IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://www.capital.bg/biznes/energe...e_germanskata/
    Спирането на природния газ ще срине германската икономика

    Ключово за страната е бъдещето на газопровода "Северен поток 1", но "Газпром" обяви форсмажорни обстоятелства за доставките до Европа !!!!!

    • Все повече компании намаляват продукцията си.
    • Тече подготовка за ситуация, в която доставките на природен газ към страната напълно спрат.
    Германската икономика би изпаднала в голяма криза, в случай че доставките на природен газ бъдат спрени, заявиха пред Financial Times различни бизнесмени от страната

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

      Ако ти напиша цифрата, лошо ще ти стане. И още имам за загробване, и още загробвам. Найс а? При всички положения е много по-добре отколкото да съм се загробил в малката спалня, без никаква собственост и само да гледам откъде и какво да гепя.
      Кажи де кажи ?
      Това са обаче пари все едно си ги изгорил ей така ,все пак да подчертая ,и на финала си взел акъл за имоти да даваш?
      Как стават тези неща ?
      Акъл може да дават тия дето имат такъв и инвестират разумно,айде мен ме махни ,приемаме че аз не съм инвеститор но някой като теб дето налял състояние във времена когато и децата знаеха че срива в цените ще е факт че балона е огромен ,нашия набил пари в Банско ,кажи ми само с какъв акъл го направи та сега някой да ти се върже на глупостите ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

        Така беше, да ! Браво на теб изиграл си правилно картите си
        Благодаря! Картите се изиграват от хора, които имат мн търпение и винаги гледат да "бият" пазара! Как се бие пазара? Мн просто! Правиш обратното на тва, което прави плебса.
        п.с освен този купих още 2 (единия е топ 240 кв)преди бума, но това ми е тавана за бг. С оглед на войната, пазара в бг е най-рисковия в европа! Ако купя нещо то ще е Бодрум - 360 дни слънце, 3-5 дена в год дъжд, зима няма, ципурата и лаврака плува в краката ти, храната - истинска, няма война на 200 км.
        Last edited by better; 19.07.2022, 13:01.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Само кажи каква цифра наби в Банско при предишната криза ,напиши числото само ?
          Колко пари загроби при предишния имотен балон в Банск в сграда която днес 2022 година е все още БЕЗ РАЗРЕШЕНИЕ ЗА ПОЛЗВАНЕ ??
          Ако ти напиша цифрата, лошо ще ти стане. И още имам за загробване, и още загробвам. Найс а? При всички положения е много по-добре отколкото да съм се загробил в малката спалня, без никаква собственост и само да гледам откъде и какво да гепя. Вчера говорих с един приятел, дал малко над 850К евро на заем на един бизнесмен, сега има неприятности, че оня не му връща парите. Ама ми разправя, че сега изкупува имоти на Тасос и вече почти не се прибира в София. Разбираш ли, че щом може да прежали 850К, значи има още много и пак ще ги направи, а други са обречени доживот в малката спалня да дочакат пенсията. Разлика в стандарта.
          Last edited by bulgarian lev; 19.07.2022, 13:01.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
            Кога ще ги стигнем американците?

            Темпът на продажби на жилища в Калифорния се срина с 21% през юни спрямо година по-рано, тъй като растящите лихви по ипотечните кредити намалиха интереса на купувачите, съобщи в понеделник щатската група за брокери.

            Това беше най-големият спад след тримесечното блокиране при пандемията в Калифорния през 2020 г., каза Калифорнийската асоциация на брокерите на имоти. Ако се изключи скорошното блокиране заради Covid-19, продажбите през юни бяха на най-ниското ниво от април 2008 г., когато жилищният балон се спука, след като високорисковите ипотеки пресъхнаха за кредитополучателите с ограничени възможности.

            https://www.bloomberg.com/news/artic...rope#xj4y7vzkg

            Bapнa oтбeлязa 35% pъcт нa cдeлĸитe c имoти пpeз пъpвoтo тpимeceчиe

            https://money.bg/property/varna-otbe...imesechie.html
            През второто тримесечие ръстът на сделките във Варна вече е 10% 3914 през 2021 срещу 4326 за 2022

            https://www.registryagency.bg/media/...une_2021_g.pdf

            https://www.registryagency.bg/media/...22_FuHCYfJ.pdf

            За сравнение 2008 е имало 5003 сделки за същия период и едва 2573 година по-късно т.е. 50% спад, като ръста спрямо 2007 (4705 сделки) e бил около 6%
            Last edited by unimog; 19.07.2022, 13:01.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

              Не. Нямам бити коне, пишман акции, долари и пр. Ако цените на имотите паднат, пак ще се вдигнат. Това е процес от Освобождението насам, това е положението.
              Само кажи каква цифра наби в Банско при предишната криза ,напиши числото само ?
              Колко пари загроби при предишния имотен балон в Банск в сграда която днес 2022 година е все още БЕЗ РАЗРЕШЕНИЕ ЗА ПОЛЗВАНЕ ??

