IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

    радвам се, че си се развеселил.
    но нещата просто не се случват по този начин.
    да сме живи, да видим
    Нали видя как се случиха със СССР и соц блока...Ей тъй ще се случат и тука...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      Там е работата - неизбежното покачване на лихвите вече е калкулирано в цената на световните индекси. На всички играчи е ясно, че това ще се случи още през 2022 и ще продължи дългосрочно. Дори да има известни сътресения при едно внезапно решение на ЕЦБ (пак неизбежно, колкото и да го отричат), ефектът ще е минимален. Аз инвестирам в широко диверсифицирано световно портфолио, около 8000 компании от целия свят. Към тях имам 20% ликвидна нискорискова резерва, вложена в ААА облигации. При сериозен срив на борсите и покачване на капиталовите разходи мога лесно да мина на 90% и даже 100% акции.

      За сметка на това имотите растат с безумни темпове и именно те ще пострадат най-тежко. Съчетано с демографската катастрофа и двойно по-малкото млади хора, навлизащи на пазара за жилищна площ още след 2025 година, нещата ще са катастрофални и никаква инфлация не може да спаси "инвеститорите" в Софийски имоти. На един работещ млад човек ще се падат по 3 имота - напълно излишни.

      Другият предстоящ ефект е сривът на пенсионните системи, който очаквам да настъпи също до 2030 година най-късно в целия ЕС. Ще се пансионира всичко, родено до 1965 година - това е най-многобройната част от работещото население. Инфлацията обезценява най-вече гарантираните пенсионни продукти. Излизането от имотите е напълно неизбежно, това е един кух капитал, налят в непродуктивни активи.
      Джони, нищо не е калкурирано в световните индекси. Цената на индкесите е същата като по времето когато дори не си помисляха за вдигане на лихви. Цената на акциите зависи само от това дали някоя нискорискова алтернатива е налична към момента. Засега с накупените облигации те държат доходността много ниска и не си струва да местят. Дори фючърсите по бондове не калкулират висока доходност. Нищо не е калкулурано по никой метод, ако се вярва на пазара дори да вдигнат лихвите ще ги свалят в рамките на година. Пък дали ще има високи лихви или рецесия акциите ще се срутят при всички положения.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        замисли се на какво пишеш по цял ден из нета
        сървърите на какво са
        каква кола караш
        и тн и тн

        това няма да изчезне
        може да има драма, криза, но ще мине.
        Чети по внимателно какво съм написал...Това че Зукърбърг и Мъск ще фалират не означава че компютрите и сървърите ще изчезнат..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

          Ако вкараш половин милион на борсата, можеш да получиш допълнителен лост x4 лихва ~1,2 - 1,4%. Т.е. директно 2 млн. в акции. Ако ги вкараш в кол опции на фонд в парите, отиваш още x3-4; ако пък ги вкараш в опции на фонд с лост x3.... Смятай. Т.е. с ипотека на един имот за 500 хил, можеш да си на борсата за 10 млн.

          Спасе, начини има. Пари и най-паче топки няма. Готов ли си да поемеш този риск?
          Ако слезе тренда с акциите надолу и се панираш а и те стисне ипотеката си отекъл. Това се прави ама да не мърдаш от акциите поне 10 години. Както казва Радев за аматьори нема как да стане.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            джони,
            това го играха 2007/8-ма не един и двама. апартамент заложен, за да има за акции...
            ако имотите ти се струват балон то акциите са дирижабъл
            Джони е открил топлата вОда. Такива фокуси не бива да се правят според мен.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Какво излезе ? ЧСИ е добра рекламна агенция :-)
              Тази цифра не е ли доста над пазарните реалности и що се е получила ? Размера ?
              Това си помислих и аз. След ЧСИ...ами ако беше на свободния пазар? Ъгъла обаче на Сан Стефано и Шипка има емпирично значение.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                Венко ти не можеш да ми развалиш настроението дори напротив развеселяваш ме с тая сляпа вяра за която бронебойни патрони няма открити....Ще поживеем ще видим.
                радвам се, че си се развеселил.
                но нещата просто не се случват по този начин.
                да сме живи, да видим
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение
                  Тоя имот, предполагам си спомняте, че бе разнасян тук преди месец...





                  п.п. Сравнителни анализи за мечтатели...
                  От топ анализатори с 10 годишен период на форумна активност ли? Изпуснал съм. На колко го оцениха?
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                    Докторски паметник -7000€/м2

                    https://fakti.bg/imoti/652277-v-cent...a-7000-eur-kvm
                    Получиха световъртеж, Лорде...по-полека!
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                      Венко ти не можеш да ми развалиш настроението дори напротив развеселяваш ме с тая сляпа вяра за която бронебойни патрони няма открити....Ще поживеем ще видим.
                      замисли се на какво пишеш по цял ден из нета
                      сървърите на какво са
                      каква кола караш
                      и тн и тн

                      това няма да изчезне
                      може да има драма, криза, но ще мине.
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                        не искам да ти развалям настроението, но ще го има и запада и мъск и зука и фейса
                        Венко ти не можеш да ми развалиш настроението дори напротив развеселяваш ме с тая сляпа вяра за която бронебойни патрони няма открити....Ще поживеем ще видим.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                          Бе то и при висока инфлация трябваше да вдигнат лихвите ама не го правят.Запада фалира.Няма никакво значение акции ли си купил или кимизарници...Кимизарника е за да живееш в него а не да спекулираш.Предстоят много интересни времена...Че и Мъск няма да го има и фейса и нам кво си сичкото тва няма да го има...Въпрос на година време..
                          не искам да ти развалям настроението, но ще го има и запада и мъск и зука и фейса
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                            ....
                            Спасе, начини има. Пари и най-паче топки няма. Готов ли си да поемеш този риск?
                            Точно тоя - твърдо н'Ие" ...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              Ако вкараш половин милион на борсата, можеш да получиш допълнителен лост x4 лихва ~1,2 - 1,4%. Т.е. директно 2 млн. в акции. Ако ги вкараш в кол опции на фонд в парите, отиваш още x3-4; ако пък ги вкараш в опции на фонд с лост x3.... Смятай. Т.е. с ипотека на един имот за 500 хил, можеш да си на борсата за 10 млн.

                              Спасе, начини има. Пари и най-паче топки няма. Готов ли си да поемеш този риск?
                              Борса много скоро няма да има

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Какво излезе ? ЧСИ е добра рекламна агенция :-)
                                Тази цифра не е ли доста над пазарните реалности и що се е получила ? Размера ?
                                Мхм, доста таралежи имаше тук тогава, казах, че знам за какво става въпрос...
                                Last edited by maverik; 10.02.2022, 21:47.

                                Коментар

                                Working...
                                X