IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
    т

    Ето ти пример за наем 1200 Евро в Изток:
    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...4as&f1=4&fe7=1

    Тези 240 квадрата ще струват по набалончените цени минимум 600к Евро (при по-наглите продавачи сигурно и 720к) или доходност от 2,4% годишно.Скоро ще има и депозити с такава доходност.

    Ако се продаде за тази цена и се купят акции на Алианц (примерно казвам), дивидентите ще бъдат около 36000 Евро годишно/3000 Евро месечно или 2,5 пъти повече, при това без да си мръднеш пръста и да се занимаваш с наематели.

    Дотук колко се било "печелело" с отдаване под наем. Сумата от 1200 Евро месечно може и да изглежда добра за някои хора, но никой не мисли какъв огромен капитал стои "загробен" там и колко повече може да се направи с този капитал от това да го държиш в ненужен апартамент.

    Абе не мислите ли, че ако беше толкова готино да се "инвестира" в Софийски имоти, всичко живо милиардер на света щеше да се изсипе в София и не в Лондон? Масово народът смята Букурещ за столица на България, за София не са и чували даже. Смешна работа - само нагъл брокер може да пише такива лъжи.
    Исках мнение от Дури. Смятам, че ако е почтен човек няма да откаже с поисканата информация в помощ и интерес на темата.
    Не случайно искам точно нейното мнение.
    Иначе аз също споделям мнението ти, че сега не е момент за инвестиции в НИ в топ 5 от големите градове в страната. След топ 5 няма какво да ги коментирам даже, там до 20г. Ще е близко като в селата сега.

    Коментар


    • т
      Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение

      Би ли направила нещо в услуга на тази тема, Смятам, че по този начин ще може да помогнеш на съфорумците тук.

      Дали би могла да вземеш два вида оферти за този имот от Брокер/и
      1. Кажи, че искаш да продадеш веднага, защото си на зор и да ти кажат каква цена може да се вземе за скоростна продажба.
      2. Питай каква би била най-добрата за теб цена ако не бързаш с продажбата.

      По този начин, макар и на доверие към това, което ни кажеш ще видим каква е възвращаемостта на този имот, съобразно професионална оценка от Специалисти,.

      Ако наистина искаш да помогнеш на тази тема тук, смятам че би могла да го направиш без съществени усилия. Ние ще ти се доверим на цената, която ще посочиш. Смятам, че си почтена личност!
      Ето ти пример за наем 1200 Евро в Изток:
      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...4as&f1=4&fe7=1

      Тези 240 квадрата ще струват по набалончените цени минимум 600к Евро (при по-наглите продавачи сигурно и 720к) или доходност от 2,4% годишно.Скоро ще има и депозити с такава доходност.

      Ако се продаде за тази цена и се купят акции на Алианц (примерно казвам), дивидентите ще бъдат около 36000 Евро годишно/3000 Евро месечно или 2,5 пъти повече, при това без да си мръднеш пръста и да се занимаваш с наематели.

      Дотук колко се било "печелело" с отдаване под наем. Сумата от 1200 Евро месечно може и да изглежда добра за някои хора, но никой не мисли какъв огромен капитал стои "загробен" там и колко повече може да се направи с този капитал от това да го държиш в ненужен апартамент.

      Абе не мислите ли, че ако беше толкова готино да се "инвестира" в Софийски имоти, всичко живо милиардер на света щеше да се изсипе в София и не в Лондон? Масово народът смята Букурещ за столица на България, за София не са и чували даже. Смешна работа - само нагъл брокер може да пише такива лъжи.
      Last edited by ejonny2376; 18.08.2022, 23:09.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

        В интерес на истината не съм се интересувала колко може да струва и не ми се иска да си измислям разни цени. На мен също ми е любопитно, но понеже няма да продавам и не проверявам. Цената е колкото даде някой ако го продавах ама понеже не го продавам е безценен хахаха
        Би ли направила нещо в услуга на тази тема, Смятам, че по този начин ще може да помогнеш на съфорумците тук.

        Дали би могла да вземеш два вида оферти за този имот от Брокер/и
        1. Кажи, че искаш да продадеш веднага, защото си на зор и да ти кажат каква цена може да се вземе за скоростна продажба.
        2. Питай каква би била най-добрата за теб цена ако не бързаш с продажбата.

