IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
    Сега пак си гледам Софикса предвид икономическата обстановка чаках спад още миналата година, сега графиката ми прилича на двоен връх така, че ще почакам на есен да видя. Хем и малко да видим държавата ще я изправят ли на крака и ще спрат ли краденето или ще ни гътнат пак с избори и отново обратно в прословутия преход.... Ако се случи пъвото ще съм олл ин на борсата, независимо от очакваната трудна обстановка за фирмите в следващите 3-5 години глобално.
    на трудовата борса...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

      Колкото и да го повтаряш това няма как да е вярно! ФЕД не те слушат и правят точно обратното, в началото на май здраво разтърсиха пазарите с лихвено увеличение от само 0,5%, а се очакват още две такива, и други по-малки. Инфлацията вече е проблем, но ще бъде решен. Гответе за спад при имотите. В икономиките на Източна и Централна Европа спадът в цените на имотите ще е най-голям!
      Ти нещо бъркаш , от твоята страна на барикадата съм ! Виж ми хисторито на мненията в темата .
      ПП Ще се радвам касиерката в лидъл да може да купи в иван вазов но не мисля като теб ! Докато вдигнат лихвата , покупателната способност ще изчезне като снега по коледа от изядените пари от инфлацията .Те заплатките няма накъде да растат, кокорчо каза замразяване до 2024-25 Щото тя , инфлацията няма да спре утре , или януари 2023 ,нали се сещаш . И в тоя ред на мисли , как мислиш имотите ще станат по достъпни заради лихвите или барабар с лихвите ще еб...т мамата на средната класа и едни хора с парици пак ще сложат хомота на народа ?!!
      ПП две плюс две не е четири ,тука в тая схема , за съжаление .....
      Last edited by pa4anga; 10.05.2022, 00:44.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

        Кеширах два имота и биткойн през март, сега съм в долари, в даден момент може би евро. Изчаквам спада при акциите и биткойн, за да се включа. На по-следващ етап имот в Северна Гърция и хубав имот в София, когато цените паднат достатъчно!
        Пожелавам успех защото тук имаме подобен случай. Бота, продаде два апартамента преди 3-4 год. като си мислеше, че е хванал върха, а то какво стана С тази инфлация не ми се мисли какво ще се случи, но наистина ти пожелавам да не загубиш с тези си действия и ти

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

          Отново да повторя ,за мен инфлацията е цел а не проблем !!! И да ще вдигнат лихвите но колко и кога ..... 2023 края щяла да е примерно 2% , ти знаеш ли дотогава какво ще се случи с цените ?!
          ПП От доста време насам смятам следната Аритметика, по Тошово време добрите средни заплати за работниците бяха по 300лв , е и сега са толкова с една нула отзад !!!
          ПП "Комай ви лъжат тия синковци" ........
          ПП Всичко е лъжа и измама .... гледайте си живота и който може да създава добавена стойност е отличник !!!
          Колкото и да го повтаряш това няма как да е вярно! ФЕД не те слушат и правят точно обратното, в началото на май здраво разтърсиха пазарите с лихвено увеличение от само 0,5%, а се очакват още две такива, и други по-малки. Инфлацията вече е проблем, но ще бъде решен. Гответе за спад при имотите. В икономиките на Източна и Централна Европа спадът в цените на имотите ще е най-голям!
          Last edited by Laconic; 10.05.2022, 00:15.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

            Това добре, но защо не споделиш какъв имот продаде ?
            Кеширах два имота и биткойн през март, сега съм в долари, в даден момент може би евро. Изчаквам спада при акциите и биткойн, за да се включа. На по-следващ етап имот в Северна Гърция и хубав имот в София, когато цените паднат достатъчно!

