IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение

    Точно така! И кола под евро 4 - 1000 лева. данък минимум. В центъра зоната трябва да е поне 5лв. на час. София е мега мръсен град и нищо не се прави по въпроса -- от години само си проветряват устите. Таралясници паркирани навсякъде. Повечето я се палят един път седмично я не. Градът е замязал на автоморга. В много квартали народа върви по улицата, вместо по тротоара, който е превърнат в паркинг. И въвеждане на ограничение на скоростта 50 по булевардите и 20 в кварталните улици... като не те устройват по-горните точки си хващаш метрото и хвърчиш...
    А конете и каруците за тях ще се въвежда ли акциз

    Коментар


    • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

      На едно мнение сме, което е парадоксално след като ти смяташ , че инфлацията вдига покупателната способност а аз смятам обратното. Механичното качване на пенсиите с 21% ше качи инфлацията и ше се самообезмисли. Има хора на които трябва да им се помага , но те не са само пенсионери. Има и пенсионери с по-високи доход от работеши хора, които нямат нужда от помощ. Ако ше трябва да се помага на някой трябва да е по доход а не по произход на дохода.

      Това с бензина пък е невероятно малоумие. Карането на кола не е човешко право и не се гарантира никъде. Който иска да кара кола да си плаща цената. Ако не може, за какво са тия субсидии за БДЖ и транспортните фирми ? На всичкото отгоре тия 12.50 помощ за бензин месечно хем са смешни хем ше генерират повече разходи от сумата за помощта. Тока, газта и прочие за промишлеността не могат да се пипат. Производителността и сега е в пъти по-ниска отколкото за Запад, остава да бизнеса да плаша и суровините като на Запад. Сложи им акциз, убий 30% от малките компании и после се чудим шо търговското салдо е отрицателно. Ако се оставят малките фирми да изпофалират после ше трябват 20-30 години възстановяване и вместо да събира данъци от фирмите и работешите в тях, държавата ще раздава социални помощи и ше плаща здравни застаховки.

      Имотните данъци трябва да се вдигнат. Който има wealth да си поема социалната цена. Гърците , като опря ножа до кокала, направиха точно това. Хем при тях в най-голямата криза стандарта пак беше по-висок от този в България в добрите времена. С имотите пари се перат лесно , но имотен данък се крие трудно. Та това ше е един евтин начин да се обложат по-заможните , без да се закачат бедните. В цял свят я има концепцията за основно и неосновно жилише и неосновните се облагат в пъти по-високо. В България така ли е? Колкото и да ми харесва плоския данък, той наказва бедните повече от богатите, докато имотния данък би бил по-справедлив.

      Другото , което не трябва да се пипа е ДДС. Той облага директно потреблението.и може да се диференцира по продукти. Да свалиш ДДС-то на ресторантите заради кризата е ебати малоумието. Ми сори, но не се очаква по време на криза всички ресторанти да оцелеят. При кризата хората няма да могат да си купуват и коли, дрехи, обувки, мебели и т.н. и на тях ли ше им свалим ДДС-то ?
      Ма ти си готов за финансов министър...Ма то и яденето и отоплението не са човешки права...Тия гари и молове за какво са?Който няма пари да ходи там да спи.Ако спреш и заплатите и пенсиите хазната ще се напълни за да има кво да крадеш...ако не ти счупят главата

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Колега немам сили да пиша за всичко. Моля ползвайте гугъл защото явно не сте бил в България и Европа в последните поне 20 години....
        Олеле мале тръстове не знам си какво за апарт за 300-400К....
        Апартите у нас ги купувам аз с финансирането на тъщата, а се водят и на името на жената . Глей ква несправедливост :-))))
        Ми Вас хем Ви сърби , хем Ви боли. Вие отворихте приказака за данък наследство. Ако това е проблем купувайте през тръст. Ако не е, няма нужда да го споменавате.

