IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

    Всички холандски университети до един са в топ 200, няколко са в топ 100. Български няма дори един в топ 1000. В Германия може и да има забутани университетчета на българско ниво, както и в Англия, все пак са големи държави. Но дори и така да е, пак е по-добре, да научи език и малко различна култура поне. Масовката в УНСС и подобни "университети" какво учи според теб?

    Колко е трагично нашето висше образование и какво е мнението на младежите за него говори достатъчно една проста статистика - в Холандия българите са втората по-големина чужденци студенти след 85 милионна Германия, много повече от 65 милионна Франция, 40 милиона поляци, 20 милиона румънци и прочие. Като абсолютна бройка става дума, не на глава население.
    Боби, в Холандия има 20 университета и двойно повече хохшулета. Значи Холандия дава 60 университета в топ 200. Щатите имат 45 в топ 200, УК 30, Германия 11. Я пак си помисли, да не би само 10 холандски да са в топ 200.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

      Не е така, както се казва по-добре пръв на село, отколкото втори в Рим. В Германия пари като ИТ няма да направиш, ще си просто средна класа, след данъци и по-високи разходи можеш да спестиш по-малко отколкото в София. Това е гледната точка на бачкатора и ти много добре го знаеш, макар че ти за себе си може и в офшорки да имаш опции, или за други фокуси.
      Защо си мислиш, че ме интересува чак толкова много какво ще спестя?
      Предпочитам да се разхождам в парк без боклуци, да карам кола по нормални улици и да ям качествена храна. Да знам, че мога да разчитам на институции, на полиция ако се наложи.Това ми е много по-ценно от няколко хиляди повече или по-малко по сметката ми.

      В нормалните държави именно средната класа има високо качество на живот. В България дори най-висша класа да си и да имаш пари - като излезеш от къщата си се озоваваш насред мизерията. Колкото и да спестиш, няма какво да купиш с тези пари.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Ти щото отиде и видя как е и в Германия и в Рим и навсякъде си обиколил.
        Отиди ,остани ,поживей малко ,не като турист и чул недочул и тогава коментирай
        На мен ми се налаха по лични причини често да пътувам и да стоя навън по дълго и виждам за какво иде реч,категорично подчертавам че стандарта ни колкото и да се е подобрил ,сме си на дъното все още и проблема е в това че навън нещата не са статични и там дърпат напред,да имат си много негативи и там но като теглиш чертата няма база за сравнение
        Аха, ти така и с ремонтите и строителството - гледал си и вече ги разбираш.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

          Я ни разкажи ти как придоби ведомствената панелка на половин цена с "изгоден"ГПР от 10% и зашо я лъзна след 2-3 години.
          Не беше ведомствена, а общинска, а и аз бях само съдлъжник.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
            Когато си избрал да гледаш негативите винаги ще намериш, но да си мангал(чужденец в друга държава), гатсър и икономически зависим роб цял живот за мен не е оферта.

            Западното общество е модерното робство, създадено е имагинерното чувство че живееш добре, а всъщност си един цървул без келяв лев у джоба, бачкаш до полуда и накрая всичко отива за месечните разходи. И ако спестиш за някоя почивка някъде си добре. С това се изчерпва съществуването в модерното робство.
            Има една приказка -оптимиста е измислил самолета ,а песимиста парашута ,така че този оптимизъм който е в повече е токсичен в един момент

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

              А пурите къде са по-добри, в Луанда или в Киншаса?
              И на двете места съм ял Моамбе. Много е добро.
              Пурите - в Гватемала.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                Не е така, както се казва по-добре пръв на село, отколкото втори в Рим. В Германия пари като ИТ няма да направиш, ще си просто средна класа, след данъци и по-високи разходи можеш да спестиш по-малко отколкото в София. Това е гледната точка на бачкатора и ти много добре го знаеш, макар че ти за себе си може и в офшорки да имаш опции, или за други фокуси.
                Ти щото отиде и видя как е и в Германия и в Рим и навсякъде си обиколил.
                Отиди ,остани ,поживей малко ,не като турист и чул недочул и тогава коментирай
                На мен ми се налаха по лични причини често да пътувам и да стоя навън по дълго и виждам за какво иде реч,категорично подчертавам че стандарта ни колкото и да се е подобрил ,сме си на дъното все още и проблема е в това че навън нещата не са статични и там дърпат напред,да имат си много негативи и там но като теглиш чертата няма база за сравнение

                Коментар


                • Когато си избрал да гледаш негативите винаги ще намериш, но да си мангал(чужденец в друга държава), гатсър и икономически зависим роб цял живот за мен не е оферта.

                  Западното общество е модерното робство, създадено е имагинерното чувство че живееш добре, а всъщност си един цървул без келяв лев у джоба, бачкаш до полуда и накрая всичко отива за месечните разходи. И ако спестиш за някоя почивка някъде си добре. С това се изчерпва съществуването в модерното робство.
                  Last edited by pepe1234; 02.02.2022, 16:29.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Повече, но боклуци, ниско качество на всичко. И с цената на мръсен въздух, разбити улици, корупция сред които си принуден да живееш.

