IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение
    Дори Харвард, са открили топлата вода. Аз се чудя що не ни върви с техните възпитаници
    :-)


    https://www.cnbc.com/2022/01/05/harv...box=1655987900
    Къде го намери тоя......
    икономиката не е точна наука..постоянни закони има в счетоводството....той е професор по счетоводство,никога в икономиката

    1.трябва да се купува кеш,или да се предплати ипотеката.....ОГРОМНА ГРЕШКА :

    Моята ипотека е на 2.75% лихва за 30 години.
    в момента 30 годишното трежъри е 3.7 % ....
    . Ако си купя трежъри за 1 милион,вместо да изплатя ипотека, веднага заключвам 1% арбитраж за 30 години....
    Съвета на хърватския професор ще ми струва таман 300 000 $ за 30 години....

    Съвет от асен1975:
    В сащ ипотеки се рефинансират,НИКОГА не трябва да се плащат...защо:
    Лихвите са заключени ,а фед мени политиката...при падане на лихви заема трябва да се рефинансира,а при вдигане на лихви да се хеджва с трежъри.....тва е подарък дето го няма никъде другаде в света.....за 30 години таман няколко пъти ипотекара ще има възможност да заключи арбитраж и да ПРАВИ ПАРИ ОТ НИЩОТО ЗА ОСТАНАЛОТО ВРЕМЕ ОТ ИПОТЕКАТА.

    2.ипотеката е данъчен лузър???????????

    Ипотеката е данъчен Уинър,никога лузър....
    В сащ ипотеката се води разход и се приспада от данъците.....тва и най калпавия счетоводител го знае...май професор и за данъчен адвайзър дори не става.....



    3. Семействата трябва да са женени?????
    Аре нема нужда,а?
    Не случайно хората избягват брак....данъчната политика в сащ е пълна с пробойни ,
    даващи облаги на НЕженените..
    Хърватския професор да се жени,мене няма как да ме хлъзне по склона...
    за един подпис в съвета от градския номенклатурчик....нито вярвам,че ще ми помогне в семейните отношения,нито съм готов да плащам по 10000 $ отгоре на година в данъци....


    4.а тва кърти мифки:
    професора ни съветва да работиме за себе си...браво .....определено е открил топлата вода...
    .

    До хървартския професор:

    професоре,защо след като смяташ,че е най добре човек да работи за себе си,ТИ ОЩЕ РАБОТИШ ЗА ДРУГИ??????
    тиража на книжките ,които пишеш не е достатъчен да ти покрие стандарта на живот?
    Статиите ,които пишеш.... не са ли достатъчни,че да покрият загубите от инвестициите ти в сток маркета?

    нищо де.....а дано пък следващата книжка ,в която ще ни обясниш КАК ТРЯБВА ДА УПРАВЛЯВАМЕ ПАРИТЕ СИ,...може да докара достатъчно доходи,които да ти позволят да работиш за себе си.....
    Или пЪк да удариш най накрая нещо от сток маркета....все пак си учил и малко теория на вероятностите....знаеш,че рано или късно все ще спечелиш...теоритично е невъзможно само да губиш...
    . Ми че то дори и СЧУПЕНИЯ ЧАСОВНИК ПОЗНАВА ВРЕМЕТО ДВА ПЪТИ В ДЕНОНОЩИЕТО...

    професоре,от мене толкова.чао.успехи!!!....дерзай!!!
    ХАЙДЕ БЕГАЙ ДА НАВИВАШ БУДИЛНИКА ЗА 5 СУТРИНТА,ЧЕ УТРЕ Е ПОНЕДЕЛНИК.....и само като знам къв трафик имате в бостън....на път към РАБОТНОТО ТИ МЯСТО....





