IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

    Няма от какво да се засягам. Добре, че си призна, че си давал грешни прогнози преди 3 години, макар и преди 5 пак пишеше за големо МЯУ, което не се сбъдна. За разлика от бацета, мацета, яндокси, беърфокси и лаконици, които си сменят никовете всяка година, за да имсе смеят и гугутките. Готов ли си с Бота 156 да си поделите разликата в цената от 2017г. насам, ако Кавръка купи към днешна дата? А, ако ви потърсят сметката и други каръци...
    Ти готов ли си да ПОЕМЕШ спада следващите ГОДИНИ.
    СЕГА ЩЕ ПАДАМЕ ПОВЕЧЕ И ОТ ПОВИСОКО. МАЛОУМИЕТО НА НУЛЕВИ ЛИХВИ ПРОДЪЛЖИ 3 ГОДИНИ ПОВЕЧЕ. ЩЕ ЯДЕМ ВСИЧКИ БЕЗ ИЗКЛЮЧЕНИЕ ПО ГОЛЯМ ОГРОМЕН ЧЕП ОТЗАД. ДОГОДИНА ЕВРОПА ЩЕ РАЗПОЛАГА САМО С ЕДИН ЗАМРЪЗНАЛ ГОЛ ГЪЗ
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

      Няма от какво да се засягам. Добре, че си призна, че си давал грешни прогнози преди 3 години, макар и преди 5 пак пишеше за големо МЯУ, което не се сбъдна. За разлика от бацета, мацета, яндокси, беърфокси и лаконици, които си сменят никовете всяка година, за да имсе смеят и гугутките. Готов ли си с Бота 156 да си поделите разликата в цената от 2017г. насам, ако Кавръка купи към днешна дата? А, ако ви потърсят сметката и други каръци...
      Форумът е място за изказване на лично мнение и не мисля, че коментарите тук са еквивалентни на консултантски договор (даже и там нямат разписани гаранции) - поправи ме ако греша.
      Радвам се, че голямата криза все ни пропуска, но това не значи, че не трябва да мислим критично.
      Проблемът не е дали някои от нас са мечо или бичо настроени - проблемът е, че има една категория хора, които искат да тече безспирен поток от заяждания, разправии и тн. 2015-та бях бик, сега съм по-скоро мечка.. въпрос на време е да видим какво ще се случи.

      ПП твърдо съм на мнение, че НИ са един от стълбовте на икономиката, но също така смятам, че трябва да се мисли така, че купени тези имоти да носят доходи. Ратко, дури, че и левчо са в този клас инвеститори и за тях дума не мога да кажа накриво... но и те не са се залетели да гонят михаля... нали.
      Last edited by bertram; 22.09.2022, 17:22.
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

        Няма от какво да се засягам. Добре, че си призна, че си давал грешни прогнози преди 3 години, макар и преди 5 пак пишеше за големо МЯУ, което не се сбъдна. За разлика от бацета, мацета, яндокси, беърфокси и лаконици, които си сменят никовете всяка година, за да имсе смеят и гугутките. Готов ли си с Бота 156 да си поделите разликата в цената от 2017г. насам, ако Кавръка купи към днешна дата? А, ако ви потърсят сметката и други каръци...
        "Пазете се от лъжливите пророци, които дохождат при вас с овчи дрехи, а отвътре са вълци грабители. От плодовете им ще ги познаете..."


        Вярно е, че който има глава на раменете си, не трябва да вини другите. Но както и преди съм отбелязвал баш тези които са най-информирани, най-знаещи, са най-непригодни да вземат решения за покупки. Малко като онази приказка "твърде учил, за да работи". Защото не е нужно чак да анализираш световната икономика всяка минута, ако не гледаш пазара в района, в който търсиш имот.
        Last edited by Chio; 22.09.2022, 17:13.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          Без да се засягаш, но във форума сериозни 'играчи' не пишат и крушите отдавна са приземени. Визирах политиката на ФЕД и големите международни компании, които са работодатели на стотици хиляди хора в САЩ, а и по света. В последните години се 'разхайтиха' в условия на печатане, възможност за супер евтин дълг, изкупуване на собствени акции и тн магарии водещи до благоденствие за мениджмънта, акционерите и въобще розови очила за всички. Какво се случва зад океана ние го усещаме след 6м до година, а през това време щракаме с пръсти и сме безсмъртни в остров на стаблност.

