IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    Жалко е, очевидно самият ти си бил в описаната от теб ситуация. Е, аз имам коренно различни впечатления от живота там. В самото начало и аз съм бил така със сигурност, но изцяло от мен е зависело да го променя към по-добро и съм го направил.
    Бате, изглежда с теб няма как някой да се мери, най-добрия унивеситет, най-доброто заплащане, най-умния и най-красивия, свършил неудовлетворен и неоценен в БГ. Извинявай за въпроса, но след като си неудовлетворен в БГ и си с такива високи умения, способности, знания, а в Германия си големец, Чий го дириш тука?

    Извини ме за скептицима, но приказките от 1001 нощ са за децата или за наивници или за някой анонимен форум или греша?

    Само да вметна, че в Германия ако бачкаш и учиш е много малко вероятно да си вземеш изпитите, че и предсрочно, щото там се учи яко и късат зверски. Ма нали си най-умния ,за теб съм убеден, че не е било така... Също така съм убеден, че цяла Германия се е редила на опашка да ти предложи 10к евро заплата, за да ти останат 6к след данъци.За да можеш да плащаш наем от 1 к, да караш кола на лизинг и да не пазаруваш в алди, а в плюс или уоол март, да си правиш зъбите в бг, че в Германия ще ти иде заплатката и да ходиш на почивка два пъти в годината с предсрочно записване от предната година. Всичко това при обикновено стартова 3,5к. бруто за иконимист/финансист, без да се интересуват дали некое друго бедно мангалче като теб, например сирийче или какъвто и да е друг внос със същата диплома нема си го земат за 3к стартова Олекваш, олекваш и отлиташ като надут балон с горещ въздух....
    Last edited by pepe1234; 03.02.2022, 13:50.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Въпроса е за кога ???Кога ще имаш време да си без кредити и да се радваш само на доходите от всичко това???Колко години още,ти сам си сметни...
      Не искаш да приемеш, че да нямаш кредит е прецаквацията. Тъжно, но факт. Виж лихвите по кредитите, виж годишната инфлация, виж поскъпването на активите. Изобщо е безумие, че изобщо говориш за време без кредитив момент, в който хората се чудят как да спасят парите, които имат.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Въпроса е за кога ???Кога ще имаш време да си без кредити и да се радваш само на доходите от всичко това???Колко години още,ти сам си сметни...
        него го радват да му дрънкат ключета на връзката в джоба
        кредитите даже го радват, че върти парите на тия с депозитите.
        разни хора.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

          Какво съм чел или не, изобщо не те какае теб. Плащам трети кредит и всеки следващ имот все по лесно го купувам и с по-голям % собствени средства получени от други имоти.
          Както е казал мечо the more the better
          Въпроса е за кога ???Кога ще имаш време да си без кредити и да се радваш само на доходите от всичко това???Колко години още,ти сам си сметни...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

            Не ми отговори какво е "твърда лихва". Не съм го чувал тоя термин.
            Ами константна от 6,8 + надбавка ОЛП на БНБ. Влез в първия клон на allianz, па ги питай кога са предлагали този продукт.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

              Какво съм чел или не, изобщо не те какае теб. Плащам трети кредит и всеки следващ имот все по лесно го купувам и с по-голям % собствени средства получени от други имоти.
              Както е казал мечо the more the better
              Не ми отговори какво е "твърда лихва". Не съм го чувал тоя термин.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                А текста със ситните букви чете ли го или юрош на маслините.Тука са все мЕлеонери. Всички са купили когато квадратния метър е бил 300 еуро , и кредите им е поне 50% по-евтин от средния за пазара.
                Какво съм чел или не, изобщо не те какае теб. Плащам трети кредит и всеки следващ имот все по лесно го купувам и с по-голям % собствени средства получени от други имоти.
                Както е казал мечо the more the better

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                  А бе аз и мастика не пия ,ама знам цената на "Пещерската"
                  Абе ти запетая не знаеш как се поставя, ама всичко останало го знаеш.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                    Добре, имах предвид договорите, не знам колко трябва да си изветрял, ако си мислиш, че ще ти показвам рекламни материали
                    А текста със ситните букви чете ли го или юрош на маслините.Тука са все мЕлеонери. Всички са купили когато квадратния метър е бил 300 еуро , и кредита им е поне 50% по-евтин от средния за пазара.
                    Last edited by nradev; 02.02.2022, 21:17.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                      Офертите са едно,ама договора е съвсем друго.
                      Добре, имах предвид договорите, не знам колко трябва да си изветрял, ако си мислиш, че ще ти показвам рекламни материали

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                        Ти много знаеш какви са били лихвите за първокласни длъжници, клошари не пускат по банките.
                        А бе аз и мастика не пия ,ама знам цената на "Пещерската"

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                          Казах ти, че ще ти дам офертите за двата кредита, да се дървиш на банкерите, които са ми ги отпуснали, не на мен...
                          Офертите са едно,ама договора е съвсем друго.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                            Старши какво това "твърда лихва" и каква е разликата с меката?


                            Ти сигурен ли си че знаеш как се смята лихвата или поверва на рекламите по ТВ.2010 година иотеките за първокласни длижници беха на около 8%.
                            Казах ти, че ще ти дам офертите за двата кредита, да се дървиш на банкерите, които са ми ги отпуснали, не на мен...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                              Старши какво това "твърда лихва" и каква е разликата с меката?


                              Ти сигурен ли си че знаеш как се смята лихвата или поверва на рекламите по ТВ.2010 година иотеките за първокласни длижници беха на около 8%.
                              Ти много знаеш какви са били лихвите за първокласни длъжници, клошари не пускат по банките.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                                Първото помещение-50% съсобствен, 2010г. с 50% самоучастие и 50% потр. кредит в аllianz на 6,8% твърда лихва + ОЛП, който в последните 3г. беше 0,00%
                                Второто помещение -2020г. 100% моя собственост, без кредит.
                                Третия имот, вак. апарт с хол , стая , тераса и сан.помещение, 100% моя собственос, в идеал център на Бургас, 2021г. с 60% собствени средства и 40% потр. кредит на 4,28% ГПР в ССВ. Мога да ти предоставя данни от агенцията по вписванията и двете банки.
                                Това е общо взето за последните 11г.
                                Старши какво е това "твърда лихва" и каква е разликата с меката?


                                Ти сигурен ли си че знаеш как се смята лихвата или поверва на рекламите по ТВ.2010 година иотеките за първокласни длъжници беха на около 8%.


                                От агенцията не искам,вервам ти.Ама сигурен ли си че познваш числата,щото банкерите най обичат да стрижат такива дет верват на рекламите.
                                Last edited by nradev; 02.02.2022, 20:43.

                                Коментар

                                Working...
                                X