IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Германия гледам вече са се предали на инфлацията без бой https://www.focus.de/finanzen/news/w...113082307.html

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pringles Разгледай мнение
      Калифорния, Пуерто Валярта... а гледате в София. Защо така? Търсите да прекарате старините при свои, писна ви нещо от мулти-шмулти-латино-афро-културата, ли?
      пак нищо не си разбрал....асен1975 отдавна ви е подарил софията на вас-новите софиянци.
      Пазете си я и си я обичайте.
      . Асен1975 е дошъл във форумите,за да ви плаши и страхува....и дано да е успял....колкото повече,толкова по добре....
      . Проблема е,че вече съществуването на асен1975 почва да се обезсмисля,защото вече медиите и АНАЛизарорите ще почват все повече да ви казват неща,които асен1975 ви ги казваше тогава,........когато в медиите ви чуруликаха лястовички .....
      . И никой не мисля,че ще иска да чете постингите на асен1975 ,които ще започват с "АЗ КАЗАХ ЛИ ВИ" и ще завършват с "А СА ВИДЕХТЕ ЛИ"
      Last edited by acen1975; 10.07.2022, 08:49.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

        Някои гледате само по интернет, други имаме лични впечатления. Кажи кой арондисман те интересува.
        Хе-хе, то самолети до Париж има само от София От кога имате лични впечатления ? Едното дете преди да отиде да учи в Манчестър сигурно е завършило Сорбоната ?

        Ако говорим сериозно.. Не мисля, че Париж, Мадрид и Рим са подходяши за хора на които кариерата не им е приоритет. Ако бях 20-30 годишен щяха да са идеални, но аз не гледам за работа и шумен живот. Освен това Париж наистина е много скъп град и просто няма смисъл човек се мести там. Вероятно живота примерно в Лион би бил много подобен и по-достъпен , но дори Лион си е един голям град и си има недостатъците на големия град. Като казвам Франция имам предвид южната част, която има и добър климат и добра кухня ... и е евтино. Тая панелка в Люлин за 2600 м2, дето я постнаха вчера, би конкурирала успешно апартаменти в по-малките градчета в Прованс, да не говорим за Окситан. Та мерси за готовността да помогнеш за Париж, нема нужда. На драго сърце бих чул обаче ако имаш впечатления от Окситан ( по-точно Languedoc).

        Коментар




        • Някои гледате само по интернет, други имаме лични впечатления. Кажи кой арондисман те интересува.
          Last edited by X_Y; 10.07.2022, 10:38.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

            Да, писах преди 1-2 дни , че избора е
            София, местен, евтинко, компромис с качеството на живот
            или
            Франция, Испания или Италия, не толкова евтино, високо качество на живот и компромис,че си чужденец.

            Мисля , че това е избора на много българи. Преди ни беше виновен комунизма, но трябва да се запитаме защо е така 30 години след края на комунизма. Пак се връшам на корупцията. Тука познавам много българи, които са стигнали приличен стандарт дори за местното ниво, въпреки че реално са тръгнали не от нулата а от минус десет. Е, явно минус 10 е доста по-добре от това което е в България, зашото тук са постигнали някакъв успех а в България не.
            Докато има корупция, ше си ги водим тия разговори , кой бил родоотстъпник , кой къде шял да ходи ... Зашо има корупция ? Не знам. Може би простотията, и ако е заради нея няма оправия зашото с простотията не можеш да се бориш.
            За Рим и Мадрид не знам, ама за апартамент в добър квартал в Париж приготви няколко милиона

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pringles Разгледай мнение
              Калифорния, Пуерто Валярта... а гледате в София. Защо така? Търсите да прекарате старините при свои, писна ви нещо от мулти-шмулти-латино-афро-културата, ли?
              Да, писах преди 1-2 дни , че избора е
              София, местен, евтинко, компромис с качеството на живот
              или
              Франция, Испания или Италия, не толкова евтино, високо качество на живот и компромис,че си чужденец.

              Мисля , че това е избора на много българи. Преди ни беше виновен комунизма, но трябва да се запитаме защо е така 30 години след края на комунизма. Пак се връшам на корупцията. Тука познавам много българи, които са стигнали приличен стандарт дори за местното ниво, въпреки че реално са тръгнали не от нулата а от минус десет. Е, явно минус 10 е доста по-добре от това което е в България, зашото тук са постигнали някакъв успех а в България не.
              Докато има корупция, ше си ги водим тия разговори , кой бил родоотстъпник , кой къде шял да ходи ... Зашо има корупция ? Не знам. Може би простотията, и ако е заради нея няма оправия зашото с простотията не можеш да се бориш.
              Last edited by segato; 09.07.2022, 23:24.

              Коментар


              • Не съм го чел в детайли, мярнах само това: 3.125% -> 6.25% -> 12.5% -> 25$ и затова така се включих в дискусията ви... ама вие си продължете, можеш да го игнорираш моя пост, не ме вълнува.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение
                  Това са повишители, които празнуват резкия скок на капиталовата си печалба!

                  Коментар


                  • Скоро и БНБ и ЕЦБ https://twitter.com/PN_News_EN/statu...97881344540672

                    Коментар


                    • Калифорния, Пуерто Валярта... а гледате в София. Защо така? Търсите да прекарате старините при свои, писна ви нещо от мулти-шмулти-латино-афро-културата, ли?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение

                        когато си прав,си прав....
                        Калифорния е Велико място....дори преди 10 години,когато живееха в Чикаго и се чудех къде по света е най добре да се жисее,че да се преместя там......Сан диего бе едно от местата....Сан Франциско е уникално...но Сан диего е по уникално......
                        ама накрая се спрях на вегас.....по уникално място по света няма....поне за мен....

