IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

    Да, прав си, моят таргет имоти е такъв. Интересно ми е ти какви имоти търсиш и до каква цена ? Как мислиш и да ги финансираш ?
    Не се заяждам с теб от сега го пиша
    Към момента по-скоро съм в изчаквателна позиция да видя на къде ще тръгне икономическата обстановка.
    Средно статистически коптор не в новопостроените квартали.
    Със сигурност част от Финансирането ще бъде с помощ от Банка

    Коментар


    • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

      Колега, може ли да представите някакви данни а не класификации ?
      Мога и аз но сроса е на Агенцията по вписванията. Съветвам ви да се потрудите и сам да си ги извадите

      Коментар


      • Първоначално изпратено от manyyy Разгледай мнение

        За имотите , за които пишеш аз съм съгласен с мнението ти.
        Съгласи се с мен , че подобни имоти не са преобладаващата част.
        Твоят таргет или фокус предполагам са високият клас имоти, но далеч това не се отнася за всички инвестирали в недвижимо имущество.
        Да, прав си, моят таргет имоти е такъв. Интересно ми е ти какви имоти търсиш и до каква цена ? Как мислиш и да ги финансираш ?
        Не се заяждам с теб от сега го пиша

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
          Не те знам какво разбра и какво - не, Залмокси? От Агенцията по вписв. са взети общия брой продажби по тримесечия за съотв. година за София и спрямо тях са съпоставени сключените сделки с ипотеч. кредит. Това дали отделните агенции са стигнали до същите изводи или - дали ще е Адрес или някоя друга - не променя фактите. Толкова от мен по темата.

          https://imoteka.bg/za-pazara/novini/...i-sofia-kredit

          Да - фалшифицирал съм ги данните!
          Това по-долу за другия конспиратор, че няма да може да заспи тая вечер...
          Поредните данни на брокерска агенция.

          На сайта на агенцията по вписвания всичко е идеално представено, но е необходима функционална грамотност за разбиране на данните.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

            А, имоти и от много висок клас и с много висок доход от наем може да излизат на пазара, но ще бъдат и с много високи цени защото за тях винаги ще има повече от 100 желаещи.
            Такива имоти дори не излизат на пазара ,а се продават преди да се обявят.
            За имотите , за които пишеш аз съм съгласен с мнението ти.
            Съгласи се с мен , че подобни имоти не са преобладаващата част.
            Твоят таргет или фокус предполагам са високият клас имоти, но далеч това не се отнася за всички инвестирали в недвижимо имущество.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от manyyy Разгледай мнение

              Според мен дори и 30-40% от продажбите да са с ипотеки, по-голямата част от тях са за средностатистически имот ( малка част от инвестиралите в имот са имали шанса, информацията,, далновидността да изберат изключителна локация, на която дори и при по сериозен икономически трус ще запази отново по-висока стойност. Под инвестиция имам предвит за отдаване под наем. Имоти стоящи празни за собствениците (за всеки индивидуално) може да настъпи ситуация , в която да трябва да продадат или не трябва.
              Така мисля
              А, имоти и от много висок клас и с много висок доход от наем може да излизат на пазара, но ще бъдат и с много високи цени защото за тях винаги ще има повече от 100 желаещи.
              Такива имоти дори не излизат на пазара ,а се продават преди да се обявят.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                Може и ти да си прав, но нека не забравяме, че на всеки 10 год. ипотеките се вписват отново / доколкото знам, не съм сигурна/ , което не означава, че наистина хубавите имоти ще станат и с изискуеми кредити. До тук съм забелязала, че излизат или боклуци или много ама много скъпи имоти и там според мен играта е друга.
                В момента е много глупаво да се държи кеш и да гледаш как се изпарява от инфлация и ниски лихви.
                Когато и ако скоро все пак спаднат цените на имотите първото което ще видим е как всичко което хората си мислят ,че е читаво изчезва от пазара. Спира строителството. Има и една друга уловка, че трябва и да има къде да се похарчат или "паркират" парите ,най-сигурно е ако лихвата по депозитите се вдигне толкова, че да е по-висока от наемите. Така беше до 2014 г. и с фалита на КТБ и спада на лихвите по депозитите започна и покачването на цените, както и се стартира строителството на нови сгради. Така се случват нещата за жалост.
                Според мен дори и 30-40% от продажбите да са с ипотеки, по-голямата част от тях са за средностатистически имот ( малка част от инвестиралите в имот са имали шанса, информацията,, далновидността да изберат изключителна локация, на която дори и при по сериозен икономически трус ще запази отново по-висока стойност. Под инвестиция имам предвит за отдаване под наем. Имоти стоящи празни за собствениците (за всеки индивидуално) може да настъпи ситуация , в която да трябва да продадат или не трябва.
                Така мисля

                Коментар


                • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение


                  Dury, спасяването на кеша в имот би имало смисъл само при условие, че цената на имота ше се качва. Смятате ли , че имотите ше продължат нагоре ? Ако да, защо имотите а не акциите на Форд примерно ?
                  Защо имоти ,а не акции за мен, този въпрос не стои на дневен ред изобщо. Акции на UBS, като цена преди 30 г. са със същата цена и днес, като е имало някакво повишение и намаление ,но важното е ,че днес цената е същата като преди 30 г. и не са донесли нищо. Апартамент купен преди 20 г. се е изплатил няколко пъти и капиталовата му е пет пъти поне . Това ми е много бързия отговор.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение


                    Данните на агенцията показват, че през миналата година 55 % от сделките с жилища са сключени с ипотечен кредит.
                    Т.е. данните на Адрес. Агенцията Адрес, а не агенцията по вписванията.

