IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение
    ... Пак казвам, почвам да мисля 97 ма в 5Д !
    Правилно си се насочил и не знам защо масовката търси за база 2008,може би защото 1996 - 97 е била под полата на мама държейки се и за гащите на тати,за всеки случай!

    Точно на гуд фрайдей през 1996 фиксинга на бнб беше 48 лева за долар и на светлия вторник беше на 65 и отгоре!Помня че тогава почнахме да се споглеждаме нервно въпреки,че симптомите бяха налице още от средата на предишната година.

    Знаеш ли колко време може да издържи нормален икономически субект в условията от 1996 - зависи от мазнинката,т.е от кеша.Точно тия с парите в брой загубиха най-малко (с процента от инфлацията).Всичко останало мина под Ножа без значение в какво бяха инвестирали.След 1998 всичко беше напълно подменено.

    ПС:Това за фиксинга надявам се да го има в сайта на бнб - в момента пиша по спомен - и там много точно може да се види Взрива който никой не очакваше!
    Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Ти не помниш ли мача 2008 на година.
      Инфлацията тогава,отиде в небето и след това хоп...Краш...
      Тогава работех в Бизнес парка и поскъпването ме смазваше,заплатата ми не стигаше,та се налагаше и от време на време да работя втора работа.
      Я да те питам намери ми в световната история момент,период когато да е имало инфлация в такива размери и после да не е била последвана от криза ???
      Потърси добре и ако намериш пиши...
      Също така и цените на петрола...След изстрелване и задържане над 100 долара за барел отново стагнацията чука на вратата,така е било винаги...и през 70,те и преди 10 години отново.
      Той ориза утре може да е 8 лева за няколко месеца и после да го продават 2 пакета за 4 лева..
      Помня отлично но не прави аналогия ,сега ще е друго ! Пак казвам, почвам да мисля 97 ма в 5Д ! : D

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

        Правилно !!! Но , отговори на въпроса кво правиш като ориза стане 8 кинта ,хляба 4 лв примерно ? Контекста е кво правиш с фиатната пара ?!
        Малките хора играещи успешно голямата игра са 0.1% хипотетично !
        Ти не помниш ли мача 2008 на година.
        Инфлацията тогава,отиде в небето и след това хоп...Краш...
        Тогава работех в Бизнес парка и поскъпването ме смазваше,заплатата ми не стигаше,та се налагаше и от време на време да работя втора работа.
        Я да те питам намери ми в световната история момент,период когато да е имало инфлация в такива размери и после да не е била последвана от криза ???
        Потърси добре и ако намериш пиши...
        Също така и цените на петрола...След изстрелване и задържане над 100 долара за барел отново стагнацията чука на вратата,така е било винаги...и през 70,те и преди 10 години отново.
        Той ориза утре може да е 8 лева за няколко месеца и после да го продават 2 пакета за 4 лева..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
          Абе аз забивам два апарта на върха. Нали съм писал че като ти трябва ковеш и не гледаш цените. Хич не ми пука. И аз да се прецакам веднъж.
          Левчо, изчакай до Януари-Март'23, тогава със сухото ще си купиш четири такива.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            Лихвата ако беше станала 5%щеше да си без работа трайно и да си продал минимум 2 имота от твоите за да вържеш двата края.Ти прогнози не гледай,щото прогнозите бяха за вдигане на лихвите 2023 година ,а сега само за тази очакванията и то до тук са за 3 вдигания в Европа ,само до тук казвам ,за 2022 година лихвата ще мине на положителна територия а не се знае дали няма и други методи да приложат за кредитирането,и да го ограничат защото и това е на масата.
            И по темата че са закъснели това е добре за пазара защото ще бъде рязко полят с леден душ.
            Тук си малко като с прогнозите :-) Работата ми върви/еше най-добре като лихвите бяха високи. Келнерите сме най-добре като даваме сливовица на вересия, а сега всеки може да вземе вересията от банката , а не от кръчмата, което дава алтернатива на пияниците и не е добре за работата ми.
            А за продажбата на апартите нещо съвсем се обърка. един ако продам това ми е семейните разходи за 20+ години ..., а 2 да продам ....Нема да живея до 200 години, нито планирам да дундуркам чаветата докато станат на 50.... Още неколко години и да фащат пътя... Ще им оставя САМО по 1 тула за покрив и нататък да си изкарват сами за лебо....Не съм сигурен дали да не им прибирам тънък наем..., за да осъзнаят как се изкарват парите и тулите и че не падат от космоса.... На готово сичко не е ок....
            Пазара дали ще е полят с воден душ или с още повече артия и виртуалка когато инфлацията падне под 5% не е много ясно....
            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 23.04.2022, 16:22.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Това е страх,купува от страх.Както казва и Държи,при покупката на имоти не трябва да има емоции от какъвто и да било характер.
              Правилно !!! Но , отговори на въпроса кво правиш като ориза стане 8 кинта ,хляба 4 лв примерно ? Контекста е кво правиш с фиатната пара ?!
              Малките хора играещи успешно голямата игра са 0.1% хипотетично !

