единствения начин да спечелиш това състезание е да излезеш от пистата по прекия път и да се върнеш само за финиша. Аз съм прекия път. И всеки който страни от прекия път е обречен на брокерски произвол.
                              Не те разбирам напълно, но да предположим, че съм схванал нещо и отговора ми е: ако всичките ми печалби изчезват в комисионни, просто няма да участвам в тази игра. Какво е това "прекия път" също не знам.

                              За имотните притежатели: всеки иска доходност на капитала си. Според теб може да си купиш дялове, акции, да инвеститаш в бизнес но не е правилно да инвестираш в имоти и да получаваш наеми?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                                Уверявам те че нищо спартанксо няма в живота ми. Голяма част от бизнес елита живее като мен и дори често по собствено желание без работата да го налага. Жени и деца по добре да се адаптират защото сами няма да се оправят.
                                В изтритата тема имаше друг такъв, "бизнес елит", отявлен наемател в Младост. Някой сеща ли се как се казваше? Имаше и един дето се пресели в Боровец. Липсва ми тази "елитарност".

                                Коментар

                                Working...
                                X