        По този начин, макар и на доверие към това, което ни кажеш ще видим каква е възвращаемостта на този имот, съобразно професионална оценка от Специалисти,.

        Ако наистина искаш да помогнеш на тази тема тук, смятам че би могла да го направиш без съществени усилия. Ние ще ти се доверим на цената, която ще посочиш. Смятам, че си почтена личност!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          жонка,
          това на Козяк е 'твоят' имот - на 2000 го взимай, ако не го е взел някой преди теб.
          Не личи господина да разполага с такива средства.
          Май само разглежда.

          ​​​​​

          Коментар


          • https://www.investor.bg/a/534-novini...sets-prez-yuli Я,я,я вижте какво става в Щатите ,а ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

              Виж са , стеняте тука няколко шушляци като вдовици за у..... . Принципно съм съгласен с вас ,че е кочина София и ,че цените особено на някои коптори са смешни. Но ! Не може средна заплата да гони 1.5к евра а ти да искаш 1к квадрат ,на сносното и убавото . Не може и няма да стане ! Върви си яка обезценка на всичко но през покупателна способност ! Просто ще дойде времето пак да махнем една или две нули от цифрите с повече от 2 числа ,толкова е просто .
              ПП При бай Тошо заплатите бяха по 100-300лв , ми и сега са толкова . Но сме много по обеднели от тогава ,повтарям , от към покупателна способност !
              ПП Хватката за вас клоуни е да почнете да правите повече кинти и да ги влагате в каквото намерите за добре ! Няма инфлации няма това онова .
              ПП На слаб ебач пут....а му е виновна !
              ПП Тарикат мъж НЕ ПИСКА !!!
              Средна нетна 1900 левчета,никакви 3000 не са. А от тези 1900 като махнеш разликата в цената на тока, бензина, газта, парното и розовите домати, се оказва че народът живее по-зле от 2010 година и може да отдели номинално по-малко за имоти - а ако сметнем и ръста в цените на имотите - много по-малко квадрати от тогава.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Мерси на колегите, че ме светнаха как да пиша отговори. Това е почти като да построиш блок :-)
                Много подценяваш момента и сегашните строители. Аз съм с двама близък до някъде и мога да ти кажа , че единият има в брой над 5 млн евро / може и 10 да са/ , имоти които отдава за 5-6 цифрен месечен наем , има и други бизнеси. И това е скромна оценка. Другият ми е съсед по етаж - автопарка му е 7-цифрен и отдава в чужбина поне 10-20 жилища / не знам точно колко са, но това е минимума защото е строил сам сградите там/ Сещаш ли се ако не успее да продаде на цената дето иска тук какво ще направи ?.
                Никой от двамата не го интересуват лихвите защото строят без кредити./ Ъака са и повечето. А тези дето строят с кредити / има ги факт/ какво им пука при строителна себестойност /ако са почнали по-рано / 500-800 евро и продават на 1500 без ддс примерно. С половината сграда продадена са изплатили кредита....
                Нужен е зверски икономически сакатлък , за да ги бутне Това е минимум 10% лихва по кредит и тотален отказ от покупка на хората.
                А сега за старите имоти дето са на желани места и не искат да ги продават. Ами дай ми причина защо трябва да продам стар имот в момента ? Защо да го прая бре Жони ?! Примерно ще взема 300К евро от Вазов да ги бутна на 2% депозит за 5 години като са гарантирани в Прибалтика 100К и примерно 50% инфлация за периода ?! Трябва да съм тотално ненормален да продам СТАР имот в момента без добра причина - именно спешна нужда от кеш или проблемен имот.
                затва оства само новото, ама то е в ливади и долини, защото там има къде....Хубаво, лошо, във Вазов няма къде да се строи.
                Този имот го видях преди като го пусна. Партер напревен на мезонет с мазето за 3К мен не ме интересува.... каквато и да е локажията. Айде за 1500 може да се замисля заради мястото...., но не съм сигурен....Що ми е гараж с мазе за жилище ?!

