IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

    И аз мога да потвърдя, че сезонът в скъпарските плажове на Варна е много слаб - никога не било така преди (ако някой не вярва утре мога да кача снимки). Цените са надути и гонят туристите. Бг дет са тук са шашнати и викат, че догодина ще идат на друго място!

    Ето някои цени:
    Филе лаврак - 40 лв. Октопо 35 лв. Гръцка салата 18 лв. Бира 8 лв. Най-евтино винце 70 лв. Паркинг 3 лв на час.
    Аз на теб и на Dr Zlobiul да обясня пак, тука имаме няколко пресечни точки данни.

    Едно е че имаме данните от букинг със пълните и скъпи хотели, второ имаме данните от превозните комании, не можеш да се качиш нито на автобус нито на самолет за морето няколко дни напред. И трето имаме данните за влизанията за юни които вече са индикатор (52% повече от предната година https://www.banker.bg/upravlenie-i-b...turski-turisti)

    Още юли показах тука някои цени и поскупване. Сега мина юли със още 20%30% поскъпване и август още на първия ден се виждат нови 30%-50% поскъпване.

    Пари има ужасно много по европата и в българия. Лагард се погрижи да раздаде. Киро инфлацията се погрижи да ги "преразпредели". И сега имаме закована инфалция от 15-20% за няколко месеца поне. Отричате лесно-доказуеми факти приятели.

    https://www.24chasa.bg/biznes/article/12010764

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Dr Zlobiul Разгледай мнение
      Понеже сезона отива към своя край, смело мога да потвърдя, че сезона е близо два пъти по-слаб от 2021 г. Важи както за заведения, така и за хотели. Като се вземе предвид и това, че цените са завишени тази година положението е ужасяващо. Не се сдържах, понеже няколко човека ръсят лакърдии и са очевидни манипулатори. За сведение на невярващите водя счетоводството на няколко заведения и хотели в Несебър и имам информация от първа ръка както се казва.Та чакайте ги тези виртуални печалби да купуват коптори в София, ама някой друг път.
      И аз мога да потвърдя, че сезонът в скъпарските плажове на Варна е много слаб - никога не било така преди (ако някой не вярва утре мога да кача снимки). Цените са надути и гонят туристите. Бг дет са тук са шашнати и викат, че догодина ще идат на друго място!

      Ето някои цени:
      Филе лаврак - 40 лв. Октопо 35 лв. Гръцка салата 18 лв. Бира 8 лв. Най-евтино винце 70 лв. Паркинг 3 лв на час.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение
        Слънчака другата седмица - две звезди хотели, без закуска, без нищо, със отстъпките под 100 лева няма...
        84% запълненост.
        Всичките тия свърхпечалби от лятото ще се изсипят по имоти и инфлацият и зимата. Спирка няма за тоя влак. Сега говоря със един стар колега дето работи там в големите хотели. Оборотите са 2-3 пъти по големи от миналата година, и туристите повече и цените по големи. Разходите изостават, чудят се къде да реинвестират в бизнес за лично забавление да не плащат данък.

        За зимата имаме просто математически гарантирана стагфлация. От тук нататък можем да се надяваме чак следващата пролет да понамалеят парите, освен ако не наложат локдауни или не подстрижат депозитите дотогава.
        Големи печалби от 1-2 месеца сезон. Ти си гений брЯ.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
          Надник,

          ти си тотали аут ъф спейс, бе човек!

          ​​​​​Много ме кефят параноите ти, не спирай да пишеш!!!
          Сърдечно благодаря. Аз за това пиша. Следвай ме. Ти така без да ме следваш знаеш ли колко неща изпускаш.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение
            Днеска за втори път се говори за финансовата стабилност. Новата министърка и тя каза че финансовата стабилност е приоритет (номер 2). Сега БНБ и те. От къде се появи това с финансовата стабилност. От кога имаме проблеми със задлъжняването, от кога банките наливт пари на калпак.

            Не знам ти как го тълкуваш това, но на мен ми мирише на подгрване за внезапни фалити и скоростно спасяване веднага след това.
            Надник,

            ти си тотали аут ъф спейс, бе човек!

            ​​​​​Много ме кефят параноите ти, не спирай да пишеш!!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
              БНБ: Енергийната криза може да влоши финансовата стабилност на кредитополучателите

              Тенденцията към глобална промяна на лихвения цикъл ще се отрази на разходите за обслужване на кредитните задължения, посочи регулаторът
              Еж дано се получи най-накрая, че този дето е капарирал къщето да вземе и да фалира за да го купя на 1/3 от цената от него когато го подгони банката.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                БНБ: Енергийната криза може да влоши финансовата стабилност на кредитополучателите

                Тенденцията към глобална промяна на лихвения цикъл ще се отрази на разходите за обслужване на кредитните задължения, посочи регулаторът
                Днеска за втори път се говори за финансовата стабилност. Новата министърка и тя каза че финансовата стабилност е приоритет (номер 2). Сега БНБ и те. От къде се появи това с финансовата стабилност. От кога имаме проблеми със задлъжняването, от кога банките наливт пари на калпак.

