IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Мисля, че настъпи един момент, в който съотношението кредит-депозит, който близо 10 години беше под 100%, т.е. имаше повече депозити, отколкото кредити, в момента е 103 процента, което означава, че събраните на местно ниво депозити вече са раздадени като кредити“, отбеляза Левон Хампарцумян.
    Той добави, че очаква плавно вдигане на лихвения процент.

    свършиха парите за ипотеките ...
    Това са глупости.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

      Не си в час, а имаш претенции! В САЩ, Австралия, Нова Зеландия, Великобритания, Китай вече е пазар на купувача.
      Прогнозата е за София, а годината 2022! Коли и дрехи не съм чел да обсъждате!
      Пазарът на купувача викаш. Отива купувача и каквато цена предложи, веднага му се продава. Големи сте, комици, честно.
      Вместо да висите тука, бачкайте, че хората купиха, изплатиха и пак купиха, пък вий рутите цените в интернетя.
      В краен случай се примирете, че имотите станаха недостъпни и никога няма да имате такива. Както казва Сорос, или който там, не притежавайте нищо и бъдете щастливи! За какво са ви кофтори разни, друго е под наем и да стискаш кеша, който до края на годината ще е -30. За повечето подозирам, че и кеш нямат, така че са съвсем хепи!
      Last edited by Meandmyself; 20.05.2022, 11:42.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

        Гледаме в различни посоки, ти гледаш назад, а аз напред!
        Как гледаш статистическите данни "напред", сигурен ли си че не си кривоглед?

        Коментар


        • Хора, започвам да осъзнавам, че у нас криза няма да има. Кой както иска да приема прогнозата ми.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
            Сладурчета-папурчета, гледайте малко по-ведро и ще видите, че ще сте по-щастливи.
            Можете да ме поздравите с новата ми покупка на имот
            Честито, живи и здрави да сме всички, другото си идва с врмето

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

              Точно така, графиката ясно показва, че цените през януари са спаднали с +10.4%, февруари са спаднали с +11.3%, март са спаднали с +9.8%. И аз това прогнозирах за цените в София - през 2022 година ще спаднат с +16%! Бензина и той е поевтинял от началото на годината с +25%.
              Гледаме в различни посоки, ти гледаш назад, а аз напред!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                От графиката е видно, че от Януари са в спад, а сега е Май и положението върви към плачевно! Купонът свърши, опичайте си акъла, за да не плащате цял живот!
                Точно така, графиката ясно показва, че цените през януари са спаднали с +10.4%, февруари са спаднали с +11.3%, март са спаднали с +9.8%. И аз това прогнозирах за цените в София - през 2022 година ще спаднат с +16%! Бензина и той е поевтинял от началото на годината с +25%.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение
                  От графиката е видно, че от Януари са в спад, а сега е Май и положението върви към плачевно! Купонът свърши, опичайте си акъла, за да не плащате цял живот!
                  Доста матрял ще изквичи на умряло,и най-вече тези с БГ коптори

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                    Така ли изглежда "пазар на купувача":



                    Значи 10% ръст годишно вече го броите спад!
                    От графиката е видно, че от Януари са в спад, а сега е Май и положението върви към плачевно! Купонът свърши, опичайте си акъла, за да не плащате цял живот!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                      Щом чак Снежана "посъветва бъдещите купувачи да изчакат"... значи работата е назряла!

                      Относно цените - отрезвяване ще има! Но ако все още има хора, които си мислят, че 40-годишните люлински панели по 1600+ евра с украинско кюмбе в средата на хола /даващо енергийна независимост срещу Путин/ са перфектната защита срещу инфлация......... значи напълно си заслужават "чисто новия" 40-годишен панел!

                      p.s. Сещате се, сега не ми се рови за обявата.
                      Добро утро,

                      панелното строителство (това от 80-те години) не е толкова лошо. Като се преработи и осъвремени апартамента, получаваш голяма площ с много добре проектирани помещения, няма чупки, няма тесни стаички. И до скоро не беше скъпо.

                      Навремето са ги давали трудно и за много пари. Ситуацията днес ми прилича на 2008 г. - купувайте, че не останаха, при значително по-голяма покупателна способност от тогава.

