IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

    90-95% нямат собствена земя за милиони. Ти явно познаваш само най-богатите зърнари, само собственици на софтуерни фирми (които отдавна не програмират) и т.н. Е, аз живея в реалния свят.
    Само в Добруджа има 3,5 млн дка обработваема земя. На кого според теб е тази земя?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

      И като познаваш, колко от тях НЯМАТ собственна земя? За програмистите, защо си мислиш, че вечно всички са на заплата?

      П.С завистта вреди на здравето.
      90-95% нямат собствена земя за милиони. Ти явно познаваш само най-богатите зърнари, само собственици на софтуерни фирми (които отдавна не програмират) и т.н. Е, аз живея в реалния свят.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

        Познавам повече арендатори от теб, знам точно колко и кои земи обработват, на какво правно основание. Повече програмисти също познавам. С моряците явно ти си специалист. МЕлЕонери и 30+ санта, налЕ?
        И като познаваш, колко от тях НЯМАТ собственна земя? За програмистите, защо си мислиш, че вечно всички са на заплата?

        П.С завистта вреди на здравето.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

          Уффф бе Бонке, колко арендатора познаваш? Аз познавам доста (вкл и най-големите в североизточна Бг) и всички притежават и собственна земя. Даже смело мога да потвърдя, че арендатор без собствена земя - няма. Преди 20 тина год земята беше 100/дка, фонд Земеделие отпускаше безлихвени кредити за закупуване на земя, познай кой намаза. За моряци, програмисти и т.н не си струва да навлизам в спорове, мисли квото си искаш, не ми пречиш.
          Познавам повече арендатори от теб, знам точно колко и кои земи обработват, на какво правно основание. Повече програмисти също познавам. С моряците явно ти си специалист. МЕлЕонери и 30+ санта, налЕ?
          Last edited by BONI; 25.09.2022, 11:09.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

            Да ти кажа арендаторите не са собственици на земята. Както и наемателите не са собственици на апартаментите, моряците не са собственици на корабите, програмистите не са собственици на фирмите. Я кажи коя варненска фирма е платила по 1 млн чисто на повечето си програмисти и за какъв период е станало това.
            Уффф бе Бонке, колко арендатора познаваш? Аз познавам доста (вкл и най-големите в североизточна Бг) и всички притежават и собственна земя. Даже смело мога да потвърдя, че арендатор без собствена земя - няма. Преди 20 тина год земята беше 100/дка, фонд Земеделие отпускаше безлихвени кредити за закупуване на земя, познай кой намаза. За моряци, програмисти и т.н не си струва да навлизам в спорове, мисли квото си искаш, не ми пречиш.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

              https://m.imot.bg/details/1c165329690275586
              Кеф Ви локация, кеф Ви старо обзавеждане (не тъпата ИКЕА!), кеф Ви гръцка колона в хола, осветление, абе с една дума ке(не)ф!

              Много кич има в центъра, но този е претендент за първите три.
              Апартаментът е топ - само не видях локацията на коя улица е. Кухнята е за смяна май.
              ИКЕА даже да ми подарят мебелите и да ми доплатят, няма да взема нищо от тях - ПДЧ боклуци за какво са ми?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                всеки от нас трябва честно да си зададе няколко въпроса

                хубаво е да се прави капиталова оценка, но си задай следния въпрос
                можеш ли да идеш на почивка за 10 000лв една -две -три за година - и ходиш ли ?
                можеш ли да идеш на спа уикенд за 1000-2000лв и ходиш ли ?
                можеш ли да помогнеш на роднини ?

                ако отговорът е НЕ - то си заможен (ака милионер) само на капиталова оценка на маса.


                въобще можеш ли да харчиш сега?

                Когато залитнем към 100% в имоти се получава така, че в един момент сме милионери, които обаче не може да посрещнат един харч за 10 000. Не говоря да тичаш до банката за кредит, за да идеш по Европата или някъде другаде. Говоря да имаш парични потоци, които ти позволяват хем да черпиш от живота хем да си си имотен милионер.

                В България масово залитаме в крайности и накрая ни остават сметките на маса и сравненията какво може да си купим, което никога няма да си купим обаче, защото няма да се разделим с ценното. После обаче идват наследниците (деца или внуци) и 'оправят работата' набързо. Гледаме по светофарите разни пишлемета с коли за по 100К и се чудим, а значителна част от тях просто капитализират лишенията на поколенията преди тях... после .. после рестарт на системата.

