IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Голямо падане ве, хахаха

    Коментар


    • Рисков фактор е правителствената криза в Рим, предупреждава портфейлният мениджър Томас Алтман от инвестиционния консултант QC Partners. "Италия има потенциала да се превърне в приказка на ужасите това лято. Поне до новите избори на 25 септември италианската несигурност няма да намалее." Експертите се съмняват, че едно ново правителство ще бъде толкова ентусиазирано за реформи, колкото това на премиера в оставка Марио Драги.

      https://www.n-tv.de/wirtschaft/der_b...e23482858.html

      Коментар


      • Гледайте Азия, мислете за Европа.

        Акциите на филипинския магнат, съюзник на Дутерте се сринаха след предизвестие от банки

        Филипинските акции се понижиха заради опасенията за евентуален фалит

        Uy's Udenna казва, че работи за разрешаване на проблема с дълга

        Акциите на компании, контролирани от филипинския бизнесмен Денис Уи, поддръжник на бившия президент Родриго Дутерте, се сринаха, след като едно от подразделенията му получи известие за неизпълнение от консорциум от банки.

        Петролната компания Phoenix Petroleum Philippines Inc. падна с цели 10% в понеделник.

        https://www.bloomberg.com/news/artic...rope#xj4y7vzkg

        Коментар


        • ЕЦБ може да издържи на умерена рецесия, за да спре цените, казва Холцман

          Европейската централна банка може да трябва да приеме умерена рецесия, за да спре ценовия натиск, ако види сигнали, че инфлационните очаквания се повишават, каза членът на Управителния съвет Робърт Холцман.

          „Надяваме се, че това няма да се наложи“, каза Холцман пред австрийската обществена телевизия ORF късно в неделя.

          https://www.bloomberg.com/news/artic...rope#xj4y7vzkg

          Коментар


          • Ох, пуснете си моля ви, баба ви Мика Зайкова.

            Направо с глас съм се смял... почти сълзи ми избиха!

            Жената си нарисува на дъската номинално/реално депозитче тука (2.5%), инфлацийка тука (3%), ама разликата 5%...

            Тука вика "20 хил. лв. кредит с фиксирана лихва ще скочи с едва 14-15 лв." - абе нищо работа!

            Ама иначе е фиксиран?!

            Коментар


            • Инфлацията в Сингапур качва и е по-висока от прогнозите - 6.7%
              SGD CPI (YoY) (Jun) 6.7% 6.2% 5.6%

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                края на 2021 г. бяха достигнати цените от пика през 2008 г. и към момента жилищата в София се продават с около 160 евро/кв.м. над тези нива.
                https://www.pariteni.bg/novini/imoti...ekordno-243106

                хахахахахаха , ето кой е загубил 20 години и ще загуби още 20 в очакване на Годо
                Всеки който е закупил на връх през 2008г. , тази е напред с 160€м2, и изплатил повече от 2/3 от срока на ипотеката, а който лапал мухи 20г.....
                всеки купил злато през 2008 е 1000€ напред на oz
                всеки купил даужонс през 2008 е 20 000€ напред от акциика .


                той ще ни обяснява за 150 $ печалба за за 14 години
                и това без разходи данъци такси и ремонти
                къде отиваш ти може би
                хихихиххихи
                Last edited by X_Y; 25.07.2022, 09:20.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение
                  Колкото да въртиш и сучеш истината е една, този който е купил 2008 здраво се е прекарал! Същото ще важи и за 2022 след време, даже песимистът го призна. Много повече пропуснати ползи има при "лалугерите" стискащи до последно имота, защото за други инвестиции нямат нужните познания! Идват интересни времена и монотонните държатели на имоти само ще губят! Същото се отнася и за брокерите в този форум, които се представят за инвеститори.
                  Е, нали ги виждаш как смятат плюнчат калема и смятат на ангро!
                  Едва изплували номинално 14 год. по-късно и вече цъкат на елката 'капиталова печалба'.
                  Каква печалба, какви 5 лева, ами ако чукнеш инфлацията за тия 14 год. - свят ще им се завие!
                  (а и какво смятат, тя рибата още у морето, те не са продали имота, смятат печалба......... смях)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                    Интересен феномен са хора държащи кинти в €, $, £,¥, а оплакващи хора с кредити за покупка на имоти. Те осъзнават ли наистина каква колосална сума от спестяванията им е заминала в небитието за последните 11 години? Дават ли си сметка за огромните пропуснати ползи? Усещат ли се поне малко, колко са прецакани самите те, за да правят сметка на хора закупили имот, живяли в него, радвали са се на него и изплатили огромна част от него за времето от далечната вече 2008г.?
                    Колкото да въртиш и сучеш истината е една, този който е купил 2008 здраво се е прекарал! Същото ще важи и за 2022 след време, даже песимистът го призна. Много повече пропуснати ползи има при "лалугерите" стискащи до последно имота, защото за други инвестиции нямат нужните познания! Идват интересни времена и монотонните държатели на имоти само ще губят! Същото се отнася и за брокерите в този форум, които се представят за инвеститори.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение
                      Абе прави ми впечателние че понижителите бягат като дявол от тамян от въпроса за фалитите. Хем рецесия ни чака, хем ще има фалити, ЧСИ-тата ще правят курбан ама банките някак си нямало да фалират. А банките са в окаяно състояние, публична тайна е това, пълни са с ипотеки на рекордна цена, разточителен персонал и са изключелтно враждебни към клиентите си с големи депозити. На БНБ вярвате да опази банките при положение че не могат да опазят ценовата стабилност дори в 1000% приблизителност. Събудете се, няма вариант да не ви ограбят. Бабката иска исички на каиша да работят до гроб и да нямат никаква сигурност "за мотивация". Това е.
                      Що реши, че нямало... ?