    Коментар


    • Не знам щом германците бият аларма за газа си е е...ло м..та както се казва .Там има производства дето леят метали от десетки години без да спират пещите,спрат ли после старта е меко казано труден...и това само малка част от целия пъзел..
      Путинчо е решил да срине Европейската икономика щото Щатите са му далеч,и това е най близкото жертвено агне...но основния риск си остава искрата която може да прелее войната в НАТО ,поне за мен. Дълги се проточи тази война,и риска за прерастване извън Украйна,и границите и вече е особено голям .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pringles Разгледай мнение


        Резултат от Вашето търсене на:

        Вид имот: 1-СТАЕН, 2-СТАЕН, 3-СТАЕН, 4-СТАЕН,
        Местоположение: град София
        Под райони: МЛАДОСТ 1, МЛАДОСТ 1А, МЛАДОСТ 3, МЛАДОСТ 2, МЛАДОСТ 4,
        Особености: Панел
        Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

        Средна цена на имотите в извадката: 128247 euro
        Средна цена на кв.м: 1826 euro.

        Който купува душегубки на тези цени ще реве в краткосрочен период. Най-смешното е, че на 1800е м2 миналата година е можел да избере стара/нова тухла във ВСЕКИ квартал на София. Пълен абсурд е при положение, че за 1 година обедняхме значително.
        Който дава повече от 300 еу на кв за тези вмирисани, пълни с хлебарки и клошари панелки, да иде да се прегледа спешно.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
          Панелка в "Младост" е по-скъпа от апартамент в центъра на Атина

          Поне една пета от обявените за продажба жилища са с надути цени, смятат брокери
          23 Юни 2022

          автор
          ВАСИЛ ТАШЕВСКИ
          41 212

          Авторът
          Повечето продавачи на панелки инвестират парите в покупка на жилище ново строителство.

          Засиленото търсене на жилища довежда до абсурди и в сайтовете за имоти се появяват оферти за панелки в периферни квартали на цената на апартаменти в центъра на София или и дори на Атина.

          Така например за двустайна, почти 40-годишна панелка, на втори етаж в кв. „Толстой“, с площ от 61 квадрата продавачите искат цели 162 000 евро, или на квадратен метър по 2656 евро. Същата цена е обявена за продажба на двустайна панелка от 70 кв. м в ж.к. „Дружба-2“. За малко по-ниска цена обаче - 159 000 може да се купи тухлен апартамент от 65 кв. м на втори етаж в сграда от 2006 г. в централния квартал „Оборище“, сочат данни от сайта imot.bg. Общо за центъра на София има поне 200 оферти до 150 000 евро.

          Раздутите оферти не са една и две. В „Надежда-2“ се продава панелка на последен, осми, етаж от 68 квадрата за 150 бона в евро. Блокът е строен преди цели 36 години. Другаде пък акцентират на помпането на офертите на малките жилища. В първата част на „Младост-1“ маломерна двустайна панелка от 37 квадрата, на шести етаж се предлага за 100 000 евро, или по 2703 евро за единица площ. В „Люлин-6“ са малко по-скромни и подобен имот от 35 квадрата се оферира за 83 000 евро, или по 2371 евро/кв. м. Рекордът за панелка в София се държи от 4-стаен апартамент от 100 квадрата в ж. к. „Младост-3“, където собствениците са определили цена от 258 000 евро.



          Около дузина са обявите в София за панелки над 200 000 евро



          При другите железобетонни жилища тип ЕПК от времето на соца бройката на офертите над тази граница е около 60. Максималното предложение от 315 000 евро е за четиристаен от 128 квадрата в „Лозенец“. В периферните комплекси на столицата пък най-високата цена от 269 000 евро в сегмента е за просторно жилище с площ от 160 квадрата на 10-и етаж в старата част на „Овча купел“.

