IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

    Бе откъде ви наливат тия евроатлантически глупости в главите бе направо не е за вярване че човек може да измисли подобни дивотии.Пазари дрън дрън затваряй фабриката за илюзии и запомни от мен че едно нещо струва толкова колкото е определил онзи де държи няй голямата тояга....
    Бай Пешо срам сте за България !
    Видяхме какво родиха Плевенските територии,каквото дойде от там е само шкарто .
    Учиндолския селянин дето отдавна се е продал на мутрите е просто крещяш пример ,за семката Ви !

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Долара е номер 1.
      От 5 години го говоря това.
      Повтарям американския долар е най доброто решение за вашите пари.
      Точно както е номер едно така ще се сурне по нанадолнището.Ще гледаме такова зрелище каквото не е имало в световната история.Запомни хубаво какво ти говоря и не подскачай щото после ще се тупаш в гърдите че си познал.Бъдещето на долара е американска тоалетна хартия която дори самите американци няма да искат...Папото и нефта ще са в рубли...Близкият изток няма папо и ще заиграят по свирката на Москва.Щото нефта не се яде..иде голям кралимарковски ХУЙ за Запада.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

        Бе откъде ви наливат тия евроатлантически глупости в главите бе направо не е за вярване че човек може да измисли подобни дивотии.Пазари дрън дрън затваряй фабриката за илюзии и запомни от мен че едно нещо струва толкова колкото е определил онзи де държи няй голямата тояга....
        бай Пеше така работи капитализма - страх и алчност са движещите сили. На български си го знаем прееби другарче и да не се минеш (да не те минат).
        Оня с голямата тояга грам не го интересува че някой сульо бил настъпил мотиката, или някой глупак НЯКОЛКО ПЪТИ и пак не му дошъл акъла в главата.
        На борсите/пазарите се мери КОЙ Е ПО ГЛУПАВ. Там НЕ СЕ СЪЗДАВА НИЩО - глупаци с излишни пари (попаднали често случайно) се лъжат един друг.
        Last edited by bota156; 17.06.2022, 09:27.
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
          Понеже давате за пример Щатите... /и специално за Manyy понеже искаше фазите/ образователния курс продължава... Част от нещата по-долу в Щатите ги учат механично в курсовете по финанси, но с разни математически модели може доста точно да се прогнозират, защото паниката, отчаянието и приемането на действителността също следват своя сценарий. Пазарите си имат собствена психология и колкото е по-фин даден пазар - толкова по-бързо протичат отделните фази. Имотния е най-инертния пазар, респективно и фазите при него са най-бавни. Извадил съм ви изказванията на David Lereah - бившият главен икономист на Националната асоциация на брокерите на недвижими имоти (NAR) и най-високопоставеният човек, който до последно отказваше да приеме фактите и отричаше очевидното!
          ==========
          "Всички прогнози за срив на имотите са не само безотговорни, но и отявлено погрешни!" - Фаза No. 9 "Отричане";
          "Активността на продажбите вече е на устойчиви нива!" - Фаза No. 11 "Завръщане към нормалното";
          (това е фазата, която идва непосредствено след т. нар. "Бул-трап")
          "Продажбите са на високо плато!"... заговорили се за плато - работата е отекла! - Фаза 12 "Страх";
          "Ние сме в процес на меко приземяване / софт-лендинг!" - Фаза No. 13 "Капитулация";
          "Най-лошото вече е зад гърба ни!" - това се наблюдава в случаите, когато има втори "Бул-трап";
          (нещо като втора фаза тип "Завръщане към нормалното")
          "Ние сме в истинска имотна рецесия!" - Окончателно признание / Фаза No. 14 "Отчаяние"!

          ==========
          Спадът никога не е праволинеен и еднократен! Не очаквайте да се събудите един ден и офертите в имот.бг да са наполовина по-ниски. Дори на борсата, която е другата противоположност на имотния пазар - спадът пак не е еднократен, а минава през същите фази с временни повишения, но като цяло тенденцията и тогава беше надолу /и за много по-кратко време, разбира се/ - т. нар. double-bubble! С преминаването от една фаза към друга изнервеността на част от играчите ще расте някои от тях до последно ще отказват да приемат реалността /между другото къде изчезна Frosty, че ми беше много забавен/ докато други ще почнат да ни убеждават, че сами са предупреждавали за неща, които са отричали...

