IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

    Този оптимизъм граничи със заболяване?
    опитвам се да съм политичен
    тук 95% от повишителите бягат от кредит като дявол от тамян, но иначе са много големи оптимисти как куцо и сакато ще изплащат ипотеки, лихвите ще са ниски и цените ще се помпат от тълпите купувачи, но явно сами не си вярват, че много години писане, а покупки с хубави кредити йок
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      НСИ са се объркали нещо. Най-вероятно по-рано не са отчели някои построени жилища по някаква причина.
      показателя е издадени разрешения за ползване през периода и там цифрата е 2-3 пъти по-ниска.
      Не споря, че населението е застаряло и че ще продължи да застарява, а твърдя че няма да намалее , а ще се увеличи като брой в близките 40-50 години.
      А колко ще са потенциалните купувачи е слабоважно. В Западна Европа едва няколко процента от младите под 40 години имат финансовата възможност да закупят имот / с ипотека/ в голям град. При нас няма причина да е по-различно - имат 2 варианта . Или под наем или при мама/тъщата....:-)
      Е, чакай малко, Песи. Те са сега млади, около 30. До 40 все ще паднат цените. И съм сигурен че ще населят Нови Искър с ипотека от 30 години.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

        От акции малко но от сърце. Криптото е за новоформиращи се балъци.
        Що бре? Кой купил преди 2 год си е на сериозен +.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Тези 75 пункта са по-малко от щетите от наводненията последната седмица или от пожарите преди това. Това е 5-10% от печалбата на банките за година и примерно половин промил от БВП на страната. Мога още сравнения да направя, но накратко това е ....нищо....
          Като бабата вдигне над 3% ми се обадете да го мислим...Или пък като ипотеките стаат 50-100 или над 100% от БВП както е в развитият свят. Като са под 10%....какъвто и да е процент.... е...нищо за имотният пазар :-)
          Не така говорят в Германия поне. Инвеститорите в имоти с цел "отдаване под наем" са вече вън от пазара заради отрицателния вече левъридж ефект от кредитирането (същият доскоро беше положителен, а границата е твърде тънка).

          А бабата ще вдигне на 3% след още 2, максумум 3 заседания, като това изобщо няма да е краят. Гледай пресконференцията - питаха я няколко пъти точно това и отговорът беше красноречив - ще вдига докато инфлацията не стъпи на 2%.

          Моли се Путин да спре войната и да пусне газ без пари за Европа - иначе вуртуалната капиталова е в киреча мой човек.
          Last edited by ejonny2376; 08.09.2022, 21:41.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            Бе чети ги ти, аз нямам време, чета много други неща. Но внимавай като четеш да не направиш грешен завой. Не се заяждам. Казвам го от опит. Пък и ти казах фондове. Засега вървя нагоре. С леки спадове. От 2 години съм там. Преди два месеца на дъно вкарах още кинти. Но не са много. Нема и 100К€.
            Именно - фондове!

            Но не смятам да хвърлям бисери тук...........

            Успех с варта и киреча!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
              Ами то не всичко е надолу, даже има неща бая нагоре, ама трябва да се чете - доста да се чете!

              А това за съжаление отнема немалко време.....................

              p.s.
              Но пък и аз с пробити профили избягвам да си пиша!
              Бе чети ги ти, аз нямам време, чета много други неща. Но внимавай като четеш да не направиш грешен завой. Не се заяждам. Казвам го от опит. Пък и ти казах фондове. Засега вървя нагоре. С леки спадове. От 2 години съм там. Преди два месеца на дъно вкарах още кинти. Но не са много. Нема и 100К€. За имот не стигат, в банките е дърво. Я почивай, дедо Лев. Като срутите цените и излизам на пазара.
              Къв пробит профил те мъчи бре, това съм си аз. Наемът изтече и Купата ме съветва по телефона.
              Last edited by bulgarian lev; 08.09.2022, 21:40.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Напротив - има много причини да е различно, просто ние не сме в Западна Европа и няма да бъдем никога там.
                Щом "твърдиш" нещо, трябва да предоставиш и калкулация с която да докажеш твърденията си, само "твърдене" не е достатъчно.

