IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от increce Разгледай мнение


    Просто не виждам как могат да настъпят предпоставките за спад, затова и не мисля, че ще има такъв.
    Няма да има спад, НЕ и този път. Банките си научиха уроците от предишната криза, инвеститорите също.
    Безработица в БГ на практика няма и няма да има поне още десетилетие. Имотите са най-достъпни от всякога спрямо доходите като цяло, не спрямо остатъчните доходи както обичат да дават пример понижителите. Те смятат първо всичките си други разходи, докато ГРАМАДНИТЕ ИНВЕСТИТОРИ плащат първо на себе си или образно казано, плащат първо мечтата си, а пък после и консерва копърка могат да ядат.

    С 80 евро се увеличи цената на квадратен метър само за три месеца

    https://www.pariteni.bg/novini/imoti...ekordno-243106

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
      Ау, замалко да се впечатля! (че чак и съжаление си спечелих)
      Ако беше написала: "нямам само една сделка и всички са печеливши"... ама пусти БГ-език!
      Не на всеки му се удава! Хем ни е роден!
      Все още не е късно да помислиш за курс по "Стил, граматика и правопис".
      Не очаквам да се впечатляваш от неща като "стил, граматика и правопис" ,аз не очаквам и нищо от теб да си призная Хубавото за мен днес е това което сътвориха Кирчо, Кокорчо и компания и ми развързаха ръцете от другата година, та както нямам нито стил или грамотност ще се "състезаваме" за хубавите имоти

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
        Горе на върха тръгна.В БГ след някои месец

        дано, дано, но това от поне 8 години го чета и все не тръгва.
        помагай на майка ти разходите за панелата, да не и хрумне да те изрита, млад и зелен от къщи на 42, че и наемите са все нагоре
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
          Мдам, функционална неграмотност му се казва на това с което вече ме накара да те разбера и съжаля За такива като теб, неразбрали написаното ще го напиша малко по-дълго за да стоплите. Нямам една сделка зад гърба си ,а много и колкото и да не ти се вярва всички са печеливши хахаха
          Разбра ли какво написах сега ? Това ще ти отговори и защо ценза ми е много по-висок от твоя
          Ау, замалко да се впечатля! (че чак и съжаление си спечелих)
          Ако беше написала: "нямам само една сделка и всички са печеливши"... ама пусти БГ-език!
          Не на всеки му се удава! Хем ни е роден!
          Все още не е късно да помислиш за курс по "Стил, граматика и правопис".

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            При бързите кредити ГПР-то е още по-високо :-)
            Дано да станат 6%. Аз лично ще съм много доволен ако строителите станат по-сговорчиви с хора с кеш :-)
            От Септември масовите ипотеки ще са с над 100 лева по скъпи от колкото сега

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
              Хем нямаш сделки, хем всички са печеливши...

              Интересно какво консумирате?

              п.п.
              Не ме вълнувате, по-забавно ми е как ти и още няколко се натискате за ценз във форума, а същевременно ви липсват елементарни познания по някои базови неща. Ама... живи и здрави, нали е форум - всеки си плямпа каквото му падне.
              Мдам, функционална неграмотност му се казва на това с което вече ме накара да те разбера и съжаля За такива като теб, неразбрали написаното ще го напиша малко по-дълго за да стоплите. Нямам една сделка зад гърба си ,а много и колкото и да не ти се вярва всички са печеливши хахаха
              Разбра ли какво написах сега ?
              Това ще ти отговори и защо ценза ми е много по-висок от твоя

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                Аз лично ще съм много доволен ако строителите станат по-сговорчиви с хора с кеш :-)
                Ах... че къде мислиш, че ще ходят!

                Да не мислиш, че ще имат голям избор!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
                  Хахаха, ами който както се уреди, Юлка Не ме мисли ти мен, колкото и да не вярваш нямам една сделка зад гърба си и всички са печеливши ,та или знам какво правя или слушам с двете уши , приеми го както ще ти е по-лесно на теб на мен не ми пука за мнението ти !
                  Хем нямаш сделки, хем всички са печеливши...

                  Интересно какво консумирате?

                  п.п.
                  Не ме вълнувате, по-забавно ми е как ти и още няколко се натискате за ценз във форума, а същевременно ви липсват елементарни познания по някои базови неща. Ама... живи и здрави, нали е форум - всеки си плямпа каквото му падне.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                    https://www.ubb.bg/individual-client...iksirana-lihva

                    Ей го 3.74% лихва по ипотека за 3 години и после 2.80% променлива обаче за останалия срок,Песимистеее,те вече доближават 4% бре,до края на годината една шестица чакаме поне,ама минимум
                    При бързите кредити ГПР-то е още по-високо :-)
                    Дано да станат 6%. Аз лично ще съм много доволен ако строителите станат по-сговорчиви с хора с кеш :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                      Да - прилича на Супертрейдъра в темата за войната!
                      Наподобява много некадърно програмирана машина.

                      Докато Дури е друга бира - нейните бабешки разбирания за инфлацията понякога ме разсмиват с глас. Щом скача петрола (без значение с какъв процент) -> скача 'ляба -> скача и имотето! Обезателно!