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Лихвата трябваше да е 5+% още от миналата година, когато разказваха приказките , че инфлацията била временно явление, ако искаха да я контролират.
                Та как беше - много искаме , ама немаме желание е работата....
                Сега вече каквото и да направят е леко ''неумишлено'' закъсняло. Официално за последните 2 години и на Запад има натрупана 15% инфлация, а реално сигурно двойно. Имотите и там и тук за 2 години са 25% нагоре с изключение на няколко свръхзадлъжнели страни.
                Та и сега да я направят 5% лихвата е много късно, но те така или иначе няма да минат 3% в близките няколко години дори и да продължаваме с по 10% инфлация на година.....

                ПП Гледах ''прогнози'' за стадото за инфлацията от ЕЦБ някъде . Та за 2023 щяла да е под 5%, а за 2024 направо 2-3% ....май не трябва да спират печатенето... ноо шъ ''падне'' инфлацията :-)
                Лихвата ако беше станала 5%щеше да си без работа трайно и да си продал минимум 2 имота от твоите за да вържеш двата края.Ти прогнози не гледай,щото прогнозите бяха за вдигане на лихвите 2023 година ,а сега само за тази очакванията и то до тук са за 3 вдигания в Европа ,само до тук казвам ,за 2022 година лихвата ще мине на положителна територия а не се знае дали няма и други методи да приложат за кредитирането,и да го ограничат защото и това е на масата.
                И по темата че са закъснели това е добре за пазара защото ще бъде рязко полят с леден душ.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                  Лева и народа общо какво прави говори ,че имат инстинкт породен от едно наше близко минало, инстинкт породен от страх [всеки заложен инстинкт е програма за оцеляване] . Дали верния ход е надценен имот е друга тема ! Ако купи прилично обзаведено на 1100-1200 евра квадрата в София е правилно според мен, дори и панеляк ! Ако купуват коптори дори и нови големи 50 квадрата за по 100к евра в София е стадо от идиоти, за Плевен дори няма да отварям дума !
                  Отвсякъде се говори за вдигане но в конекста на вдигане до нула от отрицателна за Европа ! Лихвата в момента трябва да е 1-2% наясно си с това нали ? Наясно си и ,че западът е фалирал ,виж дълговете от поснатия от мен линк в по предишния ми пост . Според мен ЕЦБ-то пази еврото и ще го пази докато може , т.е. обезценяване на валутата плюс сериозна инфлация т.е. скрита хиперинфлация .
                  Доскоро бях оптимист за световната паричната политика и смятах че просто пазят короба полека да навлиза в бурното море . Вече смятам ,че ни правят на абдали и са наясно какво кога ще правят просто цирка е за пред публиката .
                  Войната в Русия е част от тая игра според мен и всичко[война, невдигане на лихви , масмедии ] е част от една голяма и мръсна игра !
                  Та всеки да мисли и преценява ако има суха пара ,какво да прави ,щото ножа тоя път не е дървен
                  ПП Има разлика между ФЕД и ЕЦБ , тая разлика ще покаже кой е собственика и кой псето !
                  Лихвата трябваше да е 5+% още от миналата година, когато разказваха приказките , че инфлацията била временно явление, ако искаха да я контролират.
                  Та как беше - много искаме , ама немаме желание е работата....
                  Сега вече каквото и да направят е леко ''неумишлено'' закъсняло. Официално за последните 2 години и на Запад има натрупана 15% инфлация, а реално сигурно двойно. Имотите и там и тук за 2 години са 25% нагоре с изключение на няколко свръхзадлъжнели страни.
                  Та и сега да я направят 5% лихвата е много късно, но те така или иначе няма да минат 3% в близките няколко години дори и да продължаваме с по 10% инфлация на година.....