                    Имаме си работа с функционална неграмотност тук.
                    Колега, може ли да представите някакви данни а не класификации ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                      Може и ти да си прав, но нека не забравяме, че на всеки 10 год. ипотеките се вписват отново / доколкото знам, не съм сигурна/ , което не означава, че наистина хубавите имоти ще станат и с изискуеми кредити. До тук съм забелязала, че излизат или боклуци или много ама много скъпи имоти и там според мен играта е друга.
                      В момента е много глупаво да се държи кеш и да гледаш как се изпарява от инфлация и ниски лихви.
                      Когато и ако скоро все пак спаднат цените на имотите първото което ще видим е как всичко което хората си мислят ,че е читаво изчезва от пазара. Спира строителството. Има и една друга уловка, че трябва и да има къде да се похарчат или "паркират" парите ,най-сигурно е ако лихвата по депозитите се вдигне толкова, че да е по-висока от наемите. Така беше до 2014 г. и с фалита на КТБ и спада на лихвите по депозитите започна и покачването на цените, както и се стартира строителството на нови сгради. Така се случват нещата за жалост.

                      Dury, спасяването на кеша в имот би имало смисъл само при условие, че цената на имота ше се качва. Смятате ли , че имотите ше продължат нагоре ? Ако да, защо имотите а не акциите на Форд примерно ?

                      Коментар


                      • Не те знам какво разбра и какво - не, Залмокси? От Агенцията по вписв. са взети общия брой продажби по тримесечия за съотв. година за София и спрямо тях са съпоставени сключените сделки с ипотеч. кредит. Това дали отделните агенции са стигнали до същите изводи или - дали ще е Адрес или някоя друга - не променя фактите. Толкова от мен по темата.

                        https://imoteka.bg/za-pazara/novini/...i-sofia-kredit

                        Да - фалшифицирал съм ги данните!
                        Това по-долу за другия конспиратор, че няма да може да заспи тая вечер...

                        Коментар


                        • [QUOTE=Julius_BG
                          [/QUOTE]

                          Може и ти да си прав, но нека не забравяме, че на всеки 10 год. ипотеките се вписват отново / доколкото знам, не съм сигурна/ , което не означава, че наистина хубавите имоти ще станат и с изискуеми кредити. До тук съм забелязала, че излизат или боклуци или много ама много скъпи имоти и там според мен играта е друга.
                          В момента е много глупаво да се държи кеш и да гледаш как се изпарява от инфлация и ниски лихви.
                          Когато и ако скоро все пак спаднат цените на имотите първото което ще видим е как всичко което хората си мислят ,че е читаво изчезва от пазара. Спира строителството. Има и една друга уловка, че трябва и да има къде да се похарчат или "паркират" парите ,най-сигурно е ако лихвата по депозитите се вдигне толкова, че да е по-висока от наемите. Така беше до 2014 г. и с фалита на КТБ и спада на лихвите по депозитите започна и покачването на цените, както и се стартира строителството на нови сгради. Така се случват нещата за жалост.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                            Викаш максимум 39%, а!
                            Аз защо с такава лекота намирам потвърждение на моите 'неверни' изчисления?

                            55% от имотите са купени с ипотечен кредит
                            (статията е от 2017 и важи за 2016)

                            И какво пишат по-долу:
                            За сравнение, делът им през 2015 г. е бил 50%, а през 2014 г.- 45%
                            Реално за трите години (2014 - 2016) даже дават малко по-високи проценти от моите! ... лоша работа...

                            p.s.
                            Естествено най-гламавите участници не пропускат възможност да се включат като хо́р, щото друго не могат...

                            Данните на агенцията показват, че през миналата година 55 % от сделките с жилища са сключени с ипотечен кредит.
                            Т.е. данните на Адрес. Агенцията Адрес, а не агенцията по вписванията.

                            Имаме си работа с функционална неграмотност тук.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                              Откъде я изкопа тази таблица?
                              Да не си я фалшифицирал?

                              Защо данните от таблицата ти не съответстват на данните от Трейдинг Економикс за разрешителните за строеж?


                              Според горепосочения сайт, разрешителните за строеж през 2008-ма са били над 3000; през 2018-та са малко над 1500... т.е. двойно по-малко

                              Attached Files
                              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                              Коментар


                              • Хора, само си губите времето да спорите с понижителите на цените.
                                Те са дървени философи и на тях не са им ясни основни икономически процеси.
                                Не само, че няма да спаднат цените на жилищата в София, ами ако не настъпи някое извънредно форс-мажорно събитие/обстоятелство на наша територия(от сорта на война, въоръжен конфликт, земетресения), цените ще се увеличават още, и то с много.


                                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                                Коментар

                                Working...
                                X