IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    В момента паричната политика се ръководи от ЕЦБ,на централно ниво.
    В България освен това има Валутен борд.
    аз не говоря за България обаче,затова и казвам 5Д
    това с диференцираните ставки е да се прострелят в крака с базука !
    Last edited by pa4anga; 23.04.2022, 22:46.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

      Правилно си се насочил и не знам защо масовката търси за база 2008,може би защото 1996 - 97 е била под полата на мама държейки се и за гащите на тати,за всеки случай!

      Точно на гуд фрайдей през 1996 фиксинга на бнб беше 48 лева за долар и на светлия вторник беше на 65 и отгоре!Помня че тогава почнахме да се споглеждаме нервно въпреки,че симптомите бяха налице още от средата на предишната година.

      Знаеш ли колко време може да издържи нормален икономически субект в условията от 1996 - зависи от мазнинката,т.е от кеша.Точно тия с парите в брой загубиха най-малко (с процента от инфлацията).Всичко останало мина под Ножа без значение в какво бяха инвестирали.След 1998 всичко беше напълно подменено.

      ПС:Това за фиксинга надявам се да го има в сайта на бнб - в момента пиша по спомен - и там много точно може да се види Взрива който никой не очакваше!
      кеша ще гори сега обаче ! той вече гори сериозно ,щото тогава имаше долари а сега кво има ?
      Last edited by pa4anga; 23.04.2022, 22:52.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

        О Песи добре дошъл.Батко ви какво ви разправяше тука 10 годин?Тук не опира до желание а да възможности.Вдигнат ли лихвата Европа е у киреча фалирва за нула време.Просто ще им бъде изпълнена смъртната присъда..Ако не я вдигнат смъртта ще е по бавна и мъчителна...Виждам че вече май започнахте д се осъзнавате на къде е задухал вятъра...
        В момента ще пуснат диференцирани ставки за най задлъжнелите държави,останалите поемат поскъпването,това ще направят.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Лихвата трябваше да е 5+% още от миналата година, когато разказваха приказките , че инфлацията била временно явление, ако искаха да я контролират.
          Та как беше - много искаме , ама немаме желание е работата....
          Сега вече каквото и да направят е леко ''неумишлено'' закъсняло. Официално за последните 2 години и на Запад има натрупана 15% инфлация, а реално сигурно двойно. Имотите и там и тук за 2 години са 25% нагоре с изключение на няколко свръхзадлъжнели страни.
          Та и сега да я направят 5% лихвата е много късно, но те така или иначе няма да минат 3% в близките няколко години дори и да продължаваме с по 10% инфлация на година.....

          ПП Гледах ''прогнози'' за стадото за инфлацията от ЕЦБ някъде . Та за 2023 щяла да е под 5%, а за 2024 направо 2-3% ....май не трябва да спират печатенето... ноо шъ ''падне'' инфлацията :-)
          О Песи добре дошъл.Батко ви какво ви разправяше тука 10 годин?Тук не опира до желание а да възможности.Вдигнат ли лихвата Европа е у киреча фалирва за нула време.Просто ще им бъде изпълнена смъртната присъда..Ако не я вдигнат смъртта ще е по бавна и мъчителна...Виждам че вече май започнахте д се осъзнавате на къде е задухал вятъра...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

            Ще се сетите. А помните ли че правителството емитираше ДЦК (ака ДЪЛГ) всеки ден. Засега е всяка седмица и лихвите с всяка емисия по 1% отгоре
            А,лихвите що са с процент отгоре ?
            Защото на пазарите на дълг ,вече парите имат цена.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

              Помня отлично но не прави аналогия ,сега ще е друго ! Пак казвам, почвам да мисля 97 ма в 5Д ! : D
              В момента паричната политика се ръководи от ЕЦБ,на централно ниво.
              В България освен това има Валутен борд.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

                Правилно си се насочил и не знам защо масовката търси за база 2008,може би защото 1996 - 97 е била под полата на мама държейки се и за гащите на тати,за всеки случай!

                Точно на гуд фрайдей през 1996 фиксинга на бнб беше 48 лева за долар и на светлия вторник беше на 65 и отгоре!Помня че тогава почнахме да се споглеждаме нервно въпреки,че симптомите бяха налице още от средата на предишната година.

                Знаеш ли колко време може да издържи нормален икономически субект в условията от 1996 - зависи от мазнинката,т.е от кеша.Точно тия с парите в брой загубиха най-малко (с процента от инфлацията).Всичко останало мина под Ножа без значение в какво бяха инвестирали.След 1998 всичко беше напълно подменено.

