IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    разни хора разни идеали
    това не е имот за приходящи в града като мен или теб
    това си е имот за карловци и целогодишно обитаване.

    познавам хора, които се изнесоха от града един в Левски, един в Дъбене - големи дворове по 2 декара, сносна къща на един етаж, барбекю, овощни дръвчета, градина, басейн.

    обаче познавам хора, които хем искат да са в къща хем да са на пешеходно разстояние от центъра, хем нямат 200к евро за цяла къща отговаряща на изискванията им - та подобен етаж е за тях.. стига да се срещнат с кавръчето за цената.
    за 65-70к евро + 30К евро за сносен ремонт и получават доста добро жилище с гаражи 2 бр, градина, и спокойствие...
    преди няколко години цените бяха по-ниски факт и подобен етаж можеше да се вземе за 70-80к лева, но и там както и навсякъде цените качиха в последните 7-8 години (условно след КТБ).
    в Сопот на 3км от Карлово, с гледки, цена за цяла 3 етажна къща Продава КЪЩА в област Пловдив, гр. Сопот - 300 кв.м / 59000 EUR :: imot.bg Обява

    кавръчко иска толкова за един пиклив етаж. Твоите хора направо да му броят 65К и да не се ослушват и без това си му задължен за пропуснатите години.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

      Сигурен съм че ще има решение за наследството.
      Не съм следил цените, но съм убеден, че възвръщаемостта ще е по-висока от където и да е в ЕС. Отделно там няма данъци (в Западна Европа са зверски с тенденция да се увеличават) и липсва вероятност да се настанят бежанци докато те няма и да не можеш да ги изгониш
      Общо взето, ако бях баровец като Змаушката, бих проучил сериозно
      Вярно е деа, на къща в западна Германия 250м2 ми вдигат данъка от тая година, понеже се изчислява по нов метод. От 30 на 85 евра. Къде е Германия, къде София - не мога да се меря...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        В Дубай има особености , например с наследството при чужденци.
        Иначе съседа ми се хилеше наскоро, че там цените яко дръпнали, а наемите автоматично се актуализират всяка година.... много доволен...Т.е. не знам ако някой СЕГА тръгне дали не е късно...
        За Европа съм съгласен. София е много по-добре от която и да е Европа, но пък Замаушката го разбирам той в София има във всеки квартал апарт, само на Московска са му два по изключение.... събира ги като картинки от дъвки за колекция, която е събрал :-)
        Ти само колекцията от коли която е събрал ако видиш в гаража му за 100 автомобила??? То не са ролси, бентлита, ламборгинита, ферарита....
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          А,така обясни им за какво иде реч,45 000 евро ,за Опанец,а за град с над 40000 Хил души+Военни Заводи,военни поделения,на 50 км от Пловдив,колко да е ?
          Ама не било къща ,а етаж,ама Вие и един етаж нямате пари да построите но вече и оценки дават...смешна работа,постройте де ?А?
          Етажа е с отделен вход,двата етажа са си като два апартамента от една кооперация да поясня,двора е разделен ,всичко е разделено ,имате млади съседи,разбрани поддържат си имота...абе няма повече нищо да казвам
          Продавайте, че това е върхът за следващите 5 години за тези малки градове и села... Дано не ме четат кандидат-купвачите из Плевен и Карлово.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            В Дубай има особености , например с наследството при чужденци.
            Иначе съседа ми се хилеше наскоро, че там цените яко дръпнали, а наемите автоматично се актуализират всяка година.... много доволен...Т.е. не знам ако някой СЕГА тръгне дали не е късно...
            За Европа съм съгласен. София е много по-добре от която и да е Европа, но пък Замаушката го разбирам той в София има във всеки квартал апарт, само на Московска са му два по изключение.... събира ги като картинки от дъвки за колекция, която е събрал :-)
            Сигурен съм че ще има решение за наследството.
            Не съм следил цените, но съм убеден, че възвръщаемостта ще е по-висока от където и да е в ЕС. Отделно там няма данъци (в Западна Европа са зверски с тенденция да се увеличават) и липсва вероятност да се настанят бежанци докато те няма и да не можеш да ги изгониш
            Общо взето, ако бях баровец като Змаушката, бих проучил сериозно

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              разни хора разни идеали
              това не е имот за приходящи в града като мен или теб
              това си е имот за карловци и целогодишно обитаване.

              познавам хора, които се изнесоха от града един в Левски, един в Дъбене - големи дворове по 2 декара, сносна къща на един етаж, барбекю, овощни дръвчета, градина, басейн.