                      Аз съм купувал през 2008г, тогава бях на 29г, сам, без помощ (Беше ми мечта и шапнах възрастните ни роднини, които много се зарадваха. И тези неща дето казват.......че вървели с апартамента, да знаете, че не е вярно. Просто една инвестиция и покупка.). Бях се сетил още през 2005г., но нашите не ми помогнаха и ме спираха, можех да купя нещо изгодно тогава. Те са с лоша финансова култура и имат 2 изпуснати момента за апартаменти, въпреки че имат други успешни покупки, така че не бива да съм недоволен.

                      Поздрави

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                        Не си в час, а имаш претенции! В САЩ, Австралия, Нова Зеландия, Великобритания, Китай вече е пазар на купувача.
                        Прогнозата е за София, а годината 2022! Коли и дрехи не съм чел да обсъждате!
                        Така ли изглежда "пазар на купувача":



                        Значи 10% ръст годишно вече го броите спад!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                          Баси колко си конкретен! Как ще оценим дали пазарът е "на купувача"? И къде ще бъде това, в САЩ, в Китай или в София? И за коя стока, апартаменти, употребявани автомобили или кашкавал?
                          Не си в час, а имаш претенции! В САЩ, Австралия, Нова Зеландия, Великобритания, Китай вече е пазар на купувача.
                          Прогнозата е за София, а годината 2022! Коли и дрехи не съм чел да обсъждате!
                          Last edited by Laconic; 20.05.2022, 10:54.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение
                            "Цените на имотите няма да растат повече. Няма и да паднат, или поне до края на тази година"

                            Това коя фаза на балона беше?
                            Между другото изказването ѝ е много точно! Но не всеки би го разчел правилно!

                            "Няма и да паднат, или поне до края на тази година"

                            Точно така - това е бавен, тежък и инертен пазар и до края на годината може и да не паднат!
                            (освен за продавачите много на зор)
                            Но това вече няма да важи за следващата година.

                            Любимата ми фаза е т. нар. "фалшиво плато". Това е моментът на застой, в който повечето още не могат да се ориентират накъде ще поемат цените. Едните /най-инертните елементи/ все още чакат ръст, в другите почва леко да се прокрадва уплаха, но накрая си стискат ръцете, че само нискокачественото ще пада, докато висококачественото ще расте, като всеки тайничко си мисли, че неговото е качествено, а на съседа - не!

                            Следващата фаза се характеризира с мантрата за "необходимостта от здравословна корекция във всички сегменти"...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                              https://www.google.com/amp/s/m.dnes....dat.530676/amp

                              "Цените на имотите няма да растат повече. Няма и да паднат, или поне до края на тази година"

                              Това коя фаза на балона беше? Тук май са две! Изглежда, че много бързо ще се развият събитията.


                              Бонке, правя прогноза:
                              "Пазар на купувача" още на Бъдни вечер, очаквайте подаръците по Коледа!
                              Баси колко си конкретен! Как ще оценим дали пазарът е "на купувача"? И къде ще бъде това, в САЩ, в Китай или в София? И за коя стока, апартаменти, употребявани автомобили или кашкавал?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                                Щом чак Снежана "посъветва бъдещите купувачи да изчакат"... значи работата е назряла!

                                Относно цените - отрезвяване ще има! Но ако все още има хора, които си мислят, че 40-годишните люлински панели по 1600+ евра с украинско кюмбе в средата на хола /даващо енергийна независимост срещу Путин/ са перфектната защита срещу инфлация......... значи напълно си заслужават "чисто новия" 40-годишен панел!

                                p.s. Сещате се, сега не ми се рови за обявата.
                                https://www.google.com/amp/s/m.dnes....dat.530676/amp

                                "Цените на имотите няма да растат повече. Няма и да паднат, или поне до края на тази година"

                                Това коя фаза на балона беше? Тук май са две! Изглежда, че много бързо ще се развият събитията.


                                Бонке, правя прогноза:
                                "Пазар на купувача" още на Бъдни вечер, очаквайте подаръците по Коледа!
                                Last edited by Laconic; 20.05.2022, 10:27.

                                Коментар

                                Working...
                                X