          Обявата за въпросната панелка от 162 000 евро в софийския кв. „Толстой“ е по-висока дори от много предложения за центъра на Атина. Там например за 150 000 евро се продава жилище от 120 квадрата на четвърти етаж, сочи справка в портала spiti24.gr. Десетки са офертите за жилища на нормален етаж до 162 000 евро, показват данни от сайта engelvoelkers.com. Едно от от тях е за апартамент с площ от 80 квадрата, който се продава за 120 000 евро на първи етаж в квартал, недалеч от морето. За центъра на града пък има и оферта от 108 000 евро, 57 кв. м, на трети етаж. Според Десислава Димова от агенция „Луксимо“, която работи в Гърция, българи рядко търсят да купят жилище в Атина. „Интересът им е основно към ваканционен имот на някой от островите или на други места по крайбрежието на южната ни съседка“, пояснява тя.



          основното за бг е- глад и едри въшки- това гледайки снимката

          Резултат от Вашето търсене на:

          Вид имот: 1-СТАЕН, 2-СТАЕН, 3-СТАЕН, 4-СТАЕН,
          Местоположение: град София
          Под райони: МЛАДОСТ 1, МЛАДОСТ 1А, МЛАДОСТ 3, МЛАДОСТ 2, МЛАДОСТ 4,
          Особености: Панел
          Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

          Средна цена на имотите в извадката: 128247 euro
          Средна цена на кв.м: 1826 euro.

          Който купува душегубки на тези цени ще реве в краткосрочен период. Най-смешното е, че на 1800е м2 миналата година е можел да избере стара/нова тухла във ВСЕКИ квартал на София. Пълен абсурд е при положение, че за 1 година обедняхме значително.

          Коментар


          • Панелка в "Младост" е по-скъпа от апартамент в центъра на Атина

            Поне една пета от обявените за продажба жилища са с надути цени, смятат брокери
            23 Юни 2022

            автор
            ВАСИЛ ТАШЕВСКИ
            41 212

            Авторът
            Повечето продавачи на панелки инвестират парите в покупка на жилище ново строителство.

            Засиленото търсене на жилища довежда до абсурди и в сайтовете за имоти се появяват оферти за панелки в периферни квартали на цената на апартаменти в центъра на София или и дори на Атина.

            Така например за двустайна, почти 40-годишна панелка, на втори етаж в кв. „Толстой“, с площ от 61 квадрата продавачите искат цели 162 000 евро, или на квадратен метър по 2656 евро. Същата цена е обявена за продажба на двустайна панелка от 70 кв. м в ж.к. „Дружба-2“. За малко по-ниска цена обаче - 159 000 може да се купи тухлен апартамент от 65 кв. м на втори етаж в сграда от 2006 г. в централния квартал „Оборище“, сочат данни от сайта imot.bg. Общо за центъра на София има поне 200 оферти до 150 000 евро.

            Раздутите оферти не са една и две. В „Надежда-2“ се продава панелка на последен, осми, етаж от 68 квадрата за 150 бона в евро. Блокът е строен преди цели 36 години. Другаде пък акцентират на помпането на офертите на малките жилища. В първата част на „Младост-1“ маломерна двустайна панелка от 37 квадрата, на шести етаж се предлага за 100 000 евро, или по 2703 евро за единица площ. В „Люлин-6“ са малко по-скромни и подобен имот от 35 квадрата се оферира за 83 000 евро, или по 2371 евро/кв. м. Рекордът за панелка в София се държи от 4-стаен апартамент от 100 квадрата в ж. к. „Младост-3“, където собствениците са определили цена от 258 000 евро.



            Около дузина са обявите в София за панелки над 200 000 евро



            При другите железобетонни жилища тип ЕПК от времето на соца бройката на офертите над тази граница е около 60. Максималното предложение от 315 000 евро е за четиристаен от 128 квадрата в „Лозенец“. В периферните комплекси на столицата пък най-високата цена от 269 000 евро в сегмента е за просторно жилище с площ от 160 квадрата на 10-и етаж в старата част на „Овча купел“.