              обаче познавам хора, които хем искат да са в къща хем да са на пешеходно разстояние от центъра, хем нямат 200к евро за цяла къща отговаряща на изискванията им - та подобен етаж е за тях.. стига да се срещнат с кавръчето за цената.
              за 65-70к евро + 30К евро за сносен ремонт и получават доста добро жилище с гаражи 2 бр, градина, и спокойствие...
              преди няколко години цените бяха по-ниски факт и подобен етаж можеше да се вземе за 70-80к лева, но и там както и навсякъде цените качиха в последните 7-8 години (условно след КТБ).
              Чакай бе как така са се качили цените? Та нали от 2016-та проповядваш че спадат с помощта на гоУемото МЯУ.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                В ЕС е котва навсякъде. Виж в Дубай (и до там има директни полети).
                В Дубай има особености , например с наследството при чужденци.
                Иначе съседа ми се хилеше наскоро, че там цените яко дръпнали, а наемите автоматично се актуализират всяка година.... много доволен...Т.е. не знам ако някой СЕГА тръгне дали не е късно...
                За Европа съм съгласен. София е много по-добре от която и да е Европа, но пък Замаушката го разбирам той в София има във всеки квартал апарт, само на Московска са му два по изключение.... събира ги като картинки от дъвки за колекция, която е събрал :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение

                  Е как ще го продаде, то в друга часова зона това. тигър или зебра можеш да срещнеш толкова далече от цивилизацията. Кат искаш диво - вилни зони покрай София бол, има много имоти в подобни сокаци.

                  Кажете в коя държава от ЕС е най-разумно да се инвестира в имот от гледна точка на законодателство, данъци и такси. Искам нещо с директни полети София - Място?

                  ето полетите https://www.flightsfrom.com/SOF къде бихте избрали и защо?
                  Ха ха,милионер да се допитва къде да купи анонимен форум на Инвестор ?
                  Измислена работа..
                  Като си толкова в час,бизнеси пари,свят,пътуваш обикаляш и хоп изведнъж не знаеш елементарни неща за статуса за който претендираш че имаш .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение

                    Е как ще го продаде, то в друга часова зона това. тигър или зебра можеш да срещнеш толкова далече от цивилизацията. Кат искаш диво - вилни зони покрай София бол, има много имоти в подобни сокаци.

                    Кажете в коя държава от ЕС е най-разумно да се инвестира в имот от гледна точка на законодателство, данъци и такси. Искам нещо с директни полети София - Място?

                    ето полетите https://www.flightsfrom.com/SOF къде бихте избрали и защо?
                    В ЕС е котва навсякъде. Виж в Дубай (и до там има директни полети).

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                      Днес гледах къща в Опанец, на 5 км от Плевен и на 300 метра от една от големите болници. 800 кв двор, кладенец, канализация в селото, две сгради, за ремонт, от 15 години не е живял никой, дебелите тухли, свята пара требе още за да стане имот...90 хил лева ми рече продавача, и то ми е познат - демек с отстъпката.
                      Благодаря, не е за мен. Но си правете сметката за цените.
                      А,така обясни им за какво иде реч,45 000 евро ,за Опанец,а за град с над 40000 Хил души+Военни Заводи,военни поделения,на 50 км от Пловдив,колко да е ?
                      Ама не било къща ,а етаж,ама Вие и един етаж нямате пари да построите но вече и оценки дават...смешна работа,постройте де ?А?
                      Етажа е с отделен вход,двата етажа са си като два апартамента от една кооперация да поясня,двора е разделен ,всичко е разделено ,имате млади съседи,разбрани поддържат си имота...абе няма повече нищо да казвам

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                        Аз не бих платил повече от 80к лева за това състояние, ако ще гаража и троен да е. Както виждаме и пазара не е склонен да плати исканата цена, щом при такъв ръст и търсене имота не се продава мисля повече от половин година. Както казах колкото и да е голям двора и етажа - с тях нищо не можеш да правиш в бъдеще и си обвързан с другите собственици, който ако съдя как разсъждава кавръков е по-добре да нямаш нищо общо. Виж ако се продават цялата къща с имота тогава вече може да им търси едни 300к лева - това вече е покупка която в която си струва да се инвестира. Това което продава сега, моите извинения е половината от нищо и много проблеми.
                        Лично никога не съм го разбирал това с "не бързам". Или пускам нещо на пазара което не ми е нужно за да използвам парите или не продавам. Тоест не разбирам начина на мислене - да вземе едни пари там някога, пък после какво ще ги правя не знам. То и за това е пълно с обяви на години, понеже хората не знаят за какво продават, а тези които знаят продават за 1-2 месеца и са завъртели парите няколко пъти докато останалите още се чудят за какво продават.

