IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://fakti.bg/amp/imoti/705292-re...no-kreditirane

    Рекорди при чехите...


    Рекорд на лихвите по ипотечно кредитиране чехия-лихви-ипотечно кредитиране
    В Чехия те достигнаха 6.24%

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
      Жонка, как е Турският квартал на Мюних ? Турците или смуглите са повече ? :-) Що киснеш пак тук вместо да гледаш за некое мазе отопляемо на свещи по немски :-))))
      Форума нещо се бъгна при мени не мога да цитирам. Има и поне 100 страници, които не съм чел...мързи ме....:-)
      Никога не съм писал колко апарта имам освен, че са повече от 1 така че не си фантазирай....Виртуалната слабо ме интересува защото така и не проумяхте, че имоитте не са форекс или виртуални глупости и само са купуват и никога / почти/ не се продават. Така че тяхната цена ме интересува само, за да знам какво мога да КУПЯ, а не да продам....:-)
      Иначе Кавръка е прав - обявите растат добре и това не е всичко. Има нови проекти за по стотин апарти , а има по 3 обяви от тях. Предлагането е яко нагоре. няма изненада в това. Пиша го още от миналата година като се видяха разрешителните като цифра. Те са двойно над това което пазара може да поеме. Тази година също.
      От тук е нормално да има 2 следствия -много проекти или няма да се завършат или с голямо забавяне и би трябвало цените да паднат / защото строителите имат достатъчно марж/. За съжаление към момента цените все още НЕ падат....
      Сега да не се шокираш, но подобен филм е гледан по света макар и да не е логичен - повишено предлагане и цени нагоре....Т.е.е не е само предлагането и търсенето има и други неща
      Берти в тази тема нищо не е познал :-) , ама за едно нещо беше прав, че е добре като купуваш дадено нещо да има 10 предложения и само ти да си купувач от 10 купувачи за 1 предложение :-))) Така че макар да съм добре с кеша в момента лчпя семки и чакам да видя това повишено предлагане нема ли да мръдне малко цените надолЕ. 10% ми стигат, на 20% тегля ипотечка :-)
      https://www.investor.bg/a/539-banki-...hnata-politika

      Песимистчо ,имаме ръст ,ръст в предлагането +рестриктивна парична политика,която тепърва започва да се развива,добра рецепта..мисля аз..
      Както е видно ЕЦБ,то ще затяга колана инфото е прясно,прясно..

      ЕЦБ няма намерение да променя хода на паричната политикаИзабел Шнабел и Мартинс Казакс прогнозират ново увеличение на лихвите на фона на продължаващото ускоряване на инфлацията

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
        Жонка, как е Турският квартал на Мюних ? Турците или смуглите са повече ? :-) Що киснеш пак тук вместо да гледаш за некое мазе отопляемо на свещи по немски :-))))
        Форума нещо се бъгна при мени не мога да цитирам. Има и поне 100 страници, които не съм чел...мързи ме....:-)
        Никога не съм писал колко апарта имам освен, че са повече от 1 така че не си фантазирай....Виртуалната слабо ме интересува защото така и не проумяхте, че имоитте не са форекс или виртуални глупости и само са купуват и никога / почти/ не се продават. Така че тяхната цена ме интересува само, за да знам какво мога да КУПЯ, а не да продам....:-)
        Иначе Кавръка е прав - обявите растат добре и това не е всичко. Има нови проекти за по стотин апарти , а има по 3 обяви от тях. Предлагането е яко нагоре. няма изненада в това. Пиша го още от миналата година като се видяха разрешителните като цифра. Те са двойно над това което пазара може да поеме. Тази година също.
        От тук е нормално да има 2 следствия -много проекти или няма да се завършат или с голямо забавяне и би трябвало цените да паднат / защото строителите имат достатъчно марж/. За съжаление към момента цените все още НЕ падат....
        Сега да не се шокираш, но подобен филм е гледан по света макар и да не е логичен - повишено предлагане и цени нагоре....Т.е.е не е само предлагането и търсенето има и други неща
        Берти в тази тема нищо не е познал :-) , ама за едно нещо беше прав, че е добре като купуваш дадено нещо да има 10 предложения и само ти да си купувач от 10 купувачи за 1 предложение :-))) Така че макар да съм добре с кеша в момента лчпя семки и чакам да видя това повишено предлагане нема ли да мръдне малко цените надолЕ. 10% ми стигат, на 20% тегля ипотечка :-)
        защо се чепкате с жони при положение, че сте от един отбор в последните 3-4 години - само обикаляне и разглеждане и не купуване
        той щото чака да паднат и да станем европейци, а ти щото не си харесваш правилния цвят еталбонд (образно казано)