                Тези пък "твърдят" друго - на тях ли да вярваме сега или на теб?
                https://www.capital.bg/politika_i_ik..._veche_staree/
                Ся, ти на келенерите да не би да им нямаш доверие ?! Жони немой / радомирска дума/ така, обиждаш съсловието и мен !
                https://www.nsi.bg/bg/content/2996/%...BF%D0%BE%D0%BB

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  75 пункта са 10% по-нисък DCF (Discounted Cash flow) при 30 годишен хоризонт. А бабичката изрично каза, че ще продължи да вдига, докато не стане инфлацията 2% и изобщо няма да намалява темпа на вдигане, ако според данните не се движи в правилната посока. Изказването и беше в стила на Драги - "Whatever it takes".

                  Хайде сега, искаш БГ да бъде част от развития свят - тогава обаче ще ти се наложи да се примириш и с факта, че оценката на имотите ще се базира повече и повече на тези инвеститорски методи и не на глупостта на българина, властвала досега (имотъте най-ценното на света). Свърши се тая.
                  Тези 75 пункта са по-малко от щетите от наводненията последната седмица или от пожарите преди това. Това е 5-10% от печалбата на банките за година и примерно половин промил от БВП на страната. Мога още сравнения да направя, но накратко това е ....нищо....
                  Като бабата вдигне над 3% ми се обадете да го мислим...Или пък като ипотеките стаат 50-100 или над 100% от БВП както е в развитият свят. Като са под 10%....какъвто и да е процент.... е...нищо за имотният пазар :-)
                  Last edited by pesimist4o na kvadrat; 08.09.2022, 21:31.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    НСИ са се объркали нещо. Най-вероятно по-рано не са отчели някои построени жилища по някаква причина.
                    показателя е издадени разрешения за ползване през периода и там цифрата е 2-3 пъти по-ниска.
                    Не споря, че населението е застаряло и че ще продължи да застарява, а твърдя че няма да намалее , а ще се увеличи като брой в близките 40-50 години.
                    А колко ще са потенциалните купувачи е слабоважно. В Западна Европа едва няколко процента от младите под 40 години имат финансовата възможност да закупят имот / с ипотека/ в голям град. При нас няма причина да е по-различно - имат 2 варианта . Или под наем или при мама/тъщата....:-)
                    Напротив - има много причини да е различно, просто ние не сме в Западна Европа и няма да бъдем никога там.
                    Щом "твърдиш" нещо, трябва да предоставиш и калкулация с която да докажеш твърденията си, само "твърдене" не е достатъчно.

                    Тези пък "твърдят" друго - на тях ли да вярваме сега или на теб?
                    https://www.capital.bg/politika_i_ik..._veche_staree/

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                      От акции малко но от сърце. Криптото е за новоформиращи се балъци.
                      Ами то не всичко е надолу, даже има неща бая нагоре, ама трябва да се чете - доста да се чете!

                      А това за съжаление отнема немалко време.....................

