IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

    Старо ти е инфото, Берти. Току виж лихвената политика след година-две се обърнала и ние пак сме си на 0 /нула/

    https://tradingeconomics.com/country...ntinent=europe
    Кога ще ни стигнат Европейците

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      Лихвата на БНБ е втората най-ниска в Европа (след Швейцария)
      Защо е така според теб? В момента тук все още сме в периода на буен разстеж (алчност), но вече едни почват да се оливат, а други да се почесват.
      Сега е момента за апартамента - взимай ипотека и скачай...само приказки и лакърдии хората изплатиха по 2 вече.
      Старо ти е инфото, Берти. Току виж лихвената политика след година-две се обърнала и ние пак сме си на 0 /нула/

      https://tradingeconomics.com/country...ntinent=europe

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Добре как може да не си ходил някъде и да говориш неща ,без връзка с реалността ?
        Турция в момента се пръсва по шевовете от търговия ,дори в момента има запитване от Европейските компании ,които се занимават с търговия на храни като Лидл,и сие ,за доставка на храни защото в Европа заради цените на енергията се отива към колапс в производството ,иди на Чнаккале виж най-дългия висящ мост в света ,виж какви магистрали имат ,виж търговията как върви ,не пиши на ангро
        Какви търговии и какво ходене имат общо с раждаемостта ?
        Едва ли мога да им помогна дори и да отида....:-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

          Снощи гледах Нат Гео.

          И във филма за България и в този за Сърбия, сравняват бетонните комплекси от комунизма, с високите стъклени сгради на бъдещето.

          Само че високите сгради са доста скъпи и не създават чувство за уют и комфорт.

          Все едно си в космически кораб.
          То не се знае след 50 или 100 години какво ще се харесва за живеене. Виж какви са били разпределенията през 30-те години на миналият век и какви нефункционални помещения по сегашни разбирания има, После ком постройките. Сега не мога да си представя да живея без холокухня и т.н. ''екстри'' на новото.
          След време ще е съвсем различно. Но сега съм на не нисък етаж с огромни и много прозорци.... и всичко е обезопасено за чаветата да не изпаднат .....харесва ми, на жената не. Тя харесва неслънчеви запушени стаи....Всеки е различен...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Кавръче, да не знаеш нещо не е проблем. Проблем е че като ти кажат, че нещо си се объркал не потърсиш къде и дали е така.
            Както написах от няколко години раждаемостта в Турция е под 2.1 , което потърси в гугъл да разбереш какво означава.
            В Турция не съм ходил от няколко години и не мисля да ходя освен евентуално за някоя летищна връзка....:-)
            Добре как може да не си ходил някъде и да говориш неща ,без връзка с реалността ?
            Турция в момента се пръсва по шевовете от търговия ,дори в момента има запитване от Европейските компании ,които се занимават с търговия на храни като Лидл,и сие ,за доставка на храни защото в Европа заради цените на енергията се отива към колапс в производството ,иди на Чнаккале виж най-дългия висящ мост в света ,виж какви магистрали имат ,виж търговията как върви ,не пиши на ангро

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

              Инвеститорите гледат 3~5~10 год напред.
              Може, не знам.
              Значи не съм инвеститор. Всъщност винаги съм твърдял, че не съм такъв. Единственото, което искам е изкараният кеш да запази в някаква степен / или малка загуба/ покупателната си сила през бъдещите много години. Не търся инвеститорска печалба и т.н.... :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                Ти май недовиждаш:
                https://countrymeters.info/bg/Turkey
                Не знам колко по-ясно да го напиша. Важното нещо при демографията е бройката раждания от една жена. Не трябва да пада под 2.1 , за да се увеличава населението. В Турция това се случи преди няколко години и продължава да намалява с всяка година.
                Това че гледаш опаковката номинална бройка е кухо. То идва от увеличаването на средната продължителност на живота / застаряване/ или миграционни процеси / Сирийци/ , но това не променя единственият важен показател - раждаемостта.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Ми не ... По-скоро за 1-2 столетия.
                  Затва съм на имоти..... качествено ново ново :-))))
                  Снощи гледах Нат Гео.

                  И във филма за България и в този за Сърбия, сравняват бетонните комплекси от комунизма, с високите стъклени сгради на бъдещето.

                  Само че високите сгради са доста скъпи и не създават чувство за уют и комфорт.

                  Все едно си в космически кораб.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Ми не ... По-скоро за 1-2 столетия.
                    Затва съм на имоти..... качествено ново ново :-))))
                    Инвеститорите гледат 3~5~10 год напред.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение
                      Въпрос към всички драскачи , колко пари направихте последните 3г ?! И в какво инвестивахте ?!
                      Колкото за 1 година преди това...ама живуркам не се оплаквам....
                      Напоследък реших да инвестирам / и започнах да го правя/ повече в образование на чаветата и пътувания по света / като махнаха ваксорестрикциите/. Живота е кратък и е добре да се поживее....
                      Вероятно ще купя още някоя тула, но чесТно вече / на тези нива/ не ми е на всяка цена, а по-скоро ако е сгодна като място / близо до мен и т.н./ Ще го направя евентуално само, за да разкарам кеша...без инвестиционни идеи....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Ами ще повторя - гледаш само опаковката, а не какво има под нея. На Кавръка му написах веюе къде ви е заблудата. За теб не знам, ама той е икономист и може би е учил демография поне малко..., но май не е било задълбочено :-)
                        Ти май недовиждаш:
                        https://countrymeters.info/bg/Turkey

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                          Уж инвеститор, пък говори за 1~2 год.
                          Ми не ... По-скоро за 1-2 столетия.
                          Затва съм на имоти..... качествено ново ново :-))))

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение
                            Въпрос към всички драскачи , колко пари направихте последните 3г ?! И в какво инвестивахте ?!
                            Хубав въпрос. Аз отговарям. Много (не от имоти).

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                              Глупости. Турция расте с 1 млн на год. У нас купуват за да спасят кеша - даже тук списващите го казват.
                              Ами ще повторя - гледаш само опаковката, а не какво има под нея. На Кавръка му написах веюе къде ви е заблудата. За теб не знам, ама той е икономист и може би е учил демография поне малко..., но май не е било задълбочено :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Тук съм съгласен. С всяка година 2039 става все по-близка....:-)
                                Нали ползваме като бечмарк Щатите. Там всички предполагаме, че цените ще обърнат. Няма как да е иначе при ипотечно доминиран пазар. Но все още не се е случило.... Наречи го куха инерция или както искаш, но спада го няма все още....
                                Сложи 1-2 години до нас евентуално след това....
                                Уж инвеститор, пък говори за 1~2 год.

                                Коментар

                                Working...
                                X