        аз може да не позная годината на мяуто, но когато трябваше да се купува си казах без много философстване а вие само лакърдии колко ще се качва.... по-малко приказки и повече дела - това се прави, когато си БИК .. е остава варианта да имаш желание, но да нямаш възможност - тогава са само бичите приказки - тук доста такива герои има.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          Дури не е брокер и не работи за банка.
          Извинявам се, но останах с впечетлението, че е Брокер. Та въпреки това ще се радвам за отговор от нейна страна.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
            Жонка, как е Турският квартал на Мюних ? Турците или смуглите са повече ? :-) Що киснеш пак тук вместо да гледаш за некое мазе отопляемо на свещи по немски :-))))
            Форума нещо се бъгна при мени не мога да цитирам. Има и поне 100 страници, които не съм чел...мързи ме....:-)
            Никога не съм писал колко апарта имам освен, че са повече от 1 така че не си фантазирай....Виртуалната слабо ме интересува защото така и не проумяхте, че имоитте не са форекс или виртуални глупости и само са купуват и никога / почти/ не се продават. Така че тяхната цена ме интересува само, за да знам какво мога да КУПЯ, а не да продам....:-)
            Иначе Кавръка е прав - обявите растат добре и това не е всичко. Има нови проекти за по стотин апарти , а има по 3 обяви от тях. Предлагането е яко нагоре. няма изненада в това. Пиша го още от миналата година като се видяха разрешителните като цифра. Те са двойно над това което пазара може да поеме. Тази година също.
            От тук е нормално да има 2 следствия -много проекти или няма да се завършат или с голямо забавяне и би трябвало цените да паднат / защото строителите имат достатъчно марж/. За съжаление към момента цените все още НЕ падат....
            Сега да не се шокираш, но подобен филм е гледан по света макар и да не е логичен - повишено предлагане и цени нагоре....Т.е.е не е само предлагането и търсенето има и други неща
            Берти в тази тема нищо не е познал :-) , ама за едно нещо беше прав, че е добре като купуваш дадено нещо да има 10 предложения и само ти да си купувач от 10 купувачи за 1 предложение :-))) Така че макар да съм добре с кеша в момента лчпя семки и чакам да видя това повишено предлагане нема ли да мръдне малко цените надолЕ. 10% ми стигат, на 20% тегля ипотечка :-)
            Мен ме интересуват старите тухли във Вазов, Лозенец, Изток, Докторски и хубавият център.
            Новите боклуци и на 500 Евро да паднат, не бих си мръднал пръста даже да се запозная (изключение ж.г. Южен Парк, щото там локацията кърти). При старата тухла много куца откъм оферти в момента, но се наблюдават и единични такива с малко по-разумни ценови нива. Ще чакаме и ще видим. Аз няма да купувам, само следя нещата и само при супер оферта може да се замисля.