                        Искаш съвет за след 8-10 години......
                        . Е па ше ти дам...колко му е....
                        Зависи от това,дали имаш деца,или не.

                        Ако нямаш деца, puerto vallarta е местото за мен...
                        уникален климат....ниска влага за факта,че си на океан....

                        Ако имаш деца....ти си на правилното масто....не бягай от там,докато децата ти не пораснат и намерят средата си.
                        Да , вече порастнаха, досега дори не правех планове за местене. Сега почнах да се услушвам. Пуерто Ваярта не е ли малко рисково ? Крайм , това онова ? А и мразя мексиканска храна. Тука естествено е много разпрострнена , но все пак има и друга кухня.

                        Гледам , че в Пуерто Ваярта сега е 32 целзии , май са и жеги. Тук е 22. Поне едното от храната и климата да става
                        Last edited by segato; 09.07.2022, 22:41.

                        Коментар


                        • https://telegraph.bg/obshtestvo/tiho...starite-345082

                          Айде щом и Тихомирчо Тошев се включи в хора,стягайте гащите за високи лихви..
                          Все пак Кредит Център е най голямата фирма за кредити в България...

                          Тихомир Тошев, кредитен консултант пред „Телеграф“: Скоро спира поскъпването на имотите Лихвите ще поемат нагоре - първо по новите заеми, после по старите!!!!!!

                          Какви тенденции очакваме при жилищните и при потребителските заеми по отношение на лихвите?
                          Повишението на лихвите ще бъде при всички видове кредити. Ние виждаме, че в част от страните, където този процес вече върви, там вече се дават и лихви по депозитите. В България все още лихви по депозитите не се плащат. Но този процес ще тръгне и у нас. Така че предлагането от страна на банките на лихви по депозитите ще доведе до поскъпване на ресурса, което ще се отрази на лихвите по кредитите. Така че при всички видове кредити това повишение ще се случи. Но ипотечният пазар е най-горещ в момента и търсенето на ипотечни кредити е най-сериозно, а и там сумите са доста високи. Защото, ако по един потребителски кредит от 10 000 лева, лихвата ви в момента е 4,5%, ако тя стане дори 7%, това ще са 15-20 лева отгоре, което няма да събори нечий бюджет. Но ако вноската ви по ипотеката от 1000 лева отиде на 1300, това вече може да затрудни семейния бюджет на фона на поскъпване на горива, храни и т.н.


                          Last edited by nkavrakov1982; 09.07.2022, 22:23.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156

                            проблема е ОБРАЗОВАНИЕТО и безотговорността на ДЕЦАТА. На 10 години псува директора, учителите и 10 години НИКОЙ НИЩО НЕ МУ КАЗВА,
                            Описваш следствие а не за причина.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                              Моята къша е за живеене и съм много далеч от момента в който бих мислил за продажба, ако въбше дойде такъв момент. Та колко процента ще падне сега няма значение. В момента температурата навън е 20 гадуса, очаква се да стигне макс 26 и това, с +/- 5 градуса отклонение, е цяла година. Плажа е на 3 минути. Въздуха е чист .Има читава храна. Не говоря за цени на храната а за наличие на чисти продукти. В доста щати такива просто я няма. Така че има сигурно 100 милиона души само в САЩ , които искат да живеят тук и дългосрочно нямам притеснения за цената на къщата. Въпроса е по-скоро аз къде ше ходя , защото добрите условия привличат хора отвсякъде и в един момент няма да мога да се конкурирам с тях. Живота тук ще ми бъде прекалено скъп и ше трябва да се преместя. Та ако имаш прогнози за това ще ми е по-интересно. Засега смятам , че след 8-10 години ще трябва да съм аут. Не мисля , че трябва да продавам къшата , просто ше е по-изгодно примерно да я дам под наем и да плащам наем някъде в Южна Франция или Италия. Само, че вероятно и там ше се наблюдават подобни тенденции та не знам дали ше са опция.
                              когато си прав,си прав....
                              Калифорния е Велико място....дори преди 10 години,когато живееха в Чикаго и се чудех къде по света е най добре да се жисее,че да се преместя там......Сан диего бе едно от местата....Сан Франциско е уникално...но Сан диего е по уникално......
                              ама накрая се спрях на вегас.....по уникално място по света няма....поне за мен....

                              Искаш съвет за след 8-10 години......
                              . Е па ше ти дам...колко му е....
                              Зависи от това,дали имаш деца,или не.

                              Ако нямаш деца, puerto vallarta е местото за мен...
                              уникален климат....ниска влага за факта,че си на океан....

                              Ако имаш деца....ти си на правилното масто....не бягай от там,докато децата ти не пораснат и намерят средата си.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
                                Благодарско,че ни поучаваш тук във форума за експоненциялната функция,.......ама проблема е в тва,че експоненциялната функция ,която си описал математически... НЕ Е ЕКСПОНЕНЦИЯЛНА ФУНКЦИЯ!!!!!
                                Не че е от значение за дискусията, но каква ти е дефиницията за експоненциална фунция ?
                                2х експоненциална фунция ли е ?

                                Коментар

                                Working...
                                X