                  ПП Гледах ''прогнози'' за стадото за инфлацията от ЕЦБ някъде . Та за 2023 щяла да е под 5%, а за 2024 направо 2-3% ....май не трябва да спират печатенето... ноо шъ ''падне'' инфлацията :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Факта че някой ти е казал че имаш добри цени не означава,че пазара дългосрочно ще ги приеме,освен това ,ако за първи път си ги вдигнал,ок за някакъв период може и да работиш,но ако се наложи още да вдигаш,как мислиш,къде ще излезе сметката с разходи,печалба,обороти ???
                    Историята помни много случаи,когато банките включително и ЕЦБ са вдигали лихвите рязко.
                    Ето и Лева вече до такава степен се е успал със статуквото че е готово да банк да купува там каквото и да е в Плевен само и само да е със масата.
                    Това е само статистика,нищо лично към него,но само един пример ....
                    Мисля че факта ,че от всички страни се говори и се вдигат лихви,е красноречив ,а все пак нека бъдем реалисти,ако банките вдигнат лихвите за няколко месеца с процентите които си представяме ,не само че няма да имаш време да вдигаш цени,а ти просто ще фалираш за има няма месец.Както каза някой ставките на Централната банка и тези на търговските не колерират едно към едно,сами видяхме че едни ипотеки в САЩ скочиха с 30,40% и то сега когато все още ФЕД е в самото начало ..
                    Лева и народа общо какво прави говори ,че имат инстинкт породен от едно наше близко минало, инстинкт породен от страх [всеки заложен инстинкт е програма за оцеляване] . Дали верния ход е надценен имот е друга тема ! Ако купи прилично обзаведено на 1100-1200 евра квадрата в София е правилно според мен, дори и панеляк ! Ако купуват коптори дори и нови големи 50 квадрата за по 100к евра в София е стадо от идиоти, за Плевен дори няма да отварям дума !
                    Отвсякъде се говори за вдигане но в конекста на вдигане до нула от отрицателна за Европа ! Лихвата в момента трябва да е 1-2% наясно си с това нали ? Наясно си и ,че западът е фалирал ,виж дълговете от поснатия от мен линк в по предишния ми пост . Според мен ЕЦБ-то пази еврото и ще го пази докато може , т.е. обезценяване на валутата плюс сериозна инфлация т.е. скрита хиперинфлация .
                    Доскоро бях оптимист за световната паричната политика и смятах че просто пазят короба полека да навлиза в бурното море . Вече смятам ,че ни правят на абдали и са наясно какво кога ще правят просто цирка е за пред публиката .
                    Войната в Русия е част от тая игра според мен и всичко[война, невдигане на лихви , масмедии ] е част от една голяма и мръсна игра !
                    Та всеки да мисли и преценява ако има суха пара ,какво да прави ,щото ножа тоя път не е дървен
                    ПП Има разлика между ФЕД и ЕЦБ , тая разлика ще покаже кой е господаря и кой псето !
                    Last edited by pa4anga; 23.04.2022, 16:02.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Това е страх,купува от страх.Както казва и Държи,при покупката на имоти не трябва да има емоции от какъвто и да било характер.
                      Има нужда , а не емоции. Те идват от осъзнаването на Левчо, че може би е на върха. От друга страна доколкото знам той ще ги плати не много над строителната себестойност към момента, така че трудно може да е на голяма загуба дори като става въпрос за Плевен.... ако въобще има загуба....
                      Ако вземем предвид демографията трудно може да го продаде над инфлацията в Плевен след 20 години, но няма да може и да купи подобен тогава по-евтино....НОВ.
                      И в Тутракан ако поискаш да си купиш ново в момента никой няма да ти го продаде под 600 евро при сегашно започване.
                      Да ти го преведа, че освен нуждата от имотите при него той прави трансформация от хартия в тухла. Че хартията вече нищо не струва е ясно на всички , за тухлата като не е 3 пъти над себестойност за строителство не е много сигурно кое как е....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Ако става дума за Пуевен, на каквато и цена да ги купиш, все си прецакан.
                        Това е страх,купува от страх.Както казва и Държи,при покупката на имоти не трябва да има емоции от какъвто и да било характер.

