IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

    А бе кви са тия гиманстики.Продаваш нещо и купуваш друго.Големи транзакционни разходи а додохдността е еднаква,Кака вече силно се съмнявам че си рентиерка,По мязаш на брокерка, Освен това Швейцария е държава дето хората държат най -много кеш, В Швеция и Дания най -малко кеш.Май Швейцария си я видела на картата.
    Добро утро

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

      Може, знам че им казах 1 месечен с падеж влог да ми направят. И го сториха. Вече се обърках. Имам поне 5 разплащателни и няколко депозита.
      Абе усещам те аз - искаш и ти да пестиш такси и да изповядваш на данъчна. Познах ли?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

        Има ддс затова крият.


        А иначе физическите лица кат продадат некой коптор за 100К ама пишат 40К нема кой да ги търси.Затова масово се продава на дан оценка заради местния данък от 3%
        Точно така. Самите те искат повечето от сумата кеш защото скатават от ДДС-то.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Нещо бъркаш. Открива се депозит, не разплащателна. Разплащателните нямат падеж. При теглене от разплащателна си има тарифа - средно май около 0,5% от сумата. Същото е при теглене от депозит, който не е на падеж. Има срочни депозити с кратки периоди и опция за довнасяне - правиш по едно пологче и малко преди падежа превеждаш парите и ги заявяваш за теглене. Никоя банка не може да ти откаже да се разпоредиш с парите както си искаш. Парите са си мои, мога да ги заровя в двора или да ги запаля ако искам. Длъжни са да ми ги осигурят.

          И пак - 0,5% не е нищо на базата на ползите от такива сделки.
          Може, знам че им казах 1 месечен с падеж влог да ми направят. И го сториха. Вече се обърках. Имам поне 5 разплащателни и няколко депозита.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

            И ти и Джонката не можете даже и да продадете половината от това което бащите ви са направили. За боядисване не можем и да мечтаем.
            Пак аз съм ти в главата. Не са мои тези парцели.
            30 лева е добра цена, на добри места са, високо с гледка и досами главния път. През 2007 помня, че предлагаха по 50-60 лева за най-добрите места, после дълго време нямаше никакви сделки, имаше и разни глупаци, които продаваха на по 10-15 лева.

            Имам около 150 декара наследствени, от които към 20 декара са подобни парцели с висока стойност. Не продавам.
            Last edited by ejonny2376; 18.04.2022, 02:31.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

              Не знам за какво е била ама мен ме захапаха защото декларирах няколко имота наведнъж в една община. И се започна ама от къде имам пари да ги купя и подобни. Дори не бях наясно с тази акция докато не започнаха да ме гледат на криво и да повтарят за някакви "комари" хахаха
              После им носихме нот. актове с продажбите и банкови извлечения и всичко приключи след това. Имах късмет ,че тогава всички продажби ми минаха на истинската цена и по банков път, въпреки ,че на мен не ми се искаше да стане така. Късмет ! След това си знам ,че трябва да се пазя от подобни приключения. Тогава ми бяха най-силните години в покупко-продажбите след това продадох каквото реших, че не ми трябва и купих Изток и магазините Много съм доволна от това което направих тогава
              Късметлийка си. Докато ме проверяваха по време на акцията, на витрините в офиса още бяха залепени некролозите на Кимбата и Жоро индианеца.
              На един мой състудент баща му, държеше магазин за алкохол и цигари на пазара Гео Милев. Само от този магазин беше изкарал пари за да купи един р-нт на Иван Асен за единия си син и още един на партера на стара кооперация на Сан Стефано за брат му. Страхуваше се от мутрите и парите ги изсипа за покупките, чак след изявленията на Иван Костов за рязането на опашките на гущера.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                Помня акция "комар". Беше под ръководството на вътрешния министър Богомил Бонев. Аз служех при Алеко на Спартак. Мисля, че акцията беше срещу луксозни автомобили, за имоти не знам, на мое име имах само двустайна панелка.
                Докато кротко си тренирах във фитнеса до басейна с част от хората на Бай Добри и Златко Баретата, шефовете се бяха изпарили. Алеко, Ники Тодоров и Пашата ги нямаше.
                Изсипаха се няколко камионетки с полицаи и взеха да ме разпитват чии са всички луксозни автомобили паркирани на бул. Арсеналски.
                Не знам за какво е била ама мен ме захапаха защото декларирах няколко имота наведнъж в една община. И се започна ама от къде имам пари да ги купя и подобни. Дори не бях наясно с тази акция докато не започнаха да ме гледат на криво и да повтарят за някакви "комари" хахаха
                После им носихме нот. актове с продажбите и банкови извлечения и всичко приключи след това. Имах късмет ,че тогава всички продажби ми минаха на истинската цена и по банков път, въпреки ,че на мен не ми се искаше да стане така. Късмет ! След това си знам ,че трябва да се пазя от подобни приключения. Тогава ми бяха най-силните години в покупко-продажбите след това продадох каквото реших, че не ми трябва и купих Изток и магазините Много съм доволна от това което направих тогава

