IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • България е трета по ръст на продажбите на нови коли в ЕС от януари до април
    Това е по повод дали имат пари хората. Имат и то много, 10 години тука се изливаха реки от пари.... Тези дето ги виждаш в банката са според мен сигурно само 1 десета от всичко. Защото другите не са в банките, че им е сложен произхода...
    Last edited by pepe1234; 18.05.2022, 13:53.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Разговора аз го насочих в тази посока. Казах му добре де ама лихвите по ипотечките след 2-3 години ще станат 5% , а може и повече , има много разрешителни и т.н. и той разправя, че разрешителните не означават строителство. Вика ще седят и ще чакат ако търсенето намалее...
      А според мен тези инвеститори купили терени преди поне 2 години могат да свалят малко цените и пак да са на добра печалба, но явно са се ояли и не им пука....Седи и ми разправя, че не е очаквал такова търсене и продажби в момента. Вика хората имат пари..... и се чуди....
      Пиша то го едно към едно разговора.....
      демография, тъмни прозорци, инвестиции с цел доходност
      сега тези думи за теб е видно от самолет, че нищо не означават, защото си обременен след кофти преминаване на виденовата зима през кеша
      то всичко ок, но ДЕМОГРАФИЯТА Е ФАКТОР ( има отделна тема в инвестора даже)
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

        Щом вече говорят за забавяне, значи нещата са ясни!
        Разговора аз го насочих в тази посока. Казах му добре де ама лихвите по ипотечките след 2-3 години ще станат 5% , а може и повече , има много разрешителни и т.н. и той разправя, че разрешителните не означават строителство. Вика ще седят и ще чакат ако търсенето намалее...
        А според мен тези инвеститори купили терени преди поне 2 години могат да свалят малко цените и пак да са на добра печалба, но явно са се ояли и не им пука....Седи и ми разправя, че не е очаквал такова търсене и продажби в момента. Вика хората имат пари..... и се чуди....
        Пиша то го едно към едно разговора.....
        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 18.05.2022, 13:12.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

          Да. Предстои ми обзавеждане и отдаване под наем.
          Всичко на върха, кога ще го избиеш?.....не знам

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Нещата в момента с цените на имотите стават дискусионни, но разбира се мнения като горното и на Юлката са меко казано абсурдни - 15-20% спад за 6 месеца или 50% за година е.... не искам да използвам точното прилагателно.
            Преди седмица говорих с познат инвеститор. Без да влизам в детайли неговото мнение е че цените няма да паднат и цент / той познава и всички други големи инвеститори/. Може да има забавяне на продажби, проекти, но цени няма да се свалят каквото и да стане.... Негово мнение...., а той има опит като инвеститор и в други държави не само у нас.
            Това е и моето. Без да съм инвеститор.Само прост собственик.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Нещата в момента с цените на имотите стават дискусионни, но разбира се мнения като горното и на Юлката са меко казано абсурдни - 15-20% спад за 6 месеца или 50% за година е.... не искам да използвам точното прилагателно.
              Преди седмица говорих с познат инвеститор. Без да влизам в детайли неговото мнение е че цените няма да паднат и цент / той познава и всички други големи инвеститори/. Може да има забавяне на продажби, проекти, но цени няма да се свалят каквото и да стане.... Негово мнение...., а той има опит като инвеститор и в други държави не само у нас.
              Щом вече говорят за забавяне, значи нещата са ясни!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Да,прав си само че разликата е че насила братята ще бъдат накарани да не купуват със сответните инструменти на ЦБ
                Глупости, нямаш идея кои са купувачи - в разговора с познатият инвеститор по последният му проект. / за месец е продал половината апарти/ всички продадени до момента са кеш.... Няма нито 1 с кредит....
                Да му мислят страните при които ипотечката се уважава. У нас тя не е голям фактор.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                  Може ли да покажеш някоя от твоите прогнози, с дата и цитиран пост? Щото тук имаме един вeлик пророк, дето предсказа кризата от 2008... ама през 2017
                  Бонке лично на теб съм ги споделял! Колко човека пишете с този профил или бързо забравяш? Ще ги търся, за да покажа.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

                    Не пишете глупости. Не обърквайте хората, ако изобщо някой нормален, решил да купи чете тази тема. Тук е пълно с бодри понижители, които от 10 години рутят пазара и ако някога са имали пари за читав имот и от простотия и стиснатост не са купили нищо, сега имат пари за читав гараж, евентуално.
                    Много ми е интересно кои имоти ще паднат д 50 процента и защо. Защото безимотният понижител от форума така е решил.
                    Нещата в момента с цените на имотите стават дискусионни, но разбира се мнения като горното и на Юлката са меко казано абсурдни - 15-20% спад за 6 месеца или 50% за година е.... не искам да използвам точното прилагателно.
                    Преди седмица говорих с познат инвеститор. Без да влизам в детайли неговото мнение е че цените няма да паднат и цент / той познава и всички други големи инвеститори/. Може да има забавяне на продажби, проекти, но цени няма да се свалят каквото и да стане.... Негово мнение...., а той има опит като инвеститор и в други държави не само у нас.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Ох, успокоих се че спада няма да е 300%, начи шъ стискам до последно :-)
                      Това е само към младите купувачи, ти не си такъв.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                        Тази прогноза вече се е потвърдила веднъж, сега ще се сбъдне още веднъж. Но аз ще посъветвам младите купувачи да не започват живота си с губеща покупка и да изчакат. След една година при някои имоти е възможен спад в размер на 50%.
                        А готов ли си с тези тежки съвети да плащаш наемите на младите купувачи ако не ти се сбъдне прогнозата?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                          Ти знаеш ли какво говориш? Я виж статистиката. В момента безработицата е на рекордно ниско ниво БВП расте с около 5%. Инфлацията не е от войната.
                          Безработицата е ниска, защото няма работна ръка. Бачкат в ЕС за 2-3-4 пъти повече пари отколкото в БГ.

                          БВП разсте заради износа и държавните разходи, стимулирани от инфлацията.

                          Става дума за едно "инфлиране" на паричната маса, което напомня за началото на 90-те години.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от manyyy Разгледай мнение
                            Какво ви е мнението за новият антикризисен пакет!

                            https://www.vesti.bg/bulgaria/prieha...SNUIX2bqa_mkkk

                            ПП: и защо се нарича антикризисен.
                            Не е добре положението. Тези са готови на всичко, за да се задържат няколко месеца повече на власт. Толкова лошо управление не сме имали никога.
                            Без да се спирам в детайли / има купища мнения / например на Постната пица / освен, че ще ям течен хляб без ДДС = бира., сладък хляб / торти също и т .н.... Пълни популисти и некадърници.... Всъщност са кадърни де, но след нас и потоп.... Ако тези се задържат още 2-3 години ще сме в състоянието на Гърция или дори по-зле.
                            Антикризисен, защото няма да ги свалят този месец....отложиха кризата....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              За Бога братя, не купувайте )))
                              Да,прав си само че разликата е че насила братята ще бъдат накарани да не купуват със сответните инструменти на ЦБ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                                Тази прогноза вече се е потвърдила веднъж, сега ще се сбъдне още веднъж. Но аз ще посъветвам младите купувачи да не започват живота си с губеща покупка и да изчакат. След една година при някои имоти е възможен спад в размер на 50%.
                                Ох, успокоих се че спада няма да е 300%, начи шъ стискам до последно :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X