IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://www.bloombergtv.bg/a/17-v-ra...-investitorite
    Кристиян Фезелов, риск анализатор в "Капман Асет Мениджмънт", в ефира на предаването "В развитие" с водеща Вероника Денизова.

    "В момента проблемът е, че няма тихо пристанище за инвеститорите. Колебанията на всички пазари и волатилността са големи и няма алтернатива за сигурна инвестиция - дори и златото, което в началото на годината се опитваше да пробива 2000 долара, в момента е под 1900 долара. Инвеститорите трябва много внимателно да прегледат собствените си решения, а песимизмът се дължи на това, че тази нестабилност в Европа и неяснотата колко ще продължи конфликтът предопределят много рискове за всички икономики."

    За да се избегне стагнация и да се запази нормалната работа на икономиката на САЩ, Фед ще продължи с програмата си за увеличение на лихвения процент, смята Фезелов.

    "90% от инвеститорите в момента очакват увеличение със 75 базисни точки на следващото заседание на Фед за вдигане на лихвения процент. Целта на Фед ще бъде по-меко приближаване на икономиката и намаляване на инфлацията - по-безболезнено "приземяване".

    Лихвеният процент може да достигне 3.5% до края на годината с цел да се намали темпа на инфлацията.

    "Заложеният минимум като програма е 2.5% - дали ще ги постигнем или ще минем 3% много зависи и от състоянието на американската икономика, и от движение на цени, инфлационни процеси, развитие на кризата Украйна-Русия, цената на петрола в световен мащаб."

    САЩ очакват понижение в цената на петрола в края на годината, когато са планирали попълване на резервите си. Държавните облигации на САЩ ще се облагодетелстват от затягането на политиката - публичният дълг на страната вече е около 115% от БВП, което го прави труден за обслужване, каза Фезелов.

    "Официалните данни показаха 8.5% годишна инфлация през март, което за САЩ е огромен ръст, при положение, че целта на Фед бе да поддържа инфлацията в рамките на 2%. Втората важна причина са хеликоптерните пари, които се изсипаха по време на Covid пандемията плюс последните облекчения, които бяха гласувани от правителството на Байдън."

    Свое влияние върху решението за рязкото вдигане на лихвения процент са оказали наблюдаваният ръст на безработицата, увеличението на стойността на труда и огромният баланс на Фед.

    "Цената на кредитите в САЩ ще се увеличи, както и разходите по тяхното обслужване, което донякъде ще забави отпускането на кредити. Това неминуемо ще отрезви и капиталовите пазари, специално пазарите на акции."

    Стремежът за закупуване на всяка цена през 2021 г. е довел до цени на някои акции над 80 пъти счетоводната им стойност, обясни Фезелов.

    Целия разговор може да гледате във видеото.

    Всички гости на предаването "В развитие" може да намерите тук.

    Коментар


    • Илон Мъск изпука 44 милиарда за Tweeter, а за тези пари можеше да купи тристаен апартамент в докторската.
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Бива, second best....

        А ето ти first best.
        https://finance.yahoo.com/quote/%5EI...hhcnQifX19fQ--


        Само 102%

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
          Хахаха, много ме кефи този "професор" Петров. На въпроса в какво да инвестираме, той каза, че предвед изродските цени на НИ и акциите, да купуваме жито, нефт, газ, злато и сребра.
          От друга страна баце laconic се кълне, че бензина ще стане по-евтин от водата....ами объркват се инвеститорите....
          На доста места бензина е по-евтин от водата, питай камиларя

