IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение

    Ми то не само ,че ще се получи...то ВЕЧЕ СЕ ПОЛУЧИ.....
    телешкото е не само паднало,ами е с рекордно ниски цени за всички времена....от как съм в сащ..
    . В строителен магазин скоро не съм влизал....ама само като гледам кво се случва с дървения материял на чикагската борса...и на него му идва време да е на рекордно ниски цени....
    Преди 5 месеца в една от къщите,който рентвам се строши хладилника.....пратих 1400 $ за хладилник....сега същия е 800$....жената вика....що не изчака тоя хладилник да се строши няколко месеца по късно...

    Никога не съм купувал ягоди под 2.50 на паунд и боровинки под 6 на паунд....
    В момента през ден има "разпродажби" .....по 1.5 долара на паунд ягоди.....и по 5 долара боровинки......
    Да продължавам ли защо смятам,че в в сащ има дефлация,или тва ти е достатъчно?
    Това чисто и просто не е вярно, не е вярно с много, и ме кара да се замисля доколко има смисъл да ти чета постовете. Щото очевидно няма да търся цената на боровинките в Wallmart през 2019-та.

    Коментар


    • С изравнения курс долар-евро, спестяванията сега в какво? В евро , левове, долари, тули, дърва?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение

        Ми то не само ,че ще се получи...то ВЕЧЕ СЕ ПОЛУЧИ.....
        телешкото е не само паднало,ами е с рекордно ниски цени за всички времена....от как съм в сащ..
        . В строителен магазин скоро не съм влизал....ама само като гледам кво се случва с дървения материял на чикагската борса...и на него му идва време да е на рекордно ниски цени....
        Преди 5 месеца в една от къщите,който рентвам се строши хладилника.....пратих 1400 $ за хладилник....сега същия е 800$....жената вика....що не изчака тоя хладилник да се строши няколко месеца по късно...

        Никога не съм купувал ягоди под 2.50 на паунд и боровинки под 6 на паунд....
        В момента през ден има "разпродажби" .....по 1.5 долара на паунд ягоди.....и по 5 долара боровинки......
        Да продължавам ли защо смятам,че в в сащ има дефлация,или тва ти е достатъчно?
        Асене, ако не е тайна, с какво се занимаваш във Вегас?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

          Инфлацията е на годишна база. Асен е прав. Вдигат лихвите, за да не можеш да си позволиш да пазаруваш на кредит. А всичко, с което купуваш е кредит... за разлика от Асен обаче, аз смятам, че няма да им се получи.
          Ми то не само ,че ще се получи...то ВЕЧЕ СЕ ПОЛУЧИ.....
          телешкото е не само паднало,ами е с рекордно ниски цени за всички времена....от как съм в сащ..
          . В строителен магазин скоро не съм влизал....ама само като гледам кво се случва с дървения материял на чикагската борса...и на него му идва време да е на рекордно ниски цени....
          Преди 5 месеца в една от къщите,който рентвам се строши хладилника.....пратих 1400 $ за хладилник....сега същия е 800$....жената вика....що не изчака тоя хладилник да се строши няколко месеца по късно...

          Никога не съм купувал ягоди под 2.50 на паунд и боровинки под 6 на паунд....
          В момента през ден има "разпродажби" .....по 1.5 долара на паунд ягоди.....и по 5 долара боровинки......
          Да продължавам ли защо смятам,че в в сащ има дефлация,или тва ти е достатъчно?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

            Само имай предвид, че е гей от кибуца. А това доста уврежда мисленето, типично за популацията в оная държавица
            Много задълбаваш в незначителни подробности. Гледай едрата картинка.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
              Джулиъс....в този форум има много интелигентни хора....има и малко интелигентни хора.....има и изключително интелигентни хора.....
              Всички тук са интелигентни......но ти си единствения,който е МЪДЪР.....други няма...те са интелигентни.....

              Та няма смисъл да ми казваш.,че не си стъпвал по черноморието...аз го знам....
              Тва,което НЕ ЗНАМ Е,КВО ПРАВИШ В СОФИЯ???
              Ти си енигма за мен.....не познавам мъдри българи,които да живеят в софия...София....
              Забележи:
              Познавам мъдри българи и мъдри софиянци.....НО НЕ ПОЗНАВАМ ТАКИВА,КОИТО ОЩЕ ЖИВЕЯТ В СОФИЯ!!!!!!!!!!

              та искам да ми обясниш тоя парадокс:
              София е място за интелигентни хора,НИКОГА ЗА МЪДРИ ХОРА.....ти кво още правиш там?
              Хехе, ся ше ме караш и да черпя за комплимента...

              Все още не сме достатъчно възрастни, има още накъде да трупаме житейски опит.

              Надявам се, че прочете - така че трия! ...

              п.п.
              Мненията на адрола спокойно можеш да ги скипваш, 'ич не си губи времето.
              Last edited by Julius_BG; 13.07.2022, 22:35.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                Охо, да бе да...... Нещо много ги надценяваш ... и него, че и останалите като цяло.

