IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pringles Разгледай мнение

    Не сте прав - имотът от обявата в Редута изобщо не е за изриване. Видно от снимките, собстениците са правили скоро ремонта и е използваемо. Вероятно не е по вкуса на всеки, но пребоядисването ще промени много с минимални разходи.
    Наемането на имот за 1000 лв в Редута е изключително груба грешка. Правилното решение е изплащане на 1250 лв. месечно и както посочих - с готовност да платят дори 30% от общия доход - близо до 1500 лв. След време ще си го оправят постепенно по свой вкус, ако искат, но могат да живеят в него без допълнителни потребителски заеми за ремонти.
    5К ако е над средна класа, то в този форум трябва всички да сте аристократи, ако се вярва на написаното!
    Брокерският цирк започва да става пълен, хахаха.
    Сега остава и да се аргументираш - аз го направих с точни числа.

    Първо:
    Мила ми брокерке, обясни на аристокрацията с аргументи и числа, защо сценарии 1 е правилно решение, а сценарии 2 е груба грешка:

    Сценарии 1 (правилното решение):
    - 81 квадрата в "използваемо състояние" (отоплението на кюмбе е един от хай-лайтите), другият е банята тип санитарен възел в инфекциозна болница
    - Първоначални разходи 40.000 Евро на ръка (не включвам никакви ремонти, само самоучастие и такси)
    - Вноска 1200-1500 лева според лихвата за 20 години

    Сценарии 2 (грубата грешка):
    - 95 квадрата, по-нова сграда от Сценарии 1, с по-добра локация
    - Състояние много-добро към лукс
    - 0 (нула) първоначални разходи
    - Наем 1000 лева

    Искам числа, сметки, факти, аргументи!

    Второ: 2500 лева нетни е близо 50% над средната нетна заплата за София. В комбинация с 40к (Евро) спестявания - това не е ли поне мааалко над средната класа според теб? Ако не е - пак искам аргументи, не празни приказки!

    Трето: Очевидно рекламираш твой имот, който продаваш в качеството си на брокер. Нищо лошо. Кажи му на великия "продавач", че му давам 60.000 Евро за коптора, като смятам това за доста щедро предложение съобразно боклука, който продава. Ще го купим на името на фирмата и ще го позлваме за склад (за друго този имот не става, а няма къде да си държим вече документацията). Мебелите да си ги изнесе - не му ги искаме. Ако ще ги оставя - да си плати за контейнера и за изхвърлянето им.Твоята комисионна ще бъде 4% (четири на сто) от 150.000 Евро (първоначалната цена и 1% над стандарта).

    Лека вечер.
    Last edited by ejonny2376; 24.05.2022, 21:39.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

      Няма професор със заплата на касиерка, стига с тези приказки.
      Сложно е и крайният резултата е по-добър, но гледайки базовата цифра не е ясно кое колко е...
      По-важното е че и крайната цифра би стигнала само за Обеля :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Прав си сложно е и при това многопосочно. А перспективата е повече от лоша. Например вече се молят на хора да стават докторанти ,никой не иска. Млади хора почти липсват по обясними причини / жена ми е най-младата във факултета от 20 години. През периода няма нито един новонает по-млад от нея/ Кой да прави прогрес - 70 годишен пенсиониран професор на хонорар ли ?
        Не е добро положението, но след като една касиерка в Лидъл взима повече пари от професор няма как да има мотивация за нея да отиде в университета....И това ще има дългосрочни последици.
        Няма професор със заплата на касиерка, стига с тези приказки.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Нямам идея дали има блокове там които да са free, но при този вариант гледайки само цената без условията не може да се каже до колко е изгодно или не....При тази цена за Лондон изглежда като фалшива обява . Значи нещо е много НЕ наред / район и т.н./
          Каква фалшива обява в сайта rightmove!? Абсурд. Районът е шит, нищо че се вижда Ситито.