                ПС:Това за фиксинга надявам се да го има в сайта на бнб - в момента пиша по спомен - и там много точно може да се види Взрива който никой не очакваше!
                Ще се сетите. А помните ли че правителството емитираше ДЦК (ака ДЪЛГ) всеки ден. Засега е всяка седмица и лихвите с всяка емисия по 1% отгоре
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение
                  ... Пак казвам, почвам да мисля 97 ма в 5Д !
                  Правилно си се насочил и не знам защо масовката търси за база 2008,може би защото 1996 - 97 е била под полата на мама държейки се и за гащите на тати,за всеки случай!

                  Точно на гуд фрайдей през 1996 фиксинга на бнб беше 48 лева за долар и на светлия вторник беше на 65 и отгоре!Помня че тогава почнахме да се споглеждаме нервно въпреки,че симптомите бяха налице още от средата на предишната година.

                  Знаеш ли колко време може да издържи нормален икономически субект в условията от 1996 - зависи от мазнинката,т.е от кеша.Точно тия с парите в брой загубиха най-малко (с процента от инфлацията).Всичко останало мина под Ножа без значение в какво бяха инвестирали.След 1998 всичко беше напълно подменено.

                  ПС:Това за фиксинга надявам се да го има в сайта на бнб - в момента пиша по спомен - и там много точно може да се види Взрива който никой не очакваше!
                  Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Ти не помниш ли мача 2008 на година.
                    Инфлацията тогава,отиде в небето и след това хоп...Краш...
                    Тогава работех в Бизнес парка и поскъпването ме смазваше,заплатата ми не стигаше,та се налагаше и от време на време да работя втора работа.
                    Я да те питам намери ми в световната история момент,период когато да е имало инфлация в такива размери и после да не е била последвана от криза ???
                    Потърси добре и ако намериш пиши...
                    Също така и цените на петрола...След изстрелване и задържане над 100 долара за барел отново стагнацията чука на вратата,така е било винаги...и през 70,те и преди 10 години отново.
                    Той ориза утре може да е 8 лева за няколко месеца и после да го продават 2 пакета за 4 лева..
                    Помня отлично но не прави аналогия ,сега ще е друго ! Пак казвам, почвам да мисля 97 ма в 5Д ! : D

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                      Правилно !!! Но , отговори на въпроса кво правиш като ориза стане 8 кинта ,хляба 4 лв примерно ? Контекста е кво правиш с фиатната пара ?!
                      Малките хора играещи успешно голямата игра са 0.1% хипотетично !
                      Ти не помниш ли мача 2008 на година.
                      Инфлацията тогава,отиде в небето и след това хоп...Краш...
                      Тогава работех в Бизнес парка и поскъпването ме смазваше,заплатата ми не стигаше,та се налагаше и от време на време да работя втора работа.
                      Я да те питам намери ми в световната история момент,период когато да е имало инфлация в такива размери и после да не е била последвана от криза ???
                      Потърси добре и ако намериш пиши...
                      Също така и цените на петрола...След изстрелване и задържане над 100 долара за барел отново стагнацията чука на вратата,така е било винаги...и през 70,те и преди 10 години отново.
                      Той ориза утре може да е 8 лева за няколко месеца и после да го продават 2 пакета за 4 лева..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                        Абе аз забивам два апарта на върха. Нали съм писал че като ти трябва ковеш и не гледаш цените. Хич не ми пука. И аз да се прецакам веднъж.
                        Левчо, изчакай до Януари-Март'23, тогава със сухото ще си купиш четири такива.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Лихвата ако беше станала 5%щеше да си без работа трайно и да си продал минимум 2 имота от твоите за да вържеш двата края.Ти прогнози не гледай,щото прогнозите бяха за вдигане на лихвите 2023 година ,а сега само за тази очакванията и то до тук са за 3 вдигания в Европа ,само до тук казвам ,за 2022 година лихвата ще мине на положителна територия а не се знае дали няма и други методи да приложат за кредитирането,и да го ограничат защото и това е на масата.
                          И по темата че са закъснели това е добре за пазара защото ще бъде рязко полят с леден душ.
                          Тук си малко като с прогнозите :-) Работата ми върви/еше най-добре като лихвите бяха високи. Келнерите сме най-добре като даваме сливовица на вересия, а сега всеки може да вземе вересията от банката , а не от кръчмата, което дава алтернатива на пияниците и не е добре за работата ми.
                          А за продажбата на апартите нещо съвсем се обърка. един ако продам това ми е семейните разходи за 20+ години ..., а 2 да продам ....Нема да живея до 200 години, нито планирам да дундуркам чаветата докато станат на 50.... Още неколко години и да фащат пътя... Ще им оставя САМО по 1 тула за покрив и нататък да си изкарват сами за лебо....Не съм сигурен дали да не им прибирам тънък наем..., за да осъзнаят как се изкарват парите и тулите и че не падат от космоса.... На готово сичко не е ок....
                          Пазара дали ще е полят с воден душ или с още повече артия и виртуалка когато инфлацията падне под 5% не е много ясно....
                          Last edited by pesimist4o na kvadrat; 23.04.2022, 16:22.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Това е страх,купува от страх.Както казва и Държи,при покупката на имоти не трябва да има емоции от какъвто и да било характер.
                            Правилно !!! Но , отговори на въпроса кво правиш като ориза стане 8 кинта ,хляба 4 лв примерно ? Контекста е кво правиш с фиатната пара ?!
                            Малките хора играещи успешно голямата игра са 0.1% хипотетично !

