IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение
    Днес платих данъци на имоти в Банско от 2019-та насам. Общината забогатя с малко над 5200лв. Понеже данъците ме срутиха финансово, реших да подаря имотите на някой чакащ олимпиец-влакогонец за без пари. Има ли желаещи?
    Ще трябва да ми доплатиш, за да те отърва. Тези боклуци имат отрицателна стойност - минимум данъците за 20 години напред и ще си помисля.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение
      Днес платих данъци на имоти в Банско от 2019-та насам. Общината забогатя с малко над 5200лв. Понеже данъците ме срутиха финансово, реших да подаря имотите на някой чакащ олимпиец-влакогонец за без пари. Има ли желаещи?
      Не знам колко данъци си платил в Банско но все още се облизваш за имот около Берти ,това е видно от километри ,ама когато ти се предлагаше да купиш там се прави на интересен ,затова сега Банско те зове .,а в София си имаме достатъчно пришълци ,повече не трябват

      Коментар


      • Днес платих данъци на имоти в Банско от 2019-та насам. Общината забогатя с малко над 5200лв. Понеже данъците ме срутиха финансово, реших да подаря имотите на някой чакащ олимпиец-влакогонец за без пари. Има ли желаещи?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
          Тук нали някои понижители плачкаха колко е голям %-та необитаеми жилища в София, ама същото се очертава и Швейцария, но не забелязвам да поевтиняват
          https://fakti.bg/imoti/712076-ogrome...ogatata-strana
          В Цюрих ти трябва автобиография и интервю, за да те допуснат само на оглед, сред още 200 желаещи за 1 двустаен апарт. Всичко живо с по 10к CHF нетна заплата и нагоре.

          В София има цели квартали ново строителство напълно празни, сгради с акт 16 вътре всичко на шпакловка, изкупено от разни "тарикати" на зелено, които нямат пари или не искат да го завършат, защото не си струва ремонтът и няма избиване доживот. Отделно старото строителство, което ще бъде 50% празно съвсем скоро и ще е за тотал-ремонт.

          Ето ви топ-локация Лозенец. От 11 апартамента - 1 продаден, 1 не се продава и 9 броя стоят и чакат малоумника, който да плати над 5000 Евро на квадрат.
          https://www.luximmo.bg/bulgaria/obla...-v-sofiya.html
          Нали уж всичко беше изкупено още на тъмно зелено? Това горното няма продаване, не и без поне 30% дискаунт. Обектът е в продажба от над 1 година, като вдигнаха цените няколко пъти.
          Last edited by ejonny2376; 12.09.2022, 17:36.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            Миналата седмица средната цена стигна до 128 000 евро някъде ,в момента е с 5-6000 евро надолу,
            Средната цена на м2 се движеше около 1755-1762, а сега както се вижда е: 1785. Като се има превид колко ще струва средна цена на м2 през 2029-та, то сега 1785 си е направо дискаунт предложение. По същия начин, както ви казвах през 2017-та -2019-та, че тогавашните 800 на м2 средна цена, днес сравнено с 1785 ще ви се струва цена-промоция, така ще е и през 2029-та (1785 ще ви се струва цена-подарък). 2029-та е само след 7 години. (ей как си лети времето)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

              Не, не съм чула никой да се оплаква и да продава евтинко въпреки ,че съм казала да ми се обаждат винаги чуят ли нещо такова. Е, може и да има ама моите агенти да не са разбрали. Разбера ли нещо интересно което /а това е много възможно/ не ме интересува непременно ще ти пиша. В Созопол, купих всичко което ми трябва и интерес нямам това благодарение на теб, сега се връщам в София, за покупки
              10х.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                За съжаление така се получава. Човек никога не знае, че в един бъдещ момент апартите ще поскъпнат много, както стана сега.

                През 60-те и 70-те години също е имало евтини апарти, а в края на 80-те години са с други цени при по-високи номинални заплати на хората.
                Защо да не знае. Boni го каза, ама няма кой да слуша. Сега ще чакат мяу, или комунистическа революция. И двете изглеждат доста невероятно към момента.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  Миналата седмица средната цена стигна до 128 000 евро някъде ,в момента е с 5-6000 евро надолу,

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                    Същевременно и цените вървят нагоре все още. Ето, виж си твоята справка сега :

                    Резултат от Вашето търсене на:
                    Вид имот: 2-СТАЕН,
                    Местоположение: град София

                    Особености: Тухла
                    Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

                    Средна цена на имотите в извадката: 123680 euro
                    Средна цена на кв.м: 1785 euro.
                    Миналата седмица средната цена стигна до 128 000 евро някъде ,в момента е с 5-6000 евро надолу,