          Извинявайте, не искам да изглежда в тона на някои форумни участници - просто съм изненадан, че можете да предположите че сайта на компания в FTSE 100 ще си позволи да допусне фалшиви обяви. В rightmove публикуват само агенции, това са само реални обяви. Предполагам е и въпрос на саморегулация - представям си скандала, ако допуснат публикации, които изкуствено да вдигат цените на района.
          Last edited by Pringles; 24.05.2022, 21:09.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

            А нали се сещаш, че така се получава омагьосан кръг? Нямаш мотивация заради ниската заплата, но пък за да ти дадат висока заплата ти какво предлагаш насреща? Сложни са нещата.
            Прав си сложно е и при това многопосочно. А перспективата е повече от лоша. Например вече се молят на хора да стават докторанти ,никой не иска. Млади хора почти липсват по обясними причини / жена ми е най-младата във факултета от 20 години. През периода няма нито един новонает по-млад от нея/ Кой да прави прогрес - 70 годишен пенсиониран професор на хонорар ли ?
            Не е добро положението, но след като една касиерка в Лидъл взима повече пари от професор няма как да има мотивация за нея да отиде в университета....И това ще има дългосрочни последици.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Ясно е че са по-малко и ако е само 2 пъти е добре. Въпросът е дали вече изкарват повече от програмистите.....
              След 2-3 години от 120К ще са станали 110К, а след 10 години ако има и 50К ще е чудо..... Сещаш се нали ?.... демография.... Как мислиш се ремонтират / много остарял сграден фонд в страната/ няколко милиона жилища с 50К майстори ?
              Не обичат да ги гърбят след като осерат обекта Да не говорим че на 20 я има 1 дето знае кво прави и има документи въобще, я не.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                Боядисването и чистенето без пари ли е ? Аз дори не го смятам зашото 3% е ако си подържаш собствената къша и няма нъжда да я освежаваш след всеки наемател. Никой няма да ти иска 3% всяка година. Не знам колко е една кухня в България , тука е от 50 до 100к според размера. За 30 години все ше трябва да я смениш един път изцяло и един път поне уредите. Съшото е и с баните. Колко е банята ? 30к ? 2 бани са 60к. Външна мазилка - рефреш, поне 2 пъти цяло външно боядисване 20к (може би?, ако си на вентилирана фасада не знам каква е подръжката за 30 години) . Една смяна на покрив, сигурно са оше 20-30к. за подръжка на двора 200 кинта на месец, проверки за термити, мравки, гризачи.. Ако си в къша поне 2 обгазявания за термити за 30г, ше са 5-6к, сега може и нагоре. Вентилация, климатик , хийтър, бойлер ше ползваш съшите 30 години ли ? Водопровода сигурно няма да е на 30 години , но на 50 ше трябва да се смени изцяло, според къшата ше е 5-10к Вероятно ше трябва са се смени ел табло. Въобше не говоря да се пуска файбър за интернет, да слагаш слънчеви панели и батерии, смана на прозорци и т.н.
                Мога да ти кажа ,че за 20 г. под наем не съм дала повече от 30000 лв. за ремонти и нова кухня и бани. Термити ?! В БГ имаме стомано-бетонни конструкции ,а не дървени и лично аз не съм чула някой да е имал термити. Другите общи неща все още не сме сменяли ,но ние събираме и по около 120-200 евро на година от апартамент за непредвидени и по-големи ремонти до тук не сме ги пипали.

                ПП : според мен ,есента, зимата цените са най-високи, а лятото най-ниски ,но може и да бъркам. Това най-добре може да ти каже Маверик, той е брокер.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pringles Разгледай мнение

                  Естествено, че е leasehold - нали е блок. И не - не се започва с това, а с пощенския код. В случая е в крайно нежелан район и затова е скромните 350к.
                  Нямам идея дали има блокове там които да са free, но при този вариант гледайки само цената без условията не може да се каже до колко е изгодно или не....При тази цена за Лондон изглежда като фалшива обява . Значи нещо е много НЕ наред / район и т.н./

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Че изоставане има е също истина... Сериозно при това.
                    А трябва ли да ти напиша колко е заплатата на жена ми за да има мотивация за прогрес ? То е направо срамно.....
                    Имаше една приказка - за толкова пари толкова :-)
                    А нали се сещаш, че така се получава омагьосан кръг? Нямаш мотивация заради ниската заплата, но пък за да ти дадат висока заплата ти какво предлагаш насреща? Сложни са нещата.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                      Една подобна обява от същия списък Property description

                      Tenure: Leasehold, 119 years remaining
                      Няма грижи, малко остава :-)
                      Де само това да беше проблема .... Често има драми поддръжката , чарджовете и т.н. Иначе предвид факта че в конкретната цена стойността на земята е 60-80% е добре да се гледа кое и какво е.