            Коментар


            • https://www.investor.bg/sasht/337/a/...godina-351754/

              S&P500 падна под 4 хил. пункта за първи път от над година Разпродажбите на акции са заради политиката на Фед за лихвите, според анализатори

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Беше цел, но поради некадърно управление (и в комбинация с други фактори като войната и ковида) целта се превърна вече в проблем и то сериозен.
                Ти въобще ,защо си въобразяваш,че нещо сериозно в света се случва случайно или да го кажа не съгласувано ?! Не си дете, събуди се и стига блянове за демокрация и просперитет ! Всичко е за сметка на някой , винаги слабите плащат !!! И англосаксонците и русите не струват !!! Колелото се върти и живота си минава и па взимат мнозинството тошови заплати , но се кефят на талашитени кухни в апартаменти кутиики, на 3-то качество храна по курортите . Голям просперитет продаден за национална идентичност , икономика, човешки живот !
                Всичко е една голяма лъжа за наивници !
                Днес ходих пеш в оборище ,близо до мола . Е няма такава смрад !
                Тва са моите 5ст !
                Last edited by pa4anga; 09.05.2022, 23:36.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                  Отново да повторя ,за мен инфлацията е цел а не проблем !!! И да ще вдигнат лихвите но колко и кога ..... 2023 края щяла да е примерно 2% , ти знаеш ли дотогава какво ще се случи с цените ?!
                  ПП От доста време насам смятам следната Аритметика, по Тошово време добрите средни заплати за работниците бяха по 300лв , е и сега са толкова с една нула отзад !!!
                  ПП "Комай ви лъжат тия синковци" ........
                  ПП Всичко е лъжа и измама .... гледайте си живота и който може да създава добавена стойност е отличник !!!
                  Беше цел, но поради некадърно управление (и в комбинация с други фактори като войната и ковида) целта се превърна вече в проблем и то сериозен.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение
                    https://www.investor.bg/novini/130/a...z-iuli-351710/

                    Още преди два месеца бях сигурен, че ЕЦБ ще последват ФЕД при увеличението на лихвите, те обаче го разбират едва сега!
                    Въпросът е доколко това увеличение е вече прайснато в цените на акциите и курса евро/долар.
                    Надявам се еврото поне частично да се възстанови, иначе американските акции остават твърде скъпи. Да не говорим, че имотаджиите в София са на минус 15% само за 1-2 месеца.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение
                      https://www.investor.bg/novini/130/a...z-iuli-351710/

                      Още преди два месеца бях сигурен, че ЕЦБ ще последват ФЕД при увеличението на лихвите, те обаче го разбират едва сега!
                      Отново да повторя ,за мен инфлацията е цел а не проблем !!! И да ще вдигнат лихвите но колко и кога ..... 2023 края щяла да е примерно 2% , ти знаеш ли дотогава какво ще се случи с цените ?!
                      ПП От доста време насам смятам следната Аритметика, по Тошово време добрите средни заплати за работниците бяха по 300лв , е и сега са толкова с една нула отзад !!!
                      ПП "Комай ви лъжат тия синковци" ........
                      ПП Всичко е лъжа и измама .... гледайте си живота и който може да създава добавена стойност е отличник !!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                        КЕШът става цар! За рецесия бях писал и за петрола, но имаше съфорумци които не повярваха. Бягайте от имотите докато още можете, все още има заблудени "инвеститори"! В Нова Зеландия и Австралия цените вече падат, в САЩ сега започват. Рецесията ще е бърза!

                        https://money.bg/economics/petrolat-...tarseneto.html
                        Това добре, но защо не споделиш какъв имот продаде ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Demertsel Разгледай мнение

                          Просто в България все още преобаладава сивата икономика и това държи цените високи, засега
                          Да, и по-скоро корупцията. И Рашков и Цветанов, въпреки , че са политически противници, изпозваха един и съши приом с жилиша за да легализират пари за които не могат да докажат произхода. Цените на имотите сравнително лесно биха били нормализирани ако имотния данък в България стане като в други държави. Навсякъде имотния данък се ползва от обшината за полиция, пожарна, училища пътища, в България май всички тия пари идват от бюджета а имотния данък се държи нисък уж за да не се натоварват хората. Ако беше нешо от рода на 1%, за 200к апартамент щеше да има 2к имотен данък и прането през имоти щеше да е по-трудно зашото това че бившата ти жена ти е подарила 20 имота може и да мине , но как ше мине че бившата ти жена плаща по 40к евро имотен данък всяка година ? Точно поради тази причина имотния данък няма да се пипа, въпреки , че той е по справедлив зашото облага потреблението а не дохода. Ако искат могат да направят различен данък за панелките и луксозните апартаменти, могат да облагат с по-висок данък само имотите след първия ( както е на много места в Европа) Варианти много, но тези които създават правилата са тези , които го избягват и те са тези които умишлено предизвикват флуктуациите на пазара. Ако аз знам кога БНБ ше затегне достъпа до пари, ше продам де каквото ми е "подарено" на макс цени, после като се срути пазара ше купя на ниско и съм готов за следвашата врътка. За да се случи това обаче пазара трябва да има големи флуктуации и в България това започна да става норма.

