IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Незнам как върви пазара, не съм купувач нито продавач, но си бях набелязал няколко имота ей така. Сега ми идва следното уведомление:


    П.с защо не ми дава да кача .jpg?
    Image resize failed due to your image library not having support for this image type. jpg

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      Въобще не мисля . От малкото казани тогава думи ми стана ясно за какво му е... при това положение ако искам да я продам ще направя каквото планира той да направи и ще кеширам х 5
      Въпросът е, че в момента има някаква повсеместна активност да се купуват имоти и земя и си е..ло ма..та
      Аз като гледам какво е модерното земеделие и ми се плаче. Прави се капково после орат както са маркучите вътре и на другата година ново - пръст омешана с пластмаса.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
        В случая не мисля, че би им пречил чак толкова, защото първо имат да борят инфлация, а другия фронт е да съборят петрола (неслучайно само преди седмица освободиха рекордно к-во запаси от резерва си), защото ако свалят цените на горивата - руската кочина директно влиза в депресия. И така е било всеки път - паднат ли цените на горивата, руснаците се опулват (неслучайно Путин навремето финансираше и ония келемета дето се бореха за 'свобода по делтата на Нигер' дрън-дрън, щото след всеки техен набег над Шел горивата скачаха). Дотук на рашките рецесията вече им е гарантирана (официално Нибулина призна, че чакат минимум 10% спад, отделно каза на Ладите да се готвят да се върнат към производство отпреди 15 год. /нямат чарколяци/ ) и ако това продължи над година - по конвенционалната терминология вече се води депресия.

        Ецб нямат голям интерес еврото да е скъпо /все пак рецесията тук би била по-силна от щатската, заради войната и прочее/ и мисля, че нарочно ще го докарат най-малкото да се изравни с долара. Амунди също чакат паритет - аз ви казах, моя таргет е стигне ли 2.20 долара за мен това вече би било сигнал за продажба... За повече не бих се лакомил. А някои тогава тепърва ще почнат да се запасяват с долари.
        Аз също съм в долари, но се опасявам, че е възможен бърз обрат. И аз съм на мнение, че се търси бърза рецесия за сваляне цената на петрола и газа. Четох и Амунди, но все още се колебая каква роля са отредили на ЕЦБ. Силен долар ще увеличи инфлацията в Европа, но ще даде голямо предимство на Германия. Американците едва ли ще харесат това?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

          Не знам какво сондиране е, но системата да се отчитат помощите, май ше струва по-скъпо от помощите. Дали като кражби , дали като хардуер и софтуер царе сме в прахосването на пари за безмислени програми.Да пращат по 12 лева на всеки навършил 16 години с чек по пощата и ше спестят половината кинти. А не, в България ше те карат да ходиш да си ги вземеш от пошенския клон, че иначе ще свършат опашките и на хората може да им остане време да излезнат с тенджерите пред Народното събрание.
          Новото време отбира от pourbaix diagrams понял?
          https://play.nova.bg/video/presechna...2-05-12/604300

          Коментар


          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
            С няколко изключения, форума е голямо разочарование. Всяко 3-то мнение е мерене на пишки. Ми мерете си ги, но поне мерете нещо реално. Единия бил с 5 "апарта" в неизвестна част на София, другия имал половин къща на 3 метра под нивото на яз. Искър и всички са "инвеститори". В моя тефтер , думата инвеститор означава човек който влага пари в проекти за да изкара пари. Явно някои хора тука смятат, че имота наследен от родителите е един малко по-продължителен семеен проект, може да се смята за семейна инвестиция и следователно те са някаква форма на прокси инвеститори. Ами може и така да се погледне. Лично моето мнение е, че е по-добре да се направи анкета за доходите от инвестиции а не за това кой какви апартаменти е наследил. Ако пък държите да си ги мерите на апартаменти може би е добре да поясните къде и какви апартаменти са. "2 апартамента в София" може да са 50к евро в Ботунец и 2м евро на Руската църква. Съшо така, как се разбира доколко реални са тия апартаменти ? Шото ако е само на казване аз съм със апартамент на първа линия в Annecy, таун хаус в Аликанте и 2 конда във Орландо, ако трябва да доказвам "ще видим".

            Другото "мерене" е кой колко книги бил прочел. Човек наистина трябва да е много богат и да има много свободно време за да чете. Това би бил добър критерии за мерене на пишоци, но е малко смешно да не знае кога нещо се пише с малка и кога с главна буква, запетаите да ги слага според това как си попълва фиша за тото и да претендира, че е начетен. За себе си мога да кажа, че по този критерии съм страшно беден човек. Последната книга съм прочел през 2007-ма, на плажа, защото нямаше ток. После излязоха IPhone-ите и дотам с книжките. Винаги обаче се умилявам от картинката на български инвеститор чакащ на светофар с Бентли-то си, четящ изданието с твърди корици на "Machine learning with Tensorflow" на O'REILLY.