            Коментар


            • Жонка, как е Турският квартал на Мюних ? Турците или смуглите са повече ? :-) Що киснеш пак тук вместо да гледаш за некое мазе отопляемо на свещи по немски :-))))
              Форума нещо се бъгна при мени не мога да цитирам. Има и поне 100 страници, които не съм чел...мързи ме....:-)
              Никога не съм писал колко апарта имам освен, че са повече от 1 така че не си фантазирай....Виртуалната слабо ме интересува защото така и не проумяхте, че имоитте не са форекс или виртуални глупости и само са купуват и никога / почти/ не се продават. Така че тяхната цена ме интересува само, за да знам какво мога да КУПЯ, а не да продам....:-)
              Иначе Кавръка е прав - обявите растат добре и това не е всичко. Има нови проекти за по стотин апарти , а има по 3 обяви от тях. Предлагането е яко нагоре. няма изненада в това. Пиша го още от миналата година като се видяха разрешителните като цифра. Те са двойно над това което пазара може да поеме. Тази година също.
              От тук е нормално да има 2 следствия -много проекти или няма да се завършат или с голямо забавяне и би трябвало цените да паднат / защото строителите имат достатъчно марж/. За съжаление към момента цените все още НЕ падат....
              Сега да не се шокираш, но подобен филм е гледан по света макар и да не е логичен - повишено предлагане и цени нагоре....Т.е.е не е само предлагането и търсенето има и други неща
              Берти в тази тема нищо не е познал :-) , ама за едно нещо беше прав, че е добре като купуваш дадено нещо да има 10 предложения и само ти да си купувач от 10 купувачи за 1 предложение :-))) Така че макар да съм добре с кеша в момента лчпя семки и чакам да видя това повишено предлагане нема ли да мръдне малко цените надолЕ. 10% ми стигат, на 20% тегля ипотечка :-)
              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 18.08.2022, 12:41.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение
                Имам питане към Брокерката Дури:
                За тези 1200 евро наем.....колко според теб струва конкретно този имот в момента на пазара в състоянието което се намира сега и всичките му условности, които знаеш? Може ли приблизителна самооценка?
                Дури не е брокер и не работи за банка.
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Имам питане към Брокерката Дури:
                  За тези 1200 евро наем.....колко според теб струва конкретно този имот в момента на пазара в състоянието което се намира сега и всичките му условности, които знаеш? Може ли приблизителна самооценка?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Днес за първи път от 3 години.За първи път от три години да подчертая ,обявите в имот.бг минаха 35000 бройки!
                    Устойчиво катерят,само нагоре.
                    това е съществената новина

                    ама ниски ливхи, ама повишения, ама имотите свършват, ама ще станат недостъпни, ама кой купил куил, а другите ще се местят по квартири....

                    предлагането е показателно, че биковете се задъхват.
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Днес за първи път от 3 години.За първи път от три години да подчертая ,обявите в имот.бг минаха 35000 бройки!
                      Устойчиво катерят,само нагоре.
                      Има и спад в цените - вижда се добре при нормалните обяви. Средните цени се поддържат изкуствено високи от брокерите с по няколко фалшиви обяви на безумни цени за всеки район. При тази ситуация повече от 2000 Евро не виждам някой да дава за имот. Всичко над тази цена си стои непродадено.

                      За собствениците на празен ненужен кофтор е чиста лудост при сегашната ситуация да продължават да стискат боклука непродаден. Все още имат шанс да получат набалончена цена, но няма да е много дълго. Песимиста се покри като мишка - виртуалната му капиталова на поне двайсетте апарта явно се изпарява.
                      Last edited by ejonny2376; 18.08.2022, 00:48.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                        Брокеразите започнаха да вият от глад. Дано сте направили малко тлъстинка, че да устискате ени 5-6 год.
                        Днес за първи път от 3 години.За първи път от три години да подчертая ,обявите в имот.бг минаха 35000 бройки!
                        Устойчиво катерят,само нагоре.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                          Брокеразите започнаха да вият от глад. Дано сте направили малко тлъстинка, че да устискате ени 5-6 год.
                          Известни са и тези мнения за всемогъщите брокери, които хем манипулират цените, хем всеки момент ще умрат от глад. 12-13 години, едни и същи понижителски тези, дали от някой ай ти спешълист, дали от някой забогатял понижител от криптоси, дали от някой спасител на братовчеди.

                          Коментар


                          • Брокеразите започнаха да вият от глад. Дано сте направили малко тлъстинка, че да устискате ени 5-6 год.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Meandmy Разгледай мнение
                              Мелеонери, къпещи се в лукс, италиански дизайнерски мебели, поръчкови бани и кухни за хиляди евра, киснещи денонощно във форума, убеждавайки най вече себе си, че цените аха аха, паднаха със 70 процента. Тая тема, освен да си прави човек майтап с вас, е тотално безполезна. Сладурчета папурчета
                              Скъпи мебели, милиони в сметките и на световните борси, а чакат понижение на някакви си софийски имоти, дето може да си купят на кило.

                              Коментар


                              • Мелеонери, къпещи се в лукс, италиански дизайнерски мебели, поръчкови бани и кухни за хиляди евра, киснещи денонощно във форума, убеждавайки най вече себе си, че цените аха аха, паднаха със 70 процента. Тая тема, освен да си прави човек майтап с вас, е тотално безполезна. Сладурчета папурчета

                                Коментар

                                Working...
                                X