          Бе откъде ви наливат тия евроатлантически глупости в главите бе направо не е за вярване че човек може да измисли подобни дивотии.Пазари дрън дрън затваряй фабриката за илюзии и запомни от мен че едно нещо струва толкова колкото е определил онзи де държи няй голямата тояга....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
            25 % доходност от бунгало в Бали!
            Българско семейство строи ваканционно селище в Бали Стефан Данаилов и съпругата му заживяват на острова преди седем години. Сега се връщат в бизнеса с недвижими имоти

            https://www.capital.bg/biznes/imoti/...lishte_v_bali/
            Ей това е рекламно послание номер едно "Законодателството на Индонезия дава възможност терените да се уплътняват оптимално"

            Коментар


            • 25 % доходност от бунгало в Бали!
              Българско семейство строи ваканционно селище в Бали Стефан Данаилов и съпругата му заживяват на острова преди седем години. Сега се връщат в бизнеса с недвижими имоти

              https://www.capital.bg/biznes/imoti/...lishte_v_bali/

              Коментар


              • Първоначално изпратено от manyyy Разгледай мнение
                Парите намаляват, свиваме покупките 16.06 | 18:20

                Данните на БНБ и на НСИ показват спад на потреблението

                През май са намалели парите в джобовете на хората и в касите на фирмите. В края на месеца общата стойност на парите в обращение е 24,5 млрд. лв., което е спад с 24,8 млн. лв. спрямо предходния месец, показват данни на БНБ.

                Традиционно спад на парите в обращение има само в началото на всяка година заради голямото коледно пазаруване през декември. Спадът на парите в обращение през май е още по-показателен на фона на високата инфлация. Заради покачването на цените, за да си купят същите стоки и услуги хората трябва да носят повече пари в брой. Затова свиването на наличните пари в обращение е знак за намаляване на потреблението на домакинствата.

                За това свидетелстват и данните на НСИ. Оборотът в търговията на дребно за месец април намалява с 0,8% спрямо предходния месец. За месец май все още няма официални данни на НСИ за търговията на дребно. Данните за април обаче са достатъчно показателни за свиване на потреблението.
                Оборотът при продажбите на храни и напитки през април намалява с 0,5% спрямо предходния месец. Най-голям е спадът при продажбите на компютри и мобилни телефони – със 7%. Намаляват и продажбите на битова техника и мебели (-0,2%), на лекарства (-1,4%), както и покупките на чрез интернет (-2,3%). Това показва, че хората свиват потреблението си заради високите цени. Продажбите на храни намаляват и спрямо същия месец на миналата година.

                През месец май намаляват банкнотите в обращение от 10 лв., 20 лв. и 50 лв., показват данните на БНБ. Най-голям е спадът при банкнотите от 20 лв. Само за месец те намаляват с 3,39 млн. броя, или с 2,6%. При банкнотите от 10 лв. спадът е с 2,2 млн. броя или с близо 2,5%. При банкнотите от 50 лв. намалението е по-малко. А при банкнотите от 100 лв. дори има малък ръст. Това показва, че въпреки свитото потребление хората носят банкноти с по-голям номинал заради по-високите цени на стоките и услугите.

                Източник: "Труд"

                Откривам материал като по поръчка в продължение на едно мое мнение от снощи, в което много тактично посъветвах всеки да гледа каквото му е работа, без да си губи времето и енергията в несвойствени занимания...
                Статията е чудесен пример какво се получава, когато някой анализира неща, от които не разбира. От напълно верни данни се правят грешни изводи. Отдавна съм казал, че е много по-добре журналистите просто да предават информация без да се опитват да правят разсъждения върху нея.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                  Тез 2 млн дет ще ги изгонят от ес, къде мислиш, че ще се върнат?
                  То тъй става гоненето колкото и с Брекзит стана, баш познай дали някой ще се върне ако има опасност да заседне трайно на гъза на географията

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    Кой ще си вкара парите в банка при тази инфлация? Ако лихвата не стане поне 10%, няма кой да им даде пари. Печатницата спря.
                    Е как кой, Камиларя Лихва по депозити 10% само през крив макарон, видите ли я - значи иде '97а

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение
                      Времето на ниските лихви приключи...

