IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тарикати продават имоти на космически цени, идиоти ги купуват
    https://frognews.bg/biznes-turisam/t...i-kupuvat.html


    Коментар


    • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

      Ами лесно ще стане 20 ,ако имотите паднат наполовина.
      Тогава ЕТФ-ите ще са на четвъртина :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от cool_alyn Разгледай мнение
        Вие хубаво си честитите, ама нищо не казвате за тоя, дето е купил съседния апартамент за 100к - на него коефициента гони 40, и не се знае кога ще падне на 20 с оглед на влошаващата се икономическа обстановка
        Там нямаме достатъчно информация. Може да си живее там собственика. НИ в който живееш си е пасив по дефиниция. Може обаче да е направил супер кич ремонт, да е докарал стил късен мутробарок и да вади от наеми едноцифрен коефициент от някоя ВИП модна икона

        Коментар


        • Първоначално изпратено от cool_alyn Разгледай мнение
          Вие хубаво си честитите, ама нищо не казвате за тоя, дето е купил съседния апартамент за 100к - на него коефициента гони 40, и не се знае кога ще падне на 20 с оглед на влошаващата се икономическа обстановка
          Ами лесно ще стане 20 ,ако имотите паднат наполовина.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

            Харесах. Честото! Ако си дългосрочен цената на имота ще расте. За изтеклата година цената разделена на годишния наем ти дава коефициент 20. Пожелавам ти от догодина 10.
            Вие хубаво си честитите, ама нищо не казвате за тоя, дето е купил съседния апартамент за 100к - на него коефициента гони 40, и не се знае кога ще падне на 20 с оглед на влошаващата се икономическа обстановка

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение
              Въпрос към всички мислители и умозаключители: Миналата година купих жилищен имот за 62к евро, обзаведен. След боядисване на стените и почистване за 500 лв., отдадох имота под наем с месечен наем 550 лв. Имот като този в същата сграда, но на по-висок етаж, се продава за 100к евро, и мисля, че за 1 седмица го капарираха. Колко съм се набутал и какви загуби ще търпя от тук нататък?
              Парите бяха почти кеш, с малка част потребителски кредит, вече погасен.
              Харесах. Честото! Ако си дългосрочен цената на имота ще расте. За изтеклата година цената разделена на годишния наем ти дава коефициент 20. Пожелавам ти от догодина 10.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                Честита сигурна инвестиция!
                Аз пък, днес чак година след покупката, отидох в циганската махала да си прехвърля партидата за водата
                Сигурно е само че ще се занимава с простотии до живот.Освен ако не реши да продаде.

                Коментар


                • Постепенно вдигане на лихвите не означавало бавно ,сега разбрахте ли как банките при лошо време си искат чадърчето ,поговорката не е измислена случайно ,продължавайте да теглите кредити и да набивате в имоти при тези нива

                  https://www.investor.bg/novini/130/a...z-iuli-350627/

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

                    В твоя чест веднага си посипвам главата с пепел, продавам, и държа кеша в банка и то чакам да изгори с поне 40 процента до края на годината, или си купувам акции с доходност 0.5 процента. Велико.
                    https://www.investor.bg/novini/130/a...z-iuli-350627/

                    Чети ,чети от днес за какво иде реч ЕЦБ,то и то тръгна по пътя на ФЕД ха ха ха ха ха !!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                      Честита сигурна инвестиция!
                      Аз пък, днес чак година след покупката, отидох в циганската махала да си прехвърля партидата за водата

                      ЛЕДЕН ДУШ Е ТАЗИ НОВИНА ЗА ПАЗАРА !!
                      Казакс от ЕЦБ: Възможно е банката да повиши лихвите през юли

                      Постепенното нормализиране на паричната политика не означава, че ще е бавно, заяви той

                      Постепенно" не означава бавно, не означава съзнателно изоставане от тенденцията. Не, то означава, че ще проверим дали предприетите мерки на политиката са подходящи", обясни Казакс.

                      ОЩЕ ПО ТЕМАТА
                      Инфлацията в еврозоната ще е три пъти над целевото равнище на ЕЦБ тази година
                      Лагард: Войната в Украйна засили риска от допълнително ускоряване на инфлацията



                      По думите му 25 б.п. увеличение "изглеждат разумни" в момента, въпреки че представителите на ЕЦБ винаги може да обсъдят и по-големи повишения в зависимост от постъпващите икономически данни.

