IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

    ха ха.
    Щом всички са на "печалба" да вземем да я направим 100% инфлацията, най-добре месечна.
    баси глупаците да реват че имало инфлация. Не стига че ВСИЧКИ печелят ами и се оплакват.

    Задача за неграмотни.
    Купих апартамент за 20к лева +5к ремонт.
    Отдавах го под наем 15 години и реализирах приходи 40к лева.
    За да го ремонтирам амортизирания апартамент са ми нужни 50к лева.
    На печалба или на загуба съм?
    Апартамент не може никога да се избие от наеми, защото след всеки наемател ремонтът е по-скъп от всички наеми, платени накуп от този наемател.
    И това в най-добрия случай. В лошия наемателят се изнася след 6 месеца, а трябват 5 годишни наема за да се избие ремонта след него.

    Инвестицията в имот с цел отдаване под наем е изключително рискова инвестиция, съответно очакваната доходност няма как да е 2% както сега, а поне 10% и повече.

    При цена 2500 за завършен имот наемните нива трабва да са поне 20 Евро на квадрат, а те в момента са 5 Евро, за да си струва изобщо усилието.

    Коментар


    • Влизам и ви чета как правите едни сметки без кръчмара Помислете какви пари са давали хората наследили апартаменти или тези на които са били парцелите за новото строителство и колко пари са им стрували имотите. Отговора е точно - " 0 " ,та после пишете и как не им се връзва цената
      Не мислете и ,че са малко тези хора. Лошото е ,че всички днешни "инвеститори" се "състезават" за наематели с тях и тези купували от 1990 г. ,та до преди две години някъде. Лошо им се пише поне известно време ,после цените на наемите ще се поповишат и ще излязат и те на " + "

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        За хубав двустаен 65-70кв на правилното място си има наематели, които си плащат 500-600Е на месец и са доволни.

        ПП въпросът е , че в момента цената, която трябва да плати кандидат рентиера е 2500Е (с довършителните) и сметката пак не излиза....даже да се намери наемател на 700
        ха ха.
        Щом всички са на "печалба" да вземем да я направим 100% инфлацията, най-добре месечна.
        баси глупаците да реват че имало инфлация. Не стига че ВСИЧКИ печелят ами и се оплакват.

        Задача за неграмотни.
        Купих апартамент за 20к лева +5к ремонт.
        Отдавах го под наем 15 години и реализирах приходи 40к лева.
        За да го ремонтирам амортизирания апартамент са ми нужни 50к лева.
        На печалба или на загуба съм?
        Last edited by bota156; 16.08.2022, 17:46.
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

          Къде е обаче този наемател, готов да брои 6~8 евра? На 3~4 евра няма, а предстои да излязат много новопостроени.
          За хубав двустаен 65-70кв на правилното място си има наематели, които си плащат 500-600Е на месец и са доволни.

          ПП въпросът е , че в момента цената, която трябва да плати кандидат рентиера е 2500Е (с довършителните) и сметката пак не излиза....даже да се намери наемател на 700
          Last edited by bertram; 16.08.2022, 17:37.
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            имот купен на 1000Е с наем 6-8 Е с дългосрочни наематели въобще не е на минус... ако си продал 2015-та и си сложил парите на депозит си на минус.

            има време за купуване има и време за продаване, а има и време да си седиш на ръцете и да си броиш кеша

            объркаш ли времената.... почва автопсихотерапията

            Къде е обаче този наемател, готов да брои 6~8 евра? На 3~4 евра няма, а предстои да излязат много новопостроени.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение

              Тази инвестиция би се изплатила с наема за 37.5 години в момента. Добре е да е за около 20.
              Като сложиш данъци, амортизация, месеци/години без наематели, отива на 45 год.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                Всичко живо е на МИНУС. Няма ни един да избие 20% инфлация. И да е купил 2013г на 500€ м2 пак е на загуба от наема
                имот купен на 1000Е с наем 6-8 Е с дългосрочни наематели въобще не е на минус... ако си продал 2015-та и си сложил парите на депозит си на минус.