                      Слагаййте каските и търсете възможности...

                      2.66% потребителски как е? Да ти нашокам канчето брокерастко без каска

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        това няма да свърши добре
                        после ще измислят нещо и инфлацията ще избие тавана
                        трябва много внимателно да се следи и купува, когато е тихо, защото рано или късно пак ще пуснат принтерите
                        проблема ти (както и на мнозинството тук) е че не схващате кога да продавате. Имотя е стока, кофти стока при това - и се купува, наема, отдава или продава според ситуацията.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Julius_BG
                          Не обичам да давам лична информация... завършил съм финанси, но работата ми е само косвено свързана с тях. Като хоби ми остана правенето на макроикономически анализи, но и за това напоследък нямам време. Тая година 2 семестъра бях поканен като хоноруван преподавател в СУ на едни магистри /по Еразъм/, но понеже и това не ми е основна дейност съм им дарил целия си хонорар да си обновят малко базата и оборудването, но и за тях нямам време и догодина не планирам да водя лекции...
                          Браво, широко скроен и готов да се себераздава!
                          Пример достоен за подражание. Бъди здрав!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Julius_BG
                            Не обичам да давам лична информация... завършил съм финанси, но работата ми е само косвено свързана с тях. Като хоби ми остана правенето на макроикономически анализи, но и за това напоследък нямам време. Тая година 2 семестъра бях поканен като хоноруван преподавател в СУ на едни магистри /по Еразъм/, но понеже и това не ми е основна дейност съм им дарил целия си хонорар да си обновят малко базата и оборудването, но и за тях нямам време и догодина не планирам да водя лекции...
                            Един от малкото достойни хора в тази държава!
                            Да си жив и здрав!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                              Няма да се подпомагат тея в неплатежоспосбоност. Лагард и министрите днеска се разбраха да подпомагат всеки над определен праг на спреда на доходност без оглед на платежоспособност и инфлация (двата фактора които пазара гледа за цени).

                              https://www.bloomberg.com/news/artic...eads#xj4y7vzkg

                              Това е против закона, против мандата и против собственото разбиране на ЕЦБ за техните цели. Няма вече закони и икономически правила. Кой е платежоспособен и кой не се определя само от това дали Лагард ще ти помогне или не.

                              И като стана дума за това - България без помощ от ЕЦБ как точно ще оцелее следващата година. За банките говоря в частност? Нали ще спрат да дават ипотеки, колко време мислиш могат да изкарат така?
                              Противоречиш си, в предходния пост пишеш за подпомагания при рецесия, а сега се оказва, че са спредовете на облигациите и то само над определени прагове т.е. по-малки за заделяне суми.
                              България е с малка задлъжнялост, така че голяма разлика в спреда не очаквай! Банките имат достатъчно ипотеки, за да печелят ще вдигат лихвите. Доенето вече започна, само ти ли не си разбрал? Лошото е, че ще трябва да увеличават сумата по депозитите, което означава още по-високи лихви по ипотеките!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Julius_BG
                                Не обичам да давам лична информация... завършил съм финанси, но работата ми е само косвено свързана с тях. Като хоби ми остана правенето на макроикономически анализи, но и за това напоследък нямам време. Тая година 2 семестъра бях поканен като хоноруван преподавател в СУ на едни магистри /по Еразъм/, но понеже и това не ми е основна дейност съм им дарил целия си хонорар да си обновят малко базата и оборудването, но и за тях нямам време и догодина не планирам да водя лекции...
                                Браво! Малко са хората като теб, които даряват! Поздравления!

                                Коментар

                                Working...
                                X