                      Настоящите данни за инфлацията означават, че ЕЦБ не трябва да чака за по-ускорен темп на растеж на заплатите, смята банкерът.

                      Коментар


                      • https://www.investor.bg/novini/130/a...z-iuli-350627/
                        Казакс от ЕЦБ: Възможно е банката да повиши лихвите през юли !!!!!

                        Постепенното нормализиране на паричната политика не означава, че ще е бавно, заяви той

                        Постепенно" не означава бавно, не означава съзнателно изоставане от тенденцията. Не, то означава, че ще проверим дали предприетите мерки на политиката са подходящи", обясни Казакс.


                        По думите му 25 б.п. увеличение "изглеждат разумни" в момента, въпреки че представителите на ЕЦБ винаги може да обсъдят и по-големи повишения в зависимост от постъпващите икономически данни.

                        Настоящите данни за инфлацията означават, че ЕЦБ не трябва да чака за по-ускорен темп на растеж на заплатите, смята банкерът.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение
                          Въпрос към всички мислители и умозаключители: Миналата година купих жилищен имот за 62к евро, обзаведен. След боядисване на стените и почистване за 500 лв., отдадох имота под наем с месечен наем 550 лв. Имот като този в същата сграда, но на по-висок етаж, се продава за 100к евро, и мисля, че за 1 седмица го капарираха. Колко съм се набутал и какви загуби ще търпя от тук нататък?
                          Парите бяха почти кеш, с малка част потребителски кредит, вече погасен.
                          Честита сигурна инвестиция!
                          Аз пък, днес чак година след покупката, отидох в циганската махала да си прехвърля партидата за водата

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                            Ами дотук си ДАЛ 120к ЛЕВА(+незнайно колко такси - поне 5к) и си взел 6000. На минус 114к лева. След 20 години да си жив и здрав може и да си ИЗБИЕШ парите.
                            А ако ти сметна ОФИЦИАЛНАТА инфлация от 12% или 14 400 на 120к лева си с нетни потоци от МИНУС 8400 лева.
                            Без данъци, амортизация, ремонти, липса на наематели ...
                            Аз от такваз "инвестиция" бягам като ДЯВОЛ ОТ ТАМЯН
                            Ай честито
                            В твоя чест веднага си посипвам главата с пепел, продавам, и държа кеша в банка и то чакам да изгори с поне 40 процента до края на годината, или си купувам акции с доходност 0.5 процента. Велико.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение
                              Въпрос към всички мислители и умозаключители: Миналата година купих жилищен имот за 62к евро, обзаведен. След боядисване на стените и почистване за 500 лв., отдадох имота под наем с месечен наем 550 лв. Имот като този в същата сграда, но на по-висок етаж, се продава за 100к евро, и мисля, че за 1 седмица го капарираха. Колко съм се набутал и какви загуби ще търпя от тук нататък?
                              Парите бяха почти кеш, с малка част потребителски кредит, вече погасен.
                              В София ли е имота? Колко стаен?

                              Изглежда хубава инвестиция,

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение
                                Въпрос към всички мислители и умозаключители: Миналата година купих жилищен имот за 62к евро, обзаведен. След боядисване на стените и почистване за 500 лв., отдадох имота под наем с месечен наем 550 лв. Имот като този в същата сграда, но на по-висок етаж, се продава за 100к евро, и мисля, че за 1 седмица го капарираха. Колко съм се набутал и какви загуби ще търпя от тук нататък?
                                Парите бяха почти кеш, с малка част потребителски кредит, вече погасен.
                                Ами дотук си ДАЛ 120к ЛЕВА(+незнайно колко такси - поне 5к) и си взел 6000. На минус 114к лева. След 20 години да си жив и здрав може и да си ИЗБИЕШ парите.
                                А ако ти сметна ОФИЦИАЛНАТА инфлация от 12% или 14 400 на 120к лева си с нетни потоци от МИНУС 8400 лева.
                                Без данъци, амортизация, ремонти, липса на наематели ...
                                Аз от такваз "инвестиция" бягам като ДЯВОЛ ОТ ТАМЯН
                                Ай честито
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X