                ПП Хванай долината като пример защото там се строи много сега и е относително ''евтино''... Иначе търся по всички... крайни квартали.... На централните немам сила и е безсмислено. Няма смисъл да налея кеш 1 торба и да отдавам на 2.3-3% бруто....с риска и ако е пълно.... Акъла ми е малко, но поне толкова имам....Приключих с желаните локации...
                Инвеститорите ако ще и колкото Мъск да имат кеш - техният бизнес е да строят и продават. Когато нема кой да купи на тая цена, ще свалят и ще им пращят ушите даже - иначе нема приход а само разход.
                По твоята логика цената на 1 брой Тесла сигурно ще е 1 милион USD след 100 години, това обаче не значи че днес произведените Тесли ще стоят на гараж и ще чакат да се появят купувачи на тая цена. Трябва да се продадат днес и сега, щото иначе бизнесът умира и няма едно CEO на тоя свят, който да не го ръчкат инвеститорите да им докарва ROE колкото е там таргетът. Ако не го докара - сменят го. Зад тези твои познати инвеститори също стои някой, който иска кешът му да бъде завъртян, иска печалба. Ако ще и ЕООД да е тоя инвеститор, ако няма оборот а само едни празни кофтори в Ливадите, с бизнеса му е свършено и парите са профукани.

                ПС: В Малинова Долина на колко % доходност смяташ да отдаваш, след като пак повтарям-празни тристайни до НДК се отдават на 800 лева? Гледам и там цените са 1300-1400. С ремонта 1800. Кой е луд да наема там и за колко?
                Last edited by ejonny2376; 18.08.2022, 20:19.

                Коментар


                • Еврото днес се срина до 1$. Очаквам ЕЦБ да вдичгне с повече от очакваното лихвата, иначе евраците отиват у ряката.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                    Виж са , стеняте тука няколко шушляци като вдовици за у..... . Принципно съм съгласен с вас ,че е кочина София и ,че цените особено на някои коптори са смешни. Но ! Не може средна заплата да гони 1.5к евра а ти да искаш 1к квадрат ,на сносното и убавото . Не може и няма да стане ! Върви си яка обезценка на всичко но през покупателна способност ! Просто ще дойде времето пак да махнем една или две нули от цифрите с повече от 2 числа ,толкова е просто .
                    ПП При бай Тошо заплатите бяха по 100-300лв , ми и сега са толкова . Но сме много по обеднели от тогава ,повтарям , от към покупателна способност !
                    ПП Хватката за вас клоуни е да почнете да правите повече кинти и да ги влагате в каквото намерите за добре ! Няма инфлации няма това онова .
                    ПП На слаб ебач пут....а му е виновна !
                    ПП Тарикат мъж НЕ ПИСКА !!!
                    не ми харесват на жонката историите за киселото грозде, но иначе това, което наблюдаваме на пазарът на НИ е именно резултат от
                    - ниска безработица
                    - ниски лихви
                    - падаме си по НИ
                    - страх от инфлацията и не особено доверие към системата

                    съвкупността от тези фактори - забутаха пазара до настоящото дередже

                    Въпросче - какво може да се обърка?
                    Отговор - винаги има какво, но се случва на периоди, че да върви панаира.


                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Пачанга, евалата човек. Като прероден си.
                      Кажи си чеСно колко години ти ги пишехме тези неща и ти повтаряше не та не . Не било така... Ей го. И решението го знаеш вече / кеш на минимум и купуваш квото и да е материално...не просто тухла/.
                      По блумбърг преди 2-3 години може би гледах за Аржентина . Питат хората ко праят при тая инфлация и всички отговарят - кат зема кеш още същият ден го харча в каквото и да е....
                      При нас нема да има по 50-100% инфлация на година / надявам се/, но и тва дето го има и е планирано е достатъчно....
                      Пачангата е прероден но на сцената иначе в гримьорната имаме сценична треска ако ме разбираш,та ...това дето е написано...не го взимай навътре

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Когато никой не им купува боклуците и лихвите по кредитите станат 6%-7% ще го видя този картел колко ще задържа цените. Точно пък в Малинова Долина купуват предполагам най-неплатежоспособните, тях лихивите и кризата ще ги ударят най-жестоко.
                        Ти там ли гледаш? Проекти казваш имало много, аз обаче не съм видял почти нищо в приличните квартали.