                    И аз мога да купя повече квадрати в Кръстова Вада, отколкото на Боденското Езеро. И какво от това? Да ми падне новата сграда на главата след 10-на години заради некадърно строителство? Да газя кал и съседът ми да гори гуми, а аз да дишам? Да рискувам да ме нахапят улични кучета или да ме убие някой пиян идиот с БМВ 2002 година? Да няма една свястна болница, едно свястно училище? Всички стоки (вкл. оригиналните вносни от ЕС) с по-ниско качество, правени специално за България?

                    Супер наивно е да си мислиш, че имаш по-висок стандарт. А цените тук на боклуците вече се изравняват с тези в Германия.
                    Не е така, както се казва по-добре пръв на село, отколкото втори в Рим. В Германия пари като ИТ няма да направиш, ще си просто средна класа, след данъци и по-високи разходи можеш да спестиш по-малко отколкото в София. Това е гледната точка на бачкатора и ти много добре го знаеш, макар че ти за себе си може и в офшорки да имаш опции, или за други фокуси.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Еди направи само Дюнерстаг ,долу до нас в центъра ,дето спечели Мастършеф и се видя в чудо когато почна да си търси доставчици за продуктите .
                      Пича който отвори пиците Франкос на Витошка внася всичко от брашното до последния продукт от Италия
                      От такива привнесени "бизнеси" нямаме нужда
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                        Ей, подсети ме за боровинката. Помните ли го тоя герой? Беше прахосал цял апартамент на родителите си за да "учи" в затънтено холандско хохшуле, после се върнал като бит карабас и искаше евтиния.

                        Добро образование има и в България и по света, скапано също. Разликата е, че тук всички знаят кои са боклуците, а като идат в някое холандско, немско или английско менте заблуждават родата че "учат". Естествено има и топ100 университети, но малка част от заминавищите ги приемат.
                        Всички холандски университети до един са в топ 200, няколко са в топ 100. Български няма дори един в топ 1000. В Германия може и да има забутани университетчета на българско ниво, както и в Англия, все пак са големи държави. Но дори и така да е, пак е по-добре, да научи език и малко различна култура поне. Масовката в УНСС и подобни "университети" какво учи според теб?

                        Колко е трагично нашето висше образование и какво е мнението на младежите за него говори достатъчно една проста статистика - в Холандия българите са втората по-големина чужденци студенти след 85 милионна Германия, много повече от 65 милионна Франция, 40 милиона поляци, 20 милиона румънци и прочие. Като абсолютна бройка става дума, не на глава население.
                        Last edited by BobyB; 02.02.2022, 16:19.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

                          Мога да си позволя повече неща, които в Германия не мога, покупвателната ми способност е по-висока
                          Повече, но боклуци, ниско качество на всичко. И с цената на мръсен въздух, разбити улици, корупция сред които си принуден да живееш.

                          И аз мога да купя повече квадрати в Кръстова Вада, отколкото на Боденското Езеро. И какво от това? Да ми падне новата сграда на главата след 10-на години заради некадърно строителство? Да газя кал и съседът ми да гори гуми, а аз да дишам? Да рискувам да ме нахапят улични кучета или да ме убие някой пиян идиот с БМВ 2002 година? Да няма една свястна болница, едно свястно училище? Всички стоки (вкл. оригиналните вносни от ЕС) с по-ниско качество, правени специално за България?

                          Супер наивно е да си мислиш, че имаш по-висок стандарт. А цените тук на боклуците вече се изравняват с тези в Германия.
                          Last edited by ejonny2376; 02.02.2022, 16:16.

                          Коментар


                          • https://www.infostock.bg/infostock/c...chno-zatyagane
                            Подценяват ли инвеститорите необходимостта от „агресивно” парично затягане?

                            02 Февруари 2022 13:45

                            Пазарите отхвърлят плавното връщане към ниското ниво на инфлация от предходните десетилетия, без необходимост от агресивни политически действия – че това най-вече ще се случи само по себе си“, заяви най-големият хедж фонд в света в своята прогноза за 2022 г. "Виждаме предстоящ сблъсък между това, което предстои да се случи и това, което сега се отхвърля."

                            „Огромният адреналин от пари и кредити по време на пандемията сега създаде самоусилващ се цикъл на високи номинални разходи и ръст на доходите, който е малко вероятно да се охлади без агресивно затягане на паричните средства", каза Bridgewater.

                            „Тъй като има толкова голяма разлика между това, което е дисконтирано и това, което смятаме за вероятно, виждаме потенциал за големи пазарни движения, което разбира се предполага значителни рискове от държането на активи, както и значителна алфа възможност от промяна на цените“, според доклада.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              В София няма къде и един дюнер да изядеш. Продават ти някакви боклуци на цени като в Германия, че и по-високи.
                              А пурите къде са по-добри, в Луанда или в Киншаса?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Още по-лошо е да лъжеш сънародниците си и да ги крадеш. Визирам брокерите и кредитните консултанти, работещи на комисионна.
                                +1

                                Коментар

                                Working...
                                X