IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

    Абе, извинявам го, че беше възрастен тип, но явно не беше свикнал да го режат, като предложи големия кеш. Така се купува кола на Горубляне, ама нашите другари понижители си въобразяват, че някога по този начин ще си купят жилище. Казвам жилище, че за повече от един имот трябват топки, а не лешници
    Вся власть Советом - комунизмът е ген, Лордиевич. Каквато кола от Горубляне купуват с шепа книжна шума такива и имоти има в изобилие - между Попово и Стражица има едни много атрактивни. Само поне лешници да имат.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

      Такъв при мен да ми дойде с тази обидна оферта ще му дам снимка на имота отвън за 50 лв - черно-бяла, естествено и го пращам да се учи и изследва пазара.
      Абе, извинявам го, че беше възрастен тип, но явно не беше свикнал да го режат, като предложи големия кеш. Така се купува кола на Горубляне, ама нашите другари понижители си въобразяват, че някога по този начин ще си купят жилище. Казвам жилище, че за повече от един имот трябват топки, а не лешници

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение


        А ето ти first best.
        https://finance.yahoo.com/quote/%5EI...hhcnQifX19fQ--


        Само 102%
        Този спад наскоро е удобен за вход.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

          Голям "скъперник", оставил го е да търси на пазарна цена на 200К

          Такъв ентусиаст имаше и при мен преди около 15г. Беше на около 65г. с плетени еспадрили и ми заяви: Давам 200 000лв. за твоята къща. Аз правих изолацията. Казах му: Продължавай с офертите...оня нещо в началото не ме разбра, после продължи накуцвайки по улицата към залязващото слънце, явно усети, че кеша му е някаква непотребна шума в джобата.
          Такъв при мен да ми дойде с тази обидна оферта ще му дам снимка на имота отвън за 50 лв - черно-бяла, естествено и го пращам да се учи и изследва пазара.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            Точно. Него оставям, другите разпродавам. Един днес ми се жалва че искал на един свой съсед да купи апарта му в Борово 70 кв за 120К€. Онзи му отказал. Замълчах си, рекох му: ах, какъв скъперник ти е съседа.
            Голям "скъперник", оставил го е да търси на пазарна цена на 200К

            Такъв ентусиаст имаше и при мен преди около 15г. Беше на около 65г. с плетени еспадрили и ми заяви: Давам 200 000лв. за твоята къща. Аз правих изолацията. Казах му: Продължавай с офертите...оня нещо в началото не ме разбра, после продължи накуцвайки по улицата към залязващото слънце, явно усети, че кеша му е някаква непотребна шума в джобата.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
              https://www.bloombergtv.bg/a/17-v-ra...-investitorite
              Кристиян Фезелов, риск анализатор в "Капман Асет Мениджмънт", в ефира на предаването "В развитие" с водеща Вероника Денизова.
              "В момента проблемът е, че няма тихо пристанище за инвеститорите.
              Има и хубави инвестиционни пристанища в тези трудни времена, ама Капманци и цялата тяхна професионална клика нямат интерес да ги рекламират. Не печелят от тях.
              Ако още не сте изядени от световната финансова олигархия – просто още не ви е дошъл редът.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение


                Ти специално имаш един добър имот, останалите боклуци не виждам за какво са ти. Разкарвай ги и купувай индекси и жълто, така ще си широко диверсифициран. На каква капиталова се надяваш още? Сега е моментът да се отървеш.
                Точно. Него оставям, другите разпродавам. Един днес ми се жалва че искал на един свой съсед да купи апарта му в Борово 70 кв за 120К€. Онзи му отказал. Замълчах си, рекох му: ах, какъв скъперник ти е съседа.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                  На доста места бензина е по-евтин от водата, питай камиларя
                  Така е, и то два пъти по-евтин. Похвално, ловешки!
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • https://www.bloombergtv.bg/a/17-v-ra...-investitorite
                    Кристиян Фезелов, риск анализатор в "Капман Асет Мениджмънт", в ефира на предаването "В развитие" с водеща Вероника Денизова.

                    "В момента проблемът е, че няма тихо пристанище за инвеститорите. Колебанията на всички пазари и волатилността са големи и няма алтернатива за сигурна инвестиция - дори и златото, което в началото на годината се опитваше да пробива 2000 долара, в момента е под 1900 долара. Инвеститорите трябва много внимателно да прегледат собствените си решения, а песимизмът се дължи на това, че тази нестабилност в Европа и неяснотата колко ще продължи конфликтът предопределят много рискове за всички икономики."