                Апропо, на нашето черноморие не съм стъпвал от ... така като се замисля май 2007 последно??

                (не броя няколкото транзита чат-пат ако по работа ми се е наложило нещо да отскоча)
                Джулиъс....в този форум има много интелигентни хора....има и малко интелигентни хора.....има и изключително интелигентни хора.....
                . Всички тук са интелигентни......но ти си единствения,който е МЪДЪР.....други няма...те са интелигентни.....

                Та няма смисъл да ми казваш.
                ,че не си стъпвал по черноморието...аз го знам....

                Тва,което НЕ ЗНАМ Е,КВО ПРАВИШ В СОФИЯ???
                Ти си енигма за мен.....не познавам мъдри българи,които да живеят в софия...София....
                Забележи:
                Познавам мъдри българи и мъдри софиянци.....НО НЕ ПОЗНАВАМ ТАКИВА,КОИТО ОЩЕ ЖИВЕЯТ В СОФИЯ!!!!!!!!!!

                та искам да ми обясниш тоя парадокс:
                София е място за интелигентни хора,НИКОГА ЗА МЪДРИ ХОРА.....ти кво още правиш там?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
                  Путин в най големия играч в последното десетилетие....американците ряпа да ядат...повярвай ми...не го подценявай....подценяват..... А тва,че се взе прекалено насериозно и надцени себе си.....няма да е първия политически гений,попаднал в този капан,няма и да е последния..
                  Охо, да бе да...... Нещо много ги надценяваш ... и него, че и останалите като цяло.

                  Апропо, на нашето черноморие не съм стъпвал от ... така като се замисля май 2007 последно??

                  (не броя няколкото транзита чат-пат ако по работа ми се е наложило нещо да отскоча)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                    Хахаха, ебати кухия ферман..що не каза колко са се покатерили преди това в Торонто веселушко-30%.

                    https://www.pariteni.bg/novini/imoti...-kanada-242001
                    Лендлорде,лендлорде.......тва качване вече е изяденооооо.....само за 3 месеца....юношата статистика е 11 процентно падане + обяви си 15 % под тези 11 % .....та тамън към 25 % .....
                    . Та вас в бгетовицата ви знам,че всички се много умни и интелигентни,с по няколко висши образУвания..образувания...
                    Ама да сега да преподаване математика в асеномиката,вместо в унсс счетовосчетоводителите със самочувствие на джордж соровци:

                    25 ПРОЦЕНТА ПАДАНЕ СЕ РАВНЯВАТ НА 33 ПРОЦЕНТА КАЧВАНЕ.......В МОЯ СВЯТ....ВЪВ ВАШИЯ СЪЩО,САМО ЧЕ НЕ ГО ЗНАЕТЕ......

                    айде,ако не ми вярваш и тва звучи абсурдно за теб......вземи посмятай малко ......че да знаеш,че кво те очаква и теб......забрави с кви бръмбари са ти пълнили главата в училище и повярвай на асен1975,че ако имаш 50% падане (а аз ти го обещавам) .....то се равнява на 100% качване.....


                    АРЕ БЕГАЙ ДА СМЕТАШ.....
                    .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pringles Разгледай мнение

                      Ама моля Ви се, обявиха рекордна инфлация 9,1, най-висока от 1981. Как така дефлация?
                      Инфлацията е на годишна база. Асен е прав. Вдигат лихвите, за да не можеш да си позволиш да пазаруваш на кредит. А всичко, с което купуваш е кредит... за разлика от Асен обаче, аз смятам, че няма да им се получи.

                      Коментар


                      • [QUOTE=pinoccio;n3946224]

                        Хубаво, ама ние не можем да излезем с "Братя Карамазови" срещу това. Той е пропит от духа на Просвещението, това е евроатлантизмът - либералните ценности, които ще пребъдат в неолиберални. А неолиберализмът не е нищо повече от експроприация на либерализма - троцкизъм отвсякъде. Предстои сериозна работа. Разбираш ли какъв е контекстът на днешната драма в Украйна, който е част от цялата тази игра?[/QUOTE]

                        Отчасти обаче. Отчасти. Не можем всички да живеем и като крепостни селяни и някаква простачка да дава ултиматуми на премиера в качеството му на такъв. Има много нюанси в тази партия бридж.

                        Това, че дадена клика ще си счупи китките от напъване да наложи дадена идеология, не означава, че ще успее. Неведоми са пътищата …

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение

                          Браточка,руснаците са една от на интелигентните нации...те са уникални хора,повярвай ми.нямат нищо общо със руските просяци,които ти виждаш на бг черномороето.....
                          . Да си вадиш заключение за руснак по някой сибирски алкохолик,дошъл в слънчев бряг да се къпе в лайната и токсичните отпадъци на нефтохима,......е се едно да си руснак,отишъл в някое северозападно село и вадещ познание за българина от там....