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                      Как е при теб? Няма ли някой закъсал руснак? Един мой познат май я окъсал здравата. Във Франция има предпритие и паднали продажбите доста, мислил да се отърве от някъв голям мезонет във Св Власт някъде около марината. За мен този район не предствлява интерес, ако се интересуваш, мога да поразпитам.
                      Не, не съм чула никой да се оплаква и да продава евтинко въпреки ,че съм казала да ми се обаждат винаги чуят ли нещо такова. Е, може и да има ама моите агенти да не са разбрали. Разбера ли нещо интересно което /а това е много възможно/ не ме интересува непременно ще ти пиша. В Созопол, купих всичко което ми трябва и интерес нямам това благодарение на теб, сега се връщам в София, за покупки

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        в момента броя обяви на имоти за гр.София гони 36 000 бройки абсолютен връх ,и го казвам не заради друго,а защото последните години предлагането само намаляваше заради покупките и търсенето ,в момента брояча на обяви е само нагоре и нагоре
                        Същевременно и цените вървят нагоре все още. Ето, виж си твоята справка сега :

                        Резултат от Вашето търсене на:
                        Вид имот: 2-СТАЕН,
                        Местоположение: град София

                        Особености: Тухла
                        Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

                        Средна цена на имотите в извадката: 123680 euro
                        Средна цена на кв.м: 1785 euro.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                          Хахаха, не се притеснявайте от мен, аз там нямам никакво намерение да купувам ама никакво. Обичам да купувам имоти в България, и смятам да продължавам да го правя
                          Как е при теб? Няма ли някой закъсал руснак? Един мой познат май я окъсал здравата. Във Франция има предпритие и паднали продажбите доста, мислил да се отърве от някъв голям мезонет във Св Власт някъде около марината. За мен този район не предствлява интерес, ако се интересуваш, мога да поразпитам.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            в момента броя обяви на имоти за гр.София гони 36 000 бройки абсолютен връх ,и го казвам не заради друго,а защото последните години предлагането само намаляваше заради покупките и търсенето ,в момента брояча на обяви е само нагоре и нагоре
                            А пък аз съм забелязъл следното:

                            в блока ми има няколко хора (семейства), чиито родители живеят наблизо в съседен блок и те впоследстие са си купили апарт, за да си помагат взаимно и да не трябва да пътуват с кола из София често.

                            И е трудно да купиш втори апартамент в твоя блок - може да не искат да ти го продадат или да искат космическа цена, или просто да го продадат под носа ти. Или да не видиш обявата в имотния сайт, защото няма снимки на блока отвън.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение

                              ЕЦБ сега започва да вдига скоростно лихвите, ще има и сериозно изтегляне на парична маса поне до момент в който не видят инфлацията под 5%, след това ще има пауза и застой за около 1-2 години. Или според мен ЕЦБ ще вдига ливхите до края на Q1, 2023, след което пауза или минимални корекции в ливхите в рамките на 1-2г.
                              ФЕД си мисля, че ще приключат с агресията си до края на тази година, след което ще има слаби увеличения с 0,25% и застои от около 1г.

                              Процентите, които си изброил горе от 50% или 70% е несериозно особенно за среден клас имоти, но е съвсем естествено да имаме около 20-30% корекция от сегашните нива, като ще имаме ръст в предлагането и спад в покупките.
                              Единствения въпрос е кога ще се случи това в БГ - през лятото или есента на 2023?
                              в момента броя обяви на имоти за гр.София гони 36 000 бройки абсолютен връх ,и го казвам не заради друго,а защото последните години предлагането само намаляваше заради покупките и търсенето ,в момента брояча на обяви е само нагоре и нагоре

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение

                                ЕЦБ сега започва да вдига скоростно лихвите, ще има и сериозно изтегляне на парична маса поне до момент в който не видят инфлацията под 5%, след това ще има пауза и застой за около 1-2 години. Или според мен ЕЦБ ще вдига ливхите до края на Q1, 2023, след което пауза или минимални корекции в ливхите в рамките на 1-2г.
                                ФЕД си мисля, че ще приключат с агресията си до края на тази година, след което ще има слаби увеличения с 0,25% и застои от около 1г.

                                Процентите, които си изброил горе от 50% или 70% е несериозно особенно за среден клас имоти, но е съвсем естествено да имаме около 20-30% корекция от сегашните нива, като ще имаме ръст в предлагането и спад в покупките.
                                Единствения въпрос е кога ще се случи това в БГ - през лятото или есента на 2023?
                                Това никога не се е случвало досега и ще е страхотно да го видим заедно с понижение на цените. За съжаление няма да се случи

                                Коментар

                                Working...
                                X