                има време за купуване има и време за продаване, а има и време да си седиш на ръцете и да си броиш кеша

                объркаш ли времената.... почва автопсихотерапията


                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  20 e горната граница

                  15 е по-ок, а под 10-12 си е много добре
                  Вие купували ли сте имот с 10-годишна възвръщаемост?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    Вземат наеми купилите преди 5 год. Другите са на -. В момента цените "не са хубави".
                    Всичко живо е на МИНУС. Няма ни един да избие 20% инфлация. И да е купил 2013г на 500€ м2 пак е на загуба от наема
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение

                      Тази инвестиция би се изплатила с наема за 37.5 години в момента. Добре е да е за около 20.
                      20 e горната граница

                      15 е по-ок, а под 10-12 си е много добре
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                        Груби сметки. Ако си купил 100 кв 2000 лв. =200 000 лв + ремонт 70 000 лв. 270 000 лв. В момента можеш да му вземеш не повече от 600 лв. Не си ли на -?
                        Тази инвестиция би се изплатила с наема за 37.5 години в момента. Добре е да е за около 20.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Meandmy Разгледай мнение
                          Вземат наеми купилите преди 5 год. Другите са на -. В момента цените "не са хубави".
                          .................................................. .................................................. .................................................. ....
                          Вземам наем и съм купил преди по-малко от 5 години. Не съм на минус. В момента цените са брутални.
                          Между другото, как определяш кой е на минус и кой не е? Това е ужасно ъъъъ, странно /друга е думата, ама нищо/
                          Груби сметки. Ако си купил 100 кв 2000 лв. =200 000 лв + ремонт 70 000 лв. 270 000 лв. В момента можеш да му вземеш не повече от 600 лв. Не си ли на -?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
                            Ето ви един бенч марк на пазара, беше 1666 eur миналата седмица.

                            Резултат от Вашето търсене на:

                            Вид имот: 2-СТАЕН,
                            Местоположение: град София

                            Квадратура: от 60 до 65 кв.м, Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

                            Средна цена на имотите в извадката: 103877 euro
                            Средна цена на кв.м: 1655 euro.

                            Корекции да искате -
                            https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8bs5om&f1=2
                            https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8bs5om&f1=2
                            https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8bs5om&f1=2
                            Тези ще паднат най-малко с 70%.

                            Коментар


                            • Вземат наеми купилите преди 5 год. Другите са на -. В момента цените "не са хубави".
                              .................................................. .................................................. .................................................. ....
                              Вземам наем и съм купил преди по-малко от 5 години. Не съм на минус. В момента цените са брутални.
                              Между другото, как определяш кой е на минус и кой не е? Това е ужасно ъъъъ, странно /друга е думата, ама нищо/

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                този лъскавия съм убеден, че и за 1000Е ще го пуснат ако има дългосрочен наемател.
                                скоро ще стане 1 година откак седи на обява... ако поседи още някои и друг месец и на 1500Е да го пуснат пак не могат да докарат еквивалент да е бил плътно с 1000Е наемател.

                                ПП помня, когато лева ( истинския с парите и имотите) коментираше как неговия апарт на докторската нямало да го даде за 700Е пък 900Е и тн... Подобен апартамент ако се дава под наем и поседи 1-2г празен после отстъпката, която не сме дали ни излиза през носа и няма наваксване, а ако смяната на наемателите е през година или полугодие ..съвсем няма наваксване. Мнго съществена част от купуващите имоти за наемче да капе не си дават реална представа престоя без наемател колко назад ги връща, но държат, че тоя апарт за по-малко от това 'няма да им го дам' - ще има много сериозно отрезвяване именно в частта с имоти къде ли не , платени или с ипотека с цел отдаване под наем.
                                Берти, правлино е това което казваш. Аз не съм си компрометирал имота с цени надолу или нагоре. Не съм си отдавал апарта на Докторска защото си го ползвам от време на време. А не защото цената на наемите ми е ниска. Ще го отдам все някога, не точно сега. Аз си отдавам останалите обекти. Може да е загуба на пари от липса на отдаване, но е и кеф, апарта ми е чисто нов и свеж. И ми върши страхотна работа при пребиваванията ми в Сф.
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X