Първоначално изпратено от nkavrakov1982
Разгледай мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?
Collapse
X
-
Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
Давай ,вдигай наема де ?
Ще вдигнеш ама страх ,тия проценти са за локации дето се стичат от цял свят и специалисти и капитал се налива яко ,карфица не можеш да пуснеш ,а ти си се набил и то на зелено в локация с най-бързо застаряващо и УМИРАЩО население в СВЕТА !препоръка е
- 2 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнениеНаемите на жилища в Европа са поскъпнали със 17% през третото тримесечие
Високите цени на енергията, инфлацията и възстановяването на международната мобилност са сред факторите за ръста на цените
Ще вдигнеш ама страх ,тия проценти са за локации дето се стичат от цял свят и специалисти и капитал се налива яко ,карфица не можеш да пуснеш ,а ти си се набил и то на зелено в локация с най-бързо застаряващо и УМИРАЩО население в СВЕТА !
Коментар
-
Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
Няма как да се върнат на тези нива.Това е невъзможно!
Това надуване беше спекулативно ,така че си е напълно нормално ,имай предвид че това не са мои прогнози ,а на международни експерти .
https://www.axios.com/2022/11/28/hom...estate-housing
https://www.bankrate.com/real-estate...l-prices-fall/
https://www.investor.bg/a/113-analiz...pad-na-tsenite
„Ако цените на жилищата намалеят с 20%, което не очакваме за момента, тогава ще бъдем на ценовото ниво от 2020 г. Проблем ли е това? Може би не“, казва Толмит.
„Това бе ценовото ниво, което достигнахме след 10 години увеличения на цените“, добавя той.
Коментар
-
Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнениеМоя залог е за дълга криза плюс действия на ЦБ в стил Пол Волкър.
Страха от инфлацията е толкова голям че счупването на икономиката е цел номер 1.
Историята над 50 години го е доказала.
Цените на жилищата ще се върнат на нивата от преди пандемията.
Това е.
Коментар
-
https://www.banker.bg/finansov-dnevn...ka-razstoianie
Банкеръ Daily Финансов дневник
Кредитите вече не са на една ръка разстояние
Банките, които имат подразделения в Централна, Източна и Югоизточна Европа, очакват условията за предлагане на кредити да се влошат значително през следващите 6 месеца. Кредитните стандарти са затегнати, особено на пазара на ипотечни кредити, най-вече поради последиците от войната в Украйна, повишаването на лихвените проценти, скока на инфлацията и поради общото забавяне на растежа на икономиките. Това се казва в есенния доклад на Европейската инвестиционна банка (ЕИБ) за състоянието на банковото кредитиране.
Голяма част от българския банков сектор се контролира от чуждестранни банки със силни позиции в региона (като "УниКредит" (UniCredit), "ОТП Груп" (OTP Group), "Кей Би Си" (KBC) и "ПроКредит Банк" (ProCredit), се посочва в доклада на Европейската инвестиционна банка.
Банките очакват търсенето на заеми да се задържи в повечето пазарни сегменти, като прогнозите са за намаляване на кредитирането за покупка на жилища и на потребителските кредити.
Със срив на потребителското доверие и с повишена несигурност пък се обяснява очаквания спад при търсенето на заеми от домакинствата в бъдеще.
Банките са с нагласата да затегнат кредитните стандарти във всички пазарни сегменти и особено в корпоративния сектор, в съответствие с регионалните тенденции. В сектора на търговията на дребно, по-малка част от респондентите (20 процента) прогнозират влошаване на условията за предлагане на заеми.
През следващите 6 месеца общият процент на одобрените кредити ще намалее, смятат 40 на сто от участниците в допитването. Причината ще е влошаването на всички пазарни сегменти, с изключение на потребителските кредити, се казва в доклада на ЕИБ.
Коментар
-
Към Майстора :
Майсторе прочети това ,което снощи ти обясних
Едно от нещата, които намирам за опасни, е, че много инвеститори в момента са късогледо, болезнено фокусирани върху Федералния резерв – и само върху Федералния резерв – и кога ще се случи този обрат“, каза Вайс. „И като правят това, те не виждат по-голямата картина.“
Проблемът, както го вижда Вайс, е, че спомените за бързото, предизвикано от Фед пандемично възстановяване доминират в мисленето на днешните инвеститори, много от които са толкова обусловени от успеха на купуването на спад, че пренебрегват нестабилната основа в акциите. Колкото и инвеститорите да се радват на въртенето на Фед, реалността е, че когато лихвите се понижат, икономиката обикновено е твърде разбита, за да могат акциите да продължат да се повишават.