                      Пп Разбира се и района... Не знам кое какво и къде е в Лондон , но съм чувал че за бял човек трябва мЕлеон за жилище.....може да е преувеличено или пък не.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        При обяви от такива места винаги се почва с дребният шрифт
                        Tenure: Leasehold
                        Естествено, че е leasehold - нали е блок. И не - не се започва с това, а с пощенския код. В случая е в крайно нежелан район и затова е скромните 350к.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          При обяви от такива места винаги се почва с дребният шрифт
                          Tenure: Leasehold
                          Една подобна обява от същия списък Property description

                          Tenure: Leasehold, 119 years remaining
                          Няма грижи, малко остава :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                            Напротив. Децата са все по-интелигентни, адаптивни, изобретателни. Просто учебните програми и преподавателите изостават от това развитие.
                            Че изоставане има е също истина... Сериозно при това.
                            А трябва ли да ти напиша колко е заплатата на жена ми за да има мотивация за прогрес ? То е направо срамно.....
                            Имаше една приказка - за толкова пари толкова :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                              Повечето майстори са ангажирани в работа по имотите на разни ченгета и висши чиновници и има цели организирани схеми. Те просто купуват нещо на нереално ниско цена "на зелено" за по 50К лева на вноски а кеша си върви. Поне тва беше схемата по Бойково време. Сега сигурно пак е нещо подобно. В основата на всичко е че просто никой не задава неудобни въпроси. Тия майстори ако тръгнат да свидетелстват че са правили ремонти за по 5 годишни заплати на някои чиновник нали е ясно че трябва да бъдат компансирани с нещо насреща което ги вкарва в играта. И така...
                              И моите майстори ми се фалеха, че са довършвали къщи и апарти на такива хора. Има изненадващо много такива случаи.... как да го напиша - чиновници с по 1-2К заплата в онези години се разпореждат с имоти за милион.... Майсторите и разказваха какви луксове са правили....
                              Не мисля, че това ще спре. Напротив в сегашната ситуация ще стане и повече....
                              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 24.05.2022, 19:59.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                                Боядисването и чистенето без пари ли е ? Аз дори не го смятам зашото 3% е ако си подържаш собствената къша и няма нъжда да я освежаваш след всеки наемател. Никой няма да ти иска 3% всяка година. Не знам колко е една кухня в България , тука е от 50 до 100к според размера. За 30 години все ше трябва да я смениш един път изцяло и един път поне уредите. Съшото е и с баните. Колко е банята ? 30к ? 2 бани са 60к. Външна мазилка - рефреш, поне 2 пъти цяло външно боядисване 20к (може би?, ако си на вентилирана фасада не знам каква е подръжката за 30 години) . Една смяна на покрив, сигурно са оше 20-30к. за подръжка на двора 200 кинта на месец, проверки за термити, мравки, гризачи.. Ако си в къша поне 2 обгазявания за термити за 30г, ше са 5-6к, сега може и нагоре. Вентилация, климатик , хийтър, бойлер ше ползваш съшите 30 години ли ? Водопровода сигурно няма да е на 30 години , но на 50 ше трябва да се смени изцяло, според къшата ше е 5-10к Вероятно ше трябва са се смени ел табло. Въобше не говоря да се пуска файбър за интернет, да слагаш слънчеви панели и батерии, смана на прозорци и т.н.
                                Дали ще изкарат настилките - ламинат/паркет повече от 30г? А плочките? А прозорците. Няма нещо дето за 30г да не трябва да се смени. Ще смениш контактите поне 3 пъти. Бойлера 5 пъти. За 16 години аз ги сменях точно 3 пъти. Кухнята беше тотал щета ....
                                Предпочетох да ги продам вместо да налея 50к да ги ремонтирам - 40-50% от цената само за 15 години. За 30г 100% го плащаш НАНОВО имотя - ака 3% за поддръжка. ако се е вдигнала цената 5-6 ПЪТИ както при мене от наеми си взел 40к уж близо 2 пъти покупна цена, а не можеш да му направиш ремонта за да е както преди 15 години с тези пари. Демек 15 години си го давал ЗАЛУДО и това при брутна 8-10%. Сега при брутна 2-3% си ТОТАЛНО НА ЗАГУБА
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X