                      Пусни си след малко Би-чи-ви-ту, викнали са другата бабка (Мика Зайкова) да ви обя́сни за лихвите. :-)
                      Last edited by X_Y; 25.07.2022, 09:19.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                        Опааа, тва ако стане, ЧСИ няма да могат да насмогнат, друг е въпросът, дали ще има купувачи, дори на тези нива.
                        Ексклузивно в businessnovinite.bg: Решени сме да върнем инфлацията на 2%, заяви председателят на ЕЦБ Кристин Лагард

                        https://businessnovinite.bg/finansi/...in-lagard.html
                        Абе прави ми впечателние че понижителите бягат като дявол от тамян от въпроса за фалитите. Хем рецесия ни чака, хем ще има фалити, ЧСИ-тата ще правят курбан ама банките някак си нямало да фалират. А банките са в окаяно състояние, публична тайна е това, пълни са с ипотеки на рекордна цена, разточителен персонал и са изключелтно враждебни към клиентите си с големи депозити. На БНБ вярвате да опази банките при положение че не могат да опазят ценовата стабилност дори в 1000% приблизителност. Събудете се, няма вариант да не ви ограбят. Бабката иска исички на каиша да работят до гроб и да нямат никаква сигурност "за мотивация". Това е.

                        Коментар


                        • Интересен феномен са хора държащи кинти в €, $, £,¥, а оплакващи хора с кредити за покупка на имоти. Те осъзнават ли наистина каква колосална сума от спестяванията им е заминала в небитието за последните 11 години? Дават ли си сметка за огромните пропуснати ползи? Усещат ли се поне малко, колко са прецакани самите те, за да правят сметка на хора закупили имот, живяли в него, радвали са се на него и изплатили огромна част от него за времето от далечната вече 2008г.?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                            Видях, че си дописал по-късно! Не съм шаман, но аз знаех, че цените на имотите ще паднат през 2009, защото са надценени и купих през 2013! През Март тази година продадох, защото виждах ясните сигнали на предстоящата криза. Сега съм в долари и чакам още един спад при американските акции, за да вляза. Ще купувам имоти след две години в София и Северна Гърция.
                            Ами, чудесно. Аз също имам намерения да купя на две морета след няколко години. Да сме живи и здрави! Аз в шума никога не съм, а и никога нищо не продавам, по отношение на недвижимости. Това ми е религия, както и на 90% от народонаселението. Ако съм опрял до пари, за да продам имот, трябва да съм много загубил човек в личен план.
                            Last edited by 13ADROL; 25.07.2022, 01:01.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                              Отговорих ти пределно ясно по-долу
                              Видях, че си дописал по-късно! Не съм шаман, но аз знаех, че цените на имотите ще паднат през 2009, защото са надценени и купих през 2013! През Март тази година продадох, защото виждах ясните сигнали на предстоящата криза. Сега съм в долари и чакам още един спад при американските акции, за да вляза. Ще купувам имоти след две години в София и Северна Гърция.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                                Изчерпаха ти се фактите и започна с обидите! Не отговори на въпроса с елементарната математика...можеш ли или твоята математика е по-различна?
                                Отговорих ти пределно ясно по-долу

                                Коментар

                                Working...
                                X