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                  Нямам идея какво ти се върти в главата да си призная, но не познавам в Швейцария, хора които да държат кеш пари, а ти си пиши каквото искаш.
                  Проверяваха ме при някаква акция "комар" и помня ,че им носих нот. актове и банкови извлечения след това никой не ме потърси повече. Приятелката ми от детинство е счетоводител и тя ми помага когато имам такива проблеми не ходя сама. Дори и в днешно време тя ми пуска данъчните декларации на мен и цялото семейство, аз не се занимавам с това.
                  Като крайна сметка винаги продавам на истинската продажна цена за покупките не се натискам толкова да е така ,но и не споря ако искат да е на истинската цена.
                  Помня акция "комар". Беше под ръководството на вътрешния министър Богомил Бонев. Аз служех при Алеко на Спартак. Мисля, че акцията беше срещу луксозни автомобили, за имоти не знам, на мое име имах само двустайна панелка.
                  Докато кротко си тренирах във фитнеса до басейна с част от хората на Бай Добри и Златко Баретата, шефовете се бяха изпарили. Алеко, Ники Тодоров и Пашата ги нямаше.
                  Изсипаха се няколко камионетки с полицаи и взеха да ме разпитват чии са всички луксозни автомобили паркирани на бул. Арсеналски.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                    А бе кви са тия гиманстики.Продаваш нещо и купуваш друго.Големи транзакционни разходи а додохдността е еднаква,Кака вече силно се съмнявам че си рентиерка,По мязаш на брокерка, Освен това Швейцария е държава дето хората държат най -много кеш, В Швеция и Дания най -малко кеш.Май Швейцария си я видела на картата.
                    Нямам идея какво ти се върти в главата да си призная, но не познавам в Швейцария, хора които да държат кеш пари, а ти си пиши каквото искаш.
                    Проверяваха ме при някаква акция "комар" и помня ,че им носих нот. актове и банкови извлечения след това никой не ме потърси повече. Приятелката ми от детинство е счетоводител и тя ми помага когато имам такива проблеми не ходя сама. Дори и в днешно време тя ми пуска данъчните декларации на мен и цялото семейство, аз не се занимавам с това.
                    Като крайна сметка винаги продавам на истинската продажна цена за покупките не се натискам толкова да е така ,но и не споря ако искат да е на истинската цена.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                      Радев, обикновено при продажба на НИ парите се използват или за друга покупка на НИ или за друга скъпа такава. М/у другото данъчните са ме проверявали за такива покупки и добре, че бях продавала на реална цена за да си докажа дохода.
                      Ти даже не знаеш за какво са те проверявали.Ако е истина де.Я кажи коя година.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                        Проблем е след като продадеш и искаш да купиш нещо няма как да докажеш доход . При големи суми не е практично за продавача. Затова и се учудвам ако има такива продавачи, аз не бих се съгласила.
                        А бе кви са тия гиманстики.Продаваш нещо и купуваш друго.Големи транзакционни разходи а додохдността е еднаква,Кака вече силно се съмнявам че си рентиерка,По мязаш на брокерка, Освен това Швейцария е държава дето хората държат най -много кеш, В Швеция и Дания най -малко кеш.Май Швейцария си я видела на картата.
                        Last edited by nradev; 17.04.2022, 23:23.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                          Радев, обикновено при продажба на НИ парите се използват или за друга покупка на НИ или за друга скъпа такава. М/у другото данъчните са ме проверявали за такива покупки и добре, че бях продавала на реална цена за да си докажа дохода.
                          Dryn dryn

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Че в Германия да не би популацията да младее. Затва ще работите до 70 години за пенсия.... Ох да младее с твои сънародници от Афганистан :-))))
                            Германката / истинската бяла ражда по-малко деца от Българката по статистика ако не знаеш/
                            София и Радомир са добре демографски и няма да намаляват в близките 50 години. След това може
                            Който иска - да работи, аз съм до 59 Немската популация живее средно 10 години повече от българската, при това здрава и с кинти подръка. А в БГтовицата пенсионер да не си...
                            Last edited by redcretin; 18.04.2022, 00:30.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                              И слушал Кретена да купи в Атина апарти. Ама Кретеня хитър - чопнал един имот за 8К€ и го дал за 100€. Е, то заето по един месец макс, ама и Кретеня си подсигурил място като сложи памперса. А Ботича осъзнал грешката си взел поука и се насочил кам Истанбул - пак в сегмент дето и бедняците не купуват.
                              В Атина е спечелил от капиталова тройно вече, ако е пускал под наем - ги е избил още веднъж. Другите тук спахте и издухахте супата.
                              Last edited by X_Y; 17.04.2022, 20:47.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Викаш Daimler, BMW, BASF, BOSCH - все от боклуци създадени. И на тези прошляци ли им правиш оценка на работата, и те ли идват при теб да бачкат?
                                ДА СЪЩИТЕ БОКЛУЦИ СА НА СУБСИДИИ ОТ ДЪРЖАВАТА ака целия ес. И АЛДИ(VW).
                                БМВ са мега боклуците - на всеки 3 години сменят съпорта, ако има някоя промяна която искат да направят и ПО ЧЕСТО. НИТО ЗНАЯТ КАКВО ИСКАТ (освен да им работиш без пари) нито не слушат. Написано черно на бяло какво сме се разбрали на срещата - след 1 месец ОТРИЧАТ. Толкова съм им набрал на тез боклуци че няма накъде. 3 месеца съм им отделил човек да ги учи как да тракват (да не НАДПИСВАТ - приспадат си ги от фактурата че видите ли те ни вършели нашата работа) и пак си правят оглушки. От 2 години им проверявам всяко тракване - и всяко 2-ро е НАДПИСАНО/несъществуващо. ПОДОБРЕНИЕ НУЛА - ПЛЮЕ ти в лицето.
                                С БАСФ - успяхме криволяво да се преборим за нещо.
                                Даимлер - очаквай неочакваното, мизерници отвсякъде.
                                Най-кривите клиенти са НЕМЦИТЕ
                                Last edited by bota156; 17.04.2022, 20:36.
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X