IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Ето и финалното обобщение от шефа на Кредит Център по темата :
    • Догодина ще има спад на сделките
    • Интерес към продажби "на зелено" има само ако първоначалната вноска е 10-20%, а останалото се плаща след акт 16
    • Хората с по-ниски доходи стават предпазливи за теглене на заем
    • Ипотечните кредити са с рекорден ръст от 32%, а потребителските нараснаха с 28%
    • Ако продавате, побързайте да го направите до края на годината, съветва кредитният консултант Тихомир Тошев в специално интервю за вестник СТАНДАРТ
    • Копирано от standartnews.com
    Цените на имотите спряха да растат !

    Какво ще посъветвате продавачите?

    - Моят съвет е: ако човек, който има имот за продаване и ясна идея какво ще направи с парите, да побърза да продаде, защото до края на тази година продавачите ще са в изгодна позиция да вземат максималната стойност на имота си. За следващата година броят на сделките ще намалее. Продавачите вече ще са в по-неизгодна позиция. Ако сега за техния имот има трима кандидат-купувачи, през следващата година може да са нула. И когато се появи купувач, много вероятно е той да поиска сериозна отстъпка в цената в рамките на 5-10-15%. Тогава продавачите ще са доста по-притиснати от пазара да правят такива отстъпки. Но със сигурност не е опция, ако тези пари не ви трябват в момента, да продавате и тяхната покупателна стойност да пада с инфлацията, за която прогнозите са, че няма да бъде овладяна и през следващата година. Но ако парите са ви нужни, добре е да продаде до края на годината.

    - На каква отстъпка в цената е разумно да се съгласи сега продавачът?

    - В последните 2 месеца виждаме, че продавачите все по-често са принудени да дават отстъпки. Те все още са малки - в рамките на 3-5%, рядко до 10. Но в следващите месеци ще се увеличават. Но и сега, ако интересът към имота е малък, няма много огледи, но се появи купувач, който поиска отстъпка - виждаме, че продавачите все по-често я правят.

    Копирано от standartnews.com

    От: Даниела Денева -
    27 септември, 2022

    8698 Копирано от standartnews.com
    Айде и Тошето обърна палачинката. Само преди 2-3 месеца разправяше, че всичко ще е наред.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
      Юлката бие по грешни прогнози БАЦЕ,Yandox и corectivly objective
      Сам каза, че ме четеш от 2 години!
      - Ако си обърнал левовете в долари, но си траеш - значи си смотаняк!
      - Ако не си обърнал навреме левовете в долари - значи си глупак!

      Те мненията си стоят, нямат редакция..... лесно могат да се проверят:

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
        Да обобщим случващото се от последните 7-8 години. Имотите поскъпват неумолимо, въпреки дежурните истерични крясъци в няколкото спасителни пояса на дънарите. Влошената демография НЕ събори цените. Ковида НЕ събори цените. Войната НЕ събори цените. Позабравените земетресения след това в Перник преди 10г. с 5,7 по скалата, отново изплуваха в мокрите сънища на един получовек
        Ето и финалното обобщение от шефа на Кредит Център по темата :
        • Догодина ще има спад на сделките
        • Интерес към продажби "на зелено" има само ако първоначалната вноска е 10-20%, а останалото се плаща след акт 16
        • Хората с по-ниски доходи стават предпазливи за теглене на заем
        • Ипотечните кредити са с рекорден ръст от 32%, а потребителските нараснаха с 28%
        • Ако продавате, побързайте да го направите до края на годината, съветва кредитният консултант Тихомир Тошев в специално интервю за вестник СТАНДАРТ
        • Копирано от standartnews.com
        Цените на имотите спряха да растат !

        Какво ще посъветвате продавачите?

        - Моят съвет е: ако човек, който има имот за продаване и ясна идея какво ще направи с парите, да побърза да продаде, защото до края на тази година продавачите ще са в изгодна позиция да вземат максималната стойност на имота си. За следващата година броят на сделките ще намалее. Продавачите вече ще са в по-неизгодна позиция. Ако сега за техния имот има трима кандидат-купувачи, през следващата година може да са нула. И когато се появи купувач, много вероятно е той да поиска сериозна отстъпка в цената в рамките на 5-10-15%. Тогава продавачите ще са доста по-притиснати от пазара да правят такива отстъпки. Но със сигурност не е опция, ако тези пари не ви трябват в момента, да продавате и тяхната покупателна стойност да пада с инфлацията, за която прогнозите са, че няма да бъде овладяна и през следващата година. Но ако парите са ви нужни, добре е да продаде до края на годината.

        - На каква отстъпка в цената е разумно да се съгласи сега продавачът?