          Писал съм ти го 10 пъти - не искам криза, но виждам, че се пече. Дай боже да бъркам (както го чаках балона да пукне 2019) и да се отложи следащата сериозна криза с още някоя и друга година. Захванал съм един проект и само криза ми трябва в момента ( ще ме засегне много по-сериозно от стискащите някои и друг имот и смятащи капиталова на чаша ракия вечер), но това не означава, че трябва да заровя главата в пясъка и да викам до 2029/2039 всичко е само напред и нагоре...а дано ама надали.

          Общо взето това, което се опитвам да направя е да огранича до минимум разходите и да не залитам в 'хубави кредити'. Опитвам се да мисля критично, но в същото време не спирам да бачкам и действам.


          Няма от какво да се засягам. Добре, че си призна, че си давал грешни прогнози преди 3 години, макар и преди 5 пак пишеше за големо МЯУ, което не се сбъдна. За разлика от бацета, мацета, яндокси, беърфокси и лаконици, които си сменят никовете всяка година, за да имсе смеят и гугутките. Готов ли си с Бота 156 да си поделите разликата в цената от 2017г. насам, ако Кавръка купи към днешна дата? А, ако ви потърсят сметката и други каръци...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            И аз тва се питам. Дали пък у форума няма някой набълбукал се с огромен кредит за покупка на апарт в провинцията вероятно и му е вътрешно малко и роптае по тази причина.
            Има един такъв заподозрян. Много се е активизирал напоследък в роптаенето

            Коментар


            • Черни лебеди на хоризонта:
              САЩ атакуват Крим при ядрен удар срещу Украйна?

              https://novini.bg/sviat/us/739311

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                именно, но човек трябва да може да мисли и в двете посоки
                част от групичката от онзи форум и онази тема в момента заявява - за 10 години забравете имотите да паднат

                ПП Залмоксис, бъркаш се с лаконичния. По онова време Вълчо с многото му превъплащения беше пропагандист за 149Е на жълтите павете и отявлена мечка. Всъщност дъното беше 2010-11, но понеже имотите за никъде не бързаха, а КТБ-то даваше хубаво лихви агонията и безвремието се проточиха до момента в който КТБ рухна и после тръгна пазара първо плахо, а след това бурно. Та реално 2010 може да се приеме за дъно или поне най-черно беше тогава като усещане за НИ.
                Вълчо беше мечка, но видя кво стана в страната в която живееше с имотите, захлупи хубава къща тук и видя накъде отиват нещата. И захвърли мечката в гората.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                  Дай прогноза, кой би окапал във форума? Иначе...много хипотетично..ти вещаеш злини, априори от много години, но нещо не ти се сбъдват прогнозите, признай
                  Без да се засягаш, но във форума сериозни 'играчи' не пишат и крушите отдавна са приземени. Визирах политиката на ФЕД и големите международни компании, които са работодатели на стотици хиляди хора в САЩ, а и по света. В последните години се 'разхайтиха' в условия на печатане, възможност за супер евтин дълг, изкупуване на собствени акции и тн магарии водещи до благоденствие за мениджмънта, акционерите и въобще розови очила за всички. Какво се случва зад океана ние го усещаме след 6м до година, а през това време щракаме с пръсти и сме безсмъртни в остров на стаблност.

                  Писал съм ти го 10 пъти - не искам криза, но виждам, че се пече. Дай боже да бъркам (както го чаках балона да пукне 2019) и да се отложи следащата сериозна криза с още някоя и друга година. Захванал съм един проект и само криза ми трябва в момента ( ще ме засегне много по-сериозно от стискащите някои и друг имот и смятащи капиталова на чаша ракия вечер), но това не означава, че трябва да заровя главата в пясъка и да викам до 2029/2039 всичко е само напред и нагоре...а дано ама надали.

                  Общо взето това, което се опитвам да направя е да огранича до минимум разходите и да не залитам в 'хубави кредити'. Опитвам се да мисля критично, но в същото време не спирам да бачкам и действам.



                  Last edited by bertram; 22.09.2022, 10:07.
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                    Дай прогноза, кой би окапал във форума? Иначе...много хипотетично..ти вещаеш злини, априори от много години, но нещо не ти се сбъдват прогнозите, признай
                    И аз тва се питам. Дали пък у форума няма някой набълбукал се с огромен кредит за покупка на апарт в провинцията вероятно и му е вътрешно малко и роптае по тази причина.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                      Евго, мисля сме писали някои неща,

                      От града на левчо съм, живея в София.