                      Не знам как е я сключила оная сделка за стотиците долари/квадрат в Изток навремето, дето все се хвали с нея, ама подозирам, че някой ѝ е подшушнал какво да прави излишните си пари, щото ако е разчитала на познанията си - абсурд да я направи! Дано поне не ги държи в Креди Сюис, че това може да се окаже първата клекнала банка тая криза!
                      Хахаха, ами който както се уреди, Юлка Не ме мисли ти мен, колкото и да не вярваш нямам една сделка зад гърба си и всички са печеливши ,та или знам какво правя или слушам с двете уши , приеми го както ще ти е по-лесно на теб на мен не ми пука за мнението ти !

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                        Сега разбирам защо са ти грешни прогнозите! Та ти не можеш да се освободиш от собствените си страхове и така несъзнателно манипулираш крайният резултат от прогнозата. Първото което трябва да направиш е да изключиш вероятността, че някой ще те спаси, ако икономическата ситуация се влоши! Гарантирам, че след това прогнозите и решенията, които правиш ще бъдат по-трезви и достоверни.
                        Какви собствени стрхове? Ти самия си говорил как идва рецесия и фалити. Едновременно с това настояваш че нямало повече да ги спасяват докато не спадне инфлацията. Инфлацията нама да спадне, МВФ и Блумбърг прогнозират стагфлация за българия догодина. Обаче още един паралелно на това не те е страх банките да не фалират. Противоречие след противоречие. Невероятно просто.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                          https://www.bloombergtv.bg/a/16-bizn...atantsuva-blus

                          Какво очакваш да ти каже "анализатор" чиито бизнес е свързан с имоти?
                          Явно положението е доста сериозно щом интервюто е на някаква бензиностанция. Абсолютно неадекватни заключения! Очаква рецесия, но при имотите щяло да има отрицателно покачване или плато.
                          Плавно покачване на лихвите у нас, а стръмно покачване при ЕЦБ, ние сме в борд...дали е забравил?
                          Самият той не си вярваше!
                          Според мен за някакъв съществен спад на цените ще трябва лихвите по ипотечните кредити да стигнат 8-10 %, както стана при предходната криза в комбинация със сериозна безаботица - 15-20 %. И пак ще трябва поне 2-3 години да минат, защото, както всички знаем човек кара на мускули и пази инвестицията /апартамента/ с цената на всичко.

                          При предходната криза лихвите по ипотеките тук станаха такива /8-10%/ заради паниката и недоверието между банките от изтеглената ликвидност от банките-майки, а не защото централните банки бяха вдигнали много лихвите. Всъщност те ги свалиха почти до нула веднага след Лемън Брадърс.

                          Такъв сценарии няма как да се допусне отново, защото всяка системно значима банка ще бъде спасена на секундата от ФЕД или ЕЦБ. Безработицата в момента е на исторически ниски нива и в САЩ и в Европа. В България не коментирам, защото тук заради тоталното обезлюдяване няма хора за нищо вече. Стигне ли общо безработицата в Европа 6-7-8 % ЕЦБ ще удари паник бутона и отново ще удвои и утрои баланса си за отрицателно време, докато 40-50 годишна панелна гарсониера в София догони 200 000 - 300 000 евро.

                          Просто не виждам как могат да настъпят предпоставките за спад, затова и не мисля, че ще има такъв.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение
                            Понякога се замислям, дали не е някакъв Бот, ако не е, то тогава е голям миш-маш!
                            Да - прилича на Супертрейдъра в темата за войната!
                            Наподобява много некадърно програмирана машина.

                            Докато Дури е друга бира - нейните бабешки разбирания за инфлацията понякога ме разсмиват с глас. Щом скача петрола (без значение с какъв процент) -> скача 'ляба -> скача и имотето! Обезателно!

                            Не знам как е я сключила оная сделка за стотиците долари/квадрат в Изток навремето, дето все се хвали с нея, ама подозирам, че някой ѝ е подшушнал какво да прави излишните си пари, щото ако е разчитала на познанията си - абсурд да я направи! Дано поне не ги държи в Креди Сюис, че това може да се окаже първата клекнала банка тая криза!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                              Ти си под 40, нали?

                              И в казарма не си ходил?

                              Засичам поредна правописна грешка, твърде характерна за поколението след '90-та!

                              п.п.
                              Ако отговорът на горните два въпроса е "да" (както подозирам) вече ми е ясно колко е житейския ти опит.
                              При тебе всичко е теория.... теория... теория.
                              И даже микс от противоречащи си теории!
                              Понякога се замислям, дали не е някакъв Бот, ако не е, то тогава е голям миш-маш!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение
                                Докато ГЕРБ спасяваха тайно, задкулистно и селективно докато публично оставяха всички да мислят за фалит и да не се увличат със кредити и заплати. Даже по време на мораториумите Бойко казва че направили максимума без банките да фалират, там някакви експерти 1 месец смятаха колко бил тоя максимум. При Киро тоя максимум се умножи по 3-4 и отгоре натова набалончи имотите до беобразни нива. От там е инфлацията и цените на имотите.
                                Ти си под 40, нали?

                                И в казарма не си ходил?

                                Засичам поредна правописна грешка, твърде характерна за поколението след '90-та!

                                п.п.
                                Ако отговорът на горните два въпроса е "да" (както подозирам) вече ми е ясно колко е житейския ти опит.
                                При тебе всичко е теория.... теория... теория.
                                И даже микс от противоречащи си теории!

                                Коментар

                                Working...
                                X