IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение
    Ама защо така?

    https://www.investor.bg/a/534-novini...to-trimesechie
    Цените на жилищата у нас продължават да растат бързо и през второто тримесечие

    В София жилищата са поскъпнали със 17,3% на годишна база, като ръстът на цените се ускорява в сравнение с първото тримесечие, когато те нараснаха с 11,9%. Старите жилища в София са поскъпнали почти с 20% за година през второто тримесечие (19,4%), а при новите цените също са се повишили с двуцифрен, но по-бавен темп от 14,4 на сто.
    В България все още не се усещат ефектите от затягането в кредитната политика на банките ,затова .
    До няколко месеца вече ще има и обрат ,това се вижда и по броя обяви който се трупа в посока нагоре както никога досега

    Коментар


    • Ама защо така?

      https://www.investor.bg/a/534-novini...to-trimesechie
      Цените на жилищата у нас продължават да растат бързо и през второто тримесечие

      В София жилищата са поскъпнали със 17,3% на годишна база, като ръстът на цените се ускорява в сравнение с първото тримесечие, когато те нараснаха с 11,9%. Старите жилища в София са поскъпнали почти с 20% за година през второто тримесечие (19,4%), а при новите цените също са се повишили с двуцифрен, но по-бавен темп от 14,4 на сто.

      Коментар


      • Нашата валутна политика е пряко свързана с тази на ЕЦБ. Депозитните лихви ще започнат да се увеличават, със забавяне до година ще идват нещата, които се случват в Америка. Намаляват се продажбите на имотите с около 20%. Това коментира за "Твоят ден" Деян Василев, председател на Асоциацията на кредитните посредници.

        По думите му основната лихва ще стигне поне 3% догодина. "Лихвите по кредитите ще стигнат 4-5% до година две. Очаква се плащанията по кредити с фиксирани лихви да се увеличат с до 200 лева за кредит от 100 000 лева. Трябва да се внимава за свръхзадлъжнялост, не повече от 50% от доходите да отиват за вноски по кредити", призова експертът.

        Според Добромир Ганев от Национално сдружение "Недвижими имоти“ скоро ще се усети "охлаждащ" се имотен пазар. "Имаме 7% ръст от обема сделки, само големите градове бележат половин процент спад. обемът от строителство се увеличи през първото шестмесечие, около 1 млн. кв. метра. Компании и физически лица са все още активни на пазара", обясни Ганев.

        За него се свива обемът предлагане на имоти на пазара. "Предприемачите също ще усетят тежестта на покачване на лихвите чрез намалелия интерес, но едва ли ще се случи до средата на следващата година. Вероятно ще има новости при договорния процес. Уменията на професионалните брокери ще бъдат важни при договаряне на цените, ще има по-голям марж при отстъпките", заяви той.

        И допълни, че в София сделките, за които е било нужно кредитиране е около 50%, а във Варна, Бургас, Стара Загора са от 25 до 35%.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

          Вземай го ти,
          Сам ще ходиш 'начи. Палавник.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

            Взимаш градинаря и отиваш https://youtu.be/u4haQ2Nndfo
            Вземай го ти,

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

              Става дума за малки парцели с къща, където не може да се построи блок.

              Не вярвам да вървят скъпо.
              наблюдавай ги тия парцели следвашите няколко години, да видиш не може ли да се строи блок на тях.
              през моста чавдар и си вече в центъра, пеша.
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                Не бих строил къща заради големите разправии.

                Нашите дворове в провинцията и на морето аз ги кося и поддържам.

                Повече ми харесват круизите, като в "Кораб на мечтите".
                Взимаш градинаря и отиваш https://youtu.be/u4haQ2Nndfo

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                  Не знам дали знаеш ,но този парцел и съседните два с къщите по Черковна, са на една и съща фамилия. При това само един е бил останал и след смъртта му цялото наследство се разпределило при много далечни роднини, поне такива ми ги разправяха когато се интересувах от парцела. Интересно е как и двамата сме се огледали на едно и също място
                  Ами, аз живея на 900м. оттам и това магазинче в съседната къща, която остана на калкан , доскоро беше на обява, ама го захлупиха бърже

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                    За 200 000 лева най-много да направиш груб строеж и инсталации на еднофамилна къща. За довършителни може още толкоз да отидат.

                    пп май предпочиташ градинар пред камериерка
                    Не бих строил къща заради големите разправии.

                    Нашите дворове в провинцията и на морето аз ги кося и поддържам.

                    Повече ми харесват круизите, като в "Кораб на мечтите".

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                      Човек като е решил да си прави къща и ще набива 200 000 лв поне, иска тя да е на хубаво място - Бояна, Княжево, да има хубава природа и хубави къщи наоколо. Да сложи басейн на двора, да има барбекю и цветя. Отделно къщата иска и доста грижи физически, градинар например.

                      А не това, което ви описах в кв. Подуене.
                      Ох, чакай ,че се разсмях. Басейн в Бояна, е интересно не ,че не правят, но там без отопление и лятото не става Боже, колко мъка има
                      Ясно ми е ,че не разбираш нищо от парцели, не знам вече колко разбираш и от апартаменти да си призная. Никога не съм ти писала ,че в Подуене ,където ми приказваш е хубаво за къща / въпреки ,че е много по-добро от апартамент/ аз ти говоря за бизнес интерес.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                        Мани, ама при бутането малко повредиха и съседната къща. Аз в нея бях харесал едно магазинче, ама, докато се накумя и то се продаде
                        Не знам дали знаеш ,но този парцел и съседните два с къщите по Черковна, са на една и съща фамилия. При това само един е бил останал и след смъртта му цялото наследство се разпределило при много далечни роднини, поне такива ми ги разправяха когато се интересувах от парцела. Интересно е как и двамата сме се огледали на едно и също място

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                          я кажи на черковна и мадрид кво ще строят и дали продават. Нали ти е вилает
                          Мани, ама при бутането малко повредиха и съседната къща. Аз в нея бях харесал едно магазинче, ама, докато се накумя и то се продаде

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                            Човек като е решил да си прави къща и ще набива 200 000 лв поне, иска тя да е на хубаво място - Бояна, Княжево, да има хубава природа и хубави къщи наоколо. Да сложи басейн на двора, да има барбекю и цветя. Отделно къщата иска и доста грижи физически, градинар например.

                            А не това, което ви описах в кв. Подуене.
                            За 200 000 лева най-много да направиш груб строеж и инсталации на еднофамилна къща. За довършителни може още толкоз да отидат.

                            пп май предпочиташ градинар пред камериерка

                            Коментар


                            • https://mobile.frognews.bg/article/253750/
                              Хм, кой прогнозира ръст до края на годината? Не се плащат от лихвите нещо.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                                Евго, за какви двойки ми приказваш не разбирам ? Какви са тези романтики дето те гонят при чисто бизнес интереси Това е почти център и ако знаеш колко бързо ще започне да им харесва на романтиците ,няма да повярваш
                                Човек като е решил да си прави къща и ще набива 200 000 лв поне, иска тя да е на хубаво място - Бояна, Княжево, да има хубава природа и хубави къщи наоколо. Да сложи басейн на двора, да има барбекю и цветя. Отделно къщата иска и доста грижи физически, градинар например.

                                А не това, което ви описах в кв. Подуене.

                                Коментар

                                Working...
                                X