                      p.s.
                      Но пък и аз с пробити профили избягвам да си пиша!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                        Данните са от сайта на НСИ.524 хиляди жилища в София през 2006г,при 741 хиляди през 2021г според преброяването. Учениците и студентите в София са намалели с по 18 хиляди души за 10 години. Населението във възрастта от 1 до 19 години е с 100 хиляди по-малко от това във възрастта 25-44 години.
                        Това показва картината. С 100 хиляди ще паднат потенциалните купувачи. А не се знае с колко ще се увеличат броят жилища.
                        НСИ са се объркали нещо. Най-вероятно по-рано не са отчели някои построени жилища по някаква причина.
                        показателя е издадени разрешения за ползване през периода и там цифрата е 2-3 пъти по-ниска.
                        Не споря, че населението е застаряло и че ще продължи да застарява, а твърдя че няма да намалее , а ще се увеличи като брой в близките 40-50 години.
                        А колко ще са потенциалните купувачи е слабоважно. В Западна Европа едва няколко процента от младите под 40 години имат финансовата възможност да закупят имот / с ипотека/ в голям град. При нас няма причина да е по-различно - имат 2 варианта . Или под наем или при мама/тъщата....:-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                          Саркастичен бях. Нищо от това, което изброих не върви нагоре а по-скоро с повишаването на лихвите още ще пада, според мен. Не само имотите ще страдат.
                          . Аз съм влязъл във фондове и сащ индекси но не пипам поне 5 години още. Даже не ги следя всеки ден.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                            Просто в другите държави по медиите не акцентират толкова на негативните неща.В САЩ има 5 пъти повече убийства на човек от населението от България. 19600 убийства е имало само за една година. Ако тамошните медии бяха като нашите щеше постоянно да се тръби за тези убийства. Ама повечето изобщо и не ги съобщават. Тук правят репортажи по една седмица.
                            Е и? Това успокоява ли те? И как свързваш горните проблеми с кръга на богатите, в който се намираме според теб? Що не пробваш да идеш в САЩ и да си изхвърлиш матрака в храстите или да хвърлиш антифриз на някоя котка, ей така, за кеф? Ще те линучват на място.

                            Проблемът с убийствата в САЩ е резлутат от огромните неравенства в едно високоразвито общество. Посочените от мен проблеми са резултат от простотията и крадливостта на цялото общество и ниското му развитие. 180 градуса разлика.
                            Last edited by ejonny2376; 08.09.2022, 21:16.

                            Коментар


                            • Един от всеки петима българи отчита увеличение на доходите

                              Близо три четвърти от българите отчитат през второто тримесечие на 2022 година, че доходът на домакинството им е останал без промяна спрямо последните 12 месеца. Това показват данните от анкета на Националния статистически институт, в която са взели участие 5740 лица на възраст 16 и повече навършени години от 3053 домакинства.

                              73% от участниците отговарят, че доходите им за последната година не са се променили.

                              Увеличение на доходите са посочили 19.2% от лицата, което е с 0.7 процентни пункта повече в сравнение с първото тримесечие на 2022 г., но с 10.6 процентни пункта по-малко в сравнение с четвъртото тримесечие на 2021 г., когато увеличение са имали 29.8% от лицата.

                              Основните причини за увеличение на доходите и през трите изследвани тримесечия са увеличенията на пенсиите и социалните помощи, както и индексирането и преизчисляването на заплатата.

                              Намаление на доходите за последните 12 месеца са посочили 7.7% от лицата, като основните причини са загубата на работа, фалитите на собствени фирми, намаляване на работното време или заплатата.

                              През второто тримесечие на 2022 г., както и през предходните две тримесечия, делът на лицата, които изпитват затруднения да покриват ежедневните си разходи е относително висок - над 75%. С известни затруднения са 37.1% от лицата, 28.5% определят покриването на ежедневните разходи като трудно, а 12.9% - като много трудно.

                              Относително лесно могат да покрият ежедневните си разходи 18.2% от лицата, а едва 3.3% не изпитват никакви затруднения. Общо делът на лицата без затруднения през второто тримесечие на 2022 г. намалява с 0.2 процентни пункта спрямо първото тримесечие на 2022 г. и с 2.9 процентни пункта спрямо четвъртото тримесечие на 2021 година

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                                ако някой не е разбрал - ЕЦБ е готова да вкара европейската икономика в дълбока рецесия с последващите от това безработица и ограничени разходи, за да се справи с инфлацията (разбирайте харченето).

                                при рецесия, увеличена безработица, увеличени лихви по кредити - да очакваш стабилен ръст на цените на НИ е меко казано оптимистичен поглед на нещата.
                                Този оптимизъм граничи със заболяване?

                                Коментар

                                Working...
                                X