                      Семеен с деца.
                      2013 купих първия имот, и мисля бях споменавал, че нищо читаво нямаше. Купих го със спестени пари и потребителски кредит на 8.5% лихва( тогава бяха на 13-14% масово). ( Не исках ипотека, точно от гледна точка сигурност,) Тогава не съм предполагам, че точно тази година 2013 г. е била идеална за закупуване на тристаен ( макар тогава да ми трябваше 2-стаен) стара тухла в Изток (да речем). Просто не поех риска да скоча там и купих на не толкова желано място. Нямаше как да знам че доходите ми ще нараснат 3 пъти, както и цените на имотите, а лихвите ще паднат 3 пъти. После го продадох 2017 и купих по-голям ( при тази покупка аха да се поведа по понижителите тук, добре че жената каза трябва ни по-голямо жилище СЕГА, не след n-години ;-) След това, 2021 купих пак.
                      Не се оплаквам :-) След спада може да купя пак.

                      Поздрави!
                      Добре че все пак си чул гласа на повишителите тогава. И 2013, и 2017 си пипнал кьоравото. Браво, радвам се за теб. Обади се някой път идвайки към Плевен.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение
                        .......................
                        Като няма аргументи срещу ползата като жилище или отдаване под наем, се започва с "няма да платят парното, ще чупят котлона, ще запушат клозета...........
                        Аргументите срещу са - само 2% доходност от наеми при съществен риск и при наличието на двойна доходност от почти безрискови инвестиции. Ти чете ли какво написах или само така автоматично си пишеш? Това с поколенията е още по-забавно. След 20 години ще има 5 свободни апартамента на 1 желаещ. Страхотна инвестиция.

                        Само едно ще ти кажа - интелигентно звучиш, просто си намери друга професия и спри да лъжеш хората. Брокерството е презрян занаят, чист паразитизъм - от такива като вас нужда няма, само пречите.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение
                          Какви специалисти е имало 2010 година в един форум :-)
                          За учебник по наивитет.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                            Харесах този имот, щото като гледка, прилича на моя в Бургас на метри от голямата черква. За 200К€ е изключено да го купиш някога, но гледам, сградата е от 1943г. Аз живея в такава от 1940г., която съм отдавал само няколко години. Питам се, ако сградата, дори тази в която живея на 3км. от Народното събрание се е отдавала непрекъснато за тези 82г. колко ли пари, като наеми щеше да генерира? А, пък този апарт до храма Ал .Невски?. Тогава нека понижителите ронят сълзи за загубите на наемодателите
                            Здравейте. Колкото и да е логично да обяснявате каква доходност носи имот в центъра на София, няма да го приемат. Като няма аргументи срещу ползата като жилище или отдаване под наем, се започва с "няма да платят парното, ще чупят котлона, ще запушат клозета, в София кой иска да живее, районът на Ал.Невски е гето в сравнение с променадата на град На-гъза-на-географията...". Те не разбират че имотите са дългосрочна стратегия с мисъл за поколенията. И по последното отговорът ще е - ама трябва ремонт, подмяна на инсталации и покриви... Трябва, да, но разходите, особено в типичните наши блокове в центъра е символична за целия живот на сградата.
                            Chio (Pringles)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BONI

                              Отчаяние е т'ва. Тате му даде пари за апартамент преди 2-3 години, той ги набута в basf. Сега парите стигат за половин апартамент и жонката се надява да компенсира с хазарт.
                              https://www.youtube.com/watch?v=n1dKfSt8a64
                              BASF се ангажира с целите на Парижкото споразумение за климата и ние действаме: В сравнение с 2018 г. искаме да намалим обема на емисиите на парникови газове в ...
                              Last edited by mikimaus; 22.09.2022, 00:22.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Е и? Днес 8,5к на форекс чиста печалба от шортване на Еврото. Вие продължавайте да си отдавате едностайките за по 400 лева, хахахаха. След 10 минути почва шоуто.

                                https://www.youtube.com/watch?v=ukFnKCtptX4
                                Джони, не те познавам, ама намали левъриджа, че акаунта нема да изкара дълго с такива лостове. 2-3 сделки да не излезнат и такъв дроудаун ще си спретнеш, че психиката ти е аут. После връщането е доста по-трудно и шанса за негативна серия нараства.

                                Коментар

                                Working...
                                X