                не се заяждам
                всеки от нас залита и аз не правя изключение та редовно си правя равносметка...
                Винаги съм си казвал, ако не беше ипотеката, щях да съм с ново БМВ, т.е. да кеширам на чужди лишения. И пак щях да спестявам при равни други условия. Явно децата ми ще го направят... Ех, защо не съм аз от кеширащите, а от лишаващите се?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                  Кисело да е,,а и гроздето..
                  Очаквах да Ви впечатли подобен кич. Само арки на вратите липсват.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                    Ами, една s-class е 239570лв. базовия модел. Моята двустайка е толко на офертна. Явно имотите са много подценени
                    всеки от нас трябва честно да си зададе няколко въпроса

                    хубаво е да се прави капиталова оценка, но си задай следния въпрос
                    можеш ли да идеш на почивка за 10 000лв една -две -три за година - и ходиш ли ?
                    можеш ли да идеш на спа уикенд за 1000-2000лв и ходиш ли ?
                    можеш ли да помогнеш на роднини ?

                    ако отговорът е НЕ - то си заможен (ака милионер) само на капиталова оценка на маса.


                    въобще можеш ли да харчиш сега?

                    Когато залитнем към 100% в имоти се получава така, че в един момент сме милионери, които обаче не може да посрещнат един харч за 10 000. Не говоря да тичаш до банката за кредит, за да идеш по Европата или някъде другаде. Говоря да имаш парични потоци, които ти позволяват хем да черпиш от живота хем да си си имотен милионер.

                    В България масово залитаме в крайности и накрая ни остават сметките на маса и сравненията какво може да си купим, което никога няма да си купим обаче, защото няма да се разделим с ценното. После обаче идват наследниците (деца или внуци) и 'оправят работата' набързо. Гледаме по светофарите разни пишлемета с коли за по 100К и се чудим, а значителна част от тях просто капитализират лишенията на поколенията преди тях... после .. после рестарт на системата.

                    не се заяждам
                    всеки от нас залита и аз не правя изключение та редовно си правя равносметка...
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                      Кви лордове бре бонке? То да си мельонер в бг не е кой знае кво. Даже бабите с 2 панелки са мельонери! Повечето мои познати - арендатори, моряци, програмисти, бизнесмени и т.н имат поне 5 (без да броим земите, вкл наследственни), само за сведение, 1 дка земя във Варненско и Добруджа вече е 5к лв и никой не продава!. Също така имам състуденти, които не попадат в тези категории, пак имат по 4-5 имота и то само във Варна.
                      Да ти кажа арендаторите не са собственици на земята. Както и наемателите не са собственици на апартаментите, моряците не са собственици на корабите, програмистите не са собственици на фирмите. Я кажи коя варненска фирма е платила по 1 млн чисто на повечето си програмисти и за какъв период е станало това.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                        https://m.imot.bg/details/1c165329690275586
                        Кеф Ви локация, кеф Ви старо обзавеждане (не тъпата ИКЕА!), кеф Ви гръцка колона в хола, осветление, абе с една дума ке(не)ф!

                        Много кич има в центъра, но този е претендент за първите три.
                        Кисело да е,,а и гроздето..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          Откога квадратът в Бургас стигна 3000 Евро?
                          И защо смяташ, че един кофтор в държава от третия свят трябва да струва повече от една S-класа?
                          https://m.imot.bg/details/1c165329690275586
                          Кеф Ви локация, кеф Ви старо обзавеждане (не тъпата ИКЕА!), кеф Ви гръцка колона в хола, осветление, абе с една дума ке(не)ф!

                          Много кич има в центъра, но този е претендент за първите три.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                            Ами, една s-class е 239570лв. базовия модел. Моята двустайка е толко на офертна. Явно имотите са много подценени
                            Откога квадратът в Бургас стигна 3000 Евро?
                            И защо смяташ, че един кофтор в държава от третия свят трябва да струва повече от една S-класа?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                              Ами, една s-class е 239570лв. базовия модел. Моята двустайка е толко на офертна. Явно имотите са много подценени
                              Споко, след корекцията която чакат от 40-50% ще разберат че животът им се коригирал леко с 70%. Само височината на Аспаруховия мост ще е същата, кой с бънджи, кой без - ще имат избор.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                Ми да имаш милион в собственост вече не е нещо особено, не смяташ ли? Щом може да имаш милион от виртуални миризми (пардон, валути) що не.
                                Ами, една s-class е 239570лв. базовия модел. Моята двустайка е толко на офертна. Явно имотите са много подценени

                                Коментар

                                Working...
                                X