        П.С. За Гърция няма да споря. Каквото знам го знам от гърци , но може да е персонално или те да са в грешка.
        Last edited by segato; 16.05.2022, 21:08.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение



          Този ти пост ,ме наведе на мисълта за начините за купуване на жилиша. Как купувате жилиша в България ? Има ли някаква абстрактна форма да се купи жилище през компания или тръст и после да се сменят принципалите а не да се прехвърлят жилишата ?
          Колега немам сили да пиша за всичко. Моля ползвайте гугъл защото явно не сте бил в България и Европа в последните поне 20 години....
          Олеле мале тръстове не знам си какво за апарт за 300-400К....
          Апартите у нас ги купувам аз с финансирането на тъщата, а се водят и на името на жената . Глей ква несправедливост :-))))

          ПП Сега видях в другият пост поредната цифрова фантазия. Колега направо се чудя как придобивате инфо, за да формирате мнение.
          Добре че кризата в Гърция приключи, че да видим как е в момента:
          Local Purchasing Power in Sofia is 33.08% higher than in Athens
          Last edited by pesimist4o na kvadrat; 16.05.2022, 20:52.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

            Аз пък ше ти дам един съвет като за теб. Използвай информацията която имаш , не тази която си си измислила. Нямаш идея дали имам акции, имоти, крипто или съм пъпчив студент пишещ от обшия компютър в библиотеката. В България има ИТ само зашото е dirt cheap и трудовото законодателство е врата в полето. Рейтовете са по-ниски от Индия, качеството е подобно на това в Индия и е в по-близка часова зона. От друга страна няма капацитет и цените стигнаха приемливия максимум. Радвайте се на 5000 лева заплата и го давайте по-лежерно за да си ги харчите по-дълго.
            Отдавна не са евтини нашите програмисти и доста сериозни неща се разработват тук.
            Като цяло, говориш наизуст

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              Вестибюлът не е лошо нещо. Въпрос на предпочитание. В случая ценното е локацията.
              Смяташ ли, че от 2014 досега доходите са порастнали 2,8 пъти? А БВПто?

              Има нужда от спешна корекция на цените и отрезвяване.
              Вкарай в сметката и 5-те години преди 2014 и ела пак да питаш :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Понеже си скаран със сметките (20% от нещо е многократно повече за теб), отново не си в състояние да отговориш смислено на конкретния ми анализ, подкрепен с точна калкулация.

                Влез сам в imot.bg и виж какво може да се наеме за 1000 Евро месечно.
                Ето ти още един пример (имот, чиято справедлива цена е 245.000 Евро), а в момента се продава за 500к:
                https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...v6b&f1=1&fe7=1
                Калкулацията ти е минала покрай точна :-))), ама щом рекламираш наемите нема как да не те подкрепя . Прав си всичко е верно :-))))
                Няма защо да влизам никъде. Все пак и аз отдавам под наем туй онуй и имам идея кое колко върви / от началото на годината 10%+/ А ЕПК-та не ме интересуват.....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                  Поредният дето копае гроба на българските ИТ-та. Ми да беше станал и ти ИТ бе, щеше да си живееш човешки тук вместо да мизерстваш по света като Жонката в Манхайм, Симбата в Мюнхен, оня лузър от Виена в социалната квартира и други подобни перонци. Хич не ме плаши "краша на борсата". За стотен път повтарям, че истинският ръст при имотите ще почне когато народът спре да "инвестира" в измишльотини. Ще ти дам същия съвет като на Жонката - преглътни загубата и излизай от смотаните си акции докато можеш.
                  Аз пък ше ти дам един съвет като за теб. Използвай информацията която имаш , не тази която си си измислила. Нямаш идея дали имам акции, имоти, крипто или съм пъпчив студент пишещ от обшия компютър в библиотеката. В България има ИТ само зашото е dirt cheap и трудовото законодателство е врата в полето. Рейтовете са по-ниски от Индия, качеството е подобно на това в Индия и е в по-близка часова зона. От друга страна няма капацитет и цените стигнаха приемливия максимум. Радвайте се на 5000 лева заплата и го давайте по-лежерно за да си ги харчите по-дълго.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                    И като как тоя "много народ" ще забогатее от увеличаването на пенсиите? Или пък от 25ст на литър зареден бензин от физическо лице?