            Няма да е зле да осъзнаете , че живота е низ от решения и едно и съшо решение може да Ви изкара над останалите а след 2 години да Ви потпои завинаги. Така , че карайте я малко по-смирено ако може и се радвайте на живота, който имате в реалността. Който рабрал, разбрал.

            П.С. Като става дума за книжки, някой чел ли е Цар Плъх или Вие само Моцарт и Бетховен четете ?
            Като не ти харесва можеш да не четеш и още повече да пишеш. Не знам защо реши че някой го интересува твоето мнение и "анализи".

            Коментар


            • Първоначално изпратено от potentielle_energie Разгледай мнение

              Това което си гледал е сондиране на обществено мнение ще може ли да дрънка толумбите на бензиностанцията.
              Не знам какво сондиране е, но системата да се отчитат помощите, май ше струва по-скъпо от помощите. Дали като кражби , дали като хардуер и софтуер царе сме в прахосването на пари за безмислени програми.Да пращат по 12 лева на всеки навършил 16 години с чек по пощата и ше спестят половината кинти. А не, в България ше те карат да ходиш да си ги вземеш от пошенския клон, че иначе ще свършат опашките и на хората може да им остане време да излезнат с тенджерите пред Народното събрание.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                Това са малко над $3к взимани от всеки от 2-та работещи, но обикновено работи само единия та сумата си е 2-на. Друг въпрос , че не всички изкарват точно границата, но пък много са в сивата икономика и може да изкарват и двойно. Данъците за тази сума са ниски, Има и доста данъчни кредити, Наема както казах е Section 8, понякога го плаща директно общината. Абе колега човек с $75к си е беден, особено на фона на Теслите около него. Ако се отнесе обаче към средния стандарт в България много хора ше хлъцнат. Вчера гледах новините как шяли да дават 25 стинки помощ до 50 литра бензин срешу лична карта. Верно ли ? Ми то са 12 лева помощ на месец. Та тезата ми е, че беден/богат е много относително.
                Това което си гледал е сондиране на обществено мнение ще може ли да дрънка толумбите на бензиностанцията.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Е следователно излиза, че не е толкова луд ? :-)
                  Напротив, но е дълга тема пък и не ми се влиза в подробности. В момента всеки си мисли, че всичко което хвърчи се яде, но ще е до време.
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                    Това са малко над $3000 на един от двамата работещи. Като платят наем $1000 ( грубо) или ипотека $1200-1400, като платят здравни, данъци и т.н. и са работещи бедни. .
                    Това са малко над $3к взимани от всеки от 2-та работещи, но обикновено работи само единия та сумата си е 2-на. Друг въпрос , че не всички изкарват точно границата, но пък много са в сивата икономика и може да изкарват и двойно. Данъците за тази сума са ниски, Има и доста данъчни кредити, Наема както казах е Section 8, понякога го плаща директно общината. Абе колега човек с $75к си е беден, особено на фона на Теслите около него. Ако се отнесе обаче към средния стандарт в България много хора ше хлъцнат. Вчера гледах новините как шяли да дават 25 стинки помощ до 50 литра бензин срешу лична карта. Верно ли ? Ми то са 12 лева помощ на месец. Та тезата ми е, че беден/богат е много относително.
                    Last edited by segato; 12.05.2022, 17:46.

                    Коментар


                    • https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2022/05/12/4345587_staia_s_prozorci_bez_reshetki_i_gledka_kum _rila_-_kak/

                      Стая с прозорци без решетки и гледка към Рила - как ще изглежда новият затвор в Самораново


                      Новият затвор ще разполага със спортни площадки, съвременна сграда за обучения, библиотека, административен център и сграда за служителите, както и повече зелени пространства. Целият затвор ще бъде отделен от селото с висока ограда, но между различните зони вътре няма да има прегради. По проект е предвидена и сграда с преходни жилища, в които да бъдат настанявани затворници, които предстои да излязат на свобода.