                        Да не говорим че е ако е на ул. Средна Гора или пряка/съседна циганите са на 200метра.
                        Днес гледах къща в Опанец, на 5 км от Плевен и на 300 метра от една от големите болници. 800 кв двор, кладенец, канализация в селото, две сгради, за ремонт, от 15 години не е живял никой, дебелите тухли, свята пара требе още за да стане имот...90 хил лева ми рече продавача, и то ми е познат - демек с отстъпката.
                        Благодаря, не е за мен. Но си правете сметката за цените.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                          Аз не бих платил повече от 80к лева за това състояние, ако ще гаража и троен да е. Както виждаме и пазара не е склонен да плати исканата цена, щом при такъв ръст и търсене имота не се продава мисля повече от половин година. Както казах колкото и да е голям двора и етажа - с тях нищо не можеш да правиш в бъдеще и си обвързан с другите собственици, който ако съдя как разсъждава кавръков е по-добре да нямаш нищо общо. Виж ако се продават цялата къща с имота тогава вече може да им търси едни 300к лева - това вече е покупка която в която си струва да се инвестира. Това което продава сега, моите извинения е половината от нищо и много проблеми.
                          Лично никога не съм го разбирал това с "не бързам". Или пускам нещо на пазара което не ми е нужно за да използвам парите или не продавам. Тоест не разбирам начина на мислене - да вземе едни пари там някога, пък после какво ще ги правя не знам. То и за това е пълно с обяви на години, понеже хората не знаят за какво продават, а тези които знаят продават за 1-2 месеца и са завъртели парите няколко пъти докато останалите още се чудят за какво продават.

                          Да не говорим че е ако е на ул. Средна Гора или пряка/съседна циганите са на 200метра.
                          разни хора разни идеали
                          това не е имот за приходящи в града като мен или теб
                          това си е имот за карловци и целогодишно обитаване.

                          познавам хора, които се изнесоха от града един в Левски, един в Дъбене - големи дворове по 2 декара, сносна къща на един етаж, барбекю, овощни дръвчета, градина, басейн.

                          обаче познавам хора, които хем искат да са в къща хем да са на пешеходно разстояние от центъра, хем нямат 200к евро за цяла къща отговаряща на изискванията им - та подобен етаж е за тях.. стига да се срещнат с кавръчето за цената.
                          за 65-70к евро + 30К евро за сносен ремонт и получават доста добро жилище с гаражи 2 бр, градина, и спокойствие...
                          преди няколко години цените бяха по-ниски факт и подобен етаж можеше да се вземе за 70-80к лева, но и там както и навсякъде цените качиха в последните 7-8 години (условно след КТБ).
                          Last edited by bertram; 15.07.2022, 20:34.
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Аз бих избрал пред етаж в Карлово, този прекрасен двустаен в Димитровград.

                            https://m.imot.bg/details/1b161829514626688

                            10 пъти по-евтин, на 15км. от областния център, Хасково, където мога да започна работа като шофьор на рейс, а жената готвачка в ресторант или чистачка в училище и пей сърце, чунга чанга весело
                            живём...
                            https://www.vbox7.com/play:2e3a28de
                            Last edited by 13ADROL; 15.07.2022, 20:10.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                              Обсъждаме какво не може да продаде шефа на понижителите половин година.
                              Е как ще го продаде, то в друга часова зона това. тигър или зебра можеш да срещнеш толкова далече от цивилизацията. Кат искаш диво - вилни зони покрай София бол, има много имоти в подобни сокаци.

                              Кажете в коя държава от ЕС е най-разумно да се инвестира в имот от гледна точка на законодателство, данъци и такси. Искам нещо с директни полети София - Място?

                              ето полетите https://www.flightsfrom.com/SOF къде бихте избрали и защо?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение
                                Кви са тия дълбокопровинциални бараки дето обсъждате тука? Не бях влизал от сигурно половин година и викам сега вероятно обсъждат имоти в Рим, в Лисабон, в Мюнхен. Тия някакви храсталаци в Карлово гледат. Мале, мале, мале
                                Обсъждаме какво не може да продаде шефа на понижителите половин година.

                                Коментар

                                Working...
                                X