                          Коментар


                          • https://www.investor.bg/novini/130/a...z-iuli-351710/

                            Още преди два месеца бях сигурен, че ЕЦБ ще последват ФЕД при увеличението на лихвите, те обаче го разбират едва сега!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                              - Или е брокер/строител, на когото хлябът/печалбите зависят от грешните информации, че едва ли не София е рай по достъпност. Тази тема се чете доста и предполагам много хора имат едно наум когато четат мненията тук
                              - Не може да преглътне егото си и поне веднъж да признае, че не е прав, особено ако е вярно, че всичко е набил в Софийски имоти. Нали се досещаш, че най-големият му кошмар би бил един такъв срив - така цялото му виртуално богатство изчезва на секундата.
                              Да, колегата ме обвинява че манипулирам данните но всъшност той го прави. Не може да се гледат цените в Центъра на София зашото са много различни около Лъвов мост , НДК, Ал Невски и Театър София. Всичко това се води Център но цените варират от 1400 до 4000 и нагоре евро м2. По Кирил и Методии има къщи , които вероятно имат отрицателна стойност (стойност на земята минус разходите за събаряне и разчистване на терена) , така че цената на м2 жилищна площ няма никакъв смисъл. Аз се опитвам да сравня 2 много малки района в София и Ница за да се сравняват все пак съпоставими неща. Практически еднакви апартаменти на пресечка на Витошка и Ница Център са на сходни цени. Естествено , в Ница има ракошни жилища на цени 6-7к м2 , но те са в Бел епок сгради произведения на изкуството с асансьор, големи тераси с изглед към парка на Масена или морето и вътре са цвлите мрамор, орнаменти, имат собствен паркинг и т.н. . Неща , които са немислими в София. Може би единственото близко би било апартамент с изглед към входа на Народния театър , градниката Кристал или Московска и то без да гледаме какво се вижда от другата страна. Там обаче цените не са на м2 а на жилише.

                              Нумбео е смешка, Още като почна да го цитира стана ясно, че нещата отиват на стъкмистика.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
                                Изглежда има някакво забавяне в излизането на мненията ми. Неша писани в 18:30 стават видими в 20:10. Някой знае ли каква може да е причината ?

                                По темата: Далеч съм от мисълта да сравнявам Ница със София.. Няма никаква база за сравнение. Точно поради тази причина сходните цени на имоти са странни. Ако си спомняте при кризата 2008 цените на имотите в София паднаха наполовина. По други места паднаха с до 20%. Сега почнаха пак да стават съизмерими. За мен това означава , че имотите в София са много надценени и при следващ катаклизъм ше има нов трус като този 2008 с много голям ресет. Всеизвестно е , че цените на имотите зависят от достъпа до евтини пари а наемите зависят от доходите. Който иска да спори за цената на живота да сравнява наемите. Ако се сравнява Витошка с квартал Musicians, наемите на Витошка са наполовина (че и по зле) но цените не са.
                                +1000 за двата ти поста. Много добре казано, а дори цифрите (за които и аз смятам, че са подвеждащи) в Нумбеото го доказват.
                                Ако направим подобна калкулация за който и да било европейски град, излиза абсолютно същото - София е много по-надценена от където и да било, а а ако вземем и качеството като фактор - нещата са абсолютно несравними.

                                Специално Песимистчето не е глупав, той много добре осъзнава реалностите, просто писаниците му могат да се дължат само на 1 от следните 2 фактора:

                                - Или е брокер/строител, на когото хлябът/печалбите зависят от грешните информации, че едва ли не София е рай по достъпност. Тази тема се чете доста и предполагам много хора имат едно наум когато четат мненията тук
                                - Не може да преглътне егото си и поне веднъж да признае, че не е прав, особено ако е вярно, че всичко е набил в Софийски имоти. Нали се досещаш, че най-големият му кошмар би бил един такъв срив - така цялото му виртуално богатство изчезва на секундата.

                                Коментар

                                Working...
                                X