        - В последните 2 месеца виждаме, че продавачите все по-често са принудени да дават отстъпки. Те все още са малки - в рамките на 3-5%, рядко до 10. Но в следващите месеци ще се увеличават. Но и сега, ако интересът към имота е малък, няма много огледи, но се появи купувач, който поиска отстъпка - виждаме, че продавачите все по-често я правят.

        Копирано от standartnews.com

        От: Даниела Денева -
        27 септември, 2022

        8698 Копирано от standartnews.com

        Коментар


        • Да обобщим случващото се от последните 7-8 години. Имотите поскъпват неумолимо, въпреки дежурните истерични крясъци в няколкото спасителни пояса на дънарите. Влошената демография НЕ събори цените. Ковида НЕ събори цените. Войната НЕ събори цените. Позабравените земетресения след това в Перник преди 10г. с 5,7 по скалата, отново изплуваха в мокрите сънища на един получовек

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            омагьосан кръг е. ще е нужно още да вдигат лихвите, а инжекцията през лонг търм бондс всъщност е капитализиране на финанските им, за да не останат без сухо (още преди якото парти-фиаско да е започнало)

            не е добре работата
            Не са Ви ясни нещата, вероятно силата Ви е в хуманитарните науки

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение
              Въпроса е как борят инфлацията с тия изкупувания на long term bonds
              омагьосан кръг е. ще е нужно още да вдигат лихвите, а инжекцията през лонг търм бондс всъщност е капитализиране на финанските им, за да не останат без сухо (още преди якото парти-фиаско да е започнало)

              не е добре работата
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                системата е натоварена с толкова много дълг, че откъдето и да я бутнеш се клати (меко казано) - в този ред на мисли причини за следващите трудни месеци-години може да се измислят .. всекиму според потребностите
                Въпроса е как борят инфлацията с тия изкупувания на long term bonds

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                  От новините се разбира, че всички са изплашени, че новото правителство трупа точки с програма за намаляване на данъците на по-заможните. Няма изненада предвид партията им начело на държавата. Дори МВФ ги критикува, че грешно се насочват към подпомагане на богатите. А според правителството им виновен Путин .
                  системата е натоварена с толкова много дълг, че откъдето и да я бутнеш се клати (меко казано) - в този ред на мисли причини за следващите трудни месеци-години може да се измислят .. всекиму според потребностите
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    пече се ликвидна криза
                    От новините се разбира, че всички са изплашени, че новото правителство трупа точки с програма за намаляване на данъците на по-заможните. Няма изненада предвид партията им начело на държавата. Дори МВФ ги критикува, че грешно се насочват към подпомагане на богатите. А според правителството им виновен Путин .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение
                      Я какви интересни събития се случват в ЮК
                      https://youtu.be/o-Eay8WH1LI
                      пече се ликвидна криза
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • https://www.24chasa.bg/biznes/article/12656004

                        Айдеее, Ботич, кво ше праим бре? Дали има още от ония беседки по 100 квадрата за 20К€ в Истанбул. То сега в рубли и лири ше станат та не моа да сметна по колко милиона точно ще са.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Я какви интересни събития се случват в ЮК
                          https://youtu.be/o-Eay8WH1LI

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                            Не, кажи де. Абе отде да знам, не виждаш ли че неам време да се обръсна камо ли да следя физкултурниците. Аз имам ателие, да не би да съм аз. , хахаха, верно ли съм аз?
                            Хах, не си ти... но засега няма да ти казвам, а ще го оставя сам да се припознае и така да се разкрие!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                              И на какво учи?!

                              Че като връзкар теглил кредит на 6.2%, докато невръзкарите теглеха на 4%, щото тогава евровите кредити бяха Юрибор+надбавка 2.4%, а самия Юрибор беше паднал на 1% - сметни сам колко прави "1+2.4"!

                              p.s.
                              Дет се вика - с таквиз приятели врагове не ми трябват!

                              p.p.s. Още ли не си разбрал кой е "физкултурника с ателието"?
                              Не, кажи де. Абе отде да знам, не виждаш ли че неам време да се обръсна камо ли да следя физкултурниците. Аз имам ателие, да не би да съм аз. , хахаха, верно ли съм аз?
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                                Песимиста хем им сервира, хем ги учи. И Вас учи, ама който вдева......
                                И на какво учи?!

                                Че като връзкар теглил кредит на 6.2%, докато невръзкарите теглеха на 4%, щото тогава евровите кредити бяха Юрибор+надбавка 2.4%, а самия Юрибор беше паднал на 1% - сметни сам колко прави "1+2.4"!

                                p.s.
                                Дет се вика - с таквиз приятели врагове не ми трябват!

                                p.p.s. Още ли не си разбрал кой е "физкултурника с ателието"?

                                Коментар

                                Working...
                                X