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                ползваш ли кредити ?
                Не. Нямам бити коне, пишман акции, долари и пр. Ако цените на имотите паднат, пак ще се вдигнат. Това е процес от Освобождението насам, това е положението.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                  Е да де, потвърждаваш мнението ми! 2010 започнах да вкарвам пари в ктб на 3-4%, впоследстие станаха към 6-7. Следях имотите от чси и чаках 3 год. 2013 та намерих имот купен от пишман инвеститор за 1400 на кв евра, иззет от банка, аз го купих за 1000 евро, 140 кв на хубаво място в вс екстри, даже не бяха го обзавели - беше купен с последни сили, вероятно с цел препродажба на 2400 евра, после последва бум на ктб, хубу че бяха гарантирани и си вземах и тях. След бума на ктб започна и повишаването на цените на имотите.
                  Така беше, да ! Браво на теб изиграл си правилно картите си

                  Коментар


                  • ДВОЕН СКОК НА ЛИХВИТЕ СЕ ОБСЪЖДА !!! ЧЕТЕТЕ ТОП НОВИНАТА !!!

                    https://bnr.bg/post/101678512/ecb-sh...bazisni-punkta
                    ЕЦБ ще обсъжда в четвъртък евентуално вдигане на лихвите с 50 базисни пункта !!!

                    Представителите на Европейската централна банка ще обсъдят дали да повишат лихвените проценти с 25 или 50 пункта на редовното си заседание този четвъртък (21 юли), за да укротят рекордно високата инфлация в еврозоната, съобщава Ройтерс, цитирайки два свои неназовани източника, запознати пряко с дискусията.

                    https://www.standartnews.com/biznes/...ri-498599.html

                    ШОК! ИЗНЕНАДА ЗА ФИНАНСОВИТЕ ПАЗАРИ !!!
                    ЕЦБ вдига лихвите, готви изненада за финансовите пазари !!!

                    Прогнозите стават все по-мрачни с всеки изминал ден, тъй като инфлацията в еврозоната и в Европейския съюз като цяло продължава да се увеличава, а икономическият ръст да се забавя. Компромисът, който ЕЦБ трябва да направи в тази ситуация, прави действията и много непопулярни, а задачата й – по-трудна от тази на която и да е централна банка по света. Копирано от standartnews.com

                    От: Иван Ангелов -
                    19 юли, 2022

                    273 Копирано от standartnews.com

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                      Това категорично не е вярно. След като КТБ започнаха да дават високи лихви по депозитите маса народ се полакоми и вкара парите си там за да получава високи лихви и после имаше, ама какво се случи Щом фалира КТБ и лихвите започнаха да падат ,а пазара и цените на НИ да се покачват.
                      Интересно ми е какво и за колко купи тогава, но каквото и да е си спечелил
                      Е да де, потвърждаваш мнението ми! 2010 започнах да вкарвам пари в ктб на 3-4%, впоследстие станаха към 6-7. Следях имотите от чси и чаках 3 год. 2013 та намерих имот купен от пишман инвеститор за 1400 на кв евра, иззет от банка, аз го купих за 1000 евро, 140 кв на хубаво място в вс екстри, даже не бяха го обзавели - беше купен с последни сили, вероятно с цел препродажба на 2400 евра, после последва бум на ктб, хубу че бяха гарантирани и си вземах и тях. След бума на ктб започна и повишаването на цените на имотите.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Ей такива като теб ,заслужават да бъдат ударени от нови закони които да елиминират част от натрупаната собственост с цел регулация на пазара .
                        Обезщетение по справедлива цена определена от брой наеми по класическата схема и имотите в полза на държавата ,ако риташ насислствено взимане
                        Хайде, отново започна да гледаш в канчето на другите и по навик да мечтаеш как да откраднеш нещо. Не ме мисли ,аз съм живяла и по времето на социализма и едни други крадци на имоти и знам много хватки за да спася имотите си ,а ти продължавай да мечтаеш как да прецакаш малко по-богатите от теб Голяма завист, голямо нещо ,а ако беше впрегнал тази енергия в работа и малко мисъл досега мошеше да си купил не една двустайка ,а няколко

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                          Отново си измисляш, аз не се храня от спекула, а от наеми и заплата Нищо не продавам в момента въпреки огромния интерес за много имоти които притежавам
                          Ей такива като теб ,заслужават да бъдат ударени от нови закони които да елиминират част от натрупаната собственост с цел регулация на пазара .
                          Обезщетение по справедлива цена определена от брой наеми по класическата схема и имотите в полза на държавата ,ако риташ насислствено взимане

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                            Така като гледам от цялата маса ,фронта на хората очакващи понижение на цените е огромен и се увеличава всеки ден ,останаха само Митето и Дъри да пригласят на цените + Бонка ,но Митето знаем че се набива от страх на върха на балона ,а другите двете се хранят от него ,едната с кредити а другата със спекула
                            Отново си измисляш, аз не се храня от спекула, а от наеми и заплата Нищо не продавам в момента въпреки огромния интерес за много имоти които притежавам

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                              Цените се повишиха точно заради ктб! След фалита мн хора се уплашиха, че следват и други банки и започнаха да си теглят парите от банките за да ги набиват в имоти. Аз купих точно преди фалита, на дъното.
                              Това категорично не е вярно. След като КТБ започнаха да дават високи лихви по депозитите маса народ се полакоми и вкара парите си там за да получава високи лихви и после имаше, ама какво се случи Щом фалира КТБ и лихвите започнаха да падат ,а пазара и цените на НИ да се покачват.
                              Интересно ми е какво и за колко купи тогава, но каквото и да е си спечелил

                              Коментар


                              • Така като гледам от цялата маса ,фронта на хората очакващи понижение на цените е огромен и се увеличава всеки ден ,останаха само Митето и Дъри да пригласят на цените + Бонка ,но Митето знаем че се набива от страх на върха на балона ,а другите двете се хранят от него ,едната с кредити а другата със спекула

                                Коментар

                                Working...
                                X