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Лихвата трябваше да е 5+% още от миналата година, когато разказваха приказките , че инфлацията била временно явление, ако искаха да я контролират.
                              Та как беше - много искаме , ама немаме желание е работата....
                              Сега вече каквото и да направят е леко ''неумишлено'' закъсняло. Официално за последните 2 години и на Запад има натрупана 15% инфлация, а реално сигурно двойно. Имотите и там и тук за 2 години са 25% нагоре с изключение на няколко свръхзадлъжнели страни.
                              Та и сега да я направят 5% лихвата е много късно, но те така или иначе няма да минат 3% в близките няколко години дори и да продължаваме с по 10% инфлация на година.....

                              ПП Гледах ''прогнози'' за стадото за инфлацията от ЕЦБ някъде . Та за 2023 щяла да е под 5%, а за 2024 направо 2-3% ....май не трябва да спират печатенето... ноо шъ ''падне'' инфлацията :-)
                              Лихвата ако беше станала 5%щеше да си без работа трайно и да си продал минимум 2 имота от твоите за да вържеш двата края.Ти прогнози не гледай,щото прогнозите бяха за вдигане на лихвите 2023 година ,а сега само за тази очакванията и то до тук са за 3 вдигания в Европа ,само до тук казвам ,за 2022 година лихвата ще мине на положителна територия а не се знае дали няма и други методи да приложат за кредитирането,и да го ограничат защото и това е на масата.
                              И по темата че са закъснели това е добре за пазара защото ще бъде рязко полят с леден душ.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                                Лева и народа общо какво прави говори ,че имат инстинкт породен от едно наше близко минало, инстинкт породен от страх [всеки заложен инстинкт е програма за оцеляване] . Дали верния ход е надценен имот е друга тема ! Ако купи прилично обзаведено на 1100-1200 евра квадрата в София е правилно според мен, дори и панеляк ! Ако купуват коптори дори и нови големи 50 квадрата за по 100к евра в София е стадо от идиоти, за Плевен дори няма да отварям дума !
                                Отвсякъде се говори за вдигане но в конекста на вдигане до нула от отрицателна за Европа ! Лихвата в момента трябва да е 1-2% наясно си с това нали ? Наясно си и ,че западът е фалирал ,виж дълговете от поснатия от мен линк в по предишния ми пост . Според мен ЕЦБ-то пази еврото и ще го пази докато може , т.е. обезценяване на валутата плюс сериозна инфлация т.е. скрита хиперинфлация .
                                Доскоро бях оптимист за световната паричната политика и смятах че просто пазят короба полека да навлиза в бурното море . Вече смятам ,че ни правят на абдали и са наясно какво кога ще правят просто цирка е за пред публиката .
                                Войната в Русия е част от тая игра според мен и всичко[война, невдигане на лихви , масмедии ] е част от една голяма и мръсна игра !
                                Та всеки да мисли и преценява ако има суха пара ,какво да прави ,щото ножа тоя път не е дървен
                                ПП Има разлика между ФЕД и ЕЦБ , тая разлика ще покаже кой е собственика и кой псето !
                                Лихвата трябваше да е 5+% още от миналата година, когато разказваха приказките , че инфлацията била временно явление, ако искаха да я контролират.
                                Та как беше - много искаме , ама немаме желание е работата....
                                Сега вече каквото и да направят е леко ''неумишлено'' закъсняло. Официално за последните 2 години и на Запад има натрупана 15% инфлация, а реално сигурно двойно. Имотите и там и тук за 2 години са 25% нагоре с изключение на няколко свръхзадлъжнели страни.
                                Та и сега да я направят 5% лихвата е много късно, но те така или иначе няма да минат 3% в близките няколко години дори и да продължаваме с по 10% инфлация на година.....

                                ПП Гледах ''прогнози'' за стадото за инфлацията от ЕЦБ някъде . Та за 2023 щяла да е под 5%, а за 2024 направо 2-3% ....май не трябва да спират печатенето... ноо шъ ''падне'' инфлацията :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X