IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
    Джонка ти нямаше ли да си одиш в прекрасната Германия? Много ми е интерсно от коя позиция точно даваш акъл, хората са направили доста повече кинти от теб очевидно, т.е. могат да си правят сметката достатъчно добре и сами...
    Да съм давал акъл някъде в последните ми постове? Изказването на мнение не е акъл. Единственото, което правех е, да докажа как 20% не са 2 пъти. Но явно и това не е толкова ясно на някой. Също така попитах защо покупката на имот на цени от 2022 е по-добро решение от акции на цени от 2017. Това беше въпрос, не акъл.

    Ти да си казал нещо смислено напоследък?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      3 пъти разлика в цената при 27% по-добра покупателна сила. Ти си го смятай колко е :-) И това без да включвам данъка на имота и таксата поддръжка , които свалят с още 10-20% покупателната сила на Ницианите :-) И нема да продължавам за други подобни разлики между двете места свързани с разходи.... ама тротоарите им са топ :-))))
      На чаветата математиката им е в кръвта нема нужда да ги уча на нея. Наблягам основно да внимават за детайлите, че те могат да променят коренно всяка математика :-)))
      Вероятно използваме различни Numbeo-та, но при моето кв. м. в Ница извън центъра е с 14-15% по-скъп спрямо покупателната способност, сравнено със София.
      Last edited by Специалист по всичко; 09.05.2022, 14:22.

      Коментар


      • Джонка ти нямаше ли да си одиш в прекрасната Германия? Много ми е интерсно от коя позиция точно даваш акъл, хората са направили доста повече кинти от теб очевидно, т.е. могат да си правят сметката достатъчно добре и сами... Иначе до момента само твойте сметки са ти излезнали криви, щото си се прибрал в бг Иначе гониш карвъка в прогнозите, ако така и трейдваш вече 100 пъти да си фалирал.
        Last edited by pepe1234; 09.05.2022, 14:20.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          3 пъти разлика в цената при 27% по-добра покупателна сила. Ти си го смятай колко е :-) И това без да включвам данъка на имота и таксата поддръжка , които свалят с още 10-20% покупателната сила на Ницианите :-) И нема да продължавам за други подобни разлики между двете места свързани с разходи.... ама тротоарите им са топ :-))))
          На чаветата математиката им е в кръвта нема нужда да ги уча на нея. Наблягам основно да внимават за детайлите, че те могат да променят коренно всяка математика :-)))
          Ти си наистина трагичен случай. Но нищо де, нали сме демокрация, всеки има право да мисли и говори каквото си иска.

          ПС:
          Аз съшо имам насъбран кеш като теб от последната година и съм пред същите дилеми какво да го правя този кеш. Има сигурно колкото за 1 неголям тристаен във Вадите, акциите на цена от 2017 обаче ми изглеждат далеч по-разумен вариант. Третият вариант е да чакам срива при цените на къщите в немско.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            Хаха, за теб едни 20% разлика (3,05 срещу 2,5 коефициент и то само според Нумбеото) са над 2 пъти.
            Надявам се на чаветата да не им помагаш със задачите по математика. Там си просто слаб 2.
            3 пъти разлика в цената при 27% по-добра покупателна сила. Ти си го смятай колко е :-) И това без да включвам данъка на имота и таксата поддръжка , които свалят с още 10-20% покупателната сила на Ницианите :-) И нема да продължавам за други подобни разлики между двете места свързани с разходи.... ама тротоарите им са топ :-))))
            На чаветата математиката им е в кръвта нема нужда да ги уча на нея. Наблягам основно да внимават за детайлите, че те могат да променят коренно всяка математика :-)))

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Написано е потърси го на картата, вижда се и от снимките че е в покрайнините на града
              n the residential area of "La Lanterne"
              Освен това е комплекс с неясно каква такса. / поне 200-300 евро/, а първият е в поне 100 годишна сграда, най-вероятно без асансьор и двата с отопление на ток , а Ливадите и Вадите са нови и лЮкс....
              За мен цифрите са недвусмислени /над 2 пъти по-недостъпни както и да добавяма общи части и т.н./ и не коментирам колко гето е Обеля и колко хубаво в Ница. Важното е чаветата да имат папо на масата Както се казва щом ти аресва земи си в Ница :-))))
              И за последен път коментирам, че не правя сравнение на Ница и София, а само че цифрите на колегата са криви нито за доходите, нито за цените и на двете места.
              Хаха, за теб едни 20% разлика (3,05 срещу 2,5 коефициент и то само според Нумбеото) са над 2 пъти.
              Надявам се на чаветата да не им помагаш със задачите по математика. Там си просто слаб 2.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 13ADROL

                Само, че аргументите на BONI са железни, както за акциите, така и за имотите. Ти с какво се аргументираш...?....
                обиди....ту банкерка, ту брокерка.....явно някои сънувате всяка нощ кошмари с представители на тези две професии
                Аргументите и са никакви - на базата на исторически данни всеки може да каже коя инвестиция колко е донесла. Това с нищо не помага да се вземат инвестиционни решения към днешна дата. Все едно да тръбим как биткойнът е по-добра инвестиция от имотите. А относно акциите, въпросното същество Бонка (дето не е ясно изобщо този джендър от кой пол е) няма никаква, ама никаква представа какво говори - едно е да продаваш бързи кредити на баламурници, друго е да си се занимавал дълги години с материята.