                        Само това (свалиха го от 3500 на 3000).
                        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...ff4&f1=1&fe7=1

                        ПС: В Малинова Долина има над 1000 обяви. Аз лично трудно мога да си представя кога би се продало всичко това на каквито и да било цени - не виждам и кой би живял там, при положение че има наеми по 800 лева до НДК.
                        жонка,
                        това на Козяк е 'твоят' имот - на 2000 го взимай, ако не го е взел някой преди теб.
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                          Виж са , стеняте тука няколко шушляци като вдовици за у..... . Принципно съм съгласен с вас ,че е кочина София и ,че цените особено на някои коптори са смешни. Но ! Не може средна заплата да гони 1.5к евра а ти да искаш 1к квадрат ,на сносното и убавото . Не може и няма да стане ! Върви си яка обезценка на всичко но през покупателна способност ! Просто ще дойде времето пак да махнем една или две нули от цифрите с повече от 2 числа ,толкова е просто .
                          ПП При бай Тошо заплатите бяха по 100-300лв , ми и сега са толкова . Но сме много по обеднели от тогава ,повтарям , от към покупателна способност !
                          ПП Хватката за вас клоуни е да почнете да правите повече кинти и да ги влагате в каквото намерите за добре ! Няма инфлации няма това онова .
                          ПП На слаб ебач пут....а му е виновна !
                          ПП Тарикат мъж НЕ ПИСКА !!!
                          Пачанга, евалата човек. Като прероден си.
                          Кажи си чеСно колко години ти ги пишехме тези неща и ти повтаряше не та не . Не било така... Ей го. И решението го знаеш вече / кеш на минимум и купуваш квото и да е материално...не просто тухла/.
                          По блумбърг преди 2-3 години може би гледах за Аржентина . Питат хората ко праят при тая инфлация и всички отговарят - кат зема кеш още същият ден го харча в каквото и да е....
                          При нас нема да има по 50-100% инфлация на година / надявам се/, но и тва дето го има и е планирано е достатъчно....
                          Last edited by pesimist4o na kvadrat; 18.08.2022, 17:33.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                            Виж са , стеняте тука няколко шушляци като вдовици за у..... . Принципно съм съгласен с вас ,че е кочина София и ,че цените особено на някои коптори са смешни. Но ! Не може средна заплата да гони 1.5к евра а ти да искаш 1к квадрат ,на сносното и убавото . Не може и няма да стане !
                            ПП На слаб ебач пут....а му е виновна !
                            ПП Тарикат мъж НЕ ПИСКА !!!
                            Хохохо, закривай! Темата имам предвид, няма какво повече да се каже...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Мерси на колегите, че ме светнаха как да пиша отговори. Това е почти като да построиш блок :-)
                              Много подценяваш момента и сегашните строители. Аз съм с двама близък до някъде и мога да ти кажа , че единият има в брой над 5 млн евро / може и 10 да са/ , имоти които отдава за 5-6 цифрен месечен наем , има и други бизнеси. И това е скромна оценка. Другият ми е съсед по етаж - автопарка му е 7-цифрен и отдава в чужбина поне 10-20 жилища / не знам точно колко са, но това е минимума защото е строил сам сградите там/ Сещаш ли се ако не успее да продаде на цената дето иска тук какво ще направи ?.
                              Никой от двамата не го интересуват лихвите защото строят без кредити./ Ъака са и повечето. А тези дето строят с кредити / има ги факт/ какво им пука при строителна себестойност /ако са почнали по-рано / 500-800 евро и продават на 1500 без ддс примерно. С половината сграда продадена са изплатили кредита....
                              Нужен е зверски икономически сакатлък , за да ги бутне Това е минимум 10% лихва по кредит и тотален отказ от покупка на хората.
                              А сега за старите имоти дето са на желани места и не искат да ги продават. Ами дай ми причина защо трябва да продам стар имот в момента ? Защо да го прая бре Жони ?! Примерно ще взема 300К евро от Вазов да ги бутна на 2% депозит за 5 години като са гарантирани в Прибалтика 100К и примерно 50% инфлация за периода ?! Трябва да съм тотално ненормален да продам СТАР имот в момента без добра причина - именно спешна нужда от кеш или проблемен имот.
                              затва оства само новото, ама то е в ливади и долини, защото там има къде....Хубаво, лошо, във Вазов няма къде да се строи.
                              Този имот го видях преди като го пусна. Партер напревен на мезонет с мазето за 3К мен не ме интересува.... каквато и да е локажията. Айде за 1500 може да се замисля заради мястото...., но не съм сигурен....Що ми е гараж с мазе за жилище ?!