                          ..
                          Достатъчно е да погледнем германският упадък, който идва на българското море... АКо по това ще си правим изводите, излиза че германците са най-бедните и прости хора в Европа... Ама не е точно така, нали...

                          Коментар


                          • "Муха и банка се убива най-лесно с вестник." Така управителят на БНБ коментира причините за състоянието на Корпоративна търговска банка.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                              Асенка, мен Канада не ме вълнува, просто дъвка за балончета.
                              - - -
                              Ама ти го изкара Путин ебати злия гений... А той е просто поредната тъпа фуражка.
                              Връзването на рублата беше идея на Нибулина, тя е от много, ама много малкото наистина с акъл в главата!
                              Цялата работа беше панически ход (буквално от днес за утре), за да предотвратят рухването на рублата.
                              А коя държава е щяла да клекне и да плаща в рубли и коя - не... те нямат капацитета да го предвидят.
                              Никой няма...
                              Браточка,руснаците са една от на интелигентните нации...те са уникални хора,повярвай ми.нямат нищо общо със руските просяци,които ти виждаш на бг черномороето.....
                              . Да си вадиш заключение за руснак по някой сибирски алкохолик,дошъл в слънчев бряг да се къпе в лайната и токсичните отпадъци на нефтохима,......е се едно да си руснак,отишъл в някое северозападно село и вадещ познание за българина от там....

                              Руснаците са велики хора,проблема на Русия не са руснаците,а руското управление....тая система засмуква на мръсните и най неморалните руснаци в управлението....
                              . Путин е само тва което виждаш....под него структурата е ужасяваща.....главорез,след главорез.....
                              . Но...тези структура не пести пари за наемането на интелигентни руснаци ,които са психолози и политолози.....да съветват олигархичната вихрушка от главорези кво да прави.....

                              Мога да ти кажа,че до сега путин не само че не е допуснал грешки,ами винаги си е иИгравал картите на НАЙ ПЕРФЕКТНИЯ НАЧИН......
                              мамата еба на цяла европа....вие в българия вече 39 години страдате от това и дори НЕ ГО ЗНАЕТЕ......
                              ама тва са дълги теми...трябва да ти изпиша няколко страници само да те въведа в проблема и да почнеш да осъзнаваш кво става.....
                              . Путин в най големия играч в последното десетилетие....американците ряпа да ядат...повярвай ми...не го подценявай....подценяват.....

                              А тва,че се взе прекалено насериозно и надцени себе си.....няма да е първия политически гений,попаднал в този капан,няма и да е последния....






                              ..

                              Коментар


                              • ЕС: До 2024 г. да няма банки, които са твърде големи, за да фалират

                                Органът на Европейския съюз за ликвидиране на фалирали банки обяви, че ще засили натиска върху кредиторите през следващите месеци да укрепят своите баланси.

                                Целта е до началото на 2024 г. в държавите от общността да няма банки, които са „твърде големи, за да фалират".

                                Единният съвет за преструктуриране на ЕС (SRB) публикува първия си доклад за напредъка в предотвратяването на нуждата от спасяване на фалиращи банки с пари на данъкоплатците, съобщава Ройтерс.

                                Институцията заяви, че недостигът на специално емитиран на дълг от банките, който се използва за попълване на капиталовите им резерви, е намалял до 32.6 милиарда евро, или 0.45% от общата рискова експозиция.

                                Съветът е основният орган за преструктуриране на банки в 19-те държави от еврозоната, заедно с България и Хърватия.

                                Въпреки че повечето банки са изпълнили целите си за емитиране на специален дълг, известен като MREL (минимално изискване за собствен капитал и приемливи задължения), от SRB посочват, че някои кредитори все още трябва да подобрят други елементи от баланса си, които да осигурят плавен процес на ликвидация в случай на фалит.

                                „Видяхме добър напредък от всички банки, начело с най-големите. В същото време виждаме ясно и областите, които изискват допълнително внимание през 2022 г. и 2023 г.“, коментира председателят на Единният съвет за преструктуриране Елке Кьониг.

                                Според експертите на иниституцията, е необходим напредък на всички банки по отношение на бързото мобилизиране на ликвидност и обезпечение по време на преструктуриране, както и подобряване на способността им да преструктурират и отделят своите операции след фалит, така че критичните услуги да могат да продължат да съществуват под управлението на нов собственик.

                                Надзорният орган ще премине към повече тестове и „сухи тренировки“ за разрешаване на проблемите в изоставащи банки, за да запълни техните пропуски през следващите 12 месеца.

                                Миналия месец Британската централна банка заяви, че е удовлетворена от стъпките, предприети от големите кредитори във Великобритания, за да гарантират, че вече не са „твърде големи, за да фалират“ при бъдеща криза.

                                „Не вярваме, че провалът на тези институции сега ще изисква публични средства и това за мен е критичната основа на нашата политика“, каза управителят на Bank of England Андрю Бейли пред британския парламент в понеделник.

                                Коментар

                                Working...
                                X