                Коментар


                • Сега пак си гледам Софикса предвид икономическата обстановка чаках спад още миналата година, сега графиката ми прилича на двоен връх така, че ще почакам на есен да видя. Хем и малко да видим държавата ще я изправят ли на крака и ще спрат ли краденето или ще ни гътнат пак с избори и отново обратно в прословутия преход.... Ако се случи пъвото ще съм олл ин на борсата, независимо от очакваната трудна обстановка за фирмите в следващите 3-5 години глобално.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                    https://www-24chasa-bg.cdn.ampprojec...cle%2F11533395
                    Новина от днес

                    2023 г. лихвите тръгват нагоре, още сега затягат режима за отпускане на кредити
                    Още от тази година лихвите тръгват нагоре !
                    мисля, че у нас още тази година ще започнат да вдигат лихвите по кредитите
                    поне потребителски и ипотечни за населението...

                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                      Благодаря, ти и аз съм така. Мисля, че приключих още 2019 с недвижимите имоти доживот. Сега само следя от интерес. Най-много да сменя някога нещо за по-добро. Ще видим към какво ще се насоча за инвестиции в бъдеще, златото категорично отпадна.
                      То няма много голям избор у нас. Трябва да са акции , ама първо е нужно да паднат. Аз поне си бях сложил таргет да паднат 30% и ще вляза колкото и рисково да ми изглежда заради посредниците. Засега са паднали 5%. Чакам още 25%.
                      Иначе чисто прагматично като сравнение от последната година - Щатските акции са на нула , но в долари = 10%+ , а имотите в София са 28% + Логично е за мен, че в момента акциите са по-малкото зло от двете....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        В София по над 2000 са вече панелките бе човек. Какви 1500 те гонят за този луксозен апарт? Локацията няма нищо общо с Обеля, а и не виждам коя карта си гледал. Пише само Ница Запад. Обеля е гето в София, Ница е световноизвестен пристанищен град, близо до Монако и пр.

                        Във Вадите и Ливадите подобни имоти са вече над 250к.
                        Написано е потърси го на картата, вижда се и от снимките че е в покрайнините на града
                        n the residential area of "La Lanterne"
                        Освен това е комплекс с неясно каква такса. / поне 200-300 евро/, а първият е в поне 100 годишна сграда, най-вероятно без асансьор и двата с отопление на ток , а Ливадите и Вадите са нови и лЮкс....
                        За мен цифрите са недвусмислени /над 2 пъти по-недостъпни както и да добавяма общи части и т.н./ и не коментирам колко гето е Обеля и колко хубаво в Ница. Важното е чаветата да имат папо на масата Както се казва щом ти аресва земи си в Ница :-))))
                        И за последен път коментирам, че не правя сравнение на Ница и София, а само че цифрите на колегата са криви и за доходите, и за цените и на двете места.
                        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 09.05.2022, 13:57.

                        Коментар


                        • https://www-24chasa-bg.cdn.ampprojec...cle%2F11533395
                          Новина от днес

                          2023 г. лихвите тръгват нагоре, още сега затягат режима за отпускане на кредити
                          Още от тази година лихвите тръгват нагоре !

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            От 7 Януари ми е справката. До днес са 8%.
                            За последната година от 8.5.2021 са 28%
                            За мен това е доста над нормалното / би трябвало да е около 10% макс/ и със сигурност е част от балон. Подобен процент не може да е нещо друго. Ще видим какво ще се случи. - спад, застой, намаляване на темпа на ръста или продължаване по същият начин.
                            Аз специално не планирам да продавам нищо дори и да има спад. Виж за покупка все повече почвам да давам назад :-)
                            Благодаря, ти и аз съм така. Мисля, че приключих още 2019 с недвижимите имоти доживот. Сега само следя от интерес. Най-много да сменя някога нещо за по-добро. Ще видим към какво ще се насоча за инвестиции в бъдеще, златото категорично отпадна.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Видя ли ги на картата къде са ? Аз да поне вторият
                              Това не са топ имотите в града, а са нещо като Обеля и Света Троица на Ница.... Понеже не съм запознат с кое какво е в Ница гледам само отстоянието от центъра....
                              Идентични имоти в София като МЯСТО ще струват по 1500 примерно
                              За София нали видя от справката - Център е 1920 евро средната цена .Вече там може да си го умножиш по колкото искаш до ливинг....
                              В София по над 2000 са вече панелките бе човек. Какви 1500 те гонят за този луксозен апарт? Локацията няма нищо общо с Обеля, а и не виждам коя карта си гледал. Пише само Ница Запад. Обеля е гето в София, Ница е световноизвестен пристанищен град, близо до Монако и пр.

                              Във Вадите и Ливадите подобни имоти са вече над 250к.

                              Коментар


                              • pesimist4o na kvadrat
                                Имаш лс. по повод един по-ранен пост.

                                Коментар

                                Working...
                                X