                        Коментар


                        • Преди войната централните банки имаха една убеденост, че инфлацията ще започне да се укротява след Covid. За съжаление обаче според прогнозите за края на тази година инфлацията ще е два или три пъти по-висока от очакванията на банките. Както ЕЦБ, така и Федералният резерв се приготвят за вдигане на лихвите. В САЩ вече се говори за увеличение от 7-8 пъти, в Европа последните прогнози са за 3 пъти по 0.25%“, каза Търпанов.
                          Според него увеличението на лихвите на Европейската централна банка неминуемо ще засегне негативно по-задлъжнелите държави в Еврозоната. „Те все още твърдят, че няма фрагментация на пазара и че лихвите на някои от по-рисковите и задлъжнели емитенти няма да се увеличат прекомерно много. Но за съжаление смятам, че това е неизбежно“, каз

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                            Така де , но лихвата към момента трябваше да е поне 2 %. Що се бавят според тебе ?! Аз почвам да си мисля за прикриване на лека хиперинфлацийка ! Не е реално за 2, 3 месеца да има подскоци на коптора с по 20-30% ! Че ще е много болезнено след 2 , 3 години е ясно , но ,че в момента е вече болезнено също ! Вдигнах 20% цените аз тука наскоро , ми да ти кажа от една маркетингова компания казаха ,че много добри цени сме имали ,разбирай трябва с още ! Та , скептик съм и тва дето го гледахме 97ма , ще го гледаме в 5д !!!
                            ПП Ако не Озаптят инфлацията , а изгледи такива като гледам няма и жълтото ще подскочи сериозно . При лихва сериозна ще потъне , ама вече втора година чакаме лихва а такава няма ! Не е сериозно да говорят ,че края на 22 ще сме на 0 лихва !
                            ПП https://business.dir.bg/ikonomika/da...-za-evrozonata
                            Факта че някой ти е казал че имаш добри цени не означава,че пазара дългосрочно ще ги приеме,освен това ,ако за първи път си ги вдигнал,ок за някакъв период може и да работиш,но ако се наложи още да вдигаш,как мислиш,къде ще излезе сметката с разходи,печалба,обороти ???
                            Историята помни много случаи,когато банките включително и ЕЦБ са вдигали лихвите рязко.
                            Ето и Лева вече до такава степен се е успал със статуквото че е готово да банк да купува там каквото и да е в Плевен само и само да е със масата.
                            Това е само статистика,нищо лично към него,но само един пример ....
                            Мисля че факта ,че от всички страни се говори и се вдигат лихви,е красноречив ,а все пак нека бъдем реалисти,ако банките вдигнат лихвите за няколко месеца с процентите които си представяме ,не само че няма да имаш време да вдигаш цени,а ти просто ще фалираш за има няма месец.Както каза някой ставките на Централната банка и тези на търговските не колерират едно към едно,сами видяхме че едни ипотеки в САЩ скочиха с 30,40% и то сега когато все още ФЕД е в самото начало ..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                              Абе аз забивам два апарта на върха. Нали съм писал че като ти трябва ковеш и не гледаш цените. Хич не ми пука. И аз да се прецакам веднъж.
                              Ако става дума за Пуевен, на каквато и цена да ги купиш, все си прецакан.

                              Коментар


                              • Абе аз забивам два апарта на върха. Нали съм писал че като ти трябва ковеш и не гледаш цените. Хич не ми пука. И аз да се прецакам веднъж.
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X