          Коментар


          • Хахаха, много ме кефи този "професор" Петров. На въпроса в какво да инвестираме, той каза, че предвед изродските цени на НИ и акциите, да купуваме жито, нефт, газ, злато и сребра.
            От друга страна баце laconic се кълне, че бензина ще стане по-евтин от водата....ами объркват се инвеститорите....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              "Подръжка". Ти не знаеш да пишеш бе пич, за коли, екскурзии и басейни ми говориш. Хайде, върви да си пишеш домашните - обзалагам се, че не си на повече от 15 години.
              Не ве, на 12 съм, наборе.
              П.с. Интересно, и преди съм изпускал букви, но не ти е правило впечатление, завистливко.
              Last edited by better; 06.05.2022, 16:28.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                Тук си прав. В следващите най-много 10 години разкарваме имотите и набиваме всичко в индекси. Всичко зависи и от възрастта в крайна сметка. ...и се местм в нециганска държава. Хм...посочи ми коя няма да е тогава че нещо не я виждам.
                Ти не разбра ли, че като изчезващ вид ще трябва да се адаптираш към новите условия, среда, заселници, обичаи, религия...
                Ти специално имаш един добър имот, останалите боклуци не виждам за какво са ти. Разкарвай ги и купувай индекси и жълто, така ще си широко диверсифициран. На каква капиталова се надяваш още? Сега е моментът да се отървеш.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                  Доволно много, че да си позволя подръжка на няколко имота с топли басейни и тенис кортове, скъпи коли, почивки, и дооста доооста свободно време.
                  П.С след малко пак съм на път (искаш ли да ти пусна снимки ?), ти остани тук да правиш чужди сметки.
                  "Подръжка". Ти не знаеш да пишеш бе пич, за коли, екскурзии и басейни ми говориш. Хайде, върви да си пишеш домашните - обзалагам се, че не си на повече от 15 години.
                  Last edited by ejonny2376; 06.05.2022, 14:20.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    800% от колко? От джобните, дето ти дават за закуски в училище?
                    Доволно много, че да си позволя подръжка на няколко имота с топли басейни и тенис кортове, скъпи коли, почивки, и дооста доооста свободно време.
                    П.С след малко пак съм на път (искаш ли да ти пусна снимки ?), ти остани тук да правиш чужди сметки.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      По-виртуално нещо от въображаемата ти капиталова няма - поне не и докато не продадеш имотите. Защото сега може и 1000% капиталова да си начисляваш, но тя е само в главата ти - на сметката нямаш нищичко.
                      S&P 500 ще го има и след 50 години и тогава ще е сигурно със стойност X30 (ако сметнем средно 7% годишно). Твоите имоти дали ще ги има след толкова време и ще струват ли изобщо нещо при 80% циганско население и 4 милиона общо население е съсвсем друг въпрос.
                      Тук си прав. В следващите най-много 10 години разкарваме имотите и набиваме всичко в индекси. Всичко зависи и от възрастта в крайна сметка. ...и се местм в нециганска държава. Хм...посочи ми коя няма да е тогава че нещо не я виждам.
                      Ти не разбра ли, че като изчезващ вид ще трябва да се адаптираш към новите условия, среда, заселници, обичаи, религия...
                      Last edited by bulgarian lev; 06.05.2022, 13:41.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

                        Абе инвеститори... повечето тука са лаладжии, дето в най-добрия случай са купили 1-2 апартамента за децата си и само смятат капиталовата печалба от временното поскъпване, щото възвращаемостта от наеми е под 3%... какви "инвеститори"?!?

                        Има места, дето може хем парите ти да са в долари, хем да си докараш пак едни 3% (без да се разправяш с наематели, да имаш празни месеци и прочее), хем втори път да печелиш от курсовата разлика и при долар 2.00 лв. ще докараш годишен доход като от 3-стаен апартамент...

                        А вие продължавайте да си четете Блиц!
                        Абе Юлка, като ти се печелят бързи пари що не диверсифицираш? В инструментите които споменаваш, във форекса и за разнообразие дилър на дрога и си готов - ще имаш 300% доходност.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                          Каврък швейцарските банки сметнаха 70 МИЛИАРДА загуби още в началото на войната
                          Е те затва ще дигнат лихвите да компенсират загубите.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Прав си. Има още много проблеми в статистиките от сайта които или не си забелязал или не си описал....МНОГО.
                            Аз им свикнах през последните години след като колегата имаше ненормални резултати от някои статистики та криво ляво за себе си придобивам представа какво се случва. Най-вече за посоката.
                            Лошото е че няма по-добър сайт за статистика. Другите които правят опити са по-зле и от този, а и базата им е малка.
                            При нотариусите ако въобще се събират цифри поне досега бяха криви често. Остават само няколко агенции или банки с по-ясни цифри, но дали ще ги дадат коректно публично не е сигурно..../ онези БП статистиката им не е верна със сигурност дето пускаха на 3 месеца/
                            Криви са на нотариусите. Сделките 70% са на поне двойна под пазарната цена.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              По професорски....точно така, прав си.
                              Защо не ме послуша и не купи няколко стотин тона олио като ви го пишех тва и беше още под 2 лева ?
                              Когато на овцете им говорят професори то е щото нещо трябва да кажат. И те самите следват логика, но това е класиката в нещата. А и двамата знаем че в нито една сфера на нашия познавателен свят нещата не се случват по класически сценарий.
                              И аз това му викам на земевладелеца (единия, с втория не съм говорил още) - да завишава рентата, и олио и зърно отидоха в небесата. Ама той/те са пррдпазливи поне засега, отговаря ми че и торове, и препарати и всичко се вдига. Сега преговарям за 5 год договор но на друга цена рента. Да видим дали им стиска. Ще са на печалба. . Нали ги знаеш - смятат, но не виждат далеч.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                                Аз съм "разбирач", не съм "търговец" - 800% ми стигат.
                                800% от колко? От джобните, дето ти дават за закуски в училище?

                                Коментар

                                Working...
                                X