                              ПП Хванай долината като пример защото там се строи много сега и е относително ''евтино''... Иначе търся по всички... крайни квартали.... На централните немам сила и е безсмислено. Няма смисъл да налея кеш 1 торба и да отдавам на 2.3-3% бруто....с риска и ако е пълно.... Акъла ми е малко, но поне толкова имам....Приключих с желаните локации...
                              Давам ти жокер ,купи там където преди искаше като крайни точки.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Когато никой не им купува боклуците и лихвите по кредитите станат 6%-7% ще го видя този картел колко ще задържа цените. Точно пък в Малинова Долина купуват предполагам най-неплатежоспособните, тях лихивите и кризата ще ги ударят най-жестоко.
                                Ти там ли гледаш? Проекти казваш имало много, аз обаче не съм видял почти нищо в приличните квартали.

                                Само това (свалиха го от 3500 на 3000).
                                https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...ff4&f1=1&fe7=1

                                ПС: В Малинова Долина има над 1000 обяви. Аз лично трудно мога да си представя кога би се продало всичко това на каквито и да било цени - не виждам и кой би живял там, при положение че има наеми по 800 лева до НДК.
                                Мерси на колегите, че ме светнаха как да пиша отговори. Това е почти като да построиш блок :-)
                                Много подценяваш момента и сегашните строители. Аз съм с двама близък до някъде и мога да ти кажа , че единият има в брой над 5 млн евро / може и 10 да са/ , имоти които отдава за 5-6 цифрен месечен наем , има и други бизнеси. И това е скромна оценка. Другият ми е съсед по етаж - автопарка му е 7-цифрен и отдава в чужбина поне 10-20 жилища / не знам точно колко са, но това е минимума защото е строил сам сградите там/ Сещаш ли се ако не успее да продаде на цената дето иска тук какво ще направи ?.
                                Никой от двамата не го интересуват лихвите защото строят без кредити./ Ъака са и повечето. А тези дето строят с кредити / има ги факт/ какво им пука при строителна себестойност /ако са почнали по-рано / 500-800 евро и продават на 1500 без ддс примерно. С половината сграда продадена са изплатили кредита....
                                Нужен е зверски икономически сакатлък , за да ги бутне Това е минимум 10% лихва по кредит и тотален отказ от покупка на хората.
                                А сега за старите имоти дето са на желани места и не искат да ги продават. Ами дай ми причина защо трябва да продам стар имот в момента ? Защо да го прая бре Жони ?! Примерно ще взема 300К евро от Вазов да ги бутна на 2% депозит за 5 години като са гарантирани в Прибалтика 100К и примерно 50% инфлация за периода ?! Трябва да съм тотално ненормален да продам СТАР имот в момента без добра причина - именно спешна нужда от кеш или проблемен имот.
                                затва оства само новото, ама то е в ливади и долини, защото там има къде....Хубаво, лошо, във Вазов няма къде да се строи.
                                Този имот го видях преди като го пусна. Партер напревен на мезонет с мазето за 3К мен не ме интересува.... каквато и да е локажията. Айде за 1500 може да се замисля заради мястото...., но не съм сигурен....Що ми е гараж с мазе за жилище ?!

                                ПП Хванай долината като пример защото там се строи много сега и е относително ''евтино''... Иначе търся по всички... крайни квартали.... На централните немам сила и е безсмислено. Няма смисъл да налея кеш 1 торба и да отдавам на 2.3-3% бруто....с риска и ако е пълно.... Акъла ми е малко, но поне толкова имам....Приключих с желаните локации...

                                Коментар

                                Working...
                                X