                      Вижте какво правят в Самораново -нов затвор
                      Гледка към Рила без решетки ,само вижте проекта -басейни,игрища ,като затворен комлекс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        Въобще не мисля . От малкото казани тогава думи ми стана ясно за какво му е... при това положение ако искам да я продам ще направя каквото планира той да направи и ще кеширам х 5
                        Въпросът е, че в момента има някаква повсеместна активност да се купуват имоти и земя и си е..ло ма..та
                        Е следователно излиза, че не е толкова луд ? :-)

                        Коментар


                        • С няколко изключения, форума е голямо разочарование. Всяко 3-то мнение е мерене на пишки. Ми мерете си ги, но поне мерете нещо реално. Единия бил с 5 "апарта" в неизвестна част на София, другия имал половин къща на 3 метра под нивото на яз. Искър и всички са "инвеститори". В моя тефтер , думата инвеститор означава човек който влага пари в проекти за да изкара пари. Явно някои хора тука смятат, че имота наследен от родителите е един малко по-продължителен семеен проект, може да се смята за семейна инвестиция и следователно те са някаква форма на прокси инвеститори. Ами може и така да се погледне. Лично моето мнение е, че е по-добре да се направи анкета за доходите от инвестиции а не за това кой какви апартаменти е наследил. Ако пък държите да си ги мерите на апартаменти може би е добре да поясните къде и какви апартаменти са. "2 апартамента в София" може да са 50к евро в Ботунец и 2м евро на Руската църква. Съшо така, как се разбира доколко реални са тия апартаменти ? Шото ако е само на казване аз съм със апартамент на първа линия в Annecy, таун хаус в Аликанте и 2 конда във Орландо, ако трябва да доказвам "ще видим".

                          Другото "мерене" е кой колко книги бил прочел. Човек наистина трябва да е много богат и да има много свободно време за да чете. Това би бил добър критерии за мерене на пишоци, но е малко смешно да не знае кога нещо се пише с малка и кога с главна буква, запетаите да ги слага според това как си попълва фиша за тото и да претендира, че е начетен. За себе си мога да кажа, че по този критерии съм страшно беден човек. Последната книга съм прочел през 2007-ма, на плажа, защото нямаше ток. После излязоха IPhone-ите и дотам с книжките. Винаги обаче се умилявам от картинката на български инвеститор чакащ на светофар с Бентли-то си, четящ изданието с твърди корици на "Machine learning with Tensorflow" на O'REILLY.

                          Няма да е зле да осъзнаете , че живота е низ от решения и едно и съшо решение може да Ви изкара над останалите а след 2 години да Ви потпои завинаги. Така , че карайте я малко по-смирено ако може и се радвайте на живота, който имате в реалността. Който рабрал, разбрал.

                          П.С. Като става дума за книжки, някой чел ли е Цар Плъх или Вие само Моцарт и Бетховен четете ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Берти, продаде ли му нивата накрая ? Или още мислиш ?
                            Въобще не мисля . От малкото казани тогава думи ми стана ясно за какво му е... при това положение ако искам да я продам ще направя каквото планира той да направи и ще кеширам х 5
                            Въпросът е, че в момента има някаква повсеместна активност да се купуват имоти и земя и си е..ло ма..та
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              Никога не казай никога. Всичко е възможно, но дано да няма срив в топ сегмента, защото това ще означава криза в порядък по-сериозна от 2008-ма.
                              В момента на пазара е пълен мармалад в смисъл, че се извхърлят какви ли не оферти, а и има и луди да плащат . Това важи и за пазара на земя,където не съм спрял да действам. Договарям сделка (да купя съседна нива) на висока цена, а от нищото изскача един и ме надцаква с 50% забележи. Викам хубаво дай да ти дам един мой парцел като си толкова ербап... оня вика добре взимам го, но му се мръщя на супер високата цена и оня още скача със още 50% и вика давай... луда работа. Говорим за ниви, а не за градски парцели...

                              тази работа няма да свърши добре.
                              Берти, продаде ли му нивата накрая ? Или още мислиш ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
                                Колеги, няма да е зле да сме малко по-смирени. Хората, не са само бедни и богати. Те са здрави и болни, шастливи и нешастни, читави и боклуци, късметлии и каръци и.т.н. Всяко от тия неща е трудно да се измери и обикновенно се усешаме в коя категория сме чак като сме някъде в крайностите.

                                Преди 2-3 години бях доброволец по някаква програма за оптимизация на помошите за бедни. Оказа се прага на бедност беше доход от $75к годишно за четиричленно семейство. Ако си в тази граница получаваш например апартамент с контролиран наем (Section 8), помощ за здравна застраховка и т.н. Сега се замислете колко семейства в България имат доход от този порядък и ше разберете колко относителни са класифицациите за богат/беден.
                                Това са малко над $3000 на един от двамата работещи. Като платят наем $1000 ( грубо) или ипотека $1200-1400, като платят здравни, данъци и т.н. и са работещи бедни. Точно така е.

                                Ако сравняваш този доход с номинално еквивалентен в България, не сравняваш ябълки с ябълки.
                                Last edited by Zalmoxis; 12.05.2022, 20:02.

                                Коментар

                                Working...
                                X