IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://www.varna24.bg/novini/varna/...ifrite-1363533

    Ръст на сделки и наеми във Варна.
    Ко става бе, другари??

    Коментар


    • Останах с впечатление, че според форума квартал изток е най-доброто място в Сф. Какво бихте казали за тези квартали: Яворов, Гео Милев, Изгрев, Хладилника, Стрелбище, Дианабад, Лозенец. Предполагам всички имат добри училища . За предпочитане е добър транспорт и поне малко зеленина да има. Магазините не са толкова важни.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376

        Аз не искам да доказвам нищо, фактите не се доказват. Само слагам на място глупостите ти.

        Ти доказваш как БГ е със стандарт над Германия и Италия, а фактите говорят, че сме последната дупка на кавала в цял ЕС и ще ни трябват 50 години ръст при техен нулев, за да ги стигнем.
        Всичките ти факти са плод на въображението ти. Точно като палмовото масло и Италия :-)
        Дори да живеем през Виденовите години няма по-добро място за всеки Българин от България. Небългарите са граждани на света щото нямат корен и търсят само глупави домоуправителки да излъжат некой Българин да им подари имотя.... Еми нема глупаците у нас са на свършване и осъзнаха кое е най-ценното им материално притежание и подаръците понамаляха :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Има и друг вариант да успееш. Като почнат да махат нулите от валутата :-))))
          като почнат да махат нулите, това само за имотито ли ще важи ? нещо много значително ще се случи сигурно, дето не се е случвало вече
          таз инфлация и тея нули последните години се разметат яко .. като плашило на бостан и работи до известна степен .. само да видим в крайна сметка какво ще излезе и дали тези дето са се подплашили са се нашили или тези дето не са се уплшили са се преебали
          действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

            у бусманци и да има не ме грее .. аз съм казал локации възможни, не са топ, но са прилични, като нема .. ше чекаме големото пук, като нем пук .. да продават на който мечтата му е да се зароби до гроб с ипотеката с едничката мисъл, че един ден поне нещо ще остане на децата, а и това да не много сигурна перспектива, че може и тях да зароби
            Има и друг вариант да успееш. Като почнат да махат нулите от валутата :-))))

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Е ся поне у Бусманци нема ли за 800 евро ? Не мое да е истина колко са се дигнали цените....:-)
              у бусманци и да има не ме грее .. аз съм казал локации възможни, не са топ, но са прилични, като нема .. ше чекаме големото пук, като нем пук .. да продават на който мечтата му е да се зароби до гроб с ипотеката с едничката мисъл, че един ден поне нещо ще остане на децата, а и това да не много сигурна перспектива, че може и тях да зароби
              действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Италианците купуват диван Натуци, ти купуваш Виденов. Спрямо цената и доходите на теб Виденов ти е с 10% по-достъпен, отколкото Натуцито за италианеца. Уау, какъф кеф, че имаш 10% по-висока покупателна...Хахахах.
                Много сте зле, честно. Сравнявате абсолютно несравними неща.
                И ти кат имаш диван и седиш сам като пукал на него, по-ли ти става драго като е италЯнски. Баси нещастниците.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Ти па откъде знаеш цените в София като не си тука ? Не е ли малко далече да правиш поръчки с доставка :-))))

                  ПП Вчера си купих 2 кила Родопско чудо кашкавал от Лидъл по 15 кинта килото..... Даже беше вакуумиран тоя път :-))))
                  ПП2
                  Италианците такива боклуци обаче не консумират....хахахахахахахах
                  Imports In 2020, Italy imported $1.21B in Palm Oil, becoming the 6th largest importer of Palm Oil in the world. At the same year, Palm Oil was the 80th most imported product in Italy.
                  И си мислиш, че в тоя боклук има млЕко?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Ти па откъде знаеш цените в София като не си тука ? Не е ли малко далече да правиш поръчки с доставка :-))))

                    ПП Вчера си купих 2 кила Родопско чудо кашкавал от Лидъл по 15 кинта килото..... Даже беше Вакуумиран тоя път :-))))
                    ПП2
                    Imports In 2020, Italy imported $1.21B in Palm Oil, becoming the 6th largest importer of Palm Oil in the world. At the same year, Palm Oil was the 80th most imported product in Italy.
                    В Щастливеца наскоро платих за 2-ма човека 180 лева, като не сме се изхвърляли особено. Освен това съм в София всеки 2-3 седмици по веднъж. Под 40 кинта ядене нямам, без напитките. В Естето не съм ходил отдавна, говоря ти за заведения работнически клас. Кашкавал Маджаров беше към 30 лева - имам бегли спомени.

                    В немския Лидъл цените са с 30% по-евтини.
                    Знам, ще продължаваш да си защитаваш кочината, но това буди само съжаление, ахахаха
                    Last edited by ejonny2376; 01.09.2022, 00:09.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение
                      и още нещо .. последния месец въпреки, че цените граничат с апсурда, звънях на 3 обяви за имоти, включително на брокер преател .. като се обадя и се почват оправданията за собственика е в чужбина, ще се върне след 2 месеца и на следващия ден обяватя я няма, включително и на приятелчето брокерче .. той излезе с постановката .. днеска изповядах сделката след ден два непознати номера идват с оферти, които нямат нищо общо с реалността .. до къде са стигнали .. аз съм казал, че с оферти над 800 евро квадрат не искам въобще да ме занимават .. те ми звънят за апарт на злено 2 стай и кухня на зелено 156 000 евро и мен ме избива на смях .. бахти наглите хора и още по нагли ми се извиняват, но ми обясняват как няма такава цена каквато аз търся .. еми като няма викам що ми губите времето де ... нагли до безобразие
                      Е ся поне у Бусманци нема ли за 800 евро ? Не мое да е истина колко са се дигнали цените....:-)

                      Коментар


                      • и още нещо .. последния месец въпреки, че цените граничат с апсурда, звънях на 3 обяви за имоти, включително на брокер преател .. като се обадя и се почват оправданията за собственика е в чужбина, ще се върне след 2 месеца и на следващия ден обяватя я няма, включително и на приятелчето брокерче .. той излезе с постановката .. днеска изповядах сделката след ден два непознати номера идват с оферти, които нямат нищо общо с реалността .. до къде са стигнали .. аз съм казал, че с оферти над 800 евро квадрат не искам въобще да ме занимават .. те ми звънят за апарт на злено 2 стай и кухня на зелено 156 000 евро и мен ме избива на смях .. бахти наглите хора и още по нагли ми се извиняват, но ми обясняват как няма такава цена каквато аз търся .. еми като няма викам що ми губите времето де ... нагли до безобразие
                        действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          Каквото и да е включено - в София купуваш боклук, в Италия качество. Ако приравниш качествата (и количествата при имотите - 30 до 50% фалшиви квадрати) и София отиде у киреча, ахахахах.

                          Освен това в Нумбео цените за София са наполовина от реалните. За 20 лева тройно меню в ресторант средно ниво - беше преди 5 години. Бира за 3 лева също. Кашкавал за 17 лева също. Сигурно важи и за повечето от останалите неща.
                          Ти па откъде знаеш цените в София като не си тука ? Не е ли малко далече да правиш поръчки с доставка :-))))

                          ПП Вчера си купих 2 кила Родопско чудо кашкавал от Лидъл по 15 кинта килото..... Даже беше вакуумиран тоя път :-))))
                          ПП2
                          Италианците такива боклуци обаче не консумират....хахахахахахахах
                          Imports In 2020, Italy imported $1.21B in Palm Oil, becoming the 6th largest importer of Palm Oil in the world. At the same year, Palm Oil was the 80th most imported product in Italy.
                          Last edited by pesimist4o na kvadrat; 01.09.2022, 00:09.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                            пропускаш един много съществен момент .. на прасето му е хубаво като се бачка в кочината
                            трябва поне малко да си живял на хубаво и уредено място за да можеш да осъзнаеш колко точно далеко е бг действителността от цивилизацията.
                            даже гетата в някои цивилизовани страни са значително по добре уредени и изглеждащи от бг "елит" действителността ..


                            п.с не че не ми е мила българия .. обаче няма как поради патриотични или националистични подбуди да си изкривя мирогледа/светогледа .. щото е полит угодно или щото не е добре да говориш лошо за собсвеното си битие и житие .. може и богоугодно да не е, обаче действителността е такава каквато е.
                            сигурно има места по света където е по зле, даже много по зле, но .... както се казва, всяка жаба да си знае гьола ..
                            а като гледам както е тръгнало, освен по големи светци от папата, може спокойно да излезе, че у бг е по хубаво от в монако ..
                            българите наистина масово сме душевно болни .. може да не сме освидетелствани душевно болни, щото пак не е полит угодно, а и предвид състоянието на здравната ни система, но наистина тези 30 години побъркаха маса народ ..

                            оня ден вървя по улицата с жена ми и гледам една руса мацка с къса пола височка така и подържана изглежда ... нещо навела главата и намила на висок глас .. и понеже я загледах така и жена ми се разхили .. викам тая с кой ли се кара толко страшно .. с мисълта, че под русата и коса се крие хендсфри и тя се е разгорещила нещо .. жена ми продължава да се хили и вика .. ти тая не я ли знаеш .. па викам не .. от къде да я знам .. тая вика е луда .. тя всеки ден минава от тука долу горе по това време и е все така .. и почнах да мигам такъв все едно съм ударен с мокар парцал .. а в последствие почна да ми обяснява още колко като нея има ..

                            и да се знае, че не живея до курило нито пък до 4-ти километър

                            загуба на връзката с действителността .. до това води тая дивотия тука
                            действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Жонка, диваните не са включени в нумбео. Ако ги включат разликата в полза на София ще стане още по-голяма....:-)
                              Каквото и да е включено - в София купуваш боклук, в Италия качество. Ако приравниш качествата (и количествата при имотите - 30 до 50% фалшиви квадрати) и София отиде у киреча, ахахахах.

                              Що не вземеш да видиш цената на пармезана в София колко е и тогава да сравниш покупателната с Италия? Знам, ти купуваш сирене насипно по 10 лева с палмово масло от Кауфланд, Италианците такива боклуци обаче не консумират.

                              Освен това в Нумбео цените за София са наполовина от реалните. За 20 лева тройно меню в ресторант средно ниво - беше преди 5 години. Бира за 3 лева също. Кашкавал за 17 лева също. Сигурно важи и за повечето от останалите неща.
                              Last edited by ejonny2376; 31.08.2022, 23:56.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Кредит за жилище си струва единствено в случая, когато имаш парите 100% кеш, но можеш да ги инвестираш с по-висока доходност другаде, отклкото е лихвата по кредита. И пак. цената на въпросния имот трябва от инвестиционна гледна точка да е справедлива, т.е. да се изплаща с 20-25 годишни наема. Ако наемите са 40, трябва да си пълен шизофреник да се вържеш и да направиш подобна покупка, след като само дивидентите ще ти покриват тройно наема на подобно жилище.

                                Да имаш обаче някакви пикливи 50к Евро, да теглиш кредит от 200к Евро и да се хвалиш как си бил "купил собствено жилище", значи че си заблуден прошляк, който не може да си позволи това жилище и се е оставил банката да го излъже да и робува 30 години. Това е положението.
                                Тоз моя дет го купих 2013 та нещо подобно беше направил. Теглил голям кредит, но не си направил сметката. После бамката му взела ап. но въпреки че го е взела нашия пак останал длъжник. Няколко пъти идваха мутри да го търсят. Доколкото знам бамките продават ап на длъжника (в случая беше под стойността на кредита) а за остатъка продават дълга на мутри. 2 пъти идваха да го търсят, чух че забегнал чак в Китай или някъде там. Моят съвет е внимателно с ипотеките, защото хем ще вземат ап, хем ще ви бият мутри и пак ще си платите!

                                Коментар

                                Working...
                                X