                    Аз също съм против това "раздаване". Според мен не трябва да има никакви компенсации за горива и газ, напротив, трябва да вдигнат акциза. Акциза на тока също трябва да се вдигне, на цигарите също, на алкохола също, тол таксите също. Увеличението на пенсиите и компенсациите за тока са приемливо зло.

                    пп забравих - имотните данъци също трябва да се вдигнат. И да се въведе данък земя.
                    На едно мнение сме, което е парадоксално след като ти смяташ , че инфлацията вдига покупателната способност а аз смятам обратното. Механичното качване на пенсиите с 21% ше качи инфлацията и ше се самообезмисли. Има хора на които трябва да им се помага , но те не са само пенсионери. Има и пенсионери с по-високи доход от работеши хора, които нямат нужда от помощ. Ако ше трябва да се помага на някой трябва да е по доход а не по произход на дохода.

                    Това с бензина пък е невероятно малоумие. Карането на кола не е човешко право и не се гарантира никъде. Който иска да кара кола да си плаща цената. Ако не може, за какво са тия субсидии за БДЖ и транспортните фирми ? На всичкото отгоре тия 12.50 помощ за бензин месечно хем са смешни хем ше генерират повече разходи от сумата за помощта. Тока, газта и прочие за промишлеността не могат да се пипат. Производителността и сега е в пъти по-ниска отколкото за Запад, остава да бизнеса да плаша и суровините като на Запад. Сложи им акциз, убий 30% от малките компании и после се чудим шо търговското салдо е отрицателно. Ако се оставят малките фирми да изпофалират после ше трябват 20-30 години възстановяване и вместо да събира данъци от фирмите и работешите в тях, държавата ще раздава социални помощи и ше плаща здравни застаховки.

                    Имотните данъци трябва да се вдигнат. Който има wealth да си поема социалната цена. Гърците , като опря ножа до кокала, направиха точно това. Хем при тях в най-голямата криза стандарта пак беше по-висок от този в България в добрите времена. С имотите пари се перат лесно , но имотен данък се крие трудно. Та това ше е един евтин начин да се обложат по-заможните , без да се закачат бедните. В цял свят я има концепцията за основно и неосновно жилише и неосновните се облагат в пъти по-високо. В България така ли е? Колкото и да ми харесва плоския данък, той наказва бедните повече от богатите, докато имотния данък би бил по-справедлив.

                    Другото , което не трябва да се пипа е ДДС. Той облага директно потреблението.и може да се диференцира по продукти. Да свалиш ДДС-то на ресторантите заради кризата е ебати малоумието. Ми сори, но не се очаква по време на криза всички ресторанти да оцелеят. При кризата хората няма да могат да си купуват и коли, дрехи, обувки, мебели и т.н. и на тях ли ше им свалим ДДС-то ?

                    Коментар


                    • Защо се занимавате с глупости? Да припомням ли, че икономиката се движи циклично и в един момент идва по-неблагоприятна ситуация. В повечето случаи вследствие на външен шок. Няма нужда да се правим на големи анализатори, оставете това на хората по телевизията.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                        САП доколкото знам е далеч от топ компаниите а не са и стартъп. Май взимаха основно индийци от инфосис. Недей да си правиш изводи по тях. Топ компаниите освен високо заплашане осигуряват детски градини, храна в офиса, химическо чистене и т.н. само да не се разсейва човек и ако може да работи 24/7. Сега покрай КОВИД не знам как е, а и след краша на борсата се чува за lay-offs, което пък трябва да Ви стресне малко защото ако тук технологичните компании почнат да кихат, в Германия, Франция и UK ще кашлят а в София ще се насерат и не знам кой ше Ви наема панелките.
                        Поредният дето копае гроба на българските ИТ-та. Ми да беше станал и ти ИТ бе, щеше да си живееш човешки тук вместо да мизерстваш по света като Жонката в Манхайм, Симбата в Мюнхен, оня лузър от Виена в социалната квартира и други подобни перонци. Хич не ме плаши "краша на борсата". За стотен път повтарям, че истинският ръст при имотите ще почне когато народът спре да "инвестира" в измишльотини. Ще ти дам същия съвет като на Жонката - преглътни загубата и излизай от смотаните си акции докато можеш.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение

                          Точно така! И кола под евро 4 - 1000 лева. данък минимум. В центъра зоната трябва да е поне 5лв. на час. София е мега мръсен град и нищо не се прави по въпроса -- от години само си проветряват устите. Таралясници паркирани навсякъде. Повечето я се палят един път седмично я не. Градът е замязал на автоморга. В много квартали народа върви по улицата, вместо по тротоара, който е превърнат в паркинг. И въвеждане на ограничение на скоростта 50 по булевардите и 20 в кварталните улици... като не те устройват по-горните точки си хващаш метрото и хвърчиш...
                          По булевардите по правило е 50, има няколко изключения - Цариградско и ... ? Без знак за повече е 50. Внимавайте с камерите.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                            И като как тоя "много народ" ще забогатее от увеличаването на пенсиите? Или пък от 25ст на литър зареден бензин от физическо лице?

                            Аз също съм против това "раздаване". Според мен не трябва да има никакви компенсации за горива и газ, напротив, трябва да вдигнат акциза. Акциза на тока също трябва да се вдигне, на цигарите също, на алкохола също, тол таксите също. Увеличението на пенсиите и компенсациите за тока са приемливо зло.

                            пп забравих - имотните данъци също трябва да се вдигнат. И да се въведе данък земя.
                            Това ще срине цените, в София най-много. Край с апартаменти "депозит". И ще има повече за крадене в общината през поръчки. Многоимотниците на форума трябва да ги притеснява най-много.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                              И като как тоя "много народ" ще забогатее от увеличаването на пенсиите? Или пък от 25ст на литър зареден бензин от физическо лице?

                              Аз също съм против това "раздаване". Според мен не трябва да има никакви компенсации за горива и газ, напротив, трябва да вдигнат акциза. Акциза на тока също трябва да се вдигне, на цигарите също, на алкохола също, тол таксите също. Увеличението на пенсиите и компенсациите за тока са приемливо зло.

                              пп забравих - имотните данъци също трябва да се вдигнат. И да се въведе данък земя.
                              Точно така! И кола под евро 4 - 1000 лева. данък минимум. В центъра зоната трябва да е поне 5лв. на час. София е мега мръсен град и нищо не се прави по въпроса -- от години само си проветряват устите. Таралясници паркирани навсякъде. Повечето я се палят един път седмично я не. Градът е замязал на автоморга. В много квартали народа върви по улицата, вместо по тротоара, който е превърнат в паркинг. И въвеждане на ограничение на скоростта 50 по булевардите и 20 в кварталните улици... като не те устройват по-горните точки си хващаш метрото и хвърчиш...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                                Няма план за валутния борд. Англия и Германия отдавна вече представляват системен риск за целия свят и като седнат на масата со го заявяват в прав текст. Даже 2008ма кризата почна с фалит на малка немска банка която събори големите. Та като кихнат трябва бърже да се действа. Ако си спомнятео гръцката криза - какво извиване на ръце беше заради системен риск. Като видяха че европата ще се разпадне тихичко се разбраха без да има никакво решение на проблема публично и така сякаш отмина цялата драма от въздуха.
                                При валутен борд, когато инфлацията на местната валута е по-висока от инфлацията на водещата валута се възпрепятстват износителите и износът намалява. В такива случаи е възможна дефлация в страната с валутен борд.
                                За Германия си много заблуден, ако оставят германците да поемат съдбата си в свои ръце те ще направят съюз Еро-азия и на практика ще станат недостижими. В историята на България има една интересна закономерност. Страната е в разцвет и се развива добре, когато Германия и Русия са в добри отношения!

                                Коментар

                                Working...
                                X