Ралито на S&P 500 от средата на октомври беше в противоречие с пазара на облигации, където предупрежденията за рецесия станаха по-силни с дългосрочните доходности на държавните облигации, които паднаха още под тези на краткосрочния дълг. През целия период прогнозата за растеж на корпоративните печалби се оказа отрицателна през две от трите тримесечия до юни. Още през септември анализаторите очакваха печалбите за всички периоди да се увеличат с около 5%, показват данните, събрани от Bloomberg Intelligence.
Гледната точка на Вайс може да изглежда неоснователна на пазар, където напоследък загубите са по-склонни да бъдат предизвикани от добри икономически данни, отколкото от лоши, подобаващо на манията на Фед. Той е притеснен, че „основният“ разказ е попречил на инвеститорите да забележат влошаване на основите с по-голям потенциал за нанасяне на дългосрочни щети.
„Бурята идва сега“, каза Вайс. „Хората залагат дали ще бъде тропическа дъждовна буря или ураган от категория 4. Въпросът е само колко тежък и дълготраен ще бъде той.“
„В много случаи надеждите за възстановяване на цените на акциите са свързани с очакването за „завъртане“ на паричната политика на Фед“, написа Тренърт в бележка миналия месец. „Историята обаче показва, че инвеститорите трябва да внимават какво си пожелават.“
Понеже написа за възстановяване,и то следващите 2 години ,при положение че все още нищо не е станало
Коментар
-
Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
Той преди и за Атерата много залагаше с парите на другите, докато си правеше собствена "атера".
рекламирах я около 1.9 - от тогава до сега е качила на около 3 и откакто 2018-та я рекламирах като алтернатива на тулата е дала 77+/-ст нето дивидент. има ликвидидност и в момента е много по-добра алтернатива за инвестиция от всякаква тухла.
100К 2018 ~ 198K към момента това, при положение, че не е реинвестиран дивидента. ако е реинвестиран сумата набъбва още...
ПП цитираните печалби са след облагане с 5% дивидент, а печалбите от БФБ са освободени от данъци... удобството да продаваш частица при нужда от пари също не бива да се подценява.Last edited by bertram; 08.12.2022, 10:59.това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции
Коментар
-
Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение
Не забравяй че Берти за много компании е предсказвал ама сега само за Алтерко се сеща щото така му изнася
Преди година даваше акъл да се купува Импулса сега си трае
Бил казвал и за златото еми то след тая инфлация има ли нещо да не е поскъпнало
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение
не говорим спрямо 2013, а към ден днешен трябва да мръднат има няма с 250 - 300 % поне
за да имаме икономика ни трябва дебела средна класа, а не мизеруващи и гастарбайтери емигранти
Коментар
-
Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнениеима една мантра за достъпността, как нямало да са достъпни имотите - в момента цените са такива, защото КРЕДИТИТЕ са достъпни
когато ЦБ затегнат ливхите кредитите стават недостъпни и изведнъж една голяма група купувачи изчезва от пазара на НИ
колко хора познавате със 100К и колко хора познавате със 20К-30К , но с мерак за кредит... в момента и двете групи са на пазара за лов на 2-3 стайни и строителите работят неуморно да осигурят какво да могат да купят. представете си , че еднага група временно си вземе почвика
цените ще качват защото....
Коментар
-
Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнениецените трябва да се върнат под нивата от 2013 г.
не се ли върнат, пазара на имоти го чака ледена епоха ..
другия вариант е възнагражеднията да скочат с поне 100 %
но по скоро ще дойде ледената епоха от колкото бвп на глава от населението
да се качи няколко пъти, най вероятно ще има от двете по малко ..
но и аз бих казал, че нещата отиват на към било каквото било ..
следващите 10 -тина години низходящ тренд за имотите яко ..
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
Сделка не може да има с териториални отстъпки защото утре всеки луд ще почне да анексира наред.Това ако не си разбрал ...
Коментар
Коментар