                    За да се избегне стагнация и да се запази нормалната работа на икономиката на САЩ, Фед ще продължи с програмата си за увеличение на лихвения процент, смята Фезелов.

                    "90% от инвеститорите в момента очакват увеличение със 75 базисни точки на следващото заседание на Фед за вдигане на лихвения процент. Целта на Фед ще бъде по-меко приближаване на икономиката и намаляване на инфлацията - по-безболезнено "приземяване".

                    Лихвеният процент може да достигне 3.5% до края на годината с цел да се намали темпа на инфлацията.

                    "Заложеният минимум като програма е 2.5% - дали ще ги постигнем или ще минем 3% много зависи и от състоянието на американската икономика, и от движение на цени, инфлационни процеси, развитие на кризата Украйна-Русия, цената на петрола в световен мащаб."

                    САЩ очакват понижение в цената на петрола в края на годината, когато са планирали попълване на резервите си. Държавните облигации на САЩ ще се облагодетелстват от затягането на политиката - публичният дълг на страната вече е около 115% от БВП, което го прави труден за обслужване, каза Фезелов.

                    "Официалните данни показаха 8.5% годишна инфлация през март, което за САЩ е огромен ръст, при положение, че целта на Фед бе да поддържа инфлацията в рамките на 2%. Втората важна причина са хеликоптерните пари, които се изсипаха по време на Covid пандемията плюс последните облекчения, които бяха гласувани от правителството на Байдън."

                    Свое влияние върху решението за рязкото вдигане на лихвения процент са оказали наблюдаваният ръст на безработицата, увеличението на стойността на труда и огромният баланс на Фед.

                    "Цената на кредитите в САЩ ще се увеличи, както и разходите по тяхното обслужване, което донякъде ще забави отпускането на кредити. Това неминуемо ще отрезви и капиталовите пазари, специално пазарите на акции."

                    Стремежът за закупуване на всяка цена през 2021 г. е довел до цени на някои акции над 80 пъти счетоводната им стойност, обясни Фезелов.

                    Целия разговор може да гледате във видеото.

                    Всички гости на предаването "В развитие" може да намерите тук.

                    Коментар


                    • Илон Мъск изпука 44 милиарда за Tweeter, а за тези пари можеше да купи тристаен апартамент в докторската.
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Бива, second best....

                        А ето ти first best.
                        https://finance.yahoo.com/quote/%5EI...hhcnQifX19fQ--


                        Само 102%

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                          Хахаха, много ме кефи този "професор" Петров. На въпроса в какво да инвестираме, той каза, че предвед изродските цени на НИ и акциите, да купуваме жито, нефт, газ, злато и сребра.
                          От друга страна баце laconic се кълне, че бензина ще стане по-евтин от водата....ами объркват се инвеститорите....
                          На доста места бензина е по-евтин от водата, питай камиларя

                          Коментар


                          • Хахаха, много ме кефи този "професор" Петров. На въпроса в какво да инвестираме, той каза, че предвед изродските цени на НИ и акциите, да купуваме жито, нефт, газ, злато и сребра.
                            От друга страна баце laconic се кълне, че бензина ще стане по-евтин от водата....ами объркват се инвеститорите....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              "Подръжка". Ти не знаеш да пишеш бе пич, за коли, екскурзии и басейни ми говориш. Хайде, върви да си пишеш домашните - обзалагам се, че не си на повече от 15 години.
                              Не ве, на 12 съм, наборе.
                              П.с. Интересно, и преди съм изпускал букви, но не ти е правило впечатление, завистливко.
                              Last edited by better; 06.05.2022, 16:28.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                Тук си прав. В следващите най-много 10 години разкарваме имотите и набиваме всичко в индекси. Всичко зависи и от възрастта в крайна сметка. ...и се местм в нециганска държава. Хм...посочи ми коя няма да е тогава че нещо не я виждам.
                                Ти не разбра ли, че като изчезващ вид ще трябва да се адаптираш към новите условия, среда, заселници, обичаи, религия...
                                Ти специално имаш един добър имот, останалите боклуци не виждам за какво са ти. Разкарвай ги и купувай индекси и жълто, така ще си широко диверсифициран. На каква капиталова се надяваш още? Сега е моментът да се отървеш.

                                Коментар

                                Working...
                                X