            Обявата за въпросната панелка от 162 000 евро в софийския кв. „Толстой“ е по-висока дори от много предложения за центъра на Атина. Там например за 150 000 евро се продава жилище от 120 квадрата на четвърти етаж, сочи справка в портала spiti24.gr. Десетки са офертите за жилища на нормален етаж до 162 000 евро, показват данни от сайта engelvoelkers.com. Едно от от тях е за апартамент с площ от 80 квадрата, който се продава за 120 000 евро на първи етаж в квартал, недалеч от морето. За центъра на града пък има и оферта от 108 000 евро, 57 кв. м, на трети етаж. Според Десислава Димова от агенция „Луксимо“, която работи в Гърция, българи рядко търсят да купят жилище в Атина. „Интересът им е основно към ваканционен имот на някой от островите или на други места по крайбрежието на южната ни съседка“, пояснява тя.



            основното за бг е- глад и едри въшки- това гледайки снимката

            Коментар


            • Бенебето и правителството са фалирали 15 бамки докато лихвата стигне няколкостотин процента с матричния принтер
              Въпроса е:
              Колко бамки ще фалира ЕЦБ с мастилено струйния нищо че цената на ратията стана отрицателна
              https://www.bnb.bg/bnbweb/groups/pub...20y_dck_bg.pdf

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение
                Дори Харвард, са открили топлата вода. Аз се чудя що не ни върви с техните възпитаници
                :-)


                https://www.cnbc.com/2022/01/05/harv...box=1655987900
                5. Owning a home can reduce longevity risk. Here’s another reason it’s better to own instead of rent. Let’s say you’re 70 and have found your dream location. Renting for the rest of your life runs the risk of rent hikes without the possibility of your fixed income increasing.

                In contrast, if you owned your home, home prices can soar or collapse, but you’ll be insulated. Since you are neither buying nor selling your home, who cares what the housing market does? Your housing consumption is guaranteed through the end of your days.


                Брей, не очаквах че трябва да завършиш Харвард, за да стигнеш до елементарен извод за необходимостта от притежаване на жилище.

                Коментар


                • Дори Харвард, са открили топлата вода. Аз се чудя що не ни върви с техните възпитаници
                  :-)


                  https://www.cnbc.com/2022/01/05/harv...box=1655987900

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Аз не съм станал, но понякога се замислям дали не сгреших с това си решение някога макар и да съм по-добре материално от приятелите ми дето станаха и дали да не стана на пенсионна възраст. :-))))
                    Обаче мисля, че ти направи грешка, че се отказа от курсовете.... Поради недостига се наемат и доста начинаещи предполагам и нещата с времето се научават.....За няколко години можеше да достигнеш доходно ниво така че да не те притесняват цените на имотите....
                    На мен математиката ми е слаба,там се иска много математическо мислене

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Ако ще и тройни бонуси да дават програмисти няма да има.
                      Причината е само една,твърде малко хора искат,могат и биха работили нечовешка работа ,защото комуникацията с машина е далеч от всичко свързано с истинския човешки живот и това което е близо до един човек ,а реално това ти е основната част от времето..
                      Твоят прЕател - образУваният Жони оня ден писа как цените у Щатите умирали.
                      И ето го потвърждението. Няма как да няма срив при 6% лихва по ипотеките....
                      https://www.investor.bg/po-sveta/453...godina-354863/

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Ако ще и тройни бонуси да дават програмисти няма да има.
                        Причината е само една,твърде малко хора искат,могат и биха работили нечовешка работа ,защото комуникацията с машина е далеч от всичко свързано с истинския човешки живот и това което е близо до един човек ,а реално това ти е основната част от времето..
                        Аз не съм станал, но понякога се замислям дали не сгреших с това си решение някога макар и да съм по-добре материално от приятелите ми дето станаха и дали да не стана на пенсионна възраст. :-))))
                        Обаче мисля, че ти направи грешка, че се отказа от курсовете.... Поради недостига се наемат и доста начинаещи предполагам и нещата с времето се научават.....За няколко години можеше да достигнеш доходно ниво така че да не те притесняват цените на имотите....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Всичките неща, които си изброил се отнасят за следващата реколта. А двойната цена е за реколта произведена с разходи, които ги направиха мултимилионери при единична цена.
                          Не знам за какви ИТ-та пишеш, но моите познати / програмисти/ имат/имаха койни за до 10К евро / разбирай 2 заплати за повечето/...демек нищо. Виж имаха повече акции и там удариха по-сериозна греда, но ще го преживеят.
                          А съкращения....трябва нещо да си се напушил :-). Могат да се наемат 2 пъти повече програмисти стига да ги има.....Заплатите и бонусите им се индексираха с рекордни проценти, а бонуса специално за докарване на НОВ програмист стана ДВОЕН....Направо треперят :-))))
                          Криптосекторно наетите ... трябва да се шегуваш нещо. Що за бизнес е това ? Някакви пасивни участници в пирамиди и Понци схеми.... Дано да са извадили късмет да ги съкратят - това ще им е отличен урок :-)
                          Ако ще и тройни бонуси да дават програмисти няма да има.
                          Причината е само една,твърде малко хора искат,могат и биха работили нечовешка работа ,защото комуникацията с машина е далеч от всичко свързано с истинския човешки живот и това което е близо до един човек ,а реално това ти е основната част от времето..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                            Цената е само двойна, но торовете са на четворна цена, рентите двойна, техниката и частите двойна, накрая и горивото е 50% нагоре!
                            Ит -та повечето бяха в койни и сега са здраво назад, а тръгнаха и съкращения, не само в криптосектора!
                            Всичките неща, които си изброил се отнасят за следващата реколта = не няма да продължи инфлацията хич. А двойната цена е за реколта произведена с разходи, които ги направиха мултимилионери при единична цена.
                            Не знам за какви ИТ-та пишеш, но моите познати / програмисти/ имат/имаха койни за до 10К евро / разбирай 2 заплати за повечето/...демек нищо. Виж имаха повече акции и там удариха по-сериозна греда, но ще го преживеят.
                            А съкращения....трябва нещо да си се напушил :-). Могат да се наемат 2 пъти повече програмисти стига да ги има.....Заплатите и бонусите им се индексираха с рекордни проценти, а бонуса специално за докарване на НОВ програмист стана ДВОЕН....Направо треперят :-))))
                            Криптосекторно наетите ... трябва да се шегуваш нещо. Що за бизнес е това ? Някакви пасивни участници в пирамиди и Понци схеми.... Дано да са извадили късмет да ги съкратят - това ще им е отличен урок :-)
                            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 26.06.2022, 01:12.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                              Цената е само двойна, но торовете са на четворна цена, рентите двойна, техниката и частите двойна, накрая и горивото е 50% нагоре!
                              Ит -та повечето бяха в койни и сега са здраво назад, а тръгнаха и съкращения, не само в криптосектора!
                              Мисля да отворя бръснарница ,хората ще имат нужда от евтина подстрижка 5 лева мъжкото ...но без екстри който иска екстри да си ходи на десятка и отгоре...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                                В тая връзка, само двама полуидиоти вярват в настъпваща дефлация.
                                Защо ?
                                Я виж какво са ти приготвили от Капитал пресно,свежо с днешна дата ??
                                Как да предотвратим махмурлука след имотния купон ??

                                https://www.capital.bg/biznes/imoti/...motniia_kupon/

                                Пандемията вече я няма, а диджеите (централните банки) започват да пускат музика, която не е толкова "танцувална". След продължилия дълго време купон вероятността да отидем на афтърпарти е малка и започваме да поглеждаме към изхода на заведението и да мислим как ще се приберем вкъщи.
                                Партито приключва !!!
                                Last edited by nkavrakov1982; 26.06.2022, 00:45.

                                Коментар

                                Working...
                                X