                Не знам ти как го тълкуваш това, но на мен ми мирише на подгрване за внезапни фалити и скоростно спасяване веднага след това.

                Коментар


                • БНБ: Енергийната криза може да влоши финансовата стабилност на кредитополучателите

                  Тенденцията към глобална промяна на лихвения цикъл ще се отрази на разходите за обслужване на кредитните задължения, посочи регулаторът

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                    Рано е още за лавина. Засега ще се коментира, че иконимката е силна, че заетостта е топ, че търговците на дребно са ОК, че рецесията е по-скоро техническа и мимолетна. Целта е да има време за още поне 2 повишения на лихвите, че като дойде истинската лавина да може да се реагира, но първо да изгори сухото!
                    Подкрепям! Ще въртят, ще сучат, но до края на годината ще вдигат.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение
                      Тренда почва да се пречупва, поне за сега. Лихвите по 10 годишните американски облигации са на нива от 2, 589 . Текущото падане отразява страховете от задълбочаване на рецесията. Ако продължават да се сурват , могат да паднат под нивата на ФЕД от 2.25-2,5 при насрочената следваща среща на ФЕД. Което би означавало че Банката не само че няма да вдига лихвата но може И да почне да я намаля много по рано от очакваното.

                      Това което местните корифеии понижителители не знаят е че няма как да купят имот със значителна отсъпка при високи лихви. За да има значителен спад на имотите икономиките трябва да влезат в тежка продължителна рецесия и силни дефлациони процеси. В такова състояние на икономиката лихвите на облигациите и ценралните банки се потапят до нулата. Говоря за кредитори от последна инстанция не за български банков сектор.

                      Така че прибързаната радост за спад на имотите поради вдигане лихвите на ЦБ е тичане в обратния посока.
                      Пречупването на тренда е ясен знак, че инфлацията умира!

                      Коментар


                      • Рано е още за лавина. Засега ще се коментира, че иконимката е силна, че заетостта е топ, че търговците на дребно са ОК, че рецесията е по-скоро техническа и мимолетна. Целта е да има време за още поне 2 повишения на лихвите, че като дойде истинската лавина да може да се реагира, но първо да изгори сухото!

                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • https://www.bloombergtv.bg/a/16-bizn...e-naznacheniya

                          АЙДЕЕ ЧЕСТИТО ,ЛАВИНАТА ЗАПОЧНА ОФИЦИАЛНО !!1
                          Oracle съкращава служители, а технологичните компании спират новите назначения


                          В понеделник на някои служители в Oracle им е било съобщено, че са съкратени. Уволненията са най-вече в отделите за маркетинг, анализи и работа с клиенти. В исторически план тези звена се развиват по-разочароващо и отдавна изостават от растежа на останалата част на софтуерната компания, базирана в Остин, Тексас. По време на събитие миналата година изпълнителният вицепрезидент Дъглас Керинг каза, че отделът „в исторически план вероятно е бил малко по-разочароващ, отколкото би трябвало“.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                            Да - много ти е проста тезата!


                            Предполагам визираш бизнеси от типа на: "продажба на балончета с райски газ на Слънчака"?!
                            Бизнеси като да даваш това под наем по над 5лв/квадрата НА ВЕЧЕР. Не че и райския не върви.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение
                              Мойта теза е че оборотите и печалбите на слънчака ще са пъти в повече миналата година. И тези печалби ще се изсипят в икономиката по късно тая година със спешност да се отърват предприемачите които има възможност да инвестират в бизнес с реален ръст вместо лагард да им направи кеша на шума. Сравнително проста теза съм изказал.
                              Да - много ти е проста тезата!

                              Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение
                              А какво утилити имаш, каква възвръщаемост? Тука се говори за хора които инвестират в бизнеси с 100% и нагоре ръст на година. Ти какво ще ги правиш, ще крадеш ли?
                              Предполагам визираш бизнеси от типа на: "продажба на балончета с райски газ на Слънчака"?!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                                https://www.investor.bg/po-sveta/453...ryshta-357412/

                                КАКВО СТАВА СЪФОРУМЦИ ?
                                От бум към спад - нажеженият жилищен пазар в Австралия се преобръща

                                [B]Цените на жилищата в Сидни намаляват най-бързо от четири десетилетия
                                What goes UP, must come DOWN!


                                (Из